Skocz do zawartości

Zdjęcie

co sadzicie o marce kubota

3377 odpowiedzi na ten temat

#1021 Share yarpen12

yarpen12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 122 postów

Napisany 21 styczeń 2012 - 08:08

co sadzicie o marce kubota Ja kupowałem jeszcze w starej cenie. Dałem 136.000 netto za M8540. Czekam jeszcze za ładowaczem, bo pomalowany będzie w kolorze kuboty - przynajmniej zbliżony odcień, bo kubota ma zastrzeżony kolor. B)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
co sadzicie o marce kubota Dzisiaj, 01:44
  •  

#1022 Share Versu

Versu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 118 postów

Napisany 21 styczeń 2012 - 10:52

co sadzicie o marce kubota Kolego Samex69 ja wszystko jestem w stanie zrozumieć japońska jakość, ale ponad 200tyś z ciągnik który nie ma całkiem 100 koni to trochę jest przesada bo za 210 tyś to kupisz Jelonka ponad 100 koni i wydaje mi się że wcale krócej nie pędzie chodził jak kubota. Pewnie więcej spali. A ty ile masz na swoim godzin nakręcone? Jesteś zadowolony nie zamienił byś na NH albo JD?

#1023 Share gazela77

gazela77

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 290 postów
  • Zainteresowania:muzyka trance, fotografia, łowiectwo

Napisany 21 styczeń 2012 - 10:56

co sadzicie o marce kubota A ja wziolem ładowacz w czarnym kolorze i też wygląda dobrze. Do twarzy mojemu Kubusiowi w czarnym :lol:

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#1024 Share samex69

samex69

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 582 postów

Napisany 21 styczeń 2012 - 22:28

co sadzicie o marce kubota Versu ja na swoim mam 920 godzin a zamiana na NH lub JD nie wchodziłaby w rachubę gdyż nie mam do tej marki przekonania i serwis daleko - NH - a co do JD - to cenowo wtedy jak kupowałem Kubotę to różnica była ponad 30 tyś zł.i według mnie przereklamowana marka a jeszcze to że są JD made in china - oczywiście nie wszystkie.
Pozdrawiam!!

#1025 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 22 styczeń 2012 - 08:08

co sadzicie o marce kubota "a jeszcze to że są JD made in china - oczywiście nie wszystkie."-uwielbiam takie posty :D -sugerują że owszem JD są z Chin no ale głowa do góry :D -nie wszystkie.Samex-wielkie brawa za styl .Z tego co wiem to te "chińskie" (seria M) montowane są w Mannheim a ta miejscowość jakoś tak nie leży w Państwie Środka.Ja z kolei mógłbym napisać że za japońską wersję Zetora (z polskimi przydatkami) nie ma sensu przepłacać bo zaawansowaniem technologicznym nie przeskakuje serii M (a przewyższa ceną ) a w porównaniu z "R" leży i kwiczy-a ceną bodajże też przewyższa ?

#1026 Share Versu

Versu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 118 postów

Napisany 22 styczeń 2012 - 10:58

co sadzicie o marce kubota Kolego Jaro ceną to raczej Kubota M9540 ma 98 koni to raczej JD 5100R nie przewyższa. Po drugie czy robią Johna Deera w choinach tego nie wiem, ale wiem że nie jest tak wspaniale że produkują go tylko w USA albo w Niemczech. Bo np seria 6100D jest robiona w Meksyku, a oto dowód http://www.farmer.pl/technika-rolnicza/maszyny-rolnicze/ciagnik-john-deere-6100-d-w-prostocie-sila,30079.html

a seria M coś mi się obiło o uszy ze nie koniecznie w Mannheim ale nie napiszę gdzie do puki nie przypomnę se gdzie to wyczytałem. A co do kuboty wszyscy są zgodni gdzie jest robiona.
.

#1027 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 22 styczeń 2012 - 11:15

co sadzicie o marce kubota Chodzio mi o to że praktycznie wszystkie JD sprzedawane w Polsce to maszyny wyprodukowane w Niemczech +jakaś tam ilość z USA +śladowe ilości z innych krajów.Co do serii M to po prostu ma część podzespołów Made in China ale składany jest w Niemczech.Co do Kuboty to też coś tam jest w Polsce dokładane-czy się mylę ?Dalej-załóżmy że ta Kubota o mocy ok. 100 KM kosztuje tyle co ten JD-to ja się pytam co takiego ma ta Kubota czego nie ma JD ?(oprócz skrętu oczywiście i trzyosobowej kabiny :D ).

#1028 Share KARGO

KARGO

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1157 postów
  • Zainteresowania:technika rolnicza , produkcja zwierzęca

Napisany 22 styczeń 2012 - 14:53

co sadzicie o marce kubota Nie no panowie co tu dużo gadac ten nowy cennik Kuboty to jakś maskara M8540 żeby kosztował 200tys. dobrze ze we wrześniu zadatkowałem moją Kubotke i zapłaciłem teraz 153750zł brutto wtedy wydawało mi się dość drogo a teraz to wogóle napewno bym go nie kupił. Chyba ze miałby 4połbiegi na każdym biegu i EHR to można by sie zastanowić bo ogólnie to ciągniczek jest fajny ale nie za te pieniądze.

