Skocz do zawartości

Zdjęcie

co sadzicie o marce kubota

3377 odpowiedzi na ten temat

#41 Share Grzesiek44

Grzesiek44

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 136 postów

Napisany 30 wrzesień 2007 - 11:02

co sadzicie o marce kubota Szłyszałem ze dobrze w sieczkarni lata i z agregatem . A tak po zatym to jest składnica i stoją 3 takie kuboty i nik nie chce ich kupić

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
co sadzicie o marce kubota Dzisiaj, 02:01
  •  

#42 Share timasz

timasz

jakos to bedzie -czyli nadzwyczaj nieprecyzyjny plan hehe

• Members
  • PipPipPip
  • 1482 postów
  • Zainteresowania:Prawo, Historia, Architektura użytkowa, Technika rolnicza, Panny :) i wiele innych ciekawych rzeczy które mogą interesowaćtak młodego człowieka ;) hehe

Napisany 30 wrzesień 2007 - 11:30

co sadzicie o marce kubota oj spokojnie gdy na nasz rynek whodzily japonskie samochody to tez ludzie sie ich bali a na dodatek modele z lat 80 uroda nie grzeszyly a teraz jak wszystko sie odwrucilo samochody japonskie sa bardzo cenione poniewaz ludzie sie do nich przekonali i odkryli ich wiele zalet i nikt nie mowi ze wolalby poloneza bo czesci ma na miejscu taka sama sytuacja moze miec miejsce za kilka lat z ciagnikami marki kubota poniewaz oferuja one bardzo dobry wypas solidne wykonanie i przystepna cene

#43 Share Hanter150

Hanter150

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 395 postów

Napisany 30 wrzesień 2007 - 15:41

co sadzicie o marce kubota Kuboty są tak dopasowane że niema w nich żadnych uszczelek. Ich zaletą jest duży skręt oraz ich wyposażenie klima itp. Ale najfajniejszy jest rewers... Kolega niedaleko miał i to on opisywał go bo pracuje w agro mechanice. W zetorze przy Gnoju przy pełnym krokodylu trochę sie tył podnosi. A tak ogólnie to dobry ciągnik trochę wąski ale i do tego sie można przyzwyczaić. Niedawno kupiłem ME8200 i uważam go za doskonały ciągnik. Ale każdy ma swoją opinie na temat każdego ciągnika i nie da sie wyrazić szczegółowej opinii na temat tego ciągnika ponieważ niewielu ludzi go ma. A z częściami dealer mówił że mają składnice części w Polsce i że są łatwo dostępne. A cena przeglądu wynosi z tego co sie orjętuje około 1200 złotych.

Pozdrawiam Hanter.
KUBOTA ME8200, ZETOR 9641 + TUR, URSUS 3512, URSUS C360 + TUR --- Pracują na prawie 30ha.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#44 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 30 wrzesień 2007 - 18:47

co sadzicie o marce kubota Wysoka moc z małej pojemności skokowej przy stosunkowo dużych obrotach to moim zdaniem to co wroży słabą trwalośc jednostki napędowej.

#45 Share timasz

timasz

• Members
  • PipPipPip
  • 1482 postów
  • Zainteresowania:Prawo, Historia, Architektura użytkowa, Technika rolnicza, Panny :) i wiele innych ciekawych rzeczy które mogą interesowaćtak młodego człowieka ;) hehe

Napisany 30 wrzesień 2007 - 20:11

Wysoka moc z małej pojemności skokowej przy stosunkowo dużych obrotach to moim zdaniem to co wroży słabą trwalośc jednostki napędowej.

a moim zdaniem jesli silnik jest wykonany z odpowiednich materialow to napewno jego trwalosc bedzie dluga nie tylko kubota przy tej mocy ma mala pojemnosc np DF agroplus i pohodne a pozatym wiele firm na rynku produkuje silniki ktore maja pojemnosc 4 litrow i wyciagaja sporoponad 100 km wiec nie wieze zeby wiekszosc firm wpadla na pomysl zeby zrobic maly mocny silnik ktory zaraz sie rozleci

#46 Share adasiorek

adasiorek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 197 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo
    mechanika z nia zwiazana
    majsterkowanie

Napisany 30 wrzesień 2007 - 20:19

co sadzicie o marce kubota ja mam obecie praktyki u dilera kuboty
znam je juz troche bo na montowni siedze
mowice ze te ciagniki sie eni sprzedja np w tym tyg sprzedano 4 sztuki
jak dla mnie ustawienie dzwigni jest dobre i przejzysta kabina choc troche mala

