Skocz do zawartości

Zdjęcie

co sadzicie o marce kubota

3527 odpowiedzi na ten temat

#1241 Share rolnikzkujaw

rolnikzkujaw

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 14 marzec 2012 - 22:14

co sadzicie o marce kubota Witam. Chciałbym podzielić się z Wami moją opinią na temat Kuboty M7040 którą kupiłem 1,5 roku temu. Przejdę najpierw do zalet. Pierwszą z nich jest to że kabina w tym ciągniku jest bardzo przejrzysta. Wszystko ładnie i pięknie widać jak na dłoni. Drugą zaletą jest bardzo mały promień skrętu. Czy to przy prasowaniu czy wożeniu obornika Kubota skręca rewelacyjnie. I niestety to koniec zalet. Teraz przejdę do wad. Pierwsza wada to spalanie. Przy orce 3 ha na gł. 20 cm na glebie 4 klasy kubota z pługiem 3 skibowym obrotowym spaliła i tu uwaga 75 litrów paliwa!!! ;[Dodam że pług miałem dobrze ustawiony. To MTZ-em z 94 roku zaorałem 12 ha na pełnym zbiorniku( 130 litrów), taka sama głębokość , pług, i klasa gleby. I tu moje pytanie gdzie ta oszczędność ;[ ???!!!!Druga wada skrzynia biegów. Biegi zmienia się gorzej niż w starym c-330. Myślałem że po ok. 500 mtg będzie lepiej, ale się myliłem. Kolejna wada to sterowanie tylnim TUZ-em. Moim zdaniem jest za czułe. Może dla innych jest to zaletą ale dla mnie nie. A te dźwignie wykonane z cienkiego płaskownika porażka. Czwarta wada komfort jazdy. Czy to równa droga czy nie trzęsie tym ciągnikiem jak cholera. Próbowałem już wszystkiego żeby zmniejszyć to "skakanie" ciągnika. Począwszy od zmiany rozstawu kół na najszerszy, skończywszy na zmianie ciśnienia w oponach. Niestety nic nie pomogło. Ostatnia wada to udźwig. W instrukcji obsługi jest napisane że Kubota M 7040 na końcówkach tylniego tuz ma 2,3 t udźwigu. To chyba jakiś żart. Nawet beli sianokiszonki o wadze ok. 900 kg kubota nie mogła podnieść ,a co dopiero więcej. To tyle jeżeli chodzi o moje spostrzeżenia na temat tego ciągnika. Gdybym miał teraz kupować nowy ciągnik napewno nie kupiłbym kuboty.Pozdrawiam

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl
Kubota M9960 z ładowaczem MX U 308

Zobacz ogłoszenia w kategorii Ciągniki rolnicze: Ciągniki Kubota
  • 170000.00 PLN
  • 18 mar 2017

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
co sadzicie o marce kubota Dzisiaj, 07:48
  •  

#1242 Share KrzysztofJ

KrzysztofJ

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 240 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja

Napisany 15 marzec 2012 - 08:46

co sadzicie o marce kubota aleś kolego przysolił :) , moje uwagi co do spalania, bo wyszło trochę za duże, czy filtr powietrza i paliwa były drożne, na jakich obrotach orałeś z jaką prędkością, co do podnośnika to mogę zasugerować regulację dźwigni pozycji podnośnika / siłowej/, pomiar ciśnienia w układzie hydraulicznym. Podnosiłem pług 3-skibowy 700 kg bez problemu.

#1243 Share jarsek

jarsek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 34 postów

Napisany 15 marzec 2012 - 21:31

co sadzicie o marce kubota Potwierdzam że udźwig tego ciągnika jest w granicach 1000kg.Pług 700kg podnosi ale paletę 1000kg + maszt od wózka widłowego ( 350kg) = 1350 kg już nie podniesie ...

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Nowości w stajni Kubota zobacz »

•  

#1244 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 16 marzec 2012 - 08:24

co sadzicie o marce kubota Czyli udźwig ma jak nie przymierzając "sześćdziesiątka" ?

#1245 Share Versu

Versu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 118 postów

Napisany 16 marzec 2012 - 10:47

To MTZ-em z 94 roku zaorałem 12 ha na pełnym zbiorniku( 130 litrów), taka sama głębokość , pług, i klasa gleby. I tu moje pytanie gdzie ta oszczędność ;[ ???!!!!

Kolego właśnie to że pracowałeś tym MTZ-em to przyczyna tego że kubuś ci pali. To nie MTZ pedał w podłodze i nie ma różnicy w spalaniu bo on pali cały czas prawie to samo. Spróbuj nie przekraczać 2000 obr/min i zobaczysz ile ci spali. Chyba że coś jest z nim nie tak, bo nie powinien tyle kotłować.