#1029 Share kokoman0

kokoman0

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 604 postów
  • Zainteresowania:Jazda wszystkim co ma koła ale niekoniecznie silnik

Napisany 22 styczeń 2012 - 16:24

co sadzicie o marce kubota

Chodzio mi o to że praktycznie wszystkie JD sprzedawane w Polsce to maszyny wyprodukowane w Niemczech +jakaś tam ilość z USA +śladowe ilości z innych krajów.Co do serii M to po prostu ma część podzespołów Made in China ale składany jest w Niemczech.Co do Kuboty to też coś tam jest w Polsce dokładane-czy się mylę ?Dalej-załóżmy że ta Kubota o mocy ok. 100 KM kosztuje tyle co ten JD-to ja się pytam co takiego ma ta Kubota czego nie ma JD ?(oprócz skrętu oczywiście i trzyosobowej kabiny :D ).

Z Polski to masz tylko felgi (pronarowskie), pneumatykę (ale nie tylko do kuboty ją pchają) no i może obciążniki. Reszta przychodzi w całości z Japonii. Wszystko na miejscu zaprojektowane, wykonane oraz złożone i na pewno to też w dość dużym stopniu powoduje iż koszty wyprodukowania jednego traktora są wyższe ale za to wszystko do siebie jest lepiej spasowane. Niestety ten nowy cennik jest szokujący.

#1030 Share Versu

Versu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 118 postów

Napisany 22 styczeń 2012 - 16:42

co sadzicie o marce kubota Moim zdaniem takie detale jak felgi czy sprężarka lub też poszerzenia błotników, są elementami mało istotnymi, ale całość to konstrukcja powstała w jednej fabryce a to jest ważne. Kolejna sprawa to nie wydaje mi się żeby jakiś meksykaniec był bardziej dokładny od japończyka. A oprócz skrętu wspomniana kubota ma również mniejsze spalanie od JD a każdy kto ma JD wie ile pali. Ale za 200 tyś to trochę przy drogo mi się wydaje kubota straci przez tak drastyczną podwyżkę klientów, bo w tej cenie można już mieć prawie każdą markę zachodnią. Co nie zmienia faktu że ja raczej będę posiadaczem kuboty bo będę miał jeszcze w starej cenie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1031 Share kokoman0

kokoman0

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 604 postów

Napisany 22 styczeń 2012 - 16:55

co sadzicie o marce kubota @versus źle postąpiłeś, poruszyłeś temat o spalaniu (Kubota vs JD) :P . Założę się że zaraz jak tylko user @jaro to przeczyta zacznie się seria postów o tym jak bardzo się w tej kwestii mylisz itp. zaśmiecając temat.

#1032 Share Versu

Versu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 118 postów

Napisany 22 styczeń 2012 - 17:09

co sadzicie o marce kubota Powiem ci tyle nie bardzo mnie interesuje co kolega Jaro napisze po ja na poparcie tego co pisze daje dowody patrz artykuł z Farmera. A jak się będzie sprzeczał to niech się wybierze do Dilera JD i sam mu powie ze to prawda wiem bo tak zrobiłem. A kubote miałem na testach dwa modele i jak by nie patrzeć wychodziło mniej. Nawet w Adleragro oni tam NH prowadzą powiedzieli że spali więcej niż kubuś tej samej mocy. JA tego nie wymyśliłem to fakty. dodam jeszcze że kubuś na pompie rzędowej a JD i NH na CR więc powinni mieć przewagę.

#1033 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 22 styczeń 2012 - 18:04

co sadzicie o marce kubota Dlaczego niby miałbym pisać o tym spalaniu ?-z koniem się kopać nie będę jeżeli wszyscy użytkownicy Kubot piszą o niskim zużyciu paliwa to zapewne mają rację i tyle-poczytajcie moje posty o tym słynnym "spalaniu" ale tak na trzeźwo i oceńcie sami o czym pisałem.Doskonale rozumiem że z racji wieku chociażby do wielu spraw podchodzę mniej emocjonalnie niż większość z Was ale też nie mam najmniejszego zamiaru dac sobie wmawiać iż spalanie JD jest ogromne a wszystkie inne firmy to po prostu mały pikuś (gdyby tak było to firmy tuningowe jeździłyby tylko do właścicieli JD a tak nie jest ).Co do sprężarek i ich polskiego rodowodu to chyba właściciele NH mieliby najwięcej do powiedzenia...
Panowie spokojnie-stwierdziłem jedynie fakt iż Kubota za taką cenę nie oferuje oszałamiającego wyposażenia -żeby nie było-JD też zbyt drogi ale przynajmniej coś tam ma :D -choćby skrzynie czy EHR.

PS. Z tym spalaniem JD to zaczyna się już robić nudne-jak brakuje argumentów to się zaczyna-jak w tym kawale z mottem-"ale u was Murzynów biją" :D .

#1034 Share kokoman0

kokoman0

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 604 postów

Napisany 22 styczeń 2012 - 18:17

co sadzicie o marce kubota "JD też zbyt drogi ale przynajmniej coś tam ma -choćby skrzynie" - tzn jaką? Przekładniową czy kamieni :P ? Jeśli przekładniową to z tego co mi wiadomo to wszystkie ciągniki posiadają jakąś tam skrzynie biegów. Sprecyzuj.
Napisałem ten post o spalaniu żeby nie zaczęło się to co w temacie "Ilu z was tak naprawdę kupiło ciągnik ?" i w pewnym sensie popchnąć usera @versu żeby podał konkretniejsze informacje (faktycznie mogłem to inaczej napisać) ;) .

#1035 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 22 styczeń 2012 - 18:23

co sadzicie o marce kubota Ta "jakaś tam skrzynia biegów" choćby najprostsze PQ bije na głowę tą z Kuboty .

#1036 Share Legat997

Legat997

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 309 postów
  • Zainteresowania:Desperatos Hydraulikos