Skocz do zawartości

Zdjęcie

co sadzicie o marce kubota

3377 odpowiedzi na ten temat

#1281 Share Versu

Versu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 118 postów

Napisany 26 marzec 2012 - 11:37

co sadzicie o marce kubota W końcu ktoś napisał jakieś konkrety, więcej takich testów i wypowiedzi a jaki to model kuboty?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
co sadzicie o marce kubota Dzisiaj, 11:26
  •  

#1282 Share michalswietokrzyskie

michalswietokrzyskie

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 77 postów
  • Zainteresowania:technika rolnicza

Napisany 26 marzec 2012 - 12:10

co sadzicie o marce kubota moja m 6040 przy pracy tylko i wylacznie z ladowaczem,nie przekraczajac 1500/min spalila rowne 80 l i zrobilem przy tym 32,5h...daje to 2,5l
to nie jest sciema.:)

#1283 Share KARGO

KARGO

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1157 postów
  • Zainteresowania:technika rolnicza , produkcja zwierzęca

Napisany 26 marzec 2012 - 13:22

Spoko jak kolega beczkowóz 7 tyś litrów plus masa samej beczki wyjdzie z jakieś 9 ton jak ty nazywasz to lekką pracą i pakujesz razem do jednego worka z rozsiewaczem nawozów, i późnij liczysz z tego średnią to ona nic ci nie pokazuje. To jak byś zrobił tak jak te tumany co żądzą tym krajem a mianowicie, jak liczą średnią krajową zarobków to oni pakują do jednego wora kasjerkę co w sklepie zarabia 1000 zł i siebie gdzie zarabiają po 12000 tyś i jeszcze jakiegoś prezesa co zarabia ze 20000 na państwowej posadzie i średnia krajowa zarobków wychodzi prawie 3 tysiące złotych. Tak i z tym spalaniem. Weź zatankuj pod sam korek zaczep pługi i 10 godzin nie wysiadaj z ciągnika a później dolej do pełna i policz ile ci wychodzi podobnie z agregatem , beczką itd: i wtedy będziesz wiedział ile ci pali w KONKRETNEJ ROBOCIE.

Szanowny kolego wczesniej ta sama beczke ciągałem zetorem 7211 i spokojnie dawał rade beczka na dużych kołach. Wywiozłem ich chyba 6 czy7 ziemia była zmarznieta (przymrozek) i pracowalem na 540eco zajeło mi to całe 1,5h. Hehe nie wiem skąd ten atak na mnie czyzbym cie uraził spalaniem MOJEGO ciągnika??? Spodziewałem się wyższego spalania w koncu ciagnik jest na dotarciu. No może znawca nie jestem ale jesli wylicza sie jakąś srednia to chyba na podstawie wszystkich wartości potrzebnych do tego wyliczenia włącznie z najniższymi i najwyzszymi.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#1284 Share romek6340

romek6340

Zetor Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2423 postów
  • Zainteresowania:Lotnictwo, motoryzacja, sport
    a rolnictwo jako hobby ;)

Napisany 26 marzec 2012 - 15:26

co sadzicie o marce kubota Widzę że postów tu nie ubywa... Przecież na forum jest od paru dni kategoria Kubota, a nic się tam nie dzieje. Proponuję z dyskusją tam się przenieść bo przecież szefostwo po coś tą kategorię dodało :rolleyes:

Sprzedam Kombajn Bizon Z056, 1989 r. Szczegóły PW

Zapraszam na stronę:

https://www.facebook...razospbrzeziny/

#1285 Share rudemenes

rudemenes

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 56 postów

Napisany 27 marzec 2012 - 06:15

co sadzicie o marce kubota Też jestem za tym, żeby wszystkie wątki o Kubocie przenieść do działu Kubota.
Test przy siewie robiony był Kubotą 9540

#1286 Share arekpl3

arekpl3

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 101 postów

Napisany 27 marzec 2012 - 19:06

co sadzicie o marce kubota U mnie kubotą m6040 też trzęsło ale do dzisiaj. Po założeniu ładowacza i obciążników na tylne koła inna jazda. Ciągnik z włączoną amortyzacją ładowacza plynie po bocznych dziurawych drogach. Moim zdaniem same obciązniki na tylne koła dużo dają.

#1287 Share KARGO

KARGO

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1157 postów

Napisany 27 marzec 2012 - 20:27

co sadzicie o marce kubota Dzis przeprowadziłem test spalania przy uzywaniu obrotów max 1700 przy jezdzie na pole jak i pracy :
dojazd na pole w jedna strone 4km
dzialka 2,5ha Vklasa
agregat uprawowy 4m dosc ciezki w bruzdzie potrafilo przod podniesc
głebokośc robocza 8-10cm
predkość robocza 8km/ha bieg 2/low
stan licznika po powrocie do domu wzrósł o 2,2h
ciagnik salił 11litrów ON 5l-h pewnie cos ok. 4l na ha
jak widac przy niskich obrotach mozna oszczedzic pare litrow ON

#1288 Share KrzysztofJ

KrzysztofJ

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 240 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja

Napisany 29 marzec 2012 - 09:33

co sadzicie o marce kubota W najbliższy weekend będzie można obejrzeć ciągniki rolnicze Kubota w następujących miejscowościach:
1. W sobotę 31.03, na Mazurach, w miejscowości Spychowo, ul.Mazurska 3, budynek nadleśnictwa Spychowo, podczas Konferencji „Nowoczesne Maszyny Leśne”
2. W niedzielę 1.04, w miejscowości Marszew koło Kalisza, w Zespole Szkół Politechniczno-Przyrodniczych, podczas regionalnych targów rolno-ogrodniczych Agromarsz,

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych ciągnikami Kubota do odwiedzenia tych imprez.