Co do podnośnika to faktycznie 1000kg to trochę mało, a siłowniki wspomagające ma ten model ? wydaje mi się że powinien więcej podnosić. W M9540 nie ma problemu z podniesieniem agregatu 1900 kg, natomiast jest inny problem taki że trzeba przód dociążyć bo podrywa, obowiązkowo przedni TUZ i z 650 kg n tuzie, plus obciążniki na tylnych kołach.

#1246 Share rolnikzkujaw

rolnikzkujaw

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 16 marzec 2012 - 11:14

co sadzicie o marce kubota Obroty trzymałem tak w granicy 2200. Jeżeli to prawda że Kubota powyżej 2000 obr/min pali więcej to spróbuje teraz trzymać oboroty tak do 2000.Zobaczę wtedy jakie jest spalanie. A co do podnośnika to zwiększyłem nieco ciśnienie i jest o wiele lepiej. Jeszcze dodam że zniwelowałem całkowicie "skakanie" kuboty. Założyłem na tylne koła obciążniki i teraz jedzie się jak w John Deerze z amortyzowaną kabiną.

#1247 Share kokoman0

kokoman0

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 630 postów
  • Zainteresowania:Jazda wszystkim co ma koła ale niekoniecznie silnik

Napisany 16 marzec 2012 - 11:54

co sadzicie o marce kubota Nie przekraczaj kubotą 2000 obrotów (nawet w jakichś testach było o tym pisane) powyżej tej wartości to rzeczywiście lubią sobie chlapnąć.

#1248 Share Versu

Versu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 118 postów

Napisany 16 marzec 2012 - 16:13

co sadzicie o marce kubota Popracujesz jeszcze trochę nad swoim kubusiem i będzie wszystko jak w książce. Spalanie też powinno być sporo niższe jak będziesz trzymał obroty poniżej 2000 i jeszcze ważne żeby bieg odpowiednio dobrać do orki ja to na słabszej ziemi orałem 1 zając a na cięższej 6 żółw i w zależności jak miejscami glina to wzmacniacz. tylko to M9540 a w mniejszych może być trochę inaczej. A z tym skakaniem ciągnika to jest wina rozkładu masy, jak jest odpowiedni stosunek między przodem a tyłem to nie powinno bujać. Ale z tego co się orientuje to jeśli poruszasz się po asfaltach to na przodzie powinno być tylko 2/3 obciążenia i obciążniki na tylnych koła plus delikatnie zaniżone ciśnienie na tyle.

#1249 Share Versu

Versu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 118 postów

Napisany 17 marzec 2012 - 09:38

co sadzicie o marce kubota Co do tych fotek z galerii gdzie w kubusiu sprzęgło padło, to dla kolesia niedaleko mnie mieszka padło też i w Fendt 212 i kupił go nowego ma 2000 motogodzin nakręcone ale zapłacił za niego prawie 2 razy tyle co z kubusia

#1250 Share gazela77

gazela77

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 291 postów
  • Zainteresowania:muzyka trance, fotografia, łowiectwo

Napisany 17 marzec 2012 - 21:43

co sadzicie o marce kubota Udało mi się dzisiaj zaorać równy hektar ziemi 4 klasy, dobrze nagnojona ,po gorczycy(250m na 40m= 1ha). Kubota M8540 z 3 skibowym pługiem obrotowym (3*40 chyba)Kverneland spaliła 17 litrow ropy i zrobiła 2 mtg. Czas orki 1 godz i 35 minut. Czyli 8,5 litra na mtg. Obroty na 1700-1800, biegi szosowe,1-ka bez wzmacniacza momentu. Czy to dobry wynik?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1251 Share yarpen12

yarpen12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 122 postów

Napisany 18 marzec 2012 - 07:24

co sadzicie o marce kubota Powiem Ci szczerze, że mój zetor mniej spali na 1ha orki. Ale ten czas to rewelacja przy tej długości pola i szerokości pługa. Ja zauważyłem przy mojej kubocie, że przy wysokich obrotach spalanie drastycznie wzrasta. Przy transporcie wskazówka normalnie widać jak opada. Ale ten zbiornik też nie jest tak jak podają 110l. Przy pustym nawet 100l nie chciało wejść.

#1252 Share LukaszNZUL

LukaszNZUL

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 59 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo i żużel :)

Napisany 18 marzec 2012 - 10:28

co sadzicie o marce kubota Z tego co tu czytam to wynika że w piatek w Agromixie facet od Kuboty ściemniał z oszczędnośćią. Zachwalał że to jeden z najoszczędniejszych ciągników na rynku. Zachwalał też łatwośc obsługi tego ciągnika, prostą skrzynie i niezawodność.

#1253 Share b0gdan

b0gdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3103 postów

Napisany 18 marzec 2012 - 10:37

Udało mi się dzisiaj zaorać równy hektar ziemi 4 klasy, dobrze nagnojona ,po gorczycy(250m na 40m= 1ha). Kubota M8540 z 3 skibowym pługiem obrotowym (3*40 chyba)Kverneland spaliła 17 litrow ropy i zrobiła 2 mtg. Czas orki 1 godz i 35 minut. Czyli 8,5 litra na mtg. Obroty na 1700-1800, biegi szosowe,1-ka bez wzmacniacza momentu. Czy to dobry wynik?

biorąc pod uwagę warunki sprzyjające poślizgowi, oraz to że IV klasa jest najbardziej paskudna w uprawie, to spalanie jest normalne.

#1254 Share Versu

Versu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 118 postów

Napisany 18 marzec 2012 - 13:40

Z tego co tu czytam to wynika że w piatek w Agromixie facet od Kuboty ściemniał z oszczędnośćią. Zachwalał że to jeden z najoszczędniejszych ciągników na rynku. Zachwalał też łatwośc obsługi tego ciągnika, prostą skrzynie i niezawodność.

Dużo zależy od użytkownika, bo te pomiary nasze to nie odzwierciadlają tak całkowicie tego faktycznego spalania, bo warunki w jakich testujemy są bardzo różne od siebie, a powinno się to zrobić w ten sposób że na jednym polu postawić kubotę i np, wyżej wspomnianego zetora i dać im identyczne pługi i kawałek pola. Wtedy pomiary były by porównywalne.
Ja przy orce M9540 i pługiem 3*44 wynik 7.8 na godzinę pracy a w przeliczeniu na hektary wychodziło 14 litrów , ale jakbym robił ten sam kawałek 4*44 pługiem zagonowym to na hektar miałbym mniejsze spalanie.
Co do awaryjności to wiem że na jesieni był gdzieś artykuł że sprzedali 1000kubot a jak na razie to ja słyszałem o 2 poważniejszych awariach a w mojej okolicy o żadnej więc procentowo licząc to nie wielki odsetek awaryjności.

#1255 Share Artur96

Artur96

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 246 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 18 marzec 2012 - 13:53

co sadzicie o marce kubota Moim zdaniem to 2000obr to jest dużo za dużo.1500obr i zobaczysz jakie ci wyjdzie spalanie.To są silniki wysoko obrotowe, to znaczy ze przy niskich obrotach osiąga dużą moc(czy coś w tym stylu).
A co do skrzyni to w nim się nie wbija biegów tak jak w mtz.W nim trzeba delikatni,Albo przedłuż dźwignie zmiany biegów.Będziesz miał większy przedział między biegami nie będą tak ciężko wchodziły

#1256 Share Versu

Versu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 118 postów

Napisany 18 marzec 2012 - 14:02

co sadzicie o marce kubota Oj 1500 to jest jak do orki w M9540 za mało 1800 obr to przy mozaikowej ziemi nie będziesz miał takiego zjawiska że wpadasz w cięższą ziemię i obroty lecą w dół. Zaś do lżejszych prac 1500 jak piszesz w zupełności wystarcza.

#1257 Share Artur96

Artur96

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 246 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 18 marzec 2012 - 14:18

co sadzicie o marce kubota Nie wiem.może model m9540 różni się od m108.Bo 108-ką na ziemi trzeciej klasy to nie przekraczałem 1500obr w miarę dobrze szło.To spalanie mi wyszło 11-12na ha.
Ale m6040 to na 1600odr orałem
pozdro

#1258 Share Versu

Versu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 118 postów

Napisany 18 marzec 2012 - 14:26

co sadzicie o marce kubota Pewnie że 108 się różni miałem okazję nw pokazie orać 108 ma całkiem inną charakterystykę pracy większy moment obrotowy zgodę się 1500 dla niej jest oki. I 108 ma CR a M9540, pompę rzędową.

#1259 Share Piteriiv

Piteriiv

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 147 postów

Napisany 18 marzec 2012 - 19:55

co sadzicie o marce kubota mam nadzieje że kolega Versu ma racje co do 108 bo powyżej 12 l/ha to moja 108 będzie stała a będę orał mtz -82 bo on na ha wychodził max 15 l opału na 3 klasie ziemi i po nawożeniu obornikiem , dodam że dla mnie obrotówka to strata kasy na paliwo, ja oram Atlasem Uni Grudziąc 4*45 i w 1.30 godz to maksymalny czas w którym zaorałem hektar 3 klasy ziemi z dużymi wzniesieniami dochodzącymi do 25 %, a jak zapiałem obrotówkę kolegi 3* 40 to ledwo go wywlokłem na górę. a korzyść to tylko jedna bruzda i mniej jazdy na uwrociach ale ciężar trzeba napędzić = paliwo

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1260 Share b0gdan

b0gdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3103 postów

Napisany 18 marzec 2012 - 20:17

co sadzicie o marce kubota o ja pitole 25 metrów na 100 metrowym zboczu ... masakra... w poprzek nie ma szans pracować?
poza tym nie ma wielkiej różnicy w masie pomiędzy 3 obrotową, a 4 zagonową (około 200kg ), ale jak się nie umie ostawić obrotówki, to na bank będzie ciężej szła :D

Edytowany przez b0gdan, 18 marzec 2012 - 20:23.