Skocz do zawartości

Zdjęcie

co sadzicie o marce kubota

3377 odpowiedzi na ten temat

#1061 Share Artur96

Artur96

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 246 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 25 styczeń 2012 - 07:48

co sadzicie o marce kubota @gazela77.standardowo też tak mam na początki użytkowania maszyny było to uciążliwe.Ale teraz już praktycznie tego nie odczuwam(przedtem jakoś bardziej schodziło)To powinno z czasem przejść

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
co sadzicie o marce kubota Dzisiaj, 20:31
  •  

#1062 Share gazela77

gazela77

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 290 postów
  • Zainteresowania:muzyka trance, fotografia, łowiectwo

Napisany 25 styczeń 2012 - 10:14

co sadzicie o marce kubota A jeszcze mam pytanie do osób które mają Kubote z ładowaczem czołowym. Jakie macie ciśnienie w oponach z przodu i z tyłu? Chodzi głównie o M8540.

@gazela77.standardowo też tak mam na początki użytkowania maszyny było to uciążliwe.Ale teraz już praktycznie tego nie odczuwam(przedtem jakoś bardziej schodziło)To powinno z czasem przejść

A mnie się wydaje że z początku nie uciekało to powietrze. Teraz od niedawna dopiero coś się spiepszyło ;[

#1063 Share Versu

Versu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 118 postów

Napisany 25 styczeń 2012 - 11:23

co sadzicie o marce kubota A ja ponawiam pytanie piszcie ile ciągacie swoimi M9540 lub 8540 ,9000ME przyczep jakie ładunki agregaty jak je obciążacie, jakie są granice ich wytrzymałości.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#1064 Share KrzysztofJ

KrzysztofJ

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 240 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja

Napisany 25 styczeń 2012 - 14:41

Panowie mam pytanie odnośnie siedzenia. Czy wy często musicie dopompowywac powietrze w siedzeniu? Bo u mnie muszę pompować co 2 dni. Nie wiem gdzie mi to powietrze ucieka?

od spodu fotela popatrz na małe wężyki, rozmontowałem je i załozyłem na klej i po problemie :rolleyes:
trochę się trzeba namęczyć bo dostęp do przewodów kiepski i zaciski na przewodach wydziwione, jeden przewód był tak poluzowany, że musiałem go skrócić

#1065 Share Misiek100245

Misiek100245

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 110 postów

Napisany 25 styczeń 2012 - 20:01

co sadzicie o marce kubota w ME 9000 w dowodzie rej. DMC przyczepy z hamulcami 8000kg bez hamulców 3000kg normalnie ciągam zestaw 16t. ciekawostka w renault 110.54 mam DMC przyczepy z hamulcami 18000kg bez hamulców 750 kg ( powtórzę 750kg to nie mój błąd). Wniosek: papier wszystko przyjmie.

#1066 Share JanuszM6040

JanuszM6040

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 126 postów

Napisany 25 styczeń 2012 - 20:07

co sadzicie o marce kubota U mnie w M6040 według dowodu rej. dmc przyczepy z hamulcami 10000kg bez hamulcy 1500kg

#1067 Share Versu

Versu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 118 postów

Napisany 25 styczeń 2012 - 20:49

co sadzicie o marce kubota A co powiecie na te pługi z filmiku całkiem ładnie idą, nigdy wcześniej takich nie widziałem to jakieś francuskie, robią jeszcze takie,

Bo ja właśnie myślę nad jakimiś lekkimi 4skibowcami obracanymi pod kubote M9540 na tym filmie nie widać żeby miała jakoś specjalnie ciężko. Operatora też momentami nie widać.

#1068 Share gazela77

gazela77

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 290 postów
  • Zainteresowania:muzyka trance, fotografia, łowiectwo

Napisany 25 styczeń 2012 - 20:57

co sadzicie o marce kubota Bo operator nagrywa film :lol: . dlatego go nie widać......

#1069 Share jarsek

jarsek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 34 postów

Napisany 26 styczeń 2012 - 18:59

co sadzicie o marce kubota Ten ciągnik jest za słaby i za lekki do czwórki obrotowej.
3x48 cm obrotowy to max.

#1070 Share Artur96

Artur96

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 246 postów

Napisany 26 styczeń 2012 - 19:14

co sadzicie o marce kubota pociągnie czwórki tylko trzeba zalać dużą skrzynię betonową na przedni tuż.Taka ciekawostka M9540 ma większy udźwig podnośnika niż M108.
A to ze nie widać kierowcy świadczy o tym ze pługi są dobre i są dobrze ustawione ze nie ściągają ciągnika.

Edytowany przez Artur96, 26 styczeń 2012 - 19:16.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1071 Share wolowik

wolowik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 391 postów

Napisany 26 styczeń 2012 - 19:56

co sadzicie o marce kubota słuchajcie ja mam pytanie z innej beczki... Jak finansowaliście swoje Kuboty? Czy ktoś miał styczność i ich fabrycznym finansowaniem? Właśnie stoję przed zakupem ale będę musiał go częściowo skredytować i stąd moje pytanie... bardzo byłbym wdzięczny o odpowiedzi. Już niedługo dołaczę do grona użytkowników... ;)

#1072 Share Versu

Versu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 118 postów

Napisany 26 styczeń 2012 - 20:34

co sadzicie o marce kubota Też się dowiadywałem o taki kredyt ponoć jak sie bierze na 2lata to na 6% dają.

