kubaguzik

co sadzicie o marce kubota

Polecane posty

kokoman0    305

U mnie jest zwykła pompa nie ma CR gdyby był CR i dodatkowy reduktor w skrzyni to nazywałaby się już M108s :P .

 

@Legat997@ Co się stało w skrzyni, że zaglądane było do środka 105-tki? Nie ukrywam, że ciekawi mnie ta awaria :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Legat997    31

Prawdopodobnie 2 lub 3 bieg "wyparowal".. o wiecej szczegółów nie pytałem.

Bylem przejazdem w tamtych okolicach pod koniec listopada, i dlatego przy okazji dowiedzialem sie i widzialem naocznie.

@samex69 wcześniej pisał troche o tym.


Kto ma Japońca, to jeżdzi do końca! :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JACEKK1    0

A czy w waszych KUBOTACH jest radio ja jestem zwolennikiem muzyki nawet w traktorze w MOIM MTZ jest PIONIER 45X 4 I DAJE RADE . A takie zupełnie inne pytanie jakimi jezdzicie samochodami bo ja od 5 lat jeżdże japończykami pierwsza to HONDA CIVIC 1.5 a teraz HONDA CRV 2.0 150 KM nie ma to jak japonczyk . I GŁÓWNIE DLA TEGO DECYDUJE sie na KUBOTE.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wolowik    23

@Jacekk Ja mam Mitsu Lancera i też jestem przekonany do japońskich wyrobów. I chyba też złożę wniosek na Kubotę 8540. Wczoraj oglądałem i z zastrzeżeń żeby nie wpaść w samozachwyt może ktoś rozwieje moje wątpliwości wajhy od podnośnika są z tyłu w dość niedostępnym miejscu za siedzeniem czy to nie przeszkadza w użytkowaniu? I jeszcze dwie sprawy. Sworzeń łącznika górnego wydał mi się mocno cienki (mam może 2 cm srednicy) czy wystarcza przy udźwigu 4 ton? I cięgła jakieś takie dość cienkie jak na taki udźwig? A i jeszcze jedno czy sprężarka chodzi non-stop czy jest załączalna bo zapomniałem zapytać. Kabina zrobiła na mnie bardzo dobre wrażenie ale jest jednoosobowa. Na pomocnika nie ma co liczyć. Bardzo duzy przeswit pod ciągnikiem to jest dobra sprawa. ;) Więcej uwag nie mam, choc musze jeszcze porównać John deerem serii M. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kokoman0    305

hmm ja też jestem zwolennikeim radia dlatego mam radia we wszystkim co jeździ (czyli oczywiście w Kubocie, w obu perszingach (c360-3p) tylko w c328 nie mam radia bo nie ma kabiny). Co do wyrobów Made in Japan to tylko wsponiana Kubota i pare sprzętów rtv agd w domu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pietras892    945

mam pytanie  odnośnie modelu M-128x użytkuje go ktoś  jest wart swojej ceny??? mam miec e następnym tygodniu dealera i chciałbym wiedzie na czym stoje dlatego proszę o pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jasiu2008    0

@Jacekk Ja mam Mitsu Lancera i też jestem przekonany do japońskich wyrobów. I chyba też złożę wniosek na Kubotę 8540. Wczoraj oglądałem i z zastrzeżeń żeby nie wpaść w samozachwyt może ktoś rozwieje moje wątpliwości wajhy od podnośnika są z tyłu w dość niedostępnym miejscu za siedzeniem czy to nie przeszkadza w użytkowaniu? I jeszcze dwie sprawy. Sworzeń łącznika górnego wydał mi się mocno cienki (mam może 2 cm srednicy) czy wystarcza przy udźwigu 4 ton? I cięgła jakieś takie dość cienkie jak na taki udźwig? A i jeszcze jedno czy sprężarka chodzi non-stop czy jest załączalna bo zapomniałem zapytać. Kabina zrobiła na mnie bardzo dobre wrażenie ale jest jednoosobowa. Na pomocnika nie ma co liczyć. Bardzo duzy przeswit pod ciągnikiem to jest dobra sprawa. :rolleyes: Więcej uwag nie mam, choc musze jeszcze porównać John deerem serii M. :P

