Skocz do zawartości

agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Nowości w stajni Kubota

galeria
Kubota RM2005V
Zdjęcie

co sadzicie o marce kubota

3377 odpowiedzi na ten temat

#61 Share mycy

mycy

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 21 postów

Napisany 31 październik 2007 - 12:46

co sadzicie o marce kubota Kubota jak narazie ma same zalety jedyny mankament to moim zdaniem brak zaczepu wychylnego, no i cena czesci jak cos sie zchszani.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
co sadzicie o marce kubota Dzisiaj, 23:47
  •  

#62 Share tombien

tombien

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 27 postów

Napisany 31 październik 2007 - 14:43

co sadzicie o marce kubota Wygląd faktycznie, nie jest zabójczy, ale prócz modelu M108S, który jest nowością w tym roku i wygląda juz znacznie ładniej w połowie 2008 roku będzie zmiana modelu ME5700 na M6040- będzie wyglądał podobnie jak tu:

http://www.deenimple..._m40-series.htm

"Modele te będą już spełniały normy emisji spalin EURO 3, będą miały więc
silniki prawdopodobnie z systemem Common rail" - takie informacje mam od managera sprzedaży Kubota w Polsce

Takiego już można szybciej zaakceptować :-)

#63 Share timasz

timasz

jakos to bedzie -czyli nadzwyczaj nieprecyzyjny plan hehe

• Members
  • PipPipPip
  • 1482 postów
  • Zainteresowania:Prawo, Historia, Architektura użytkowa, Technika rolnicza, Panny :) i wiele innych ciekawych rzeczy które mogą interesowaćtak młodego człowieka ;) hehe

Napisany 31 październik 2007 - 15:28

co sadzicie o marce kubota cos mi sie zdaje ze te modele ktore maja wejsc w przyszlym roku beda sie lepiej sorzedawac powodem bedzie nowy wyglad bo nie ma sie co oszukiwac wielu ludzi kupuje oczami

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#64 Share mycy

mycy

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 21 postów

Napisany 12 listopad 2007 - 17:53

co sadzicie o marce kubota http://www.apra.pl/r.../rpt_0711_1.htm
jedyny artykulik z sieci jaki znalazlem B)

#65 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 12 listopad 2007 - 18:38

http://www.apra.pl/r.../rpt_0711_1.htm
jedyny artykulik z sieci jaki znalazlem B)

Rzeczowo opisane, widać sporo plusów ma ten traktor tylko trzeba mieć na uwadze że moc w Kubotach podawana jest wg normy SAE (mierzona bez osprzętu silnika), dlatego tym 94KM daleko do 94KM wg norm DIN czy ECE-R24...

#66 Share Winio

Winio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 122 postów

Napisany 15 listopad 2007 - 19:09

co sadzicie o marce kubota Też zwróciłem uwagę na te ciągniki. Dealer jest teraz również w Kleszewie koło Pułtuska, ale czy nie uważacie są dość drogie?? (147 tyś. za 90 KM? Podobna cena jest chyba DF Agrofarm o takiej mocy)

#67 Share Chota

Chota

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1049 postów

Napisany 15 listopad 2007 - 20:00

Też zwróciłem uwagę na te ciągniki. Dealer jest teraz również w Kleszewie koło Pułtuska, ale czy nie uważacie są dość drogie?? (147 tyś. za 90 KM? Podobna cena jest chyba DF Agrofarm o takiej mocy)

ja bym barl DF ale kuba ma lepsze wyposarzenie w tej cenie
URSUS-Moc i Potęga
IHC-Jeszcze więcej mocy!

#68 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 15 listopad 2007 - 21:48

co sadzicie o marce kubota Ale silniki mają nie za ciekawe, Me 5700 ma 62 KM i 182Nm, dla porównania c 360 52KM i 190 Nm B) , na dodatek kręcą się do 3000 rpm B) .

#69 Share Winio

Winio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 122 postów

Napisany 16 listopad 2007 - 09:36

co sadzicie o marce kubota Słyszałem, że silniki to akurat są ich mocną stroną. Problem jest tylko z tym, że jest to marka w Polsce mało znana i rolnicy nie są jeszcze do niej przekonani (podobnie było z autami japońskimi), aczkolwiek uważam, że są godne uwagi i zainteresowania. Z pewnością kupując ciągnik warto w zestawieniu porównawczym ująć również ciągnik tej marki.

