Skocz do zawartości

Zdjęcie

co sadzicie o marce kubota

3377 odpowiedzi na ten temat

#441 Share KubaY16

KubaY16

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 29 grudzień 2010 - 18:16

co myslicie o marce kubota wasze wrazenia plusy i minusy tych ciagników

to nie jest kubota tylko glupota

Tak to jest jak człowiek nie ma pojęcia o ciągniku bo go na zywo nie widział nie mówiąc juz o jeżdzie a pisze takie głupoty

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
co sadzicie o marce kubota Dzisiaj, 10:55
  •  

#442 Share kris14

kris14

Stary Kombinator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 7069 postów

Napisany 29 grudzień 2010 - 18:50

co sadzicie o marce kubota Był u mnie niedawno przedstawiciel z Marubeni i co do za krótkich błotników z tyłu, chcą niedługo wprowadzić nowe :)

#443 Share JACEKK1

JACEKK1

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 79 postów

Napisany 30 grudzień 2010 - 16:55

co sadzicie o marce kubota Do kris14 a o kabinie nic nie wspominał że będą je robić na dwie osoby?

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#444 Share kokoman0

kokoman0

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 604 postów
  • Zainteresowania:Jazda wszystkim co ma koła ale niekoniecznie silnik

Napisany 30 grudzień 2010 - 17:13

co sadzicie o marce kubota Do Kris14. Nie wspominali może nic o dostępności EHRu w mniejszych modelach w przyszłości?

#445 Share wolowik

wolowik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 391 postów

Napisany 30 grudzień 2010 - 17:37

co sadzicie o marce kubota Ja ma pytanie trochę z innej beczki czy do modelu M8540 można zamówić inne opony niż standardowe 480r34? generalnie chodzi mi o nizszy profil. Ciągnik na standardowych oponach ma wysokość 2650mm a ja mam takie wjazdy do obory i szopy. Oczywiście zapytam przedstawiciela a jeśli to nie wystarczy będę uderzał wyżej ale może ktoś z forum wie?

#446 Share LeonOr

LeonOr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 236 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i technika!

Napisany 30 grudzień 2010 - 18:28

co sadzicie o marce kubota Jak ja się dowiadywałem to możesz wszystkie rozmiary opon założyć pod warunkiem, że pronar felgi odpowiednie wyprodukuje.
KUBOTA M6040 2 sezony zaliczone

#447 Share ktom

ktom

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 289 postów

Napisany 30 grudzień 2010 - 19:21

co sadzicie o marce kubota A po co Pronar ? Tutaj jest firma która zrobi odpowiednie koła
http://www.agrokola.pl/kontakt.php., 501204743

i to nie jest taka prosta sprawa że sobie np. tylne koła trochę zmniejszymy, ciągnik z napędem na dwie osie jest fabrycznie przystosowany do do pewnego stosunku wielkości i szybkości obrotu kół przednich do tylnych i na odwrót. po zmianie jednej osi najczęściej zachodzi konieczność zmiany kół na drugiej osi żeby współgrało i napędu nie zniszczyć. Proponuje zadzwonić do nich i tam przedstawić temat i człowiek powie czy to jest możliwe i za ile , nie będzie tanio ;)

#448 Share ENDURAK91

ENDURAK91

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 494 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, technika rolnicza, motocykle, motoryzacja,

Napisany 30 grudzień 2010 - 20:19

co sadzicie o marce kubota witam. mam pytanie jakie przedne mosty są montowane w kubocie i jak one uzyskują tak rewelacyjny pramień skrętu widziałem takiego M8540 w akcjii coś pieknego mówie o całym sprzecie ;) ;) :P B)

#449 Share kokoman0

kokoman0

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 604 postów

Napisany 30 grudzień 2010 - 20:24

co sadzicie o marce kubota Mosty zapewne jak reszta podzespołów traktora są KUBOTY (made in japan) ;)

#450 Share ENDURAK91

ENDURAK91

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 494 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, technika rolnicza, motocykle, motoryzacja,

Napisany 30 grudzień 2010 - 20:32

co sadzicie o marce kubota dzieki czemu zawdziecza tak mały promień skrętu??? jezdziłem wieloma ciągnikami ale żaden nie miał takiego dobrego skrętu ;) ;) :P B)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#451 Share kokoman0

kokoman0

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 604 postów

Napisany 30 grudzień 2010 - 21:04

co sadzicie o marce kubota Bo przedni most jest na stożkach a nie na krzyzakach jak to ma miejsce w większości marek.

