Skocz do zawartości

Zdjęcie

co sadzicie o marce kubota

3540 odpowiedzi na ten temat

#1301 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 04 kwiecień 2012 - 12:18

w instrukcji podane są pojemności poszczególnych układów i powinno się zalewć tyle ile tam podają :)

Ciekawe jak-IMHO sporo oleju zostaje gdzieś w pompach,przewodach,sprzęgłach i tyle-jak zalejesz owe 50 l to będzie dużo powyżej stanu maksymalnego...
Ciekawe ile spuścili a ile wleli serwisanci u @KARGO
:D

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
co sadzicie o marce kubota Dzisiaj, 04:05
  •  

#1302 Share KARGO

KARGO

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1348 postów
  • Zainteresowania:technika rolnicza , produkcja zwierzęca

Napisany 04 kwiecień 2012 - 12:46

co sadzicie o marce kubota Najwiekszym kosztem jest olej przekładniowy bo aż 1417,50zł. ! litr to prawie 19zł.

#1303 Share Hanter150

Hanter150

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 395 postów

Napisany 04 kwiecień 2012 - 13:30

co sadzicie o marce kubota @jaro z tego co i wiadomo to w Jelonku nie wymieniają hydraulicznego na pierwszym przeglądzie...
KUBOTA ME8200, ZETOR 9641 + TUR, URSUS 3512, URSUS C360 + TUR --- Pracują na prawie 30ha.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Nowości w stajni Kubota zobacz »

•  

#1304 Share yarpen12

yarpen12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 122 postów

Napisany 04 kwiecień 2012 - 14:11

co sadzicie o marce kubota Z najnowszych pomiarów spalania, przy agregacie uprawowo siewnym na 3h pracy M8540 spaliła 29l ON. W tym czasie uprawiłem 5,8ha. Na 1ha wychodzi ok. 5l ON. Jeździłem na 2 biegu hi, lo w zależności od oporu. Miała już dość ciężko.

#1305 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 04 kwiecień 2012 - 16:49

@jaro z tego co i wiadomo to w Jelonku nie wymieniają hydraulicznego na pierwszym przeglądzie...

No i ja nic takiego nie twierdziłem-porównałem jedynie koszt tej operacji (wymiana oleju hydraulicznego i silnikowego jak również filtrów od w/w) w JD i Kubocie.
Swoją drogą w tak niedużym ciągniku 70 l oleju hydraulicznego to całkiem sporo...

#1306 Share Hanter150

Hanter150

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 395 postów

Napisany 04 kwiecień 2012 - 18:32

co sadzicie o marce kubota w ME8200 dostaliśmy bańke 60 litrów zapląbowaną. Po wymianie zostało około 2 l na dolewke. W nowszych modelach te 10 litrów więcej może być możliwe...
KUBOTA ME8200, ZETOR 9641 + TUR, URSUS 3512, URSUS C360 + TUR --- Pracują na prawie 30ha.

#1307 Share yarpen12

yarpen12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 122 postów

Napisany 04 kwiecień 2012 - 18:55

co sadzicie o marce kubota Mi do skrzyni weszło 58l, a reszta wchodzi do przedniego mostu i przekładni stożkowych.

#1308 Share KARGO

KARGO

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1348 postów
  • Zainteresowania:technika rolnicza , produkcja zwierzęca

Napisany 04 kwiecień 2012 - 19:21

co sadzicie o marce kubota Dokładnie około 10 litrów idzie w przedni most w JD chyba cos podobnego.

#1309 Share RafZielak

RafZielak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 138 postów
  • Zainteresowania:Informatyka i Telekomunikacja, Elektrotechnika i Elektronika, Mechanika, Off-Road samochodowy, Muzyka, Fotografia, Sporty ekstremalne

Napisany 04 kwiecień 2012 - 22:28

co sadzicie o marce kubota Pamiętajcie, że w Kubocie olejem jest zalane wszystko co tylko możliwe, a przede wszystkim sprzęgło (nie wiem o jakim JD mówimy i jak wygląda w JD kwestia sprzęgieł). Niestety trochę tego oleju tam wejść musi i tego nie przeskoczycie. W M105S nominalnie 60 litrów. W kwestii spuszczenia starego oleju ... dając płynom czas bez większych problemów można pozostawić w układzie nie więcej niż 10 litrów starego.

Do tych którym już przeglądy gwarancyjne niegroźne ... jakimi olejami zastąpiliście drożyznę Kuboty? Niestety Mobil o podobnych parametrach jest niewiele tańszy, a pozostałe wymienione w instrukcji obsługi średnio dostępne

Pozdrawiam
Rafał

#1310 Share samex69

samex69

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 594 postów

Napisany 04 kwiecień 2012 - 22:38

co sadzicie o marce kubota W silniku mam Shell Rimula R5 a w skrzyni i w moście Kubotę UDT ale tylko do następnego przeglądu.Po okresie gwarancyjnym będzie swoboda w doborze oleju. Aktualny stan licznika - 980 godzin.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1311 Share Misiek100245

Misiek100245

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 110 postów

Napisany 05 kwiecień 2012 - 20:46

co sadzicie o marce kubota U mnie serwis spuszczał olej ze skrzyni na podniesionych ramianach podnośnika więc pewnie mniej weszło by do skrzyni gdybym im nie zwrócił uwagi ;). Robiąc sam przeglądy leje po miarkach a nie tyle ile powinno się zmieścić. silnik texaco ursa super TD, skrzynia, przedni most Agrol STOU 10w30.