#70 Share Chota

Chota

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1049 postów

Napisany 17 listopad 2007 - 14:39

co sadzicie o marce kubota Rolnik nie kupi ,,kota w worku,, sprzet ma byc sprawdzony np zetor polscy rolnicy najczesciej go wybierają przy kupnie nowego tarktoru a dlaczego np ursus sprawdzony ale za drogi a zetor tani i co najwarzniejsze sprawdzony i tysiące rolników mają zetory a kubota moze i tania i dobra ale malo kto ja ma a jak ma to niezrobil nią 1500mtg a wiadomo co będzi jak sie zrobi 5000 tys mtg rolnicy chcą miec cos sprawdzonego i kubota jak jest naprawde taka dobra to powiecmy za 5 lat będą ja kupowac bo wtedy będzie o niej glosno i troche rolników bedzie mialo o niej dobre zdanie.
URSUS-Moc i Potęga
IHC-Jeszcze więcej mocy!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#71 Share timasz

timasz

jakos to bedzie -czyli nadzwyczaj nieprecyzyjny plan hehe

• Members
  • PipPipPip
  • 1482 postów
  • Zainteresowania:Prawo, Historia, Architektura użytkowa, Technika rolnicza, Panny :) i wiele innych ciekawych rzeczy które mogą interesowaćtak młodego człowieka ;) hehe

Napisany 17 listopad 2007 - 20:09

co sadzicie o marce kubota zgadzam sie moze i zetor jest sprawdzony ale my jak wybieralismy ciagnik w 2001 roku mielismy do wyboru zetora pronara i same i wybralismy same byl to pierwszy zachodni ciagnik w wsi i wszystcy w calej oolicy mowili ze to niesprawdzone i jakis wynalazek a nam to kolo h..a to latalo i dobrze bo sprzet jest bardzo dobry a moze za 5 lat i kubota bedzie powazana marka

#72 Share mateus2222

mateus2222

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 48 postów

Napisany 27 listopad 2007 - 21:34

co sadzicie o marce kubota Ludziska mam pytanie wiecie coś na temat nowej KUBOTY o symbolu 108????????????????????

#73 Share Chota

Chota

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1049 postów

Napisany 28 listopad 2007 - 15:29

Ludziska mam pytanie wiecie coś na temat nowej KUBOTY o symbolu 108????????????????????

mowisz masz http://kubota.com/f/...M108x/index.cfm
URSUS-Moc i Potęga
IHC-Jeszcze więcej mocy!

#74 Share tomasz535

tomasz535

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 29 listopad 2007 - 23:16

co sadzicie o marce kubota myśle że będzie to jedna z lepszych marek ciągników

#75 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 30 listopad 2007 - 08:59

co sadzicie o marce kubota Mąż mojej kuzynki 15 lat temu pracował w Californi kosząc trawniki kosiarką samojezdą kuboty 24km z własnierewersem chydraulicznym czy inaczej to nazwać był jeden pedał do przodu naciskać to do przodu do tyłu to do tyłu jechała, no ale zmieniali się tylko pracownicy a tam na okrągło w 40 st C pracowała ta kubota w usa marka kubota jest uważana za najlepszą markę najmniej awaryjną i najbardziej trwałą, czy jest tak z ciągnikami nie wiem, no ale w latach 80 i na początku 90tych wszystko było lepsze z lepszych materiałów zrobione, teraz globalizacja i obniżanie kosztów produkcji odbija się na trwałości, no ale jakościowo kubota powinna być ok.

Tylko parametry tego ciągnika nie podobają mi się, moc nie jest podawana w din czy ece r24 więc 10 % mocy należy odjąc od tej podawanej przez producenta, pozatym to lekki ciagnik z silnikiem o dziwnej charakterystyce,

Nie ma co porównywać ciągników do samochodów bo 15 letni samochód właściwie nadaje się tylko na szrot i jest warty 1/20 ceny nowego, pozatym części do japońców wszyscy kupują na szrocoe, bo kogo stać na orginalne części, do 15 letniej mazdy każda orginalna część kosztuje tyle co i samochód warty, a ciągnik pracuje 2x dłużeji a szrotów z częściami do kuboty to w polsce raczej nie ma i nie wiem czy powstaną jakieś

#76 Share Hanter150

Hanter150

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 395 postów

Napisany 19 grudzień 2007 - 17:30

co sadzicie o marce kubota Wiecie co te cyferki nie odzwierciedlają się w praktyce. Mam ME8200 i mogę już coś o niej powiedzieć. Co do udźwigu podnośnika to na placu zanim ją odebraliśmy to sprawdziliśmy przy agregacie. Agregat nie wiem jakiej firmy ważył 3580kg i Kubota podniosła go bez żadnych oporów chcieliśmy podczepić coś większego ale nie mieli nic większego na placu. Ładowacz bez osprzętu kosztuje do niej 14 tysięcy nowy. Podczepiliśmy ją do pługa 3+1 z unii ale odczepiliśmy jedną skibe do orki. Doskonale radził sobie w polu i nawet dymku nie puścił.
KUBOTA ME8200, ZETOR 9641 + TUR, URSUS 3512, URSUS C360 + TUR --- Pracują na prawie 30ha.

#77 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 19 grudzień 2007 - 18:21

co sadzicie o marce kubota OT

15 letni samochód właściwie nadaje się tylko na szrot i jest warty 1/20 ceny nowego, pozatym części do japońców wszyscy kupują na szrocoe, bo kogo stać na orginalne części, do 15 letniej mazdy każda orginalna część kosztuje tyle co i samochód warty

Chyba nigdy nie miałeś japońskiego samochodu że takie rzeczy piszesz, pewien czas miałem pod opieką Carine E 2.0 z '94r z przebiegiem 300 tys.km, tam wszystko było w oryginale, wymieniłem tylko rzeczy eksploatacyjne. Auto jeździ do dzisiaj i ma sie bardzo dobrze a od początku nie było oszczędzane (samochód służbowy). Aktualnie mam dwa inne japońce, jeden 10 lat/250 tys.km, drugi 11 lat/160 tys.km i na szrot sie nie wybierają, wręcz przeciwnie, technicznie są we wzorowym stanie i posłużą mi jeszcze wiele lat. Części (eksploatacyjne bo innych nie potrzeba) kupuje głównie oryginalne... Więc wypraszam sobie ;)
EOT

#78 Share Chota

Chota

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1049 postów

Napisany 19 grudzień 2007 - 19:29

OT

Aktualnie mam dwa inne japońce, jeden 10 lat/250 tys.km, drugi 11 lat/160 tys.km i na szrot sie nie wybierają, wręcz przeciwnie, technicznie są we wzorowym stanie i posłużą mi jeszcze wiele lat. Części (eksploatacyjne bo innych nie potrzeba) kupuje głównie oryginalne... Więc wypraszam sobie ;)
EOT

a z wyglądu to ja im bym dal ze 110 tys.km
URSUS-Moc i Potęga
IHC-Jeszcze więcej mocy!

#79 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 19 grudzień 2007 - 20:14

Wiecie co te cyferki nie odzwierciedlają się w praktyce. Mam ME8200 i mogę już coś o niej powiedzieć. Co do udźwigu podnośnika to na placu zanim ją odebraliśmy to sprawdziliśmy przy agregacie. Agregat nie wiem jakiej firmy ważył 3580kg i Kubota podniosła go bez żadnych oporów chcieliśmy podczepić coś większego ale nie mieli nic większego na placu. Ładowacz bez osprzętu kosztuje do niej 14 tysięcy nowy. Podczepiliśmy ją do pługa 3+1 z unii ale odczepiliśmy jedną skibe do orki. Doskonale radził sobie w polu i nawet dymku nie puścił.

A opony Ci nie popękały ?Pewnie przodu też nawet o milimetr nie podniosło-prawda ? ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#80 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 19 grudzień 2007 - 20:29

co sadzicie o marce kubota Wujek miał honde civic i sprzegło mu się rozleciało to oj kosztowało ;) , inny znajomy z lusterko do mazdy też słono zabulił, więc puki chodzi to chodzi i nie wątpie że japońce są trwałe, ale przecież ciągnik to nie samochód i z własnej winy można coś urwać czy przesilić i wtedy jak przyjdzie za coś zabulić to będzie płacz.
a swoją drogą to kubota jak myślice dłużej popracuje od same/lambo/df czy tych tańszych JD?