Skocz do zawartości

Zdjęcie

co sadzicie o marce kubota

3377 odpowiedzi na ten temat

#1101 Share Versu

Versu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 118 postów

Napisany 31 styczeń 2012 - 21:00

co sadzicie o marce kubota A wie ktoś ile litrów oleju leje się do silnika w M9540? Oryginalny olej kuboty w jakiej cenie z litr ? drogi jest ? jako zamiennik jakiego oleju używają. i co ile godzin wymiana jest?
Kubota ponoć niema świeć żarowych tylko podgrzewacz powietrza w kolektorze. A w pompie wtryskowej jest wsadzony Bimetal który jak jest zimno to przyspiesz zapłon zwiększając dawką startową.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
co sadzicie o marce kubota Dzisiaj, 13:49
  •  

#1102 Share gazela77

gazela77

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 290 postów
  • Zainteresowania:muzyka trance, fotografia, łowiectwo

Napisany 31 styczeń 2012 - 21:44

co sadzicie o marce kubota W mojej M8540 do silnika wchodzi 10 litrów oleju,więc w M9540 jest tak samo. Na przeglądzie przy 300 mtg wlali mi oryginalny olej Kuboty w cenie 20 zł za litr. Zresztą również olej hydrauliczny policzyli po 20 zł. Razem hydraulicznego oleju poszło 66 litrów (60 do skrzyni i 6 w przedni most). Oczywiście olej hydrauliczny wyminiali mi przy 50 mtg. Ciekawostka jest taka że miska olejowa ma 2 korki spustowe i jest przedzielona na pol przez wal przedniego napędu. Co do świec żarowych to są i działają jak w każdym diesli. Przekrecasz kluczyk ,czekasz aż kontrolka zgaśnie i odpalasz :-). Jak narazie przy -15 odpala bez problemu.

#1103 Share Versu

Versu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 118 postów

Napisany 31 styczeń 2012 - 22:18

co sadzicie o marce kubota Właśnie co do świec to się mylisz nie ma w każdym diesli a na pewno nie ma w kubocie M8540 9540, jak myślisz że są to poszukaj ich w głowicy powinny tam być a niema.

To właśnie kubotka nawet bez świec pali w duże mrozy, a wiem to bo na jakimś pokazie gadałem z inżynierem z kuboty i sam powiedział o tym podgrzewaniu powietrza a lampka się zapala jak jest poniżej 5 stopni i wtedy grzeje a ten bimetal to nie pamiętam przy jakich temp zwiększa to dawkę.
A to o tym że ta misa ma dwa korki to nie wiedziałem a że wał tak schowany to mi się podoba przynajmniej nic tam nie nawinie ani go nie zegniesz. bo znajomy w Fendt właśnie lekko zgiął i teraz mu wibruje. A ten olej to cie troch kosztował l

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#1104 Share kokoman0

kokoman0

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 604 postów
  • Zainteresowania:Jazda wszystkim co ma koła ale niekoniecznie silnik

Napisany 31 styczeń 2012 - 23:48

co sadzicie o marce kubota No misa ma 2 korki spustowe u mnie akurat 1 korek chłopaki zaadoptowali do smarowania sprężarki. Ciekawe czy te dupki pomyślały, że jeśli nie daj Panie przewód pęknie lub zostanie zerwany to zatarcie silnika praktycznie nieuniknione <_<, nie sposób przecież wszystko dostrzec a rozgrzany olej wyleci jak woda (chlup i nie ma praktycznie 100% oleju ).

Edytowany przez kokoman0, 01 luty 2012 - 07:12.

#1105 Share samex69

samex69

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 582 postów

Napisany 01 luty 2012 - 09:43

co sadzicie o marce kubota kokomanO na pewno nie pomyśleli!!! To jest jakiś debilizm! Jeśli możesz to każ im to przerobić lub zrób to sam. W mojej M9540 spływ oleju ze sprężarki jest podłączony do tulejki dystansowej przy wlewie oleju. Nie rozumiem tych fachowców - jak można w ten sposób prowokować awarię !

