Skocz do zawartości

Zdjęcie

co sadzicie o marce kubota

3377 odpowiedzi na ten temat

#81 Share tommy66692

tommy66692

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4466 postów

Napisany 19 grudzień 2007 - 20:32

Wujek miał honde civic i sprzegło mu się rozleciało to oj kosztowało ;) , inny znajomy z lusterko do mazdy też słono zabulił, więc puki chodzi to chodzi i nie wątpie że japońce są trwałe, ale przecież ciągnik to nie samochód i z własnej winy można coś urwać czy przesilić i wtedy jak przyjdzie za coś zabulić to będzie płacz.
a swoją drogą to kubota jak myślice dłużej popracuje od same/lambo/df czy tych tańszych JD?

Czy to pytanie ma sens??Raczej nie... :P Od DF i JD to na pewno nie.Nie ma nawet co porównywać tych ciagników.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
co sadzicie o marce kubota Dzisiaj, 19:34
  •  

#82 Share chłop z mazur

chłop z mazur

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 423 postów

Napisany 19 grudzień 2007 - 20:50

co sadzicie o marce kubota Kontynuując powątpiewanie które zaczął Jaro takie porównanie:
mój ZF 11441 waży ok 4500 kg i po podniesieniu ważącego ok 2000 kg agregatu zaczyna tracić sterowność
A ważąca 3150 kg Kubota ma podnieść cięższy od siebie agregat?
Ale w sumie to na fizyce w szkole nie uważałem więc mogę sie mylić ;)
Agatka (dla przyjaciół Bajbusek) Taka maleńka istota, a nadaje życiu zupełnie nowy wymiar :D

Praca wymagająca zaangażowania więcej niż jednej osoby jest pracą źle zorganizowaną!

#83 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 19 grudzień 2007 - 20:56

Kontynuując powątpiewanie które zaczął Jaro takie porównanie:
mój ZF 11441 waży ok 4500 kg i po podniesieniu ważącego ok 2000 kg agregatu zaczyna tracić sterowność
A ważąca 3150 Kubota ma podnieść cięższy od siebie agregat?
Ale w sumie to na fizyce w szkole nie uważałem więc mogę sie mylić ;)

Wiara-Chłopie z Mazur-czyni cuda-wierzyć,wierzyć i jeszcze raz wierzyć trzeba-tylko że ja z kolei kurna na fizyce uważałem-no i jest problem :P-człowiekiem małej wiary chyba jestem (w każdym bądź razie jeżeli o Kubotę chodzi).
PS.No właśnie Forterra waży tylko 4,5 tony ?-tzn. z obciążnikami ?

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#84 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 19 grudzień 2007 - 21:02

Wujek miał honde civic i sprzegło mu się rozleciało to oj kosztowało ;) , inny znajomy z lusterko do mazdy też słono zabulił, więc puki chodzi to chodzi i nie wątpie że japońce są trwałe, ale przecież ciągnik to nie samochód i z własnej winy można coś urwać czy przesilić i wtedy jak przyjdzie za coś zabulić to będzie płacz.

Kompletne sprzęgło do Civica kosztuje 480zł (oryginalny japoński Aisin), teraz zadzwoń do salonu Audi i zapytaj o sprzęgło do A3, tylko usiądź bo możesz sie przewrócić :P Przy okazji popytaj też o koszt remontu aluminiowego zawieszenia w A4 czy A6 :P No chyba że koszta odnosisz do napraw Fiata 126p, to faktycznie są wysokie...

a swoją drogą to kubota jak myślice dłużej popracuje od same/lambo/df czy tych tańszych JD?

Trudno zgadnąć ale jak obserwuje te minikoparki Bobcat to można przypuszczać wysoką trwałość. W Kubotach (przynajmniej tych mniejszych) jest minimum elektroniki, więc to duży plus jeżeli chodzi o długofalową eksploatacje. Nie spychałbym tych ciągników na szary koniec tylko ze względu na ich jeszcze małą popularność.

#85 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 19 grudzień 2007 - 21:09

co sadzicie o marce kubota Co do cen jest teraz więcej producentów, kiedyś było gorzej, ale co do części do kuboty ktoś mi pisał że będą niskie, ale bać się nalerzy tylko tego że po kilku latach przy małym zainetersowaniu zniknie z rynku i ślad nie pozostanie, ale z tego copisaliście jest popularną marką na zachodzie wiec jestem dobrej myśli.

W tych ciągnikach nie podba mi się niski moment obr, słąby udzwig podnośnika (może podają w odległości 610 od cięgnien nie wiem)

#86 Share chłop z mazur

chłop z mazur

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 423 postów

Napisany 19 grudzień 2007 - 21:34

PS.No właśnie Forterra waży tylko 4,5 tony ?-tzn. z obciążnikami ?

