Skocz do zawartości

Zdjęcie

co sadzicie o marce kubota

3377 odpowiedzi na ten temat

#621 Share gazela77

gazela77

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 290 postów
  • Zainteresowania:muzyka trance, fotografia, łowiectwo

Napisany 13 marzec 2011 - 22:04

co sadzicie o marce kubota Panowie! Czy po obecnej katastrofie sejsmicznej w Japoni nie będzie czasami tak,że wszystko co się wiąże z Kubotą pójdzie do góry? Czy będą dostępne części zamienne(oryginalne) a jeśli tak to w jakich cenach? Chce brać Kubote M8540 ale teraz sie troche boje o tą marke :(

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
co sadzicie o marce kubota Dzisiaj, 15:05
  •  

#622 Share samex69

samex69

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 582 postów

Napisany 13 marzec 2011 - 23:03

co sadzicie o marce kubota Nie takie nieszczęścia Japonia przetrwała (bomby atomowe , amerykańską obecność i ruskie sąsiedztwo) więc i to także raczej Ich wzmocni.
Co do dostępności części i ich ceny to nie będzie wielkich zmian z powodu konkurencji na rynku .

#623 Share KrzysztofJ

KrzysztofJ

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 240 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja

Napisany 14 marzec 2011 - 08:14

co sadzicie o marce kubota W ciągnikach M8540, M9540, M108S, pneumatyka jest w standardzie /polska/ i jeden półbieg na każdym biegu. Najważniejsze i najlepsze w tym ciągniku jest sprzęgło wielotarczowe i rewers bezsprzęgłowy oraz zwrotność. Pytajcie swoich dealerów o wyprzedaż z 2009 roku, są sporo tańsze /było tylko kila sztuk w całej Polsce/

notowania giełdy japońskiej spadają, więc sprzęt może być tańszy. Fabryka mieści się w Osace, kataklizm jej nie zagraża.

Edytowany przez KrzysztofJ, 14 marzec 2011 - 09:15.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#624 Share pioter03

pioter03

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 243 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 14 marzec 2011 - 21:20

co sadzicie o marce kubota Jaro:
Teraz cena za te ciągniki jest wysoka wcześniej tak nie było. Pamiętam oglądaliśmy zetora 110 koni , ładna cena ale jak doliczyłeś klimę , zaczepy, opony szersze i inne pierdoły to cenowo zrównał się z kubota. Jedynie zetor miał EHR i kubota tego nie miała , kubota się lepiej jeździło , lepszy rewers , sprzęgło miała mokre, silnik sie bardziej podobał wiec jako tako wtedy była tania wiec sie na nią zdecydowawszy.

czareczek85:
Kolega ojca ma m128x już rok , jak przyjeżdżał do nas po pługi aby sobie poorać to gadalem z nim i chwalił ja.Teraz 4 w obrocie kupił overumy.Z tydzien temu m108s z turem przywieźli. Myślę że nie będziesz zawiedziony jak sie zdecydujesz , zresztą sam pojeździj , popatrz i ocen.

Edytowany przez pioter03, 14 marzec 2011 - 21:25.

#625 Share kokoman0

kokoman0

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 604 postów
  • Zainteresowania:Jazda wszystkim co ma koła ale niekoniecznie silnik

Napisany 14 marzec 2011 - 22:23

co sadzicie o marce kubota Dokładnie tak jak pisze pioter03 kiedy my swoją kubote braliśmy wychodziło nieco drożej niż proxima 8441 w wyposażeniu mniej więcej takim jak kubota (mniej więcej bo nie było możliwości doposażenia w niektóre elementy) a po za tym w kubocie jest o niebo lepszy sktęt, więcej koni za cene niewiele wyższą. Poprostu na tamte czasy deklasował większość marek ceną i wyposażeniem. Teraz niestety to się zmieniło ale i tak uważam, że traktory te są naprawde dobre.

