Skocz do zawartości

Zdjęcie

co sadzicie o marce kubota

3377 odpowiedzi na ten temat

#961 Share Misiek100245

Misiek100245

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 110 postów

Napisany 02 styczeń 2012 - 18:43

pytanie do Misiek100245 ile waży ten twój zestaw Amazone z wahadłową broną i siewnikiem D8 zasypanym ile tam wchodzi ziarna w ten siewnik imasz ten zestaw na hydropaku czy nabudowany. A co do tego wycieku to wcale się nie dziwę jak ciągnik na przednią oś stawi pomimo że na tyle przeciwwaga przednia to ma prawo. Zawsze jest tak że przednie mosty w ciągnikach się sypią bo się je przeciąża, ciągnik to nie ładowarka teleskopowa tam masz 2,5 tony udźwigu i można se ciągać ale i mosty są solidniejsze.

Siewnik jest na hydropaku i wchodzi do niego niecałe 300kg pszenicy, nie wiem dokładnej masy brony i siewnika. może gdzieś w sieci da się to znaleźć: brona RE 30 a siewnik D8 special. Myślę ze masa zestawu( z pustym siewnikiem)może zawierać się w granicy 1200-1500kg po tym jak uginały się widły w wózku widłowym. wał packera ma dużą średnicę około 500mm. trzeba jeszcze dodać masę ziemi która oblepi wał i zęby w bronie. różnie to bywa, rzadko jest idealnie.... Jak jutro znajde chwile to zajrze czy nie ma masy na tabliczkach znamionowych, ale nie obiecuje.
Co do przeciązania ciągnika to zgadzam sie ze nigdy to nie bedzie ładowarka ale trzeba sobie radzić jakoś tym co sie ma.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
co sadzicie o marce kubota Dzisiaj, 16:32
  •  

#962 Share Versu

Versu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 118 postów

Napisany 03 styczeń 2012 - 10:36

Co do przeciązania ciągnika to zgadzam sie ze nigdy to nie bedzie ładowarka ale trzeba sobie radzić jakoś tym co sie ma.

Wiem to z doświadczenia bo sam posiadam ładowarkę przegubową Weidemann i pomagałem w tym roku znajomemu bele ładować to niema szans na sprawność i szybkość. ważne żeby było pole równe najlepiej uprawiane agregatem. W okolicy nikt ni trzyma pel w stodole bo turami nie mogą ich poustawiać bo miejsca mało. a ja ustawiam bele pionowo po 4 do góry pod sam dach a jak mam ochotę sie pobawić to i piątą aż pod szczyt zapakuje . Ale najlepsze jest spalanie przy belach zważywszy na to że to lekka praca to jakieś 1.3 litra na godzinę pracy. Dlatego interesuje mnie kubota bo spalanie jak na swoją moc 98koni ma całkiem przyzwoite.

#963 Share Misiek100245

Misiek100245

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 110 postów

Napisany 03 styczeń 2012 - 19:55

co sadzicie o marce kubota spalanie w kubocie jest rózne, zalezy co robisz. jak jest lekko to naprawde praca ubywa a wskazówka od paliwa stoi. ale jak ciężko to i paliwo musi pociągnąć. mi najwięcej wyszło około 15l na godzine zegarową ale to było 100% wykozystanie możliwości. orka z plugiem 5x35 i prawie cały czas na blokadach mostów na 6 terenowej tak było twardo.Co do mocy kuboty tej nowszej 9540 to jest jak dobrze rozumiem 99 km przy 2600obr. a moment 314Nm przy 1500-1700obr. Jaka jest moc silnika w zakresie najwyższego momentu obrotowego bo zazwyczaj w tych obrotach się pracuje. ? teraz cięższe prace przejeła renia 110.54 ale robi nie wiele szybciej od kuboty me9000 podobne prace a i spalanie też podobne. ale musze sie przyznać ze i tak robie wszystko co tylk można Kubota bo mi sie tak podoba i jest mi wygodniej ;)

Edytowany przez milanreal1, 03 styczeń 2012 - 22:51.
cytowanie poprzedniego posta

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#964 Share Versu

Versu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 118 postów

Napisany 03 styczeń 2012 - 22:03

co sadzicie o marce kubota kolego Misiek100245 Pronar cały czas przy pługach rombie 14-15 litrów paliw czy dajesz mu w dupe czy nie a kubota jak nie przekroczysz 2000obr jak miałem na testach przy trójkach obracanych 3*44 spalała jakieś niecałe 8litrów na godzinę pracy zegarową i było sucho a ziemia 3klasa więc dla mnie to rewelacja. A przy prasie belującej to myślę że w 5 litrach by się zmieściła a pronar rombie 10litrów mówię o modelu 82SA.