Waży tyle bez obciążników z przodu. Ale koniec OT
Ale żeby nie było to do Kuboty nic nie mam, a wręcz przeciwnie po przejażdżce ME 8200 w Dobry Mieście jestem pod wrażeniem i jeśli nastanie ten dzień, w którym MTZ opuści me gospodarstwo to Kubota będzie na liście ewentualnych nastepców.
Agatka (dla przyjaciół Bajbusek) Taka maleńka istota, a nadaje życiu zupełnie nowy wymiar :D

Praca wymagająca zaangażowania więcej niż jednej osoby jest pracą źle zorganizowaną!

#87 Share oFsik

oFsik

Moc dostarcza Zetor

• Members
  • PipPipPip
  • 1780 postów

Napisany 19 grudzień 2007 - 22:01

co sadzicie o marce kubota Moim zdaniem niech kubota zostanie przy produkcji ciągników ogrodowych.
Zetor is power
power is Zetor

Zapraszam do obejrzenia moich filmików http://pl.youtube.com/user/oFsik53

#88 Share Hanter150

Hanter150

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 395 postów

Napisany 19 grudzień 2007 - 22:01

co sadzicie o marce kubota No ale naprewdę podniosła ten agregat trochę przód podnosiło jak nie wierzycie to przyjedźcie do mnie to wam pokaże. Ale mi tam taki udźwig w niej nie potrzebny bo mam jeszcze Zetora 9641 i on jest od tych cięższych spraw. U mnie Kubota jest teraz jako pomocniczy tzn do rozrzutnika prasy itp. Niedaleko mnie gość ma kubote tylko większą jak moja ME9000 i ma już teraz koło 900mtg bo ma już około 2 lat ją i miał tylko 1 awarie związaną z rozdzielaczem hydrauliki.
KUBOTA ME8200, ZETOR 9641 + TUR, URSUS 3512, URSUS C360 + TUR --- Pracują na prawie 30ha.

#89 Share MrPrzemek

MrPrzemek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 47 postów
  • Zainteresowania:Hmmm... no pewnie, że rolnictwo, ale również motoryzacja ;) No i nie zapominajmy o dziewczynach ;P

Napisany 19 grudzień 2007 - 22:15

co sadzicie o marce kubota Ciężko mi tak jednoznacznie ocenić tą markę :P
Kiedyś ta targach miałem przyjemność widzieć Kubote i szczerze mówiąc to byłem zaskoczony, mile zaskoczony :) Gdy przedstawiciel ją odpalił to nie wiedziałem czy to samochód czy traktor ;) :) silnik pracował bardzo cichutko :D
Nie wiem co o tym ciągniku sądzić. Ale myślę, że do TUR-a, kosiarki, prasy... to spoko maszynka. Nie wiem jak by sobie dawał rade w polu (orka itp.), ale nie chcę podejmować pochopnych wniosków :P myślę, że z czasem ta marka sie ustabilizuje na rynku.

Japońskie samochody się sprawdziły, mniej my nadzieje, że ciągniki też... :)

#90 Share Hanter150

Hanter150

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 395 postów

Napisany 19 grudzień 2007 - 22:22

co sadzicie o marce kubota Ona jest typowo przystosowana do prac które wymagają dużego skrętu typu ładowacza czy kosiarki. Jak sie zamknie kabinę to dźwięku z zewnątrz prawie nie słychać. Silniczek owszem cichutki. Samochody przed 2000 sie chowają.
KUBOTA ME8200, ZETOR 9641 + TUR, URSUS 3512, URSUS C360 + TUR --- Pracują na prawie 30ha.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#91 Share timasz

timasz

jakos to bedzie -czyli nadzwyczaj nieprecyzyjny plan hehe

• Members
  • PipPipPip
  • 1482 postów
  • Zainteresowania:Prawo, Historia, Architektura użytkowa, Technika rolnicza, Panny :) i wiele innych ciekawych rzeczy które mogą interesowaćtak młodego człowieka ;) hehe

Napisany 20 grudzień 2007 - 08:18

Moim zdaniem niech kubota zostanie przy produkcji ciągników ogrodowych.

wez napisz co jest takiego strasznego w tych ciagnikach bo jak czytam takie wypowiedzi to drobne w kieszeni mi sie nie zgadzaja

#92 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 20 grudzień 2007 - 09:03

Teraz jest jesienna promocja na Kuboty upusty nawet do 12 000 złotych.

Hanter a Twoja kubota to z upustem była czy nie i ile na ten model dali by upustu to nie wiesz?

