Skocz do zawartości

Zdjęcie

co sadzicie o marce kubota

3377 odpowiedzi na ten temat

#3321 Share Kajus

Kajus

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 03 kwiecień 2016 - 16:34

sory

Edytowany przez Kajus, 03 kwiecień 2016 - 19:47.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
co sadzicie o marce kubota Dzisiaj, 07:17
  •  

#3322 Share AleksanderEr

AleksanderEr

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 03 kwiecień 2016 - 19:58

@KARGO

nie widzisz to po pierwsze a po drugie to w czym problem ; za głęboko , za płytko bo nie rozumiem ? Zresztą chyba napisałem ,że około 10 cm.

prędkość też Ci nie odpowiada? Jak za wolno to do Kuboty pretensje ; nie pozwoliła więcej jechać.

A do czego jest forum?

Zresztą coraz bardziej dociera do mnie ,że na pisanie tutaj szkoda po prostu czasu.

@ Mikrus

jak wyżej .

A do szkoły mnie nie wysyłaj proszę , sam lepiej skorzystaj ze własnej rady i podszkol się w zakresie netykiety i dobrego wychowania.

#3323 Share Mikruss

Mikruss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1157 postów

Napisany 03 kwiecień 2016 - 21:48

pod co tak głeboko uprawiales?

pod kukurydze wątpie bo za wczesnie  (zresztą tu sie tak głęboko nie uprawia), pod zboża 3-max 4 cm, wiec jakbys na taką głebokosz uprawiał to

- bys jechał spokojnie ok 9 km/h (ja 40 letnim fiatem 78 km z agregatem 3.30 z podwojnym wałem taką predkosc osiągałem 9-10 km/h)

- spalił byś ok 30-40% paliwa mniej na hektar.

Ale ja się "nie znam, nie mam czasu, zarobiony jestem"....

Jak czytam sporo ludzi na tym forum czy też widze jak robią w polu to po prostu sami się proszą o duże spalanie, czy to ursus zetor czy jakikolwiek inny ciągnik. Przy takich zabieg jak uprawa, bronowanie itp to dobrze dopasowany ciągnik do agregatu i odpowiednia głębokość to wychodzą smieszne ilosci paliwa a nie po 10-12l/ha.

Brat mi siał zestawem uprawowo siewnym (MF 3120 + unia ceres 3 rzedowa z packerem+ amazone d9 o szerokosci 3 m) i wyszło ok 8-9 l/ha

Spalanie jak opisujesz w swoim poscie to ja mam przy agregacie scierniskowym Expom Ajax 3 m i glebokosci ok 8 cm i predkosci 11 km/h  Valtrą 6550 (warunki zeszłoroczne czyli bardzo sucho).

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#3324 Share AleksanderEr

AleksanderEr

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 03 kwiecień 2016 - 23:51

@Mikrus

pod jęczmień , gleba 3 klasa mada

Uprawiałem po orce wiosennej wykonanej przed Świętami  i płycej nie dało rady ustawić gdyż koła od ciągnika zapadały się głębiej niż agregat był ustawiony .Siać będzie Amazone z aktywną broną z przodu siewnika , więc docelowo będzie ok.

Tą Kubotą szybciej niż na 1 biegu szosowym ciężko jest po polu jechać , skacze jak piłka mimo ,że pole elegancko zaorane no i słaby moment obrotowy nie pozwala na więcej , mało mocy a skrzynia biegów słabo rozliczona właśnie między 5 polową a 1 i 2 szosową . Może za szeroki ten agregat kupiłem?

W M7060 podobno dodali 6 bieg bo ludzie narzekali , nie wiem jak jest w nowej skrzyni ale w tej co jest w moim ciągniku jak dla mnie to jest problem .Można by jechać na 1 biegu szosowym na max obrotach ,ale wtedy paliwo ubywa w oczach.

Powiem jeszcze , tak mi się teraz skojarzyło ,że Kubotą M7040 w polu z moimi maszynami , oprócz opryskiwacza wszystko robię małymi prędkościami , gdyż szybciej nie da rady , 4 do 7 km/ha i nie więcej , powodem albo jest brak mocy ,albo słaby moment obrotowy lub niestabilne poruszanie się z maszyną po polu. Na dodatek pilnuję 1500/1700 obrotów , żeby z paliwem jakoś wyrobić to wówczas na wyższym biegu już mocy brakuje a odpowiedniego biegu brakuje.