#1289 Share KARGO

KARGO

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1157 postów

Napisany 02 kwiecień 2012 - 19:19

co sadzicie o marce kubota Ile płaciliście za Pierwszy przeglad w M8540 bo ja dziś dostałem fakture i widnieje tam kwota 2640 zł także jestem nieco negatywnie zaskoczony wiedziałem że kosztuje coś ok. 2tys. ale nie aż tyle no chyba że ze mnie tak dealer zdziera??

#1290 Share gazela77

gazela77

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 290 postów
  • Zainteresowania:muzyka trance, fotografia, łowiectwo

Napisany 02 kwiecień 2012 - 19:33

co sadzicie o marce kubota No ja za przegląd mojej 8540 też tyle dałem przy 50 mtg. A jeszcze w tym półroczu czeka mnie przegląd na 600 mtg. Cena pewnie ta sama co przy 50 mtg :-/

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1291 Share KARGO

KARGO

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1157 postów

Napisany 02 kwiecień 2012 - 20:48

co sadzicie o marce kubota No to wporzadku skoro tak. Trudno zachciało się japońskiej techniki to trzeba płacić ;)

#1292 Share KrzysztofJ

KrzysztofJ

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 240 postów

Napisany 03 kwiecień 2012 - 09:13

co sadzicie o marce kubota na olejach Kubota pierwszy przegląd u mnie do M8540 bez dojazdu 2600 zł brutto

#1293 Share b0gdan

b0gdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3102 postów

Napisany 03 kwiecień 2012 - 11:02

co sadzicie o marce kubota powiem tyle: kasują was niemiłosiernie :P

#1294 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 03 kwiecień 2012 - 11:26

co sadzicie o marce kubota Co Ty tam wiesz-Kubota po prostu stara się jak może udowodnić swoim klientom że należą do baaardzo elitarnego klubu :D .

#1295 Share KARGO

KARGO

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1157 postów

Napisany 03 kwiecień 2012 - 20:08

co sadzicie o marce kubota Co kosztów to tak poszło 1 filtr oleju 2 filtry oleju hydraulicznego olej silnikowy 10l olej przekładniowy75litry (ile wam weszło niby zostawili 5 litrów wrazie czego na dolewke, czyzby weszło tam 70 litrów? ) smar, robocizna dojazd i się nazbierało. Jaro pewnie po takiej wymianie w JD kwota była by podobna?

#1296 Share Misiek100245

Misiek100245

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 110 postów

Napisany 03 kwiecień 2012 - 20:14

co sadzicie o marce kubota a ja juz sam sobie przeglkądy robie w mojej me 9000 to mnie dużo mniej wynosi. Teraz zalałem skrzynie Agrolem STOU 10W30 i jestem pozytywnie zaskoczony wydaje mi sie ze sprawneij skrzynia działo i biegi płynniej wchodzą
ostatnio w skrzyni był Hy-Gard (olej John Deera wyprodukowany przes Shella) i wydaje mi sie ze gorzej sie spisywał. A jakimi olejami zalewacie swoje nie servisowane Kuboty??

#1297 Share yarpen12

yarpen12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 122 postów

Napisany 03 kwiecień 2012 - 20:45

co sadzicie o marce kubota No to mnie wykasowali jeszcze więcej. Ja za 1 przegląd zapłaciłem ponad 2400 netto. Trochę przesada z tymi cenami.

#1298 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 04 kwiecień 2012 - 07:25

Co kosztów to tak poszło 1 filtr oleju 2 filtry oleju hydraulicznego olej silnikowy 10l olej przekładniowy75litry (ile wam weszło niby zostawili 5 litrów wrazie czego na dolewke, czyzby weszło tam 70 litrów? ) smar, robocizna dojazd i się nazbierało. Jaro pewnie po takiej wymianie w JD kwota była by podobna?

Bardzo możliwe-tyle że ja za pierwszy przegląd płaciłem ok. 1 tys zł...
Ale mogę policzyć :
-filtr oleju hydraulicznego 260
-filtr oleju silnikowego 80
-olej silnikowy 15 l x14 zł=210
-olej hydrauliczny (teoretycznie 50 l-w praktyce wlejesz 30-ale liczmy 50 :D )x15=750
-smar 30 ?
260+80+210+750+30=1330 (brutto)-no chyba że za dojazd i robociznę policzą te 1300 -długo by nie liczyli :D

#1299 Share KrzysztofJ

KrzysztofJ

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 240 postów

Napisany 04 kwiecień 2012 - 10:24

co sadzicie o marce kubota w instrukcji podane są pojemności poszczególnych układów i powinno się zalewć tyle ile tam podają :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1300 Share kokoman0

kokoman0

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 603 postów
  • Zainteresowania:Jazda wszystkim co ma koła ale niekoniecznie silnik

Napisany 04 kwiecień 2012 - 12:06

co sadzicie o marce kubota Prawda jest taka, że gwarancja kosztuje i nie ważne czy to ciągnik czy samochód. Im dłużej trwa tym większe jest ryzyko awarii za którą płaci firma a dokładniej serwis i jakoś te podwyższone ryzyko awarii na gwarancji (tym samym możliwość poniesienia przez nich większych kosztów z tyłu napraw gwarancyjnych). Z tego powodu koszty serwisu rosną. Po za tym słyszałem, że dilerzy kuboty z samej sprzedaży ciągników nie mają zbyt wiele dlatego odbijają to sobie na serwisie (ale to tylko taka zasłyszana informacja).

Edytowany przez kokoman0, 04 kwiecień 2012 - 12:15.