#1073 Share Misiek100245

Misiek100245

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 110 postów

Napisany 26 styczeń 2012 - 20:44

co sadzicie o marce kubota kredyt komercyjny (leasingowy) w BNP Paribas część oprocentowania pokrywał importer jakoś to tak było w 2007. Ciągnik zarejestrowany na bank. jedno co najgorsze pilnowanie faktur. przychodziły z pół miesięcznym opóżnieniem i co miesiąc trzeba dzwonić po numer faktury i kwotę do zapłaty zeby w terminie opłacić. na szczęście jeszcze tylko 6 rat

#1074 Share yarpen12

yarpen12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 122 postów

Napisany 27 styczeń 2012 - 07:43

co sadzicie o marce kubota Z tym finansowaniem fabrycznym to wielka ściema. Ten kredyt jest droższy od zwykłego kredytu komercyjnego w bankach rolniczych. Zabezpieczeniem jest kupowana maszyna, a więc trzeba ją ubezpieczać na okres kredytowania. Nie ma możliwości wcześniejszej spłaty chyba, że w harmonogramie spłat zaznaczy się inaczej. Jest możliwość wzięcia kredytu w walutach obcych i to jest plus, bo są dużo tańsze, no ale ryzyko. Ja doradzam udanie się do własnego banku i tam dostanie się porównywqalne oprocentowanie i zastaw pod hipotekę, albo poręczyciela. Na pewno wyjdzie taniej no i przy spłacie wygodniej.

#1075 Share KrzysztofJ

KrzysztofJ

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 240 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja

Napisany 27 styczeń 2012 - 11:58

co sadzicie o marce kubota do M9540 na zabezpieczeniu ścinalnym można podpiąć KM80 Akpil (3+1) jest lekki / ciagnik na filmie ma obciazniki na tylnych kołach + ładowacz z widłami do palet/
z zachodnich pługów to testowałem CX41080H Overum / 3+1/ w 3 skibach na ciężkiej glinie dawał śmiało radę. Myślę ,że lepiej kupić pług 3 skibowy i zamiast redlenia zrobić dobrą orkę.

Co do finansowania to u mnie wszystkich finansistów przebijał Siemens we frankach szwajcarskich lub bank spółdzielczy /10 lat kredytowania bez zastawu ciągnika/

#1076 Share kokoman0

kokoman0

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 604 postów
  • Zainteresowania:Jazda wszystkim co ma koła ale niekoniecznie silnik

Napisany 27 styczeń 2012 - 12:13

kredyt komercyjny (leasingowy) w BNP Paribas część oprocentowania pokrywał importer jakoś to tak było w 2007. Ciągnik zarejestrowany na bank. jedno co najgorsze pilnowanie faktur. przychodziły z pół miesięcznym opóżnieniem i co miesiąc trzeba dzwonić po numer faktury i kwotę do zapłaty zeby w terminie opłacić. na szczęście jeszcze tylko 6 rat

My braliśmy ten sam kredyt. 10% wartości ciągnika na start i spłacenie vatu (od razu albo w 3 równych ratach) ciągnik jest zabezpieczeniem co według mnie jest dobre bo jeśli by coś nie wyszło to zabierają ciągnik i po wszystkim. Obowiązkowe jest ubezpieczenie AC (zresztą to dobrze) niestety jeśli ubezpieczyłeś w innej firmie niż u nich to musisz jeszcze dodatkową opłatę uiszczać co roku (złodzieje :P ). Co do faktur to zdarzało się, że po czasie przychodziły ale od jakiegoś roku przychodzą dużo wcześniej (zadzwoniłem zrugałem trochę). Oprocentowania nie pamiętam za bardzo ale chyba 7% było (w sumie jeszcze jest ;) ).

#1077 Share Mattti

Mattti

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 319 postów
  • Zainteresowania:Polityka, Rolnictwo, Patriotyzm

Napisany 27 styczeń 2012 - 17:08

co sadzicie o marce kubota Panowie,mam jeszcze jedno pytanie. Jak z częściami? Łatwo dostać? O cenę nie będę się pytał bo wiem że na pewno drogie, ale jak z dostępnością?

Bóg, Honor, Ojczyzna!

#1078 Share Versu

Versu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 118 postów

Napisany 27 styczeń 2012 - 17:35

co sadzicie o marce kubota Myślę że te finansowanie fabryczne to nie głupia sprawa, to że maszyna zastawem lepsze jak obciążać hipotekę na ziemi lub całym gospodarstwie. AC jak się bierze kredyt gdzie maszyna jest zastawem to wszędzie jest obowiązkowe bo znajomy brał w banku i też musiał zapłacić AC.

#1079 Share Artur96

Artur96

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 246 postów

Napisany 28 styczeń 2012 - 08:47

co sadzicie o marce kubota @Mattti.Nie ma żadnego kłopotu z częściami

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1080 Share czareczek85

czareczek85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 304 postów
  • Zainteresowania:piękne kobiety

Napisany 28 styczeń 2012 - 10:17

co sadzicie o marce kubota Witam po długiej przerwie do kuboty nie ma problemu z częściami jak nie ma ich w polsce to są w niemczech na głównym magazynie