#93 Share rino

rino

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 770 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, Maszyny rolnicze

Napisany 20 grudzień 2007 - 13:09

Dostałem na próbę kubotę me5700 od Krukowiaka i nie zachwycił mnie ten ciągnik. Niby ma 62 km, ale wydaje się być słabszy od 3p. Miał wielki problem z uciągnięciem pod małą górkę przyczepy załadowanej kukurydzą. Rewers działał ze strasznym opóźnieniem, biegi kiepsko wchodziły, trzeba było mieć dużą wprawę, żeby przełączyć bez problemu z 2 na 3. Dźwignia tuza też niezbyt dobrze działała. W tym ciągniku podobała mi się zwrotność, bo zawróciłem nim na drodze o szerokości około 5 m bez problemu.

Jakie warunki trzeba spełnić żeby wziać taką kubote na próbę??????? Czy już nie dają??

#94 Share Hanter150

Hanter150

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 395 postów

Napisany 25 grudzień 2007 - 14:38

co sadzicie o marce kubota Moja była z upustem. Żeby dostać na próbę trzeba jechać do dealera i poprosić a dadzą na parę dni. Nic nie wymagają.

#95 Share marcin974

marcin974

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3082 postów

Napisany 26 grudzień 2007 - 19:24

co sadzicie o marce kubota w związku z tym ze powstały dwa podobne tematy to łącze je :P

Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

#96 Share Lukasz84

Lukasz84

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 27 postów
  • Zainteresowania:Mechanika,

Napisany 06 styczeń 2008 - 21:33

co sadzicie o marce kubota elo ja mam w domu ciągnik KUBOTY tyle tylko ze gasielnicowy z przystawkami do wykopywania drzew z ziemia. Szczerze ciagnik jest bardzo zwrotny ten który ja mam ma niezalerzny naped na karzda z gąsielnic (silniki hydreuliczne)

#97 Share Lukasz84

Lukasz84

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 27 postów

Napisany 06 styczeń 2008 - 21:35

co sadzicie o marce kubota mocy jest tyle ze moge przejechać przez średnią grubości ściane diałowa ostatnio prawie mi si to udało heheh

#98 Share Hanter150

Hanter150

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 395 postów

Napisany 06 styczeń 2008 - 21:48

co sadzicie o marce kubota Używaj opcji edytuj. Niedługo pewnie Kubota będzie równo popularne jak inne marki tylko potrzeba czasu. Tak zawsze jest jak wchodzi nowa marka to nikt nie wie czy jest dobra czy nie ale w miare czasu staje sie popularna. Narazie niema co u mnie nią robić bo zima ale wiosną sie ją dobrze wypróbuje.

#99 Share Lukasz84

Lukasz84

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 27 postów

Napisany 07 styczeń 2008 - 14:02

Kompletne sprzęgło do Civica kosztuje 480zł (oryginalny japoński Aisin), teraz zadzwoń do salonu Audi i zapytaj o sprzęgło do A3, tylko usiądź bo możesz sie przewrócić :rolleyes: Przy okazji popytaj też o koszt remontu aluminiowego zawieszenia w A4 czy A6 :rolleyes: No chyba że koszta odnosisz do napraw Fiata 126p, to faktycznie są wysokie...

Trudno zgadnąć ale jak obserwuje te minikoparki Bobcat to można przypuszczać wysoką trwałość. W Kubotach (przynajmniej tych mniejszych) jest minimum elektroniki, więc to duży plus jeżeli chodzi o długofalową eksploatacje. Nie spychałbym tych ciągników na szary koniec tylko ze względu na ich jeszcze małą popularność.

sprzęt jest wytrzymały, bardzo zwrotny przedewszystkim, silniki bardzo elastyczne nawet przy średnich obrotach w granicach 1200/1500 obr/min da sie pracowac z srednim co prawda efektem ale nie słabnie. silniki sa wysoko obrotowe i dopiero w granicach 2000 obr/min. czuje sie moc tego ciagnika. moze dlatego ze moja kubota jest na gasielnicach. ciagniczek pracuje w szkułce przy wykopywaniu drzew osprzet do niego warzy prawie 1000 kg wykopywane drzewa z ziemia w granicach od 100 do 300 kg sam ciagnik ma mase 2t. układ hydrauliczny jest bardzo mocny bo wszystko w tym ciagniku napedzane jest siliikami chydraulicznymi. zaznaczam ze ciagnik nie jest olbrzymi rozstaw gosielnic to 120 cm. dlugośc około 2m.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#100 Share funkmaster1993

funkmaster1993

Młody Przyszły Rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 1278 postów

Napisany 07 styczeń 2008 - 14:23

co sadzicie o marce kubota Moim zdaniem Kubota jest dobrym ciągnikiem do transportu podwórzowego.
FUNKMASTER

Sprzedam

Kosiarkę bijakową Samasz KB 250