#626 Share czareczek85

czareczek85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 304 postów
  • Zainteresowania:piękne kobiety

Napisany 15 marzec 2011 - 21:06

co sadzicie o marce kubota pioter03 już się zdecydowałem i myślę że na tym zyskam może nie potrzebnie zadatkowałem tylko bo krach w japoni to i cena może być mniejsza

#627 Share kopara96

kopara96

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 18 marzec 2011 - 21:08

co sadzicie o marce kubota Według mnie Kubota to porządny i solidny sprzęt, który jest na światowym rynku już od 1890r z Japoni. Ja mam zaufanie do japońskich sprzętów.Według mnie to jest fajny traktor.

#628 Share samex69

samex69

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 582 postów

Napisany 18 marzec 2011 - 22:11

co sadzicie o marce kubota No proszę , nowicjusz a pisze mądre rzeczy. :rolleyes:

#629 Share arekpl3

arekpl3

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 101 postów

Napisany 21 marzec 2011 - 09:58

co sadzicie o marce kubota Ile teraz się czeka na nową kubotkę?
Mam dylemat czy zadatkować teraz czy poczekać.

#630 Share kris14

kris14

Stary Kombinator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 7069 postów

Napisany 21 marzec 2011 - 16:13

co sadzicie o marce kubota Ogólnie to dealerzy mają na placu już ciągniki przygotowane do sprzedaży.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#631 Share arekpl3

arekpl3

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 101 postów

Napisany 22 marzec 2011 - 19:04

co sadzicie o marce kubota Jak brałem w styczniu oferty to termin realizacji na lipiec był, stało 5 sztuk na placu ale już sprzedane. Więc to chyba zależy od dilera.

#632 Share kaskader911

kaskader911

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 21 postów
  • Zainteresowania:kubota m8540

Napisany 24 marzec 2011 - 21:08

co sadzicie o marce kubota czy oszczędne? 8540 latem z przyczepami, trochę w siewniku spaliła 4 litry ropy na godzinę z włączoną klimatyzacją, a w pługu obrotowym huard 3x40 w głębokiej orce spaliła 7 litrów:) według mnie to dobre wyniki jak na prawie 90 konny ciągnik;) pozdrawiam

#633 Share samex69

samex69

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 582 postów

Napisany 24 marzec 2011 - 22:48

co sadzicie o marce kubota Kaskader911 chyba trochę naciągasz z tymi literkami na godz.
Moja M9540 pali więcej , faktem jest że ma 10 koni więcej ale w transporcie (tylko to dokładnie mierzyłem)spaliła 8,5 litra na godz.

#634 Share czareczek85

czareczek85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 304 postów
  • Zainteresowania:piękne kobiety

Napisany 25 marzec 2011 - 21:59

co sadzicie o marce kubota Samex niektórzy nie rozumieją pojęcia transport bo ciągnie przyczepę przez chwilę np na dystansie załóżmy 10 km to co można powiedzieć o spalaniu. Listonoszowi Waldkowi pali w transporcie z ziemniakami do krochmalni jak mi mówił około 13 litrów i mi się wydaje że to przyzwoity wynik w porównaniu do Valtry A95 która spaliła na trasie z belami około 30 litrów na godzinę szok :o

#635 Share Kopyt

Kopyt

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 25 marzec 2011 - 23:25

co sadzicie o marce kubota mam problem z pompą paliwową do Forda TW 25 i chciałbym dowiedzieć się ile kosztuje albo ile kosztuje naprawa

mam problem z pompą paliwową do Forda TW 25 i chciałbym dowiedzieć się ile kosztuje albo ile kosztuje naprawa

