Skocz do zawartości

Zdjęcie

co sadzicie o marce kubota

3377 odpowiedzi na ten temat

#1041 Share Jasiu2008

Jasiu2008

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 40 postów
  • Zainteresowania:KUBOTA ME 9000

Napisany 23 styczeń 2012 - 11:41

"JD też zbyt drogi ale przynajmniej coś tam ma -choćby skrzynie" - tzn jaką? Przekładniową czy kamieni :P ? Jeśli przekładniową to z tego co mi wiadomo to wszystkie ciągniki posiadają jakąś tam skrzynie biegów. Sprecyzuj.
Napisałem ten post o spalaniu żeby nie zaczęło się to co w temacie "Ilu z was tak naprawdę kupiło ciągnik ?" i w pewnym sensie popchnąć usera @versu żeby podał konkretniejsze informacje (faktycznie mogłem to inaczej napisać) ;) .

To jest Temat o Kubocie z Japonii czy Chińskim Składaku JD,wy nic innego nie robicie tylko wszystkie porównanie ściągacie do przechwalonego "Jelenia" na Chińskich częściach Np:przedni Most,jak wam nie pasuje Kubota lub jej cena to zmiencie Temat szkoda waszego tutaj czasu i wywalania oczu na czytanie.....Pozdro dla WSZYSTKICH KUBOCIARZY ja mam jeszcze od Stycznia model:L5040 z Kabina(niestety Polska-Spierniczoną maksymalnie)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
co sadzicie o marce kubota Dzisiaj, 08:26
  •  

#1042 Share Versu

Versu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 118 postów

Napisany 23 styczeń 2012 - 11:53

Ta "jakaś tam skrzynia biegów" choćby najprostsze PQ bije na głowę tą z Kuboty .

.
Moim zdaniem to zachwycanie się skrzyniami biegów które mają napchane mnóstwo bajerów typu elektronika, jest wygodą ale do momentu do puki się nie psuje. Tak właśnie jest, dlatego nie wydaje mi się żeby przekładnia główna w M9540 była beznadziejna. Mogła by mieć dwu stopniowy wzmacniacz, i ten wspomniany EHR, ale nie posiada tych bajerów. Może w przyszłości zamontują.

Druga sprawa to że nie jestem jakimś zagorzałym fanem tej marki, bo po nowej cenie to raczej bym nie kupił, ale po takiej jak wcześniej to i owszem.

Napisałem ten post o spalaniu żeby nie zaczęło się to co w temacie "Ilu z was tak naprawdę kupiło ciągnik ?" i w pewnym sensie popchnąć usera @versu żeby podał konkretniejsze informacje (faktycznie mogłem to inaczej napisać) ;) .

A na temat spalania pisałem coś wcześniej a jeśli ktoś nie czytał to wystarczy poprosić i opisze jeszcze raz ile spaliły mi te modele które testowałem.

#1043 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 23 styczeń 2012 - 18:03

co sadzicie o marce kubota "To jest Temat o Kubocie z Japonii czy Chińskim Składaku JD,wy nic innego nie robicie tylko wszystkie porównanie ściągacie do przechwalonego "Jelenia" na Chińskich częściach "-chciałbym nieśmiało zauważyć że porównałem Kubotę nie tylko do serii "M" ale przy okazji i do serii "R".
"
Ta "jakaś tam skrzynia biegów" choćby najprostsze PQ bije na głowę tą z Kuboty ..
Moim zdaniem to zachwycanie się skrzyniami biegów które mają napchane mnóstwo bajerów typu elektronika, jest wygodą ale do momentu do puki się nie psuje"-skrzynia PQ nie potrzebuje nawet zasilania do owej elektroniki z racji jej nieposiadania :D .

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#1044 Share kokoman0

kokoman0

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 603 postów
  • Zainteresowania:Jazda wszystkim co ma koła ale niekoniecznie silnik

Napisany 23 styczeń 2012 - 19:21

co sadzicie o marce kubota Ale potrzebuje zasilanie do pracy elektrozaworów które sterują załączaniem wszystkich 4 stopni zmienianych pod obciążeniem prawda? Z resztą pokażcie mi traktor w którym nie ma niczego załączanego elektro-hydraulicznie (lub pneumatycznie). Chciałbym aby w polsce pojawiło się więcej traktorów z "x" zamiast "s" (nie tylko te o dużych mocach).

#1045 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 23 styczeń 2012 - 19:25

co sadzicie o marce kubota Nieprawda :D -piszesz o PQ+ a ja o PQ.