#965 Share arekpl3

arekpl3

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 101 postów

Napisany 03 styczeń 2012 - 22:38

co sadzicie o marce kubota U mnie w m6040 pierwszy pomiar spalania (dopiero 10 mth) dał wynik 2,87 l/mth głownie przy lekkim transporcie.

#966 Share JanuszM6040

JanuszM6040

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 126 postów

Napisany 04 styczeń 2012 - 08:41

co sadzicie o marce kubota Kolego Arekpl3 w KUBOCIE m6040 licznik podaje godziny zegarowe pracy silnika bez względu na obroty silnika więc tak niskie spalanie mogłeś uzyskać tylko jeżeli jeżdziłeś na bardzo niskich obrotach silnika

#967 Share Versu

Versu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 118 postów

Napisany 04 styczeń 2012 - 16:03

co sadzicie o marce kubota Nawet jeśli ta m6040 spaliłaby 3,5 litra na godzinę to zważywszy na jej moc byłby i tak niezły wynik. Jeśli porównać to ze spalaniem ursusa C330 i stosunek mocy komfort pracy to wszystko jest na korzyść kuboty oprócz ceny bo trzydziestke C330 można kupić za 20 tyś w stanie bardzo dobrym a kubota jakieś 7 razy więcej.

#968 Share JanuszM6040

JanuszM6040

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 126 postów

Napisany 04 styczeń 2012 - 17:09

co sadzicie o marce kubota Ja też posiadam M6040 na razie ma 300 godzin i spalanie przy jeżdżeniu z przyczepą z ładunkiem 1-2 tony spalanie nie spadło poniżej 4,5 litra na godzinę ale obroty silnika cały czas na poziomie 2200-2400

#969 Share arekpl3

arekpl3

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 101 postów

Napisany 04 styczeń 2012 - 17:22

co sadzicie o marce kubota Ja nie przekraczalem 1800 obr. nawet na asfalcie,- ponieważ to pierwsze motogodziny, a ten transport to 2 wypady na zwirownie po piach i kilka po dłużyce do lasu. Przyznam sie ze nie liczylem na taki wynik :rolleyes:
... no i troche obijania sie po podwórku - takie tam przywieś wywieź (jakieś 1/4)

Edytowany przez arekpl3, 04 styczeń 2012 - 17:26.

#970 Share wumis

wumis

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 04 styczeń 2012 - 19:04

Nawet jeśli ta m6040 spaliłaby 3,5 litra na godzinę to zważywszy na jej moc byłby i tak niezły wynik. Jeśli porównać to ze spalaniem ursusa C330 i stosunek mocy komfort pracy to wszystko jest na korzyść kuboty oprócz ceny bo trzydziestke C330 można kupić za 20 tyś w stanie bardzo dobrym a kubota jakieś 7 razy więcej.

Dlaczego poruwnujesz z 30,u mnie kubota 7040 moc 75km zastąpił mtz-82,ciąga te same maszyny szybciej i mniej pije,o komforcie pracy nie mówiąc{bajka}

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#971 Share Versu

Versu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 118 postów

Napisany 04 styczeń 2012 - 20:22

co sadzicie o marce kubota Porównuje ponieważ chciałem pokazać że spalanie ma podobne do C330 a dwa razy więcej mocy o komforcie pracy nie wspomnę.

Edytowany przez milanreal1, 04 styczeń 2012 - 22:19.
cytowanie poprzedniego posta

#972 Share Versu

Versu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 118 postów

Napisany 05 styczeń 2012 - 10:55

co sadzicie o marce kubota sorki zapomniałem że nie cytuje się poprzedniego.

#973 Share Jasiu2008

Jasiu2008

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 40 postów
  • Zainteresowania:KUBOTA ME 9000

Napisany 05 styczeń 2012 - 23:59

Nawet jeśli ta m6040 spaliłaby 3,5 litra na godzinę to zważywszy na jej moc byłby i tak niezły wynik. Jeśli porównać to ze spalaniem ursusa C330 i stosunek mocy komfort pracy to wszystko jest na korzyść kuboty oprócz ceny bo trzydziestke C330 można kupić za 20 tyś w stanie bardzo dobrym a kubota jakieś 7 razy więcej.

Wielkie mi Hallo!!!