#452 Share Patryczek

Patryczek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo w ogólnym słowa znaczeniu

Napisany 01 styczeń 2011 - 18:17

Tak to jest jak człowiek nie ma pojęcia o ciągniku bo go na zywo nie widział nie mówiąc juz o jeżdzie a pisze takie głupoty

widze kolo że pewnie masz jeden traktor i pewnie nim jest Kubota. Powiem szczerze że nie mam nic do kuboty ani innych marek bo przecież każdemu podoba się inna d*pa i tak samo jest z traktorami. z góry przyjmuje przeprosiny od ciebie. A to co napisałem to są słowa jednego z dilerów Kuboty. Pozdrawiam

#453 Share JACEKK1

JACEKK1

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 79 postów

Napisany 01 styczeń 2011 - 18:56

co sadzicie o marce kubota Czy przekaźnik przy KUBOCIE ma miękki start czy lubi sobie szarpnąć i tak samo przy wyłączaniu czy zatrzymuje się gwałtownie czy z lekkim opóźnieniem ?

#454 Share kokoman0

kokoman0

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 604 postów

Napisany 01 styczeń 2011 - 22:50

widze kolo że pewnie masz jeden traktor i pewnie nim jest Kubota. Powiem szczerze że nie mam nic do kuboty ani innych marek bo przecież każdemu podoba się inna d*pa i tak samo jest z traktorami. z góry przyjmuje przeprosiny od ciebie. A to co napisałem to są słowa jednego z dilerów Kuboty. Pozdrawiam

Rzeczywiście diler z takim podejściem to prawdziwy geniusz handlu :P Zażartował sobie pewnie. Jak narazie nie słyszałem jeszcze o niezadowolonych posiadaczach traktorów tej marki (a zaczynają się robić naprawdę popularne przynajmniej w moich okolicach).
Jacekk1 tak wałek ma miękki start a co do wyłączania to nigdy nie zwróciłem uwagi jak się zatrzymuje wałek ale wydaje mi się że nie zatrzymuje się gwałtownie tylko (że tak się wyrażę) wygasza się.

Edytowany przez kokoman0, 01 styczeń 2011 - 22:55.

#455 Share Jasiu2008

Jasiu2008

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 40 postów
  • Zainteresowania:KUBOTA ME 9000

Napisany 02 styczeń 2011 - 13:52

co sadzicie o marce kubota Witam Macie może jakieś namiary albo wiecie kto chce sprzedać odważniki do KUBOTY ME-9000 na tylne Koła ja mam felgi na 4 otwory podobno coś pasuje od Ursusa czy Zetora? Pozdrawiam i Najlepszego w Nowym 2011 roku!!!

#456 Share JACEKK1

JACEKK1

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 79 postów

Napisany 02 styczeń 2011 - 15:42

co sadzicie o marce kubota Do @kokoman0 w standardzie KUBOTA ma dwie prędkości przekaźnika czy używasz tej szybszej prędkości tzn.ECO jak to zdaje egzamin i w jakich maszynach ?

#457 Share kokoman0

kokoman0

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 604 postów

Napisany 02 styczeń 2011 - 17:03

co sadzicie o marce kubota Oczywiście że używam prędkości ECO. Jeśli chodzi kiedy no to m.in.:
- przy beczkowozie (przy nabieraniu)
- podczas belowania słomy przy dobijaniu beli z sianem czasami mażna zdusić na Eco przy mojej prasie (lubie mocno zbić bele :) )

#458 Share Hanter150

Hanter150

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 395 postów

Napisany 02 styczeń 2011 - 19:52

co sadzicie o marce kubota U nas prawie wszystko na eco. Prasa i beczkowóz to standard. A co do wałka to lepiej rusza jak w Forterze 9641. Zetorek po kilku użyciach grabiarki tryby rozwalił tym swoim ruszaniem wałka... A tryb do grabiarki dość drogi ;[ Ale po modyfikacji jest git... Zetor będzie chodził w niej w ostateczności... Ogólnie jeszcze jedna Kubota by się przydała... Przy -23 zetor zaniemógł a Kubota bez problemu...
KUBOTA ME8200, ZETOR 9641 + TUR, URSUS 3512, URSUS C360 + TUR --- Pracują na prawie 30ha.

#459 Share pioter03

pioter03

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 243 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 02 styczeń 2011 - 20:13

Czy przekaźnik przy KUBOCIE ma miękki start czy lubi sobie szarpnąć i tak samo przy wyłączaniu czy zatrzymuje się gwałtownie czy z lekkim opóźnieniem ?

wałek ma miękki start , jak wyłączasz to zatrzymuje się stopniowo bez szarpnięcia

ta prędkość eco my patrzyliśmy ale jednak pracujemy na standardowej

@kokoman0 jaka prasę użytkujesz ?

Edytowany przez pioter03, 02 styczeń 2011 - 20:15.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#460 Share kokoman0

kokoman0

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 604 postów

Napisany 02 styczeń 2011 - 20:18

co sadzicie o marce kubota Welger rp12s (numeru typu nie pamiętam) szeroki podbierak z rotorem. Prasa wymaga za dużo mocy przy dobijaniu jak na Eco a standardowe przełożenie wałka to starcza aż za bardzo :) . Przestawiłem mement na sprzęgle na przekaźniku i teraz już jest ok (sprzęgło się włącza jak trzeba i prasie już nic nie grozi).

Edytowany przez kokoman0, 02 styczeń 2011 - 20:20.