#1046 Share kokoman0

kokoman0

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 603 postów
  • Zainteresowania:Jazda wszystkim co ma koła ale niekoniecznie silnik

Napisany 23 styczeń 2012 - 19:31

co sadzicie o marce kubota To w zwykłym PQ zmienia się biegi pod obciążeniem za pomocą dźwigni czy przycisku? Jeśli dźwigni to przyznaję się do pomyłki(są też 4 stopnie zmieniane pod obciążeniem?).

#1047 Share yarpen12

yarpen12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 122 postów

Napisany 23 styczeń 2012 - 19:54

co sadzicie o marce kubota Ja osobiście nie sądzę, że te chińskie mosty są jakiejś kiepskiej jakości. John deere nie dopuściłby do użytku czegoś trefnego. To tylko polityka cięcia kosztów. John deere jest dla oka dużo lepiej wykonany od kuboty no i kabina bardziej przestronna. Do kuboty przekonała mnie przyjemniejsza jazda no i cena, a może przede wszystkim cena. :lol:

#1048 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 23 styczeń 2012 - 20:00

To w zwykłym PQ zmienia się biegi pod obciążeniem za pomocą dźwigni czy przycisku? Jeśli dźwigni to przyznaję się do pomyłki(są też 4 stopnie zmieniane pod obciążeniem?).

Dokładnie tak-są tak samo cztery stopnie tyle że sterowanie jest mechaniczne a nie za pomocą elektrozaworów.

#1049 Share Misiek100245

Misiek100245

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 110 postów

Napisany 23 styczeń 2012 - 20:26

co sadzicie o marce kubota czytam i czytam i coraz mniej piszecie na temat.... może trzeba zmienić temat forum na "wyższość innych marek nad drogą Kubotą" ? Prosiłbym zagorzałych fanów innych marek o wypowiadanie się w odpowiednich tematach
cena wzrosła bo wszystko drożeje a kurs złotego jest słaby jak w 2007 kupowałem kubote to jen miał kurs około 2,4zł teraz kurs jena w grudniu 2011 wynosił 4,46 zł więc nie ma się co dziwić ile kosztują Kuboty.

#1050 Share Versu

Versu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 118 postów

Napisany 23 styczeń 2012 - 21:15

co sadzicie o marce kubota Kolega Jaro tutaj mąci temat ale już wiem dlaczego wejdźcie na temat JD on tao sporo się udziela szczególnie w temacie serii R mają tam kółko wzajemnej adoracji.
Mam taki pytani czy może ktoś wie z posiadaczy kuboty M9540 boć do osób które wiedzą jakie ma DMC ale dla ciągnika ile można na niego zaczepić.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1051 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 23 styczeń 2012 - 21:29

co sadzicie o marce kubota Zobacz najpierw od czego się zaczęło a potem narzekaj :D .

#1052 Share KARGO

KARGO

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1157 postów
  • Zainteresowania:technika rolnicza , produkcja zwierzęca

Napisany 23 styczeń 2012 - 22:47

Kolega Jaro tutaj mąci temat ale już wiem dlaczego wejdźcie na temat JD on tao sporo się udziela szczególnie w temacie serii R mają tam kółko wzajemnej adoracji.
Mam taki pytani czy może ktoś wie z posiadaczy kuboty M9540 boć do osób które wiedzą jakie ma DMC ale dla ciągnika ile można na niego zaczepić.

W homologacji pisze ze do M8540 DMC wynosi 6800kg a pociągnąć maksymalnie można 12ton jesli przyczepa wyposażona jest w układ hamulcowy hydrauliczny bądz pneumatyczny mysle ze ma sie to tak samo do M9540

#1053 Share Versu

Versu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 118 postów

Napisany 23 styczeń 2012 - 23:19

co sadzicie o marce kubota Jeśli ma 6800 to jak M9540 waży bez obciążników 3300kg i 6800 - 3300 to wychodzi na obciążenie zostaje 3500kg ,to dość sporo. więc można ją jednak trochę dociążyć i jeszcze jakiś fajny agregacik zaczepić. Bo ja myślę tak zrobić założyć przedni TUZ na tuż zaczepić buca z 600kg plus na koła 200 kg co da 4100kg to 2700 jeszcze zapasu.

A co do ciągania to wszystkie pola mam praktycznie wkoło domu więc będę ciągał ile tylko da się pociągnąć dwie przyczepy 8ton na bank będzie woziła.