Mi Kubota Me9000,na godzinę zegarową przy odśnieżaniu bierze 3.5-4litry a obroty też sięgają 1500/min,a trzydziestkę spójrz na Allegro masz nawet taka za 40tyś...Pozdrawiam

#974 Share Versu

Versu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 118 postów

Napisany 06 styczeń 2012 - 10:46

co sadzicie o marce kubota C330 za 40 tyś to chyba musi być prawie jak nowe na oryginalnych oponach i 500 motogodzin na liczniku. A swoją drogą ciekawe ile by kosztowała taka kubotka o mocy 30 koni może też 40 tyś wolałbym kubote.

#975 Share Piteriiv

Piteriiv

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 137 postów

Napisany 06 styczeń 2012 - 19:33

co sadzicie o marce kubota Do fanów i posiadaczy kuboty - fajny są to ciągniczki ale za te ceny to my bedziemy całe życie robić nimi ( jak konstrukcja wytrzyma) po to tylko żeby odrobić ich zakup. a gdzie zarobek na nastepny, jeśli chodzi o ursusa przynajmniej zarobił na zakup nastepnego. mi sie wydaje że to chore żeby za ciągnik średniej klasy bez bajerów wydać 230000 zł, a nie daj boże żeby coś się popsuło - bo ćześci to jeszcze wieksza astronomia - jak dzwoniłem do serwisu to najpierw każą czekać a potem wyskakują ż 14 dniowym terminem, zaliczkami, vin - em no i wielka kasą. mi już kubota przeszła - mam jej dość

#976 Share Versu

Versu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 118 postów

Napisany 06 styczeń 2012 - 20:59

co sadzicie o marce kubota Właśnie dla tego że jest bez bajerów to bajery nie będą się psuły po 5latach eksploatacji bo ich nie ma. Tak jak wspomniane ursusy, prosta konstrukcja bajerów zero, tylko pod względem zaawansowania technicznego też zero. Zgadzam się teraz trochę przesadzili z cenami ale każdy bierze a to na PROW albo inny program więc realnie nie płaci się za całość z własnej kieszeni. Po drugie primo nie wyobrażam sobie uprawy 40 hektarów ornego C360 albo C330 chyba że większe ursusy ale wtedy ceny nie różnią się aż tak bardzo. Bo ursus przed tym jak go polmot przeją jak na to co sobą reprezentował nie był wcale tani. I jeszcze jedna uwaga weź powiedzmy 160 koni ursusa i popracuj nim po 17 godzin dziennie a będzie sie z niego lało jak z dziurawego wiadra, tylko że olej nie woda.

#977 Share Piteriiv

Piteriiv

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 137 postów

Napisany 06 styczeń 2012 - 21:26

co sadzicie o marce kubota ja też jestem zdania że bajery tj. elektronika to dobra jest w domu a nie na polu w kurzu i wodzie. a co do ursusów to nie takie złe były nawet te z lat 2000 większe badziewie to pronar, nh. a za 230 tyś to może 2 ursusy będą, czego kubuś nie przeżyje a komfort pracy jest teraz prawie wszędzie porównywalny, nawet w belarusie jest już dobry.

#978 Share kris14

kris14

Stary Kombinator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 7069 postów

Napisany 06 styczeń 2012 - 21:35

co sadzicie o marce kubota Znowu się o pierdoły toczy :P
Dyskusja bez końca :lol:

Komfort komfortem, ale ergonomia ergonomią, ot tyle w tym temacie.

#979 Share Versu

Versu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 118 postów

Napisany 06 styczeń 2012 - 21:59

co sadzicie o marce kubota Co do Belarusa i Pronara to akurat mam niedaleko na wystawy do Narwi jeżdżę to mi nie powiesz co to Pronar i miałem okazję tym pracować komfort zero hałas maksymalny prawie jak w czołgu. Spalanie za 10 lat to ja na samym paliwie 1/3 tej kuboty odrobię to co Pronar by przepalił albo Belarus. a dwa ursusy spokojnie wytrzyma, bo w ursusie 6 tys motogodzin to już remont. a w kubocie poszukaj na necie są modele u Niemców co mają po 16 tys motogodzin bez remontu.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#980 Share arekpl3

arekpl3

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 101 postów

Napisany 06 styczeń 2012 - 22:01

co sadzicie o marce kubota Jednemu pasuje MTZ a innemu Fendt. Każdy sam dokonuje wyboru,sam za to placi- i trzeba uszanować jego wybór.