Skocz do zawartości

Zdjęcie

co sadzicie o marce kubota

3377 odpowiedzi na ten temat

#761 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 18 wrzesień 2011 - 19:31

co sadzicie o marce kubota Jak na Landwirt to raczej Austria a nie Niemcy.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
co sadzicie o marce kubota Dzisiaj, 17:49
  •  

#762 Share Misiek100245

Misiek100245

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 110 postów

Napisany 18 wrzesień 2011 - 22:01

co sadzicie o marce kubota me 9000 1702 mth wczoraj pracowałem z agregatem Amazone brona wahadłowa z wałem packer 560mm + siewnik D8 Special 500 kg na przednim tuzie. z pelnym siewnikiem pszenicy podrywało przód przy szybszym ruszeniu lub zahamowaniu przy cofaniu. i to chyba max jej możliwości. siałem na 1 zającu (czasami na 5 żółwiu dla lepszego doprawienia zbrylonej gleby) przy 1600-1700 obr/min
zauważyłem sporadyczną pulsacje podnośnika jak stała spokojnie z podniesionym zestawem i pełnym siewnikiem oczywiście ale wydaje mi sie ze przed ostatnią wymianą oleju w skrzyni działo się tak samo

#763 Share jarsek

jarsek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 34 postów

Napisany 19 wrzesień 2011 - 10:55

co sadzicie o marce kubota A ja mam pytanie - na pewno ktoś kombinował z licznikiem godzin.Co należy zrobić aby zatrzymać ten licznik na jakiś czas , bo te godziny zasuwają dosyć szybko.Cy licznik chodzi od razu po podaniu prądu czy połączony jest z jakimś czujnikiem obrotów ?

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Nowości w stajni Kubota zobacz »

•  

#764 Share KrzysztofJ

KrzysztofJ

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 240 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja

Napisany 19 wrzesień 2011 - 13:22

co sadzicie o marce kubota Kubota w tvn TURBO AGROMACHINA

Pierwszy odcinek będzie zawierał materiał na temat:

- kombajn CLAAS

- ciągnik KUBOTA

- praca młynu zbożowego

AGROMACHINA 2 – odcinek 1

17 września (sobota) - 19:05 PREMIERA

18 września (niedziela) - 08:05

19 września (poniedziałek) - 13:00 oraz 19:55

20 września (wtorek) - 06:55

21 września (środa) - 14:30

22 września (czwartek) - 06:00 oraz 13:25

Jak Wam to się podoba

#765 Share gazela77

gazela77

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 290 postów
  • Zainteresowania:muzyka trance, fotografia, łowiectwo

Napisany 19 wrzesień 2011 - 21:31

co sadzicie o marce kubota jak obejrze to odpowiem, ale fajnie że Kubotką się interesują :)

#766 Share JanuszM6040

JanuszM6040

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 126 postów

Napisany 20 wrzesień 2011 - 09:41

co sadzicie o marce kubota Niewiel w tym programie pokazali, poza tym taki program powinien podawać prawdziwe dane techniczne a nie powtarzać za dilerami nieprawdziwe informacje chodzi mi o to że KUBOTA nie ma rewersu elektrohydraulicznego jak podano w programia a jedynie rewers hydrauliczny

#767 Share KrzysztofJ

KrzysztofJ

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 240 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja

Napisany 20 wrzesień 2011 - 10:18

co sadzicie o marce kubota Hehe, jak się spojrzy pod deskę rozdzielczą to od rewersu i pedału sprzęgła poprowadzone są linki, które sterują suwakami a te z kolei zaworami, więc hydraulika mechaniczna, ale w M128X jest to elektrohydraulika :rolleyes:

#768 Share jarsek

jarsek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 34 postów

Napisany 21 wrzesień 2011 - 19:24

co sadzicie o marce kubota Mój nowy M6040 mocno czuje protektor opon.Jadząc po twardej drodze na pierwszym i drugim biegu dostaje takich wibracji że aż trzęsie kabiną i lewarkami od zmiany biegów.Czy u was też to występuje ? Opony to Kleber Tracker.W polu zjawisko znika.Czy te opony to radialki ? bo nigdzie na nich nie pisze.Chyba coś nie tak z tymi oponami,nawet Ferguson tak nie trzęsie... :(

#769 Share Misiek100245

Misiek100245

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 110 postów

Napisany 21 wrzesień 2011 - 21:20

A ja mam pytanie - na pewno ktoś kombinował z licznikiem godzin.Co należy zrobić aby zatrzymać ten licznik na jakiś czas , bo te godziny zasuwają dosyć szybko.Cy licznik chodzi od razu po podaniu prądu czy połączony jest z jakimś czujnikiem obrotów ?

a w jakim modelu? u mnie w ME9000 jest podobno zwykła linka do obrotomierza a pytanie ważniejsze; PO CO ODPINAĆ LICZNIK MOTOGODZIN? chcesz zwiekszyć okres między przedlądami ?? ;)

#770 Share Versu

Versu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 118 postów

Napisany 21 wrzesień 2011 - 21:50

co sadzicie o marce kubota Kolego KrzysztofJ jak patrze na fotkę z twojego profilu, to jesteś chyba posiadaczem 128M. napisałbyś coś o tej kubotce. Konkretnie to jakie jest jej główne przeznaczenie w twoim gospodarstwie, do jakich maszyn, ją zapinasz spalanie konkret głownie pług i agregat jeśli z takowymi pracuje i transport.
PONAWIAM SWOJE ZAPYTANIE CZY JEST W TYM TEMACIE JAKIŚ AKTYWNY UŻYTKOWNIK KUBOTY M108 BO NA 128 TO RACZEJ MNIE NIE STAĆ A WAHAM SIE MIĘDZY M9540 A M108 I POTRZEBUJE JAKICHŚ KONKRETÓW. M9540 MIAŁEM NA TESTACH A O M108 NIC NIE WIEM JAKA JEST RÓŻNICA W SPALANIU BO DILER "MÓWIŁ ŻE NIE WIELKA BO 108 JEST NA COMMON RAIL " ALE JAKOŚ NIE CHCE MI SIĘ WIERZYĆ BO TO CIĄGNIK CIĘŻSZY I WIĘKSZY GABARYTOWO I POJEMNOŚĆ SKOKOWA WIĘKSZA?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#771 Share jarsek

jarsek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 34 postów

Napisany 22 wrzesień 2011 - 07:46

a w jakim modelu? u mnie w ME9000 jest podobno zwykła linka do obrotomierza a pytanie ważniejsze; PO CO ODPINAĆ LICZNIK MOTOGODZIN? chcesz zwiekszyć okres między przedlądami ?? ;)

Tak chce odwlec przegląd po 50 godzinach bo mam teraz ze trzy dni siewu a na liczniku 45 godzin...

#772 Share pioter03

pioter03

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 243 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 22 wrzesień 2011 - 17:59

co sadzicie o marce kubota Człowieku nie przesadzaj ! Nic się nie stanie jak przyjadą i będzie wybite te 60 godzin , po co kombinujesz tyle.
Versu jak masz jakieś pytania( co do m108s) to napisz mi na komunikator GG lub pw.

Edytowany przez pioter03, 22 wrzesień 2011 - 18:01.

#773 Share jarsek

jarsek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 34 postów

Napisany 22 wrzesień 2011 - 19:33

co sadzicie o marce kubota OK.Dam spokój z licznikiem ale z trzęseniem opon nie dam.Widzę że tylko moje opony trzęsą ciągnikiem...Dzisiaj pojeździłem po asfaldzie i przy prędkości 6-10 km/h wszystko drży..nie wiem co zrobić.

#774 Share JanuszM6040

JanuszM6040

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 126 postów

Napisany 23 wrzesień 2011 - 05:27

co sadzicie o marce kubota Może masz za duże ciśnienie w oponach i dlatego trzęsie

#775 Share michalswietokrzyskie

michalswietokrzyskie

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 77 postów
  • Zainteresowania:technika rolnicza

Napisany 23 wrzesień 2011 - 11:26

OK.Dam spokój z licznikiem ale z trzęseniem opon nie dam.Widzę że tylko moje opony trzęsą ciągnikiem...Dzisiaj pojeździłem po asfaldzie i przy prędkości 6-10 km/h wszystko drży..nie wiem co zrobić.

opony sa napewno radial.u mnie tez tak trzesie bardzo.daj znac jak cos zrobisz i pomoze

Koledzy napiszcie jakie prace wykonywaliscie swoimi m6040 lub 7040 na pierwsze 50 godzin przez okres dotarcia?

#776 Share RafZielak

RafZielak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 138 postów
  • Zainteresowania:Informatyka i Telekomunikacja, Elektrotechnika i Elektronika, Mechanika, Off-Road samochodowy, Muzyka, Fotografia, Sporty ekstremalne

Napisany 23 wrzesień 2011 - 13:55

co sadzicie o marce kubota Po pierwsze ... zapewne zbyt wysokie ciśnienie w oponach.
Po drugie ... sprawdź czy przypadkiem nie masz seryjnie dociążonego ciągnika płynem w oponach. My się ostatnio wielce zdziwiliśmy jak przy spuszczaniu powietrza okazało się, że w M105S wszystkie 4 koła mają po 75% glikolu. Nie wiem czy nalał go poprzedni właściciel czy Kubota, ale pewne jest, że z racji zakończenia kampanii kukurydzianej na dniach ilość płynu w kołach zmniejszymy do max. 50% i ciśnienie tylnych do poziomu 1,4, a przednich do poziomu 1,2 bara.

Pozdrawiam
Rafał

#777 Share jarsek

jarsek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 34 postów

Napisany 23 wrzesień 2011 - 18:32

co sadzicie o marce kubota Zanim napisałem że trzęsie to sprawdziłem wszystko!!!Począwszy od ciśnienia 0,7 bara do 1,5 bara.Na 0,7 -0,8 bara drżenie jest większe.Pozostawiłem 1 bar oczywiście w tylnych kołach.Przód nie ma znaczenia - jest na wahaczu a on tłumi.Wniosek jest jeden : zastosowano koła o obniżonym profilu Kleber 420/85 R30 o dużej sztywności i dużym protektorze co przy małej masie ciągnika powoduje drżenie...trzeba z tym żyć :unsure: lub wymienić koła na normalne 16.9R30

#778 Share wolowik

wolowik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 391 postów

Napisany 23 wrzesień 2011 - 19:19

co sadzicie o marce kubota 420/85 to jest podwyższony profil ;) normalny czyli 80 nie podaje się na oponie a wszystko co poniżej czyli 70, 65, 55 to jest dopiero obniżony....

#779 Share gazela77

gazela77

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 290 postów
  • Zainteresowania:muzyka trance, fotografia, łowiectwo

Napisany 23 wrzesień 2011 - 21:10

co sadzicie o marce kubota Nie wiem czy to dobre miejsce na tego typu spostrzeżenia,ale bylem dzisiaj na Agro-Show i tam odwiedziłem m.in. stoisko Kuboty,Sipmy i inne. Jak wiadomo niektórym użytkownikom od niedawna posiadam Kubote M8540. Zmierzając na stoisko firmowe Kuboty liczylem że chociaż otrzymam jakiś upominek z logo firmy,że zaproszą mnie na jakąś kawke czy coś. A tam cicho sza. Jak zapytałem o jakąś czapeczke chociaż to dostałem klapke na muchy(szt.2). Żenada! Zupełnie inaczej wygladała sytuacja w ubiegłym roku kiedy byłem u nich jako potencjalny klient. Była kawa,gadżety i miła rozmowa. Dzisiaj owszem również była rozmowa,ale nie tak to sobie wyobrażałem. Na koniec dzisiejszej wycieczki zajrzałem do Kuboty ponownie i otrzymałem model M120 w skali 1:24 na osłode. Jedynym plusem jest to że spotkałem się z Krzysztofem ,który jest dealerem Kuboty w Pułtusku i który udziela sie na tym forum. Pozdrawiam go serdecznie :-). W ogóle to żadnych ciekawych rzeczy nie było u Kuboty, w New holandzie, Case czy John dere było dużo atrakcji a w Kubocie? Lipa!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#780 Share Versu

Versu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 118 postów

Napisany 23 wrzesień 2011 - 23:23

co sadzicie o marce kubota kolego gazela77 myślę że kubota ma za małą gamę model żeby mogła jakoś specjalnie zabłysnąć. To po pierwsze, a po drugie to oni jakoś mają trochę słabą strategię marketingową na nasz kraj jeśli chodzi o pokazy. Bo na przykład dobrym posunięciem jest to że dają ciągniki na testy. Ale jak dla mnie to nic od nich nie chce oby okazało się prawdą na przestrzeni lat użytkowania kubot że faktycznie są tak mocne jak mówią. Miło by było nakręcić z 17tyś motogodzin i nie mieć awrji ani silnika ani skrzyni. bo jak się gdzieś kabel przetrze albo błotnik obłamie to nic nie jest.