#1106 Share KARGO

KARGO

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1157 postów
  • Zainteresowania:technika rolnicza , produkcja zwierzęca

Napisany 01 luty 2012 - 20:37

co sadzicie o marce kubota Od tygodnia mam Kubote M8540 i mam takie spostrzerzenia w srodku jest głosno i strasznie trzesie i ta wyjąca popma z tyłu ogólnie jak narazie to troche sie żałuje ze nie wiełem JD ale mam nadzieje ze humor wróci mi jak pojade w pole i zaczne lać w bak :P

#1107 Share Artur96

Artur96

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 246 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 01 luty 2012 - 21:22

co sadzicie o marce kubota @KARGO.Zapij pas trochę na pewno pomoże na wstrząsy(wiem po sobie).
Wydaje ci się ze wyje bo to jest silnik wysokoobrotowy i już przy 1500obr osiąga max moc(pewnie masz ćięszką nogę)przyzwyczaisz się

#1108 Share Versu

Versu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 118 postów

Napisany 01 luty 2012 - 21:52

co sadzicie o marce kubota

Od tygodnia mam Kubote M8540 i mam takie spostrzerzenia w srodku jest głosno i strasznie trzesie i ta wyjąca popma z tyłu ogólnie jak narazie to troche sie żałuje ze nie wiełem JD ale mam nadzieje ze humor wróci mi jak pojade w pole i zaczne lać w bak :P

KAGRO jak ci w kubocie M8540 głośno to wniosek z tego taki że pewnie wcześniej to Fendtem robiłeś, a jeśli nie tylko ursusem albo pronarem to wybacz ale, nie rób lipy. A druga sprawa to pisze się Spostrzeżenia od postrzegać widzisz na g się wymienia, a druga sprawa to po co tu ten słownik podkreśla te błędy na czerwono, nie rób z rolników jakichś, analfabetów, i trzecia sprawa bez urazy nikogo nie chce obrażać swoimi postami, po prostu prządek musi być.

A na to że trzęsie w kobocie jest tak rada że po pierwsze, oni jak dają nowy ciągnik to ma zawsze za dużo powietrza napompowane w koła i przez to jest strasznie twardy. Pomaga również szersze rozstawienie ciągnika jak zamawiałeś trzeba było zaznaczyć że chcesz żeby rozstawili go równo z poszerzeniami błotników.

Edytowany przez Versu, 01 luty 2012 - 21:42.

#1109 Share KARGO

KARGO

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1157 postów
  • Zainteresowania:technika rolnicza , produkcja zwierzęca

Napisany 02 luty 2012 - 00:58

co sadzicie o marce kubota Słownika nie używam a że czasem jakis blad wpadnie to z pośpiechu, sprawdz co to analfabetyzm bo chyba sam za badzo nie wiesz co to jest. No moze to cos da ale nie za wiele bo kabina nie jest amorytzowana wczesniej robiłem Fendtem i zetorem z amortyzacją

#1110 Share arekpl3

arekpl3

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 101 postów

Napisany 02 luty 2012 - 09:59

co sadzicie o marce kubota Dla mnie też w Kubocie jest głośniej niż w 15-letnim Case którego posiadam (5140 z Cuminsem) ale to trochę inny przedział mocy... Jak porównywałem Kubotę z Case JX podobnej mocy to Kubota dla mnie byla bardziej wyciszona.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1111 Share gazela77

gazela77

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 290 postów
  • Zainteresowania:muzyka trance, fotografia, łowiectwo

Napisany 02 luty 2012 - 10:36

co sadzicie o marce kubota A w mojej Kubotce jest o wiele ciszej jak w C360-3P albo w C 330 :lol:

#1112 Share KrzysztofJ

KrzysztofJ

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 240 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja

Napisany 02 luty 2012 - 11:00

co sadzicie o marce kubota W zamknętej kabinie jest normalnie /hehe/ czyli cicho, koła rzeczywiście maja za dużo powietrza, pompa /zawór/ głosno pracuje ale jak jest zimny olej i jak kręcimy silnik powyżej 2000, trzęsie bo to krótki ciagnik, biegi i reduktor ciężko wchodzą /kwestia dotarcia ok 300 godz/ ale za to oryginalny Japończyk poza małymi dodatkami :)

#1113 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 02 luty 2012 - 11:23

co sadzicie o marce kubota Głośno, trzęsie, ale za to japoński. Zdrowe podejście ;) .

#1114 Share Misiek100245

Misiek100245

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 110 postów

Napisany 02 luty 2012 - 15:24

co sadzicie o marce kubota Na trzęsienie w Kubocie pomaga regulacja ciśnienia w kołach i odpowiednia ilość obciążników na przodzie. W instrukcji jest napisane żeby ilość przednich obciążników dobrać stosownie do obciążenia tylnego tuza.

#1115 Share batrek4

batrek4

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów

Napisany 02 luty 2012 - 17:24

co sadzicie o marce kubota Zauważyłem tu interesujący mnie temat, mianowicie rozstaw kół .Wkrótce będą przygotowywać moją M7040 w związku z tym mam pytanie; jaki waszym zdaniem rozstaw kół jest najbardziej praktyczny,czy tak jak napisał Versu równo z poszerzeniami błotników czy inaczej .

Mam jeszcze pytanie co myślicie o nowym Quicke 200p czy warto zapłacić za jakość czy zadowolić się rodzimym produktem

#1116 Share Artur96

Artur96

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 246 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 02 luty 2012 - 19:41

co sadzicie o marce kubota Najlepiej rozstaw na max.dużo wygodniej się jeździ i traktor jest stabilniejszy.
Żeby nie to to już bym w swoim szyb nie miał.
Jak masz kasę to kupuj Quicka.
Ja zadowalam się polskim z agromaszu i mi wystarcza

#1117 Share jarsek

jarsek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 34 postów

Napisany 02 luty 2012 - 20:35

co sadzicie o marce kubota Trzęsienia w Kubocie nie da się zlikwidować ani ciśnieniem ani rozstawem kół.Po prostu tak jest.Przerabiałem ten temat w testach od 0.7 do 1.5 bara i nic nie pomogło. Każdy ciągnik inaczej trzęsie.Wydawać by się mogło że każdy ciągnik jest na sztywno i powinno być tak samo a jednak nie jest... (oprócz resorowanych). Niektóre podskakują całe innym tylko przód. Rozstaw kół w M7040 - najlepiej przód i tył 2 metry całkowita

#1118 Share samex69

samex69

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 582 postów

Napisany 02 luty 2012 - 21:47

co sadzicie o marce kubota Jak dla mnie w Kubocie jest dosyć cicho, chociaż starszy model jednak był trochę cichszy (nieco inna konstrukcja silnika).
Co do podskakiwania to niestety przy tej masie i długości tak już jest - można poszerzyć, dociążyć i wyregulować ciśnienie w oponach a Kubuś na wybojach i tak będzie tańczyć- przy max.szybkości. Moja rada- na wybojach ostrożnie z prędkością a wszyscy będą zadowoleni- no może nie wszyscy.

#1119 Share KrzysztofJ

KrzysztofJ

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 240 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja

Napisany 03 luty 2012 - 09:50

co sadzicie o marce kubota batrek jeśli Quick to z serii Q26-86 te z seiii 200 są dużo odchudzone

przetestowałem dziś -22 na mrozie odpalanie M7040 z letnim paliwem , zaskoczyła z pierwszego i po kilku minutach silnik żwawo pracował :D

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1120 Share arekpl3

arekpl3

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 101 postów

Napisany 03 luty 2012 - 10:28

co sadzicie o marce kubota U mnie 25 i tez zapalił bez problemu.