#636 Share Misiek100245

Misiek100245

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 110 postów

Napisany 27 marzec 2011 - 10:52

co sadzicie o marce kubota użytkuje Kubote ME9000 na 53ha w produkcji ziemniaków i zboża od ponad 3 lat, 1408 mth, dotychczasowe awarie:
rozłączenie dżwigni regulacji pozycyjnej w podnośniku,
rozsypała sie spręzarka (montowana w polsce),
uszkodzenie przekażnika świec żarowych,
uszkodzenie górnego zaczepu,
rozsypanie sie fotela Grammer,
drobne awarie instalacji elektrycznej (przetarcia kabli),
amortyzatory tylnej szyby)
trzeba sie przyznać ze wiekszość awarii wynikła z pośpiechu i intensywnej pracy (wina operatora). :unsure:
Spalanie ma szeroki zakres mniej wiecej od 5-15litrów na mth(1mth=80min.przy 1500obr/min), zależnie od rodzaju prac,warunków i wydajności. Troche śmieszą mnie dyskusje o 0,5 litra paliwa-NIGDY warunki nie są takie same! <_<
Prace:orka 5x35, talerzówka cięzka 2,7,agregat uprawowy 3,15, formowanie redlin 2 rzędowe, opryskiwacz 1200l, kombajn 1 rzędowy, transport ok 22t masy całkowitej zestawu. jeśli ktos nie wie to podpowiem że filtr oleju silnika pasuje od POLONEZA koszt 12zł
Z ciągnika jestem bardzo zadowolony ze wzgledu na jego zwinność, wydajnośc hydrauliki, wyposarzenie, spalanie/wydajność, komfort pracy :)
Servis w czasie gwarancji słaby, mam nadzieje że juz sie trochę nauczyli

#637 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 27 marzec 2011 - 13:31

co sadzicie o marce kubota Sorry ale jakim cudem te awarie (może oprócz czegoś tam z górnym zaczepem) mogły wyniknąć z winy operatora ?

#638 Share Misiek100245

Misiek100245

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 110 postów

Napisany 27 marzec 2011 - 21:16

Sorry ale jakim cudem te awarie (może oprócz czegoś tam z górnym zaczepem) mogły wyniknąć z winy operatora ?

podnośnik- uprawa agregatem z prędkością około 10-12km/h podobno cos się odbezpieczyło przy dźwigni.od drgań może za szybko jeżdziłem,
siedzenie; waze 125kg to też duzo wyjaśnia,
przekażnik świec żarowych: odkręciła sie śrubka trzymająca cewkę, pozrywały sie kabelki równiez od drgań i wstrząsów (tak mi sie wydaje)
może przesadziłem pisząc że większość awarii, PRZEPRASZAM dociekliwych czytelników :unsure: powiedzmy ze do niektóre awarie sie przyczyniłem.
przypomniało mi sie jeszcze jedno:naderwała i wygięła się jedna ze śrub trzymających płaskownik(ogranicznik) pod uchwytem górnego łącznika, płaskownik też się wygiął w banana. zbyt szybko jeżdziłem z cięzkimi maszynami.
myśle ze Kubusia wykorzystywałem do granic jego możliwości i jestem z niego w 99%zadowolony

#639 Share Misiek100245

Misiek100245

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 110 postów

Napisany 31 marzec 2011 - 20:54

Witam ja wczoraj zadatkowałem Kubote M 128 X nie wiem czy dobrze robię ale myślę że tak chociaż ze mnie się śmieją wszyscy co myślicie o tym

Witam wszystkich. czareczek85 na Twoim miejscu tylko bym się cieszył i nie patrzył na innych. Mam Kubusia ME9000 od ponad 3 lat 1412 mth jak narazie i jestem z niego zadowolony(mimo paru awarii). fakt zew już za mały się okazał i niedawno kupiłem Renault 110.54 do cięzszych prac. ale cały czas myślę o M135X. jak myślicie zaczną ją sprzedawac w Polsce w końcu, bo chyba m128x jest największa z dostepnych.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#640 Share KrzysztofJ

KrzysztofJ

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 240 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja

Napisany 01 kwiecień 2011 - 08:02

co sadzicie o marce kubota Na razie na rynku polskim Kubota nie planuje sprzedawać M135X. Na rynku niemieckim oferowany jest model M130X 140 KM.