kubaguzik

co sadzicie o marce kubota

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Części zamienne z bonusem

galeria
Kubota M5091
mymmym    0

Moim zdaniem kuboty jedyne co mają dobre to silniki. Reszta to delikatny sprzęt. Zresztą gdzie w Japonii rolnictwo jak oni jeden na drugim mieszkają... Marka bardzo przereklamowana !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Artur96    11

Kolego nie masz racji daj mi drygi taki ciągnik o mocy 66km co wytrzyma tyle przy turze bez awari przedniego mostu co mój.Dużo tego sprzętu idzie na Europę i do USA a tam już nie jest tak lekko jak w japoni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Artur96    11

Nie ma możliwości kupna kuboty z orginanym turem.Diler twierdził ze i tak nikt by ich nie kupował ze względu na cena która była by duża z powodu kosztownego transportu

Obecnie mam niecałe 1300mtg.Kolega też w m6040 i też z turem już chyba ma blisko 1400mtg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UrsusFan1222    23

Szkoda, ciekawie prezentują fabryczne ładowacze w przeciwieństwie do naszych krajowych którym brakuje tego fajnego designu. Artur 96 znasz może orientacyjne ceny ładowaczy Kubota ? Wyjdą drożej niż np Quicke ?

Edytowano przez UrsusFan1222

W życiu nie można mieć wszystkiego :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TymonMasa    0

Panowie z tego co się orientuje to "oryginalny" ładowacz Kuboty równa się ładowacz z pod stajni alo wiec kup sobie UrsusFan1222 Quicka i na jedno Ci wyjdzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcon    7

Kolega mówił że na Kubotach montują tury STOLL'a i Quicke najczęściej. Drogie cholery są ale najlepsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zgodzę się z Tobą MARCON, Stoll i Quicke sa jedne z najlepszych , u mnie sąsiad ma 7040 ale z polskim ładowaczem, co do ciągnika powiem ,że jest on wręcz stwożony do pracy z ładowaczem, miałem okazję nim popracować , jest napradwę zwrotny , bardzo fajnie się nim pracuje tylko musieliśmy dociążyć tył. Jeżeli chodzi o ciągnik to ma go dwa lata i tak naprawdę to tylko sewris przyjeżdza na przeglądy a ma chyba zrobione coś ok 1500 mtg. ogólnie jest z niego zadowolony i teraz zastanawia sie nad tym dużym modelem 140 KM.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4652

Dla mnie ten model 140 km jest kosmicznie drogi. Za tą cene kupi się podobnego mf a czy jd. Jd bęzie nawet tańszy a mało zabraknie na fendta. Nie wiem za co taka cena tym bardziej, że ta marka wchodzi na nasz rynek. Jedyne co mi się nasuwa na myśl to koszty transportu, podatki i wysokie marze dealerów ze względu na małą ilość sprzedanych sztuk. Przeglądając na szybko ofertę nawet na allegro. Nie znalazłem niczego co było by lepsze niż w jd czy mf. Osobiście nie kupił bym tej marki ze względu na cenę i oferowane parametry techniczne oraz ze względu na design. Który niezbyt mi się podoba i daleko mu do jd czy mf a. Trochę też przerażają mnie obroty mocy max przy tych mniejszych modelach 2600. Ciekawe jak wygląda charakterystyka silnika i spalanie przy mocy max. te ciągniki są nowe na polskim rynku i to, że komuś nie rozleciał się most po kilku latach to żaden sukces. Narazie trzeba jedynnie wierzyć, że to jest japońskie i się nie psuje.

 

http://www.agrofoto.pl...timg/17331.html

 

Przeglądy tez nie są najtańsze. Nawet gdyby ktoś chcial sam serwisować ten ciągnik po upływie gwarancji to filtry oleju, paliwa i hydrauliki są najdroższe. Tak więc dziwie się skąd ten zachwyt tymi ciągnikami. W USA Kubota może i jest popularna ale bardziej jako mini ciągniczki, minikoparki i różne inne maszyny mini. Wyręczające fizyczną pracę człowieka.