Powiedz mi a jaka ty posiadasz maszynę która założysz z tyłu o wadze 4 ton-ciekawe :)Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
samex69    34

Podobno pierwsze ciągniki w Polsce sprzedali w 2004 roku ale produkują od roku 1970 , chociaż jako firma Kubota istnieje ponad 120 lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wolowik    23

Powiedz mi a jaka ty posiadasz maszynę która założysz z tyłu o wadze 4 ton-ciekawe :)Pozdrawiam

hehehe masz rację :P Ale ten sworzeń łącznika górnego jest cienki jak palec. :rolleyes: Jeśli zapnę agregat z siewnikiem toooo .... szczerze mówiąc mam obawy. :P choć może nie potrzebnie. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LeonOr    1

o co wam codzi z tym sworzniem to nie rozumię?

Gwinty na cięgle szybciej puszczą a sworzeń zostanie.


KUBOTA M6040 2 sezony zaliczone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JACEKK1    0

Japończyki wiedzą co robią gdyby bylo to awaryjne czyli ten sworzeń to na pewno było by to zmienione a jednak są produkowane i każdy użytkownik sobie chwali KUBOTE.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
samex69    34

Witam!Ja na swojej 9540 mam QUICKE Q35 i uważam że to jeden z lepszych ładowaczy. 8540 jak się nie mylę ma takie same wymiary jak 9540 więc pasować będzie, ale wiadomo za jakość i wygodę trzeba zapłacić.

Widzę że podjąłeś już decyzję co do marki.Ja na swojej M9540 mam prawie 500 godzin i z każdą kolejną utwierdzam się w przekonaniu że dobrze zrobiłem kupując KUBOTĘ. :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jasiu2008    0

o co wam codzi z tym sworzniem to nie rozumię?

Gwinty na cięgle szybciej puszczą a sworzeń zostanie.

 

Dokładnie jak mówisz rozmawiałem z mechanikiem to ten sworzeń jest bardzo mocnego materiału (na wagę złota);)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateo11441    3

a ja słyszałem że naszych dealerów Kuboty odwiedzili niedawno producenci z Japonii i mają zamiar od następnego roku wprowadzić kabiny 2 osobowe bo było dużo uwag na tylko ten temat od urzytkowników :) a tura Polskiego odradzam do tego sprzętu najleprzy by był stoll rolbust albo quicke q35 ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
samex69    34

Przedstawiciele Kuboty - Japończycy odwiedzali nie tylko dilerów ale i rolników , byli też i w moim gospodarstwie i między innymi zobaczyli siedzenie dla pomocnika jakie zrobiłem w mojej 9540. Nie pochwaliłem też braku łatwej regulacji lewego wieszaka ,zewnętrznego sterowania podnośnikiem i dosyć ciężko pracującej dźwigni zmiany biegów ale ogólnie jest OK

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

a ja słyszałem że naszych dealerów Kuboty odwiedzili niedawno producenci z Japonii i mają zamiar od następnego roku wprowadzić kabiny 2 osobowe bo było dużo uwag na tylko ten temat od urzytkowników :) a tura Polskiego odradzam do tego sprzętu najleprzy by był stoll rolbust albo quicke q35 ;)

Pomyłka trzy a nie dwuosobowe-kabiny 2 osobowe występują w Kubocie od lat, tyle że 1 Polak=2 Japończyków-stąd te nieporozumienia ;) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wolowik    23