#1312 Share KrzysztofJ

KrzysztofJ

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 240 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja

Napisany 06 kwiecień 2012 - 07:46

co sadzicie o marce kubota moje kombinacje z olejem hydraulicznym pokazały, że w zimę ciągnik rusza z miejsca po około 15 minutach od uruchomienia na innym oleju niż mobil fluid i kubota UDT super

#1313 Share kris14

kris14

Zaawansowany

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 7078 postów

Napisany 06 kwiecień 2012 - 09:18

co sadzicie o marce kubota Na oleju Mobil i Kubota po jakim czasie startuje?

#1314 Share kaskader911

kaskader911

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 21 postów
  • Zainteresowania:kubota m8540

Napisany 06 kwiecień 2012 - 20:23

co sadzicie o marce kubota czy m8540 da radę z jakimś lekkim hydropakiem i siewnikiem poznaniak 3m z 2006 roku?
moja jeździ na castrolu zarówno skrzynia jak i silnik

Edytowany przez kaskader911, 06 kwiecień 2012 - 20:24.

#1315 Share batrek4

batrek4

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów

Napisany 07 kwiecień 2012 - 09:02

co sadzicie o marce kubota Witam was , od czwartku jestem posiadaczem kuboty M7040 . Wczoraj licznik wybił 10 h pracy ,godziny nabija szybko a paliwo ubywa powoli z baku,ale to trzeba sprawdzic dokładnie .Moje pierwsze wrazenie to te błotniki jak wsiadłem do niego to byłem w szoku jak można taki szajs zamontować ,pozostałe polskie dodatki ujdą w tłoku .Drugie wrażenie to bardzo cicho pracujący silnik (jak zjeżdżał z lawety) i bardzo zrywny ,nawet z wolnych obrotów nie muli sie ,a co będzie jak sie dotrze?.Może to przez nie wielką masę ale o taki ciągnik mi chodziło bo do ciezkich prac mam case.Wiekszość wad to znałem zanim zdecydowałem się na zakup ,najpierw zabrałem sie do regulacji ciśnienia w oponach ,i teraz trzęsienia nie odczuwam ,czeka mnie jeszcze rozstaw kół bo zapomniałem sprzedawcy powiedzieć żeby od razu zamontowali na max i przyciecie tych tulejek od mocowania kabiny bo chałasuje szczegulnie na zboczach ,regulacja podnosnika z tyłu tez potrzebuje inwencji twórczej .Wiem to wszystko od Was koledzy i nie musze sam sie męczyć dzieki.Jak sprawdze spalanie w lekkich pracach oczywiscie to napisze.

pozdrawiam Bartek

dodam że najbliższa kubota jest oddalona o 100km , tak że sasiedzi wywalają gały

#1316 Share mic01

mic01

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 47 postów

Napisany 07 kwiecień 2012 - 18:16

co sadzicie o marce kubota Witam
Przymierzam się do zakupu Kuboty M8540 i zgadzam się z kolegą wyżej, że są pewne małe niedociągnięcia przy tych ciągnikach najbardziej denerwujący dla mnie jest lewarek zmiany biegów ale to pewnie kwestia przyzwyczajenia i wyrobienia się skrzyni, jak wiadomo idealnego ciągnika nie ma każdy ma swoje wady i zalety....

A tak z innej beczki chciałem się poradzić użytkowników jaka będzie najlepsza łyżka do ładowacza czołowego planuje o szerokości 2,2m i pojemności 1,2m3 ma służyć do załadunku zboża 1,2m3x 0,8=960kg dobrej pszenicy. Co o tym sądzicie, może ma ktoś taką???

Edytowany przez mic01, 07 kwiecień 2012 - 20:04.

#1317 Share Misiek100245

Misiek100245

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 110 postów

Napisany 07 kwiecień 2012 - 20:21

co sadzicie o marce kubota to skrzynmie trzeba wyczuć i się przyzwyczaić. sprzegło jest mokre i ma minimalne opużnienei reakcji tak mi się wydaje bo sie naciołem sam na tym ze szybciej chciałem bieg znienić niż sprzęgło rozłączyło napęd. wszystko jest do opanowania.

czy m8540 da radę z jakimś lekkim hydropakiem i siewnikiem poznaniak 3m z 2006 roku?
moja jeździ na castrolu zarówno skrzynia jak i silnik

ja zapiołem moją ME 9000 do brony wahadłowej Amazone RE 30 i siewnika Amazone D8 i na przednim tuzie mam 540kg to troche jeszcze buja ciągnikiem z pełnym siewnikiem pszenicy. I tak myśle daje rade ale po d*pie dostaje równo. bo już raz mi ścieło sworznia na wieszaku podnośnika ale był w 1/3 wcześniej pęknięty.

#1318 Share Versu

Versu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 118 postów

Napisany 07 kwiecień 2012 - 21:25

co sadzicie o marce kubota Kolego a ile ten zestaw z Amazone zasypany waży ? I jakiego masz Tuza polskiego ? bo ja się zastanawiam zakładać polskiego czy może Zundiberga ? Bo ja będę zakładał do M9540 mój agregat będzie ważył jakieś 1900 kg jak myślisz da rade ?

#1319 Share mic01

mic01

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 47 postów

Napisany 07 kwiecień 2012 - 22:04

co sadzicie o marce kubota Wg mnie to do takiego zestawu potrzebny jest ciągnik większych gabarytów i trochę mocniejszy (przykładowo 108s na pewno by się sprawdziła) inaczej będzie dostawał po d.... i chyba nie tędy droga aby wyciskać wszystkie poty z maszyny.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1320 Share Piteriiv

Piteriiv

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 164 postów

Napisany 08 kwiecień 2012 - 21:30

co sadzicie o marce kubota panowie jakie rzeczy dostaliście do swoich kubusi przy zakupie - chodzi mi o np. klucze, cięgna, i tym podobne rzeczy.