Edytowano przez hubertuss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

To i ja dorzucę kamyczek :D -nigdy nie rozumiałem zachwytów nad Kubotą bo moim zdaniem oferuje nie tak w końcu wiele za spore pieniążki.No ale użytkownicy cały czas piszą o niskim spalaniu ,o zwrotności (nie piszą o badziewnej i głośnej kabinie,ilości miejsca etc)-a tak przy okazji to tutaj http://www.services.art.admin.ch/traktor/Kubota_M8540_Narrow_d.pdf jest właśnie test Kuboty-tak się śmiesznie składa że pali więcej niż porównywalny JD (a to panie ten tego smok nad smoki ten JD :D )-tylko prosze bez tekstów że mam klapki na oczy czy coś-Szwajcarom z ich precyzją nie dowierzacie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Wiesz nie rozumiesz zachwytu nad kubotą. Ja dla przykładu nie rozumiem Twojego zachwytu nad JD :P


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4652

No bez przesady. Kubocie do jd daleko. Choć niektórzy wiedzą, że zwolenikiem jd nie jestem.. Gdybym miał wybrać z tych dwóch marek wybrał bym jd. Jest tańszy, lepiej wykonany, z lepszą siecią serwisu, tańszymi filtrami itd. Pozatym w razie czego bedzie mniejszy problem z odsprzedażą i utratą wartości w przypadku jd.

W teście powyżej popatrzcie na wykres.Widac jak po przekroczeniu 2200 obr jednostkowe zużycie paliwa drastycznie rośnie. Nie wiem wogóle po co ten motor kręci się do 2600. Powinni go zablokować przy 2300. Bo wyżej więcej strat niż pożytku. Widać, że w produkcji silników muszą jeszcze się dużo uczyć. Nie widziałem motoru w żadnym współczesnym ciągniku który ma zużycie jednostkowe na poziomie 290g/kwh przy mocy maksymalnej. Pewnie ten jazgot jest też źródłem hałasu. Uczciwie przyznaje na tym tle jd jest bardzo ekonomiczny.

Podsumowując gdybym teraz rozglądał się za nowym ciągnikeim. Przeanalizował wszystkie dane. Nie znalazł bym żadnego plusu. Jedynie same minusy, które w powyższych postach wymieniłem. Jedynym atutem tej marki chociaż może nie dla klienta jest silny marketing. I budowanie wizerunku na zasadzi, że to japoński i ty kliencie zaufaj.

Edytowano przez hubertuss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Artur96    11

Koledzy bardzo bym prosił nie wypowiadać się typu"kubocie do JD daleko "Miał pan kiedyś porównanie pracował pan jednym i drugim?Ja nie mówię ze JD są złe bo nim nigdy nie pracowałem

A nikt nikomu nie każe wkręcać silnika do 2600obr

Moc max jest osiągalna chyba przy 1500obr

@Jaro.Pan jak zwykle zawsze za JD...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kokoman0    305

@Artur96 To maksymalny moment obrotowy jest dostępny przy 1500obr (zależy też o jakim modelu mówimy) a nie moc. Kuboty są łakome na paliwo szczególnie przy korzystaniu z górnego zakresu obrotów dla tego średnio się nadają do transportu (te starsze) w nowych modelach ( np. M8060) zastosowano zarządzanie mocą dzięki czemu można uzyskiwać max. prędkość przy niższych obrotach (chyba 1500obr/min). Jeśli coś zamotałem to proszę mnie poprawić.

Edytowano przez kokoman0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yarpen12    1

Tak pisza ci ktorzy nie mieli do czynienia z marka kubota. Ja na przyklad rok temu wybieralem pomiedzy kubota a jd i wybralem kubote. Teraz jestem przekonany ze byl to trafny wybor. Teraz wybieralem kolejny traktor ale wyzszej mocy i oferte kuboty odrzucilem poniewaz model 135gx poprostu mi sie nie podoba. Wybralem jd 6r i jestem ciekaw ktory traktor okaze sie lepszy. Ja nie jestem taki pewien czy bedzie to jd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4652

Napewno wygląd przesądził o wyborze a nie kosmiczna cena? Ja nie twierdze, że kubotą nie da się pracować. Twierdze tylko, że nie widze zadnych argumentów za jej kupnem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Artur96    11

Kubotę naprawdę obrzydzili szczerzę mówiąc żebym nie kupił starego modelu m108 to o tych nowych bym nawet myślał.Było by coś z mf,nh,lub JD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Tak pisza ci ktorzy nie mieli do czynienia z marka kubota. Ja na przyklad rok temu wybieralem pomiedzy kubota a jd i wybralem kubote. Teraz jestem przekonany ze byl to trafny wybor. Teraz wybieralem kolejny traktor ale wyzszej mocy i oferte kuboty odrzucilem poniewaz model 135gx poprostu mi sie nie podoba. Wybralem jd 6r i jestem ciekaw ktory traktor okaze sie lepszy. Ja nie jestem taki pewien czy bedzie to jd.