Z tego co piszecie to jestem w szoku że producent który jest w Japonii poprzez swoje przedstawicielstwo (Polskie) pyta polskiego rolnika czy odpowiada mu jego traktor i jakie usprawnienia w nim wprowadzić! ;) Tego nie robią (poza nielicznymi wyjątkami takimi jak np. Pronar) żadni producenci (nawet Ursus). Coś niesamowitego. ;) Jeśli tak dalej pójdzie to naprawdę będą to najbardziej konkurencyjne ciągniki na rynku w niższym przedziale mocy. Te ciągniki parametry mają dobre, cena niewygórowana, zainteresowanie producenta jakością wyrobu i jednocześnie trwałość z tego wynikająca to jest chyba to co powinno znaleźć się u mnie w gospodarstwie. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JACEKK1    0

a ja słyszałem że naszych dealerów Kuboty odwiedzili niedawno producenci z Japonii i mają zamiar od następnego roku wprowadzić kabiny 2 osobowe bo było dużo uwag na tylko ten temat od urzytkowników B) a tura Polskiego odradzam do tego sprzętu najleprzy by był stoll rolbust albo quicke q35 ;)

A czemu nie polecasz polskiego tura wiesz z doświadczenia czy z opowiadań czy tylko od tak sobie nie polecasz bo polski?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter03    29

U nas był Japończyk z tłumaczem. Zdjęcia porobili ciągnikom , spisali to co trzeba poprawić , co przeszkadza co trzeba ulepszyć itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez sniperghost
      Witam.
      Posiadam mini traktor kubota gl 320 . Ostatnio zauważyłem, że jakiś przewód wisi , jakby został zerwany, nie wiem gdzie on ma być podłączony. Jeżeli ktoś wie co to jest z góry dzięki za pomoc.


    • Przez strd
      Witojcie hej.
       Z racji zapchania się DPFa u ojca w Kubocie M7060 poszukuję gniazdka diagnostycznego. Wiem, że jest 4 pinowe i wisi gdzieś na wiązce nad chłodnicą, ale nic tam takiego nie widzę. Czy to jest to w którym jest wtyknięty rezystor 120 Ohm 1/2W?
      Z góry dzięki.
    • Przez jacek_83
      Mam problem z Kubotą l5040.
      Gdy jechałem z przemysłem, ciągnik zaczął tracić moc i mocno dymić na niebiesko, do tego stopnia, że byłem zmuszony redukować i nie wkręcał się w obroty. Pomyślałem, że może wtryski lub filtr paliwa. Wymieniłem filtr na nowy, do zbiornika wlałem preparat do czyszczenia wtrysków, ale to nie pomogło.
      Następnego dnia było już ok. Cały dzień i nawet małej chmurki. Kolejnego dnia problem powrócił. Dolałem paliwa i siuwaksu do czyszczenia wtrysków i pojeździłem. Było ok.
      Za jakiś czas pojechałem do majstra Kubotą, żeby poprawił elektrykę, było ok. Następnego dnia gdy wracałem znowu zaczął dymić na niebiesko.
      Nie zauważyłem, żadnej reguły, raz jest wszystko dobrze, a innym razem już nie. Nie zwróciłem uwagi czy bierze olej. Jak nie dymi nie ma siły, to wstawiam do garażu i nim nie jeżdżę.
      Problem pojawia się przy zagrzanym silniku. Nigdy przy odpalaniu. Paliwo z jednego źródła z Orlenu. Problem pojawił się na jesieni, po zakończonym sezonie zbiorów.
      Czy spotkaliście się z podobnym problemem? Gdzie najepierw szukać przyczyny?
    • Przez Nikt23489
      Witam. Mam problem z Kubotą M7040. Mianowicie traktor do tyłu jedzie płynie na każdym biegu lecz po przełączeniu rewersu do przodu ona ruszy kawałek i przestaje jechać. Jaki może być tego problem ?
    • Przez TymonMasa
      Witam posiadam Kubote M108S i mam pytanie do użytkowników tego modelu jak sprawuje sie u Was podnośnik? Jaka jes predkośc z jaką podnosi? Jak z czułością regulacji itd
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj