Skocz do zawartości

Zdjęcie

co sadzicie o marce kubota

3377 odpowiedzi na ten temat

#721 Share KrzysztofJ

KrzysztofJ

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 240 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja

Napisany 01 sierpień 2011 - 09:07

co sadzicie o marce kubota Moja 108-ka paliła w ładowaczu przy załadunku kamieni na przyczepę w błocie 7l/ godz. Ważne jest żeby nie kręcić silnika więcej niż 1500-2000 obrotów. Pneumatyka ma wiele do życzenia /+ można ją wyłączyć/, ale oryginalnie te ciągniki nie mają pneumatyki.

Mierzyłem tylko troche inaczej tzn. podczas wożenia gnojowicy droga na łąkę rozlanie i powrót to ok. 30 min. (takie +/-) i w tym szasie wystukiwało 0.3 (godziny lub motogodziny). Poza tym w fendtcie wujka podczas deptania kiszonki kedyś liczyłem wyszło 14 godzin a na kubocie wybiło 8-9 (Czas deptania bliźniaczo podobny). Także sam nie wiem. Kiedyś będę musiał specjalnie chyba ze stoperem mierzyć.

stare modele ME wskazywały mtg, a modele serii M liczą godz.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
co sadzicie o marce kubota Dzisiaj, 19:50
  •  

#722 Share michalswietokrzyskie

michalswietokrzyskie

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 77 postów
  • Zainteresowania:technika rolnicza

Napisany 01 sierpień 2011 - 20:34

co sadzicie o marce kubota jak sie sprawuja wasze m6040??jakies awarie,uwagi dotyczace tego ciagnika?jestem bliski zakupu i chcialbym wiedziec czy nie bede zalowal:)

#723 Share Jasiu2008

Jasiu2008

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 40 postów
  • Zainteresowania:KUBOTA ME 9000

Napisany 02 sierpień 2011 - 21:42

Jest może ktoś w posiadaniu Kuboty M105S? Jeśli tak ... może posiada do niejsprzedawane w zestawie przednie obciążniki? Jeśli by się udało to prosiłbym o zwymiarowanie mi tychże i przynajmniej jakiś poglądowy rysunek jak wygląda każdy z obciążników. Niestety ... przyszły szwagier wszedł w posiadanie tego ciągnika, ale bez obciążników co jest jak sie okazało mocno ograniczające w pracy.
Ewentualnie ... może ktoś wie gdzie można by było zakupić takowe obciążniki bądź zna ich cenę u dealerów Kuboty?

Pozdrawiam
Rafał "RafZielak" Z.

Witaj zadzwoń do nich oni napewno maja:http://obciazniki24.pl/

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Nowości w stajni Kubota zobacz »

•  

#724 Share Marcinl

Marcinl

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 25 postów

Napisany 10 sierpień 2011 - 21:05

co sadzicie o marce kubota Jestem posiadaczem kuboty ME9000 i tak na 1mtg czyli ok 1.5godz zegarowej przy 10mtg dziennej pracy przy prasie nh stało komorowej a lekko w niej nie ma spala mi 9 l na 1mtg przy niskich obrotach, orka ok 10l na mtg pług 4*40 ziemia 3 4 klasa przy ładowaczu nie wiem nie jestem w stanie sprawdzić bo ciągnik zazwyczaj cały dzień jednej roboty nie robi ale moje odczucia co do min. spalania to granice 6-7litrów.
A jeszcze coś powiem o odczuciach panujących we wnętrzu według mnie jest cicho i jest bardzo dobra widoczność co do działania dźwigi od rewesru też nie mam nic przeciwko reszta czyli działanie skrzyni biegów wszystkich wajch od podnośnika zmiana biegów z szybkich na wolne wszystkie te dźwignie według mnie wymagają poprawy płynności swojej pracy cała kabina powinna być na jakiś amortyzatorach z prawdziwego zdarzenia bo łap chce urwać :( no ale prostota konstrukcji musi mieć swoją cenę :rolleyes: więc trzeba się zdecydować co dla danego użytkownika jest ważniejsze

#725 Share kaskader911

kaskader911

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 21 postów
  • Zainteresowania:kubota m8540

Napisany 15 sierpień 2011 - 19:04

co sadzicie o marce kubota ciągałem ostatnio agregat ścierniskowy Unia kos 2,6m kubotą m8540 to miała co ciągnąc... zależy raz 1 a raz 6 a w niektórych momentach i 5 biegiem

Edytowany przez kaskader911, 16 sierpień 2011 - 21:19.

#726 Share Jasiu2008

Jasiu2008

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 40 postów
  • Zainteresowania:KUBOTA ME 9000

Napisany 19 sierpień 2011 - 21:53

ciągałem ostatnio agregat ścierniskowy Unia kos 2,6m kubotą m8540 to miała co ciągnąc... zależy raz 1 a raz 6 a w niektórych momentach i 5 biegiem

jA ME 9000 CIĄGAM 2.6 METRA NA 1(Zając)lub 6(zółw)

#727 Share czareczek85

czareczek85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 304 postów
  • Zainteresowania:piękne kobiety

Napisany 21 sierpień 2011 - 21:39

co sadzicie o marce kubota od 1 sierpnia jestem użytkownikiem M128X przeanalizowałem oferte wszystkich producentów traktorów i wybór padł na Kubotę i wiem że to była mądra i rozważna decyzja z każdą godziną poznaję coraz lepiej ten ciągnik i wiem na co go stać skręt bajka nawet bez bi speed włączonego a w transporcie z funkcjo auto jedzie się za***iście sama przyśpiesza sama redukuje gdy trzeba

#728 Share samex69

samex69

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 582 postów

Napisany 11 wrzesień 2011 - 07:58

co sadzicie o marce kubota Moja Kubota M9540 jest po pierwszej gwarancyjnej naprawie a raczej wymianie rewersu. Podobno jest to tzw. "choroba młodego wieku". Z tego co widziałem to rozsypały się dwa łożyska w koszu sprzęgłowym rewersu.Naprawa polegała na wymianie całego kosza , wałka na którym ten kosz był osadzony i trybów które były na tym wałku plus uszczelnienia, o-ringi , olej w skrzyni i napełnienie klimy, bo przy rozpoławianiu mechanik musiał rozszczelnić instalację.

#729 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 11 wrzesień 2011 - 09:20

co sadzicie o marce kubota Dobrze że na gwarancji...inaczej pewnie by bolało.

#730 Share kokoman0

kokoman0

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 603 postów
  • Zainteresowania:Jazda wszystkim co ma koła ale niekoniecznie silnik

Napisany 11 wrzesień 2011 - 18:36

Moja Kubota M9540 jest po pierwszej gwarancyjnej naprawie a raczej wymianie rewersu. Podobno jest to tzw. "choroba młodego wieku". Z tego co widziałem to rozsypały się dwa łożyska w koszu sprzęgłowym rewersu.Naprawa polegała na wymianie całego kosza , wałka na którym ten kosz był osadzony i trybów które były na tym wałku plus uszczelnienia, o-ringi , olej w skrzyni i napełnienie klimy, bo przy rozpoławianiu mechanik musiał rozszczelnić instalację.

Mechanik nie zdradził ile taka (nie)przyjemność kosztuje mniej więcej po okresie pogwarancyjnym?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#731 Share Versu

Versu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 118 postów

Napisany 11 wrzesień 2011 - 20:11

co sadzicie o marce kubota śledzę od dawna wasz temat o ciągnikach marki kubota i nie tylko. Jak dotąd nie spotkałem się z tak poważną awarią jak padnięcie całego rewersu w mojej okolicy jest już trochę ciągników tej marki i raczej nikt nie narzeka na tak poważne usterki. Interesuje mnie co mogło być przyczyną tak poważnej awarii? Wada fabryczna ?

Dodam jeszcze że jestem zainteresowany kupnem ciągnika tejże marki. Miałem dwa razy na testach kubotki i byłem zadowolony, szczególnie spalanie mi się spodobało naprawdę to nie żaden mit są bardzo oszczędne. Wykonanie kabiny może nie jest jak w Jd ale to maszyna rolnicza, jest względnie. Mniejsze modele mają jeden istotny minus nie posiadają EHR nawet w opcji a to przydatne jeśli ktoś pracował ciągnikiem z tą funkcją a szczególnie orał to ta osoba będzie wiedzieć o co mi chodzi. Jak z dilerem rozmawiałem to od przyszłego roku będzie dostępny w modelach M100 które wejdą do sprzedaży na nasz rynek bo na zachodzie już są.

#732 Share JanuszM6040

JanuszM6040

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 126 postów

Napisany 11 wrzesień 2011 - 20:59

co sadzicie o marce kubota Z tym spalaniem to zależy co jest dla kogo mało. Ja swoją M6040+ pług zagonowy 3*30 na ziemi gliniastej wypaliłem 17-18 litrów na hektar
orki a taki sam wynik osiągam zetorem 5320 a zetory mają opinnie pijaków. Mam nadzieję że spalanie w Kubocie się obniży po dotarciu( ma narazie 140 godzin]

Z tym spalaniem to zależy co jest dla kogo mało. Ja swoją M6040+ pług zagonowy 3*30 na ziemi gliniastej wypaliłem 17-18 litrów na hektar
orki a taki sam wynik osiągam zetorem 5320 a zetory mają opinnie pijaków. Mam nadzieję że spalanie w Kubocie się obniży po dotarciu( ma narazie 140 godzin]

#733 Share Versu

Versu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 118 postów

Napisany 12 wrzesień 2011 - 09:13

co sadzicie o marce kubota Kolego JanuszM6040 ja to nie wiem jak te spalanie zostało policzone? Bo ja liczę to w następujący sposób. Zalewam zbiornik pod sam korek zaczepiam się do pługów i zapisuje stan licznika. Ciągnik testowany Kubota M9040 stan licznika 150 motogodzin. Pługi Kverland 3*40 obracane na zabezpieczeniach resorowych rama 140 czyli takie sobie. Dwie działki do zaorania jedna 2,5 a druga 4,5 hektara razem siedem. w sumie czas przepracowany przy orce tych dwóch działek to 15 godzin spaliłem na to 100 litrów ropy i to żadna bajka, dodam jeszcze ruskiej. Teraz podziel te 100litrów na 7 to hektary i wyjdzie ci 14,2857142 dokładnie takie spalanie mają na hektar ciągniki po 160 koni bo palą więcej ale i więcej za godzine zaorzesz i jak policzysz to wyjdzie podobnie więc nie wiem jakim cudem u ciebie spalanie wyszło tak wysokie.

Jeszcze jedno M9540 ma prawie sto koni i spalił mniej jak M60 to czegoś to nie rozumiem? Albo niewłaściwie dobrane przełożenie albo pedał gazu w podłodze albo pługi lipa bez urazy szukam przyczyn takiego przepału.

#734 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 12 wrzesień 2011 - 11:34

co sadzicie o marce kubota Albo po prostu cięższa ziemia.A ruska ropa ma to do siebie że jest lepsza od polskiej-mniej bio i czego tam jeszcze,fajny kolorek,większy "pałer" i zero zapachu frytek.

#735 Share JanuszM6040

JanuszM6040

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 126 postów

Napisany 12 wrzesień 2011 - 12:16

co sadzicie o marce kubota Ziemia ciężka gliniasta, ropa z orlenu pługi stare zwykłe 3 grudziądzkie orka głęboka.Ale nie oto chodzi że dużo spaliła tylko porównuję ją z zetorem i niewidzę różnicy może po prostu miałem zetora z małym apetytem na paliwo.A co do spalenia na hektar orki to w naszym terenie żaden ciągnik nie schodzi poniżej 15 litrów na hektar

#736 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 12 wrzesień 2011 - 18:18

co sadzicie o marce kubota Ba :D -sam mam takiego Zetora z małym apetytem na paliwko ale i tak wszyscy (przez "wszyscy" należy rozumieć "znafcuff" wszelakiej maści którzy coś, gdzieś,kiedyś słyszeli ewentualnie kupili funkiel nówkę nie smiganą panie z Zachodu 30 lat i tylko 3 tys mth :D ) powiedzą że Zetor to smok...

#737 Share JanuszM6040

JanuszM6040

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 126 postów

Napisany 12 wrzesień 2011 - 19:34

co sadzicie o marce kubota Kupując kubotę liczyłem bardziej na jej bezawaryjność niż na niske spalanie ale czytając komentarze myślałem że będzie palić mniej od zetora a tu wychodzi że pali podobnie. Mimo to nadal jestem przekonany że zakup kuboty był dobrym wyborem. Dzisiaj orałem lżejsze ziemie i spalanie na hektar ok.15 litrów(pomiar może być trochę niedokładny bo zaorałem tylko 1,5hektara)

#738 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 12 wrzesień 2011 - 19:56

co sadzicie o marce kubota Jeżeli na naprawy wydasz w ciągu 23 lat mniej niż 3 tysiące złotych(tyle mniej więcej wydałem-z czego połowa tej sumy to serwo) to wtedy tak-można bedzie porównać awaryjność Kuboty z awaryjnością starego Zetora.

#739 Share Versu

Versu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 118 postów

Napisany 12 wrzesień 2011 - 20:10

co sadzicie o marce kubota Chłopie powiem ci tak kup se porządne pługi, a zobaczysz ile ci spali ten ciągnik nawet na glinie. Posiadam i glinę w swoim areale i jak orałem w zeszły poniedziałek to było sucho aż pług nie chciał iść w ziemie. ale spalani nie było jakieś kosmiczne. Ja rozumiem że litr więcej półtora to góra, jak ciągnik ma za ciężko to właśnie wtedy wzmaga sie jego apetyt na wachę. ja np: to orałem na żółwiu 6 bieg i miejscami wzmacniacz. Jak lżejsza ziemia to 1 bieg na zającu ale to już szybka orka bo koło 10km/h. i powiem szczerze rz gdyby pługi były rozstawione 3*45 to te spalanie było by niższe. bo był jeszcze zapas mocy. Ważna uwaga co do Kubotek tych większych 2000rpm to optymalne obroty, wiadomo czasem jak sie zagapisz to przydusisz na 2100 albo 2200 ale to max.

kolego jaro dobrze napisane " starego zetora " bo na pewno nie nowego, a już na pewno nie nowej Forterry.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#740 Share JanuszM6040

JanuszM6040

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 126 postów

Napisany 12 wrzesień 2011 - 20:10

co sadzicie o marce kubota Kolego Jaro jak sam dobrze powiedziałeś ,,w starych zetorach,, te nowe to już inny rozdział ja na swim 5320 przez 15 lat zrobiłem 9000 mth
i koszty napraw zamkneły by się pewnie w 1000zł głównie pompki do sprzęgła i hamulców. Co do zmiany pługów to limit na inwestycje na ten rok wyczerpałem w 120%. Ale w następnym roku to będzie pierwszy zakup