Pytanie tylko czy wybierałeś między Kubotą a JD serii M czy też Kubotą a JD serii R-o ile w pierwszym przypadku mógłbym zrozumieć wybór o tyle ten drugi przypadek (w przypadku zwycięstwa Kuboty) to raczej byłby przykład zwycięstwa marketingu nad zdrowym rozsądkiem :D .

No i druga sprawa-często gęsto słyszę teksty że " jak czegoś nie masz to się nie wypowiadaj"-od tego Bozia daje znajomość języka ,pisma tudzież rozsądek aby jakieś opinie można było sformułować już przy wstępnej przymiarce do danej marki.Czy też uważasz że najpierw trzeba coś kupić aby wyrobić sobie (choćby wstępny) pogląd na daną markę ?-sorry ale takich bogatych to tu chyba na forum nie ma ...

PS.Po 24 latach eksploatacji uważam że wybór Zetora 7211 był trafnym wyborem.Po ponad 7 latach eksploatacji JD 5720 tej pewności jeszcze nie mam...

Jak czasmi czytam teksty typu-"mój nowy ciągnik ma już 100 mth i żadnej poważnej awarii-polecam !" :D -to nie wiem czy śmaić się czy płakać.

Edytowano przez jaro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

@jaro z Twoich pieniędzy nie kupują... Każdy kupuje jaki chce.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Sorry @milanreal ale tu akurat się nie popisałeś-większość tych ciągników kupowana jest na PROW ( za unijne a więc "wspólne" pieniądze-czyli Twoje i moje :D )-ale mnie to akurat wali...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Nasze pieniądze ale jakby nie kupowali to byś i tak tych pieniędzy nie miał :P


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez sniperghost
      Witam.
      Posiadam mini traktor kubota gl 320 . Ostatnio zauważyłem, że jakiś przewód wisi , jakby został zerwany, nie wiem gdzie on ma być podłączony. Jeżeli ktoś wie co to jest z góry dzięki za pomoc.


    • Przez strd
      Witojcie hej.
       Z racji zapchania się DPFa u ojca w Kubocie M7060 poszukuję gniazdka diagnostycznego. Wiem, że jest 4 pinowe i wisi gdzieś na wiązce nad chłodnicą, ale nic tam takiego nie widzę. Czy to jest to w którym jest wtyknięty rezystor 120 Ohm 1/2W?
      Z góry dzięki.
    • Przez jacek_83
      Mam problem z Kubotą l5040.
      Gdy jechałem z przemysłem, ciągnik zaczął tracić moc i mocno dymić na niebiesko, do tego stopnia, że byłem zmuszony redukować i nie wkręcał się w obroty. Pomyślałem, że może wtryski lub filtr paliwa. Wymieniłem filtr na nowy, do zbiornika wlałem preparat do czyszczenia wtrysków, ale to nie pomogło.
      Następnego dnia było już ok. Cały dzień i nawet małej chmurki. Kolejnego dnia problem powrócił. Dolałem paliwa i siuwaksu do czyszczenia wtrysków i pojeździłem. Było ok.
      Za jakiś czas pojechałem do majstra Kubotą, żeby poprawił elektrykę, było ok. Następnego dnia gdy wracałem znowu zaczął dymić na niebiesko.
      Nie zauważyłem, żadnej reguły, raz jest wszystko dobrze, a innym razem już nie. Nie zwróciłem uwagi czy bierze olej. Jak nie dymi nie ma siły, to wstawiam do garażu i nim nie jeżdżę.
      Problem pojawia się przy zagrzanym silniku. Nigdy przy odpalaniu. Paliwo z jednego źródła z Orlenu. Problem pojawił się na jesieni, po zakończonym sezonie zbiorów.
      Czy spotkaliście się z podobnym problemem? Gdzie najepierw szukać przyczyny?
    • Przez Nikt23489
      Witam. Mam problem z Kubotą M7040. Mianowicie traktor do tyłu jedzie płynie na każdym biegu lecz po przełączeniu rewersu do przodu ona ruszy kawałek i przestaje jechać. Jaki może być tego problem ?
    • Przez TymonMasa
      Witam posiadam Kubote M108S i mam pytanie do użytkowników tego modelu jak sprawuje sie u Was podnośnik? Jaka jes predkośc z jaką podnosi? Jak z czułością regulacji itd
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj