Skocz do zawartości

Zdjęcie

co sadzicie o marce kubota

3377 odpowiedzi na ten temat

#1141 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 07 luty 2012 - 10:36

co sadzicie o marce kubota Napisałem też "kiedyś"-kiedyś czyli wcześniej .Zanim nie przerobiłem z lekka garażu pod domem stał w nieogrzewanym garażu.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
co sadzicie o marce kubota Dzisiaj, 21:04
  •  

#1142 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 07 luty 2012 - 10:40

co sadzicie o marce kubota A to co innego. -29 to ładny wynik. Duża zasługa oleju, kiedyś oleje tak gęstniały, że potrafiły zablokować zwolnice w ciapku, teraz to co innego.

#1143 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 07 luty 2012 - 10:53

co sadzicie o marce kubota A to fakt-kiedyś zrobiłem parę próbek różnych olejów i wystawiłem na -30 stopni-z mineralnego zrobił się smar a syntetyk był płynny (no może nie całkiem).

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Nowości w stajni Kubota zobacz »

•  

#1144 Share Versu

Versu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 118 postów

Napisany 07 luty 2012 - 11:47

co sadzicie o marce kubota Ale ten JD twój to wspaniały wynalazek pewno wszyscy w wiosce ci zazdroszczą że tak ci pali w -29 i jeszcze rewers działa. Ale wiesz może nie zauważyłeś ale my tu o kubotach piszemy gdzie nam do JD to nawet nie wypada wspomnieć o tym cacku.

Jak zadatkowałeś w dobrej cenie to poczekają i do roku, jak dobra firma oczywiście:). Ja na 108 jestem do przodu VAT bo o tyle poszły w górę - masakra. 7040 chcę zadatkować w cenie 130000 netto ale się nie chcą zgodzić skubańce.Pozdro.

Właśnie zadatkowałem i z tego co wiem to jak nie zapłacę na przykład do maja to będę musiał dopłacać 2% od wartości ciągnika bo oni mają taki termin żeby rozliczyć się z importerem.

#1145 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 07 luty 2012 - 11:52

co sadzicie o marce kubota Zdaje się że pisałeś w dziale JD-powinni Cię wyrzucić czy jak ?

#1146 Share Versu

Versu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 118 postów

Napisany 07 luty 2012 - 11:55

co sadzicie o marce kubota Pisałem ale nie o kubocie tylko jakie ceny ma JD M seria i R i ktoś mnie zapytał ile dam za kubusia i że to mniej więcej starczyło by na JD M

#1147 Share MarBor

MarBor

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja

Napisany 07 luty 2012 - 12:20

co sadzicie o marce kubota A jakby tak na te zamarzające filtry jakiś podgrzewacz wymyślił, a może taki już jest?

#1148 Share Versu

Versu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 118 postów

Napisany 07 luty 2012 - 16:17

co sadzicie o marce kubota Myślę że prostszym rozwiązaniem był by zamontowanie przepływowej grzałki na przewodzie paliwowym, tylko jest takie ryzyko że nie do końca może się to rozwiązanie sprawdzić po co jeśli paliwo zacznie zabijać te sitko które jest w baku? Najlepsza była by grzałka w baku, i w bloku silnika do grzania oleju, niektóre ciągniki mają to wyposażenie w opcji, ale Kubata nie oferuje takich udogodnień u japońców nie ma takich zim jak u nas.

Edytowany przez Versu, 07 luty 2012 - 16:20.

#1149 Share wolowik

wolowik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 391 postów

Napisany 07 luty 2012 - 17:05

co sadzicie o marce kubota Do KrzyszofaJ. Mógłbyś zdradzić co będzie nowego w tych Kubotach tak najlepiej ze specyfikacji i czy będą duuużo droższe?

#1150 Share Misiek100245

Misiek100245

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 110 postów

Napisany 07 luty 2012 - 21:37

co sadzicie o marce kubota a tam szkodam mi czau. ten co ma to wie . a ci co maja coś innego to też bedą zadowoleni w inny sposób swój jedyny i tylko do maki przypisany,,, A kubota zrobio resztę...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1151 Share samex69

samex69

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 582 postów

Napisany 07 luty 2012 - 22:16

co sadzicie o marce kubota versu są przepływowe podgrzewacze paliwa - allegro- ale tak jak piszesz jak Ci zatka parafina sitko w zbiorniku to i tak nie pojedziesz . słyszałem od znajomego TIR-owca o sposobie na "żarówkę". Jak wiadomo w zwykłych żarówkach 90% energii zamieniane jest w ciepło a tylko 10 % w światło więc taka żarówka włożona do zbiornika po prostu pełni rolę podgrzewacza paliwa.

#1152 Share KrzysztofJ

KrzysztofJ

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 240 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja

Napisany 08 luty 2012 - 10:08

co sadzicie o marce kubota W nowych modelach ma być lepsza kabina, przyjaźniejsza dla operatora skrzynia biegów i reduktor, norma spalin III b

Edytowany przez KrzysztofJ, 08 luty 2012 - 13:55.

#1153 Share Versu

Versu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 118 postów

Napisany 08 luty 2012 - 11:16

co sadzicie o marce kubota Jeśli w nowych modelach będzie wszystko to co piszesz to już żałuje że będę miał starszy model, ale jak pomyślę że cena ma być jeszcze wyższa to niestety ale chyba bym nie kupił za taką kasę.

#1154 Share wolowik

wolowik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 391 postów

Napisany 08 luty 2012 - 12:07

co sadzicie o marce kubota Versu ja mam podobne rozterki ale zadzwoniłem do dilera i z wypowiedzi KrzysztofaJ trochę sobie wyrobiłem opinię co ma być nowego czyli bedzie silnik na Common Railu co nie wiem czy brac na plus czy na minus no i będzie wsadzona elektronika do skrzyni także to też nie wiem czy na plus czy minus... jedynie co może być na plus to nowa kabina bo miejsce dla pasażera by się przydało... jo i to bardzo a tak więcej to chyba nic się nie zmieni. diler powiedział mi " że jak chcesz pan mieć trwalszy ciągnik to bierz pan obecny model"... ale kto go tam wie jak jest naprawdę.. nowe modele mają być od połowy roku w cenie porównywalnej z JD także ja odpuszczam ;-)

#1155 Share kokoman0

kokoman0

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 604 postów
  • Zainteresowania:Jazda wszystkim co ma koła ale niekoniecznie silnik

Napisany 08 luty 2012 - 13:14

co sadzicie o marce kubota Tylko w nowych modelach z literkę "x" na końcu nazwy (M100x, M130x jeśli dobrze pamiętam) będziesz miał 8-biegów przełączanych pod obciążeniem (bodajże także z funkcją automatu). Będzie wyczekiwany Ehr i wiele innych "talalanków".
Co do samej skrzyni "intelli-shift to była ona dostępna już dużo wcześniej w innych krajach np. w modelu m105x lub m108x które z niewiadomych mi względów nie pojawiły się na naszym rynku a szkoda.

Edytowany przez kokoman0, 08 luty 2012 - 13:27.

#1156 Share wolowik

wolowik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 391 postów

Napisany 08 luty 2012 - 13:27

co sadzicie o marce kubota No i wszystko wiadomo dzięki nazwie modelu który podał klega kokoman:

http://www.kubota.co...x_135x_spec.pdf

http://www.ongmac.co...aM100series.htm

;)

#1157 Share b0gdan

b0gdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3102 postów

Napisany 08 luty 2012 - 13:41

co sadzicie o marce kubota Napisali 8 biegów pod obciążeniem... ale to tylko po jednym półbiegu na każdym biegu głównym, czyli taki NH dualcommand

#1158 Share kokoman0

kokoman0

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 604 postów

Napisany 08 luty 2012 - 13:59

co sadzicie o marce kubota Powiem tak to jest ta sama skrzynia co w M128x którą ma user czareczek85. Jest to 16/16 biegów podzielonych na 2 grupy i na każdej grupie masz 8 biegów przełącznych przyciskami + i -. W opcji będzie dostępna skrzynia 24/24.

Edytowany przez kokoman0, 08 luty 2012 - 13:59.

#1159 Share Artur96

Artur96

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 246 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 08 luty 2012 - 15:15

co sadzicie o marce kubota Ja ja bym brał te modele co są teraz.
@wolowik.Diler ma racje jak chcesz mieć ciągnik wytrzymalszy bierz teraz
Najlepsze były te pierwsze modele co przychodziły na polskę me 5700,itp z tej produkcji włącznie z m105s tak mi powiedział doświadczony serwisant.Mówił ze co nowsze to słabsze.to prawda.A jak spytałem czemu tak mówi? może te się częściej psują?. mówił ze nie ma różnicy jaszcze nie mieli przypadku żeby w którymś się coś zepsuło.Po prost są dolikatniejsze

Edytowany przez Artur96, 08 luty 2012 - 16:39.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1160 Share kokoman0

kokoman0

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 604 postów

Napisany 08 luty 2012 - 16:05

co sadzicie o marce kubota W Polsce nie był dostępny M105x tylko M105s (taki jak mój). Ot takie małe sprostowanie z mojej strony za usera @Artur96 :) .

Edytowany przez kokoman0, 08 luty 2012 - 16:07.