#47 Share kserkses

kserkses

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 652 postów

Napisany 30 wrzesień 2007 - 20:52

ja mam obecie praktyki u dilera kuboty
znam je juz troche bo na montowni siedze

To napisz co do Kubot dokładacie i w jakim stanie przychodzą do Polski.
<b>"Do biznesu idzie się dla pieniędzy, a do polityki dla naprawdę dużych pieniędzy" </b> G.Schetyna

#48 Share adasiorek

adasiorek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 197 postów
    mechanika z nia zwiazana
    majsterkowanie

Napisany 30 wrzesień 2007 - 21:16

co sadzicie o marce kubota przychodzi w kontenreach slinik skrzynia mosty sa juz polaczone
my zakladamu kabiny caly jej osprzet ciegna i pneumatykie

#49 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 30 wrzesień 2007 - 21:26

Wysoka moc z małej pojemności skokowej przy stosunkowo dużych obrotach to moim zdaniem to co wroży słabą trwalośc jednostki napędowej.

Nie ma reguły, przykładowo Honda robiła silniki samochodowe które z pojemności 1.6 mają 160KM, kręcą sie do 8500rpm i słyną z wysokiej trwałości, a to za sprawą odpowiednich materiałów i technologii użytych do produkcji. Tak jak pisał timasz, popatrz np. na niektóre silniki DF, są zbliżone tymi parametrami do silników Kuboty.

Pochodne MTZ nie dorastają Kubocie do pięt, a i cenowo nie wypadają już tak wspaniale przy tym co oferuje Kubota w standardzie. Jeśli chodzi o udźwig podnośnika to zależy gdzie jest mierzony, większość producentów podaje bzdurne wartości nie mające odzwierciedlenia w praktyce.

#50 Share swojczlowiek

swojczlowiek

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 54 postów

Napisany 01 październik 2007 - 06:38

Ostatnio dowiedziałem się że jest składana w Polsce, nawet niedaleko odemnie.
Ogumienie jest zakładane u nas, tak samo kabina z Koi.
Każdy traktor ma założoną klimatyzację.

Na tej stronie są opisane te ciągniki razem z cenami http://www.agroserwi...age=shop.browse

Był test Kuboty w ostatnim numerze Agromechaniki
http://www.agromecha...ty=431#arty_tek
Oceniony był bardzo dobrze jako bardzo oszczędny i zwrotny, szczególnie dobry do Tur-a bo niemal każdy posiada też rewers hydrauliczny.

kabine koji ma tylko sadownik, a ogumienie faktycznie jest zakladane u nas jak i felgi
zakanczam swoja dzialalnosc na portalu
jesli jest ktos zainteresowany fotkami ktore byly dodane przezemnie zapraszam na priv

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share Chota

Chota

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1049 postów

Napisany 05 październik 2007 - 13:28

co sadzicie o marce kubota a mam takie pytanie czy kupilibyście kubote ???? gdybyście mieli taką okazje ???
URSUS-Moc i Potęga
IHC-Jeszcze więcej mocy!

#52 Share MichalR

MichalR

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 826 postów

Napisany 05 październik 2007 - 13:36

a mam takie pytanie czy kupilibyście kubote ???? gdybyście mieli taką okazje ???

Ja raczej bym nie kupił. Miałem ją na testach i według mnie za tą cene można by kupić coś lepszego.

Jeżeli pomogłem, kliknij zieloną strzałkę ------->

#53 Share adasiorek

adasiorek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 197 postów
    mechanika z nia zwiazana
    majsterkowanie

Napisany 05 październik 2007 - 20:47

co sadzicie o marce kubota dla kuboty bardzo duzym plusem jest to ze nadaje sie doskonale to tura bo jest bardzo zwinny
moj sasiad sobie kupil kubote ME9000 i nie narzeka jedyna usterka to pekniecie linki od gazu

#54 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 05 październik 2007 - 21:07