#1054 Share kamil41

kamil41

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1654 postów

Napisany 23 styczeń 2012 - 23:51

co sadzicie o marce kubota chyba niemożliwe ze moze tylko 12t targać bo to by znaczyło że nadaje sie do jednej przyczepy 8t a z tego co pamietam w Lampo55W jest duzo wiecej

#1055 Share rudemenes

rudemenes

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 56 postów

Napisany 24 styczeń 2012 - 07:47

co sadzicie o marce kubota Niestety - możliwe. DMC ciągniętych przyczep - 12 ton.
Posiadam dwie przyczepy Zasławia 10 ton (14,4 tony DMC) i teoretycznie nie mogę nawet jednej ciągać za 9540. Dzwoniłem w tej sprawie nawet do Marubeni. Myślałem, że to kwestia zaczepu i można go wymienić na coś lepszego. Niestety - nie ma takiej możliwości. Co gorsze - gość mnie postraszył, że przy przeciążeniu zaczepu, luzach na zaczepie i dyszlu może wyrwać tylny korpus ciągnika a tego gwarancja na pewno nie obejmnie ......
Kolegi Lamborghini Evo 110 KM ma wpisane w dowodzie DMC ciągniętych przyczep - 30 ton !!!!!!!!!

Edytowany przez rudemenes, 24 styczeń 2012 - 07:49.

#1056 Share Artur96

Artur96

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 246 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 24 styczeń 2012 - 08:01

co sadzicie o marce kubota Ja ciągałem kukotą m6040 dwie przyczepy szóstki.razem 20bel plus 1 na tura i to górki były dwie takie spore.masa beli ok 450kg to już jest 9ton plus masa dwóch przyczep.po prostej za*****ala jak szalony ale jak pod górkę to jedynak gaz w podłogę po całej drodze mnie ciągało.ale to tylko 66km

#1057 Share yarpen12

yarpen12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 122 postów

Napisany 24 styczeń 2012 - 09:03

co sadzicie o marce kubota Ja przy proximie 72KM mam DMC ciągniętych przyczep 40 ton. Dobrze, że mam inny traktor do transportu, bo kubotą niemógłbym ciągnąć ani jednej przyczepy legalnie (DMC 16ton)

#1058 Share Versu

Versu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 118 postów

Napisany 24 styczeń 2012 - 11:14

Niestety - możliwe. DMC ciągniętych przyczep - 12 ton.
Posiadam dwie przyczepy Zasławia 10 ton (14,4 tony DMC) i teoretycznie nie mogę nawet jednej ciągać za 9540. Dzwoniłem w tej sprawie nawet do Marubeni. Myślałem, że to kwestia zaczepu i można go wymienić na coś lepszego. Niestety - nie ma takiej możliwości. Co gorsze - gość mnie postraszył, że przy przeciążeniu zaczepu, luzach na zaczepie i dyszlu może wyrwać tylny korpus ciągnika a tego gwarancja na pewno nie obejmnie ......

Właśnie chyba chciał cie przestraszyć tyn koleś bo C360 pociągnie takie DMC na zaczepie i nic się nie urywa. A drugą rzecz to na zaczepie nie ma prawa nic mieć luzu, bo to nie bezpieczne jak jest luz to szarpie i może mocowanie ściąć. Ludziska co macie Kuboty powiedzcie po ile ciągacie i nic się nie dzieję. Mam rację, to jakieś ich niedopatrzenie w papierach, i nie chce im się tego zmieniać.

#1059 Share Misiek100245

Misiek100245

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 110 postów

Napisany 24 styczeń 2012 - 22:39

co sadzicie o marce kubota czy się coś urwie czy nie to chyba zależy od stylu jazdy, szarpać szarpie u mnie na zaczepie około 16t dwie przyczepy. pierwszy zaczep rozleciał się na gwarancji jeszcze ale miał gumową amortyzacje drugi już nie miał amortyzacji żadnej./ czysta stal. w servisie mówią tak jak maja napisane i inaczej nie będą mówić, taka ich rola. raz spróbowałem po polu z 3 przyczepami łącznie 23t na zaczepie ale po przejechaniu paru metrów na przednich kołach ( przedni napęd był załączony w czasie hamowania a pneumatyka jeszcze nie napompowała) przeszły mi takie pomysły na dobre.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1060 Share gazela77

gazela77

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 290 postów
  • Zainteresowania:muzyka trance, fotografia, łowiectwo

Napisany 25 styczeń 2012 - 06:09

co sadzicie o marce kubota Panowie mam pytanie odnośnie siedzenia. Czy wy często musicie dopompowywac powietrze w siedzeniu? Bo u mnie muszę pompować co 2 dni. Nie wiem gdzie mi to powietrze ucieka?