co sadzicie o marce kubota Zgadzam sie z tym ze niektóre samochody a w szczegolności motocykle mimo dużej mocy z małej poj.skok. sa stosunkowo trwałe tylko ze silniki w tych pojazdach pracuja najczęsciej przy wykorzystaniu mocy ok 30% a taka jest potrzebna przy predkosciach rzędu 100-120 km/h ocenia sie ja dla pojazdu o masie 1200kg na ok 60km ,w przypadku poruszania się wcześniej wymiwnionej hondy z predkościami max. w ruchu ciąglym silnik został by dość szybko zarzniety,a w ciagnikach waznym jest to by pracowały przy wykorzystaniu mocy maksymalnej a to zupełnie inna bajka.Drugą sprawą jest fakt że różna jest ilość ruchów tłoka po gładzi cylindra przy obrotach 2200 a inna przy 3300 jak w kubocie a tym samym inne jest zuzycie gladzi cylindrowej w jednakowej jednostce czasu.Silniki aut usa slyna z niebywałej trwałości właśnie dzięki duzej pojemności i stosunkowo niskich obrotach.A tak nawiasem nie zaryzykowal bym kupna ciągnika tej marki ,w najgorszym przypadku do fendta ,jd,czy ciagnika innej marki europejskiej pojade za odre i kupie manele a nawet nie wim za jaką rzekę jechac by kupić coś do kuboty a wcześniej czy póżniej coś polegnie.

#55 Share timasz

timasz

• Members
  • PipPipPip
  • 1482 postów

Napisany 06 październik 2007 - 16:02

dla kuboty bardzo duzym plusem jest to ze nadaje sie doskonale to tura bo jest bardzo zwinny
moj sasiad sobie kupil kubote ME9000 i nie narzeka jedyna usterka to pekniecie linki od gazu

jesli bedziesz mial okazje to zrob zdjecia kuboty sasiada i moze wypytaj go dokladnie o ten ciagnik spalanie i tp

#56 Share Hanter150

Hanter150

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 395 postów

Napisany 19 październik 2007 - 17:52

co sadzicie o marce kubota Teraz jest jesienna promocja na Kuboty upusty nawet do 12 000 złotych.
KUBOTA ME8200, ZETOR 9641 + TUR, URSUS 3512, URSUS C360 + TUR --- Pracują na prawie 30ha.

#57 Share mycy

mycy

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 21 postów

Napisany 28 październik 2007 - 20:33

co sadzicie o marce kubota Nabieram coraz wiekszej ochoty na ten ciagnik, jezeli sa jacys uzytkownicy prosil bym bardzo o wszelkie opinie, spostrzezenia, jaki ladowacz, z jakim osprzetem sobie najlepiej radzi .
Pracowal by u mnie na 20ha ziemi w tym troche laki troche lasu reszta zboza, oraz fermie drobiu przy ladowaczu i scielarce.
Zastanawialem sie jeszcze nad mtz 952.2 cena extra, przy jego wyposazeniu ale niestety odpadl bo za wysoki.
Kubotka ME8200 przekonuje mnie do siebie cena, zwrotnoscia, moca, a przedewszystkim gabarytami gdzie konkurencja wypada slabo (same kolumbryny kolo 3m :P przy jego 2560 cm wysokosci jest idealny do pracy w niskich halach.
- a moze ktos ma artykol z testu z wrzesniowej agrotechniki ?

- nikt mi nic nie powie :D

//Użytkowniku nie pisze sie post pod postem tylko używa narzędzia "edycja"

Edytowany przez Balzak, 29 październik 2007 - 22:52.

#58 Share tombien

tombien

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 27 postów

Napisany 31 październik 2007 - 10:22

co sadzicie o marce kubota Witam,

wczoraj oglądałem sobie dokładnie ciągnik Kubota M9000 i w rozmowie z przedstawicielem dealera dowiedziałem się, że użytkownik właśnie takiego modelu przekazał ile pali na godzinę pracy z prasą zwijającą - 5l na godzinę pracy.

Co Wy na to?

#59 Share KAROL4

KAROL4

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 530 postów

Napisany 31 październik 2007 - 10:39

co sadzicie o marce kubota Jeżdziłem kubotą chyba95 km na dożynkach,niezły ciągnik, dobry rewers,może być z EHRna zamówienie(tak słyszałem).Mówią że na kolorze się nie pracuje ,ale jego wygląd zewnętrzny psuje cały ciągnik.Co do silników są one jednymi z najlepszych.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share timasz

timasz

• Members
  • PipPipPip
  • 1482 postów

Napisany 31 październik 2007 - 11:10

Witam,

wczoraj oglądałem sobie dokładnie ciągnik Kubota M9000 i w rozmowie z przedstawicielem dealera dowiedziałem się, że użytkownik właśnie takiego modelu przekazał ile pali na godzinę pracy z prasą zwijającą - 5l na godzinę pracy.

Co Wy na to?

jesli pali tyle przy prasie do balotow to jest to dobry wynik pozostaje jeszcze pytanie jaka to prasa moim skromnym zdaniem jest to bardzo dobry ciagnik ma dobre parametry rozsadna cene no i jakosc tez nie pozostawia wiele do zyczenia ciekawe ile pali w innych pracach a wyglad no coz jest jaki jest