Przypomniało mi się ,że w zeszłym roku chciałem kupić ścierniskowego  Sharka Grano System z wałem rurowym i talerzami 50 coś cm i nie wiedziałem o  jakiej szerokości myśleć , zadzwoniłem do fabryki i rozmawiałem z szefem , on mi powiedział że 2,7 m na pewno będzie odpowiednie do M7040 a na moje wątpliwości zdeklarował się nawet wymienić na 2,5 m o ile by był jakiś problem z doborem. Nie kupiłem  ale teraz myślę , że z 2,7 m miał bym duży problem z wożeniem tego na pole a jak było by w pracy to również mam wątpliwości.Pisałem wcześniej ,że Sharka 3 m z wałem packera nie podniosłem nawet z ziemi

Coraz częściej jeżdżąc po polu myślę ,że muszę kupić jakiś używany ciągnik ze 120 km do uprawy i transportu a Kubotę zatrudniać jedynie do lekkich prac. Idąc dalej tym tropem to powinienem na początku zrobić odwrotnie ;kupić nowy ciągnik 120 km do uprawy i transportu a używańca do lekkich robót. Ale wówczas nie było by tych postów bo Kuboty by nie było :)

Edytowany przez AleksanderEr, 04 kwiecień 2016 - 00:33.

#3325 Share rolniq

rolniq

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 04 kwiecień 2016 - 17:15

MI ferdek 4270 6 cylindrowy z trochę dojechanym już silnikiem. Podczas siewu agregatem talerzowym i siewnikiem talerzowym pali około 7 litrów na hektar. Obroty to 1500 klasa ziemi od IV do V. Wbrew pozorom lżejsze ziemie sprawiają, że ciągnik i maszyny się bardziej zapadają. Pewnie, że jedno pole nie odpowiada w warunkach drugiemu. Ale jakiś tam obraz daje.

Te małe kuboty to do jakiegoś sadu, ogrodu, parku, po podwórku z turem. Do pracy w polu to się nie bardzo nadaje. Bo nawet dużego opryskiwacza nie zawiesisz. Ani. rozsiewacza do nawozów. 20 lat temu, gdy na wsi królowały ciągniki o niskiej mocy i narzędzia do nich to był by dobry sprzęt. Wtedy każdy zabieg wykonywało się oddzielnie. Dzisiaj, gdy są agregaty. Taki mały ciągnik nie nadaje się w pole. Obrobić się obrobi. Ale spalanie w przeliczeniu na hektar będzie duże. Chociaż na godziny wyjdzie mało. Ale plonu nie zbieramy z godziny tylko z hektara.

nie zgodzę się z Tobą, iż nie podniesie opryskiwacza. od kwietnia 2012r. posiadam kubotę 108s z przednim tuz i wom(obecnie 1389mth), a od stycznia 2015 6060 z ładowaczem mx.(380 mth). obrabiają 65 ha. Mała kubota bez problemu podnosi opryskiwacz biardzki 1000 litrów i rozsiewacz do nawozów 1000kg, dzięki temu, że jest krótka i posiada tura to przodu nie zrywa, czego nie mogę powiedzieć o 108. Dużym mankamentem jest napęd przedniego wom w 108, który jest bezpośrednio z wału, bez żadnej przekładni. Jeśli ma ktoś jakieś pytania to chętnie postaram się odpowiedzieć. małą próbowałem ciągnąć agregat dziekan 3,00 m. szła ale szału nie było.

#3326 Share AleksanderEr

AleksanderEr

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 04 kwiecień 2016 - 20:47

co sadzicie o marce kubota @rolniq

Cześć.

Moja 7040 ciężko  800 l biardzkiego dżwiga , to nowe inne pompy mają? Pewny jestem ,że ja 1000l nie podniosę.

Napisz coś o 6060 ciekawi mnie jak ten nowy wypusk się sprawuje? Napisz nam co i w czym nią robisz.

#3327 Share b0gdan

b0gdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3102 postów

Napisany 04 kwiecień 2016 - 22:25

Wieszaki przestawisz i podniesie 1000l... ta kwestia była już omawiana w tym temacie.

#3328 Share AleksanderEr

AleksanderEr

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 04 kwiecień 2016 - 23:11

mam na skrajnych tylnych, więc nie ma co przestawiać - chyba?

#3329 Share SadownikSochaczew

SadownikSochaczew

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 06 kwiecień 2016 - 14:10

Osobiście uważam że Kubota to przereklamowana marka niestety gdy byłem użytkownikiem jej zdarzały się awarie. Teraz jestem użytkownikiem Landiniego więc pozwole sobie porównać te ciągniki. Cena przystępna lecz niestety nie ma to odwzorowania co do jakości ciągnika na własnej skórze się przekonałem że jednak warto dołożyć 4-5 tysięcy i kupić jednak inny ciągnik w moim przypadku Landini który sprawuje się bardzo fajnie komfort jazdy zdecydowanie na plus dla Landiniego jak i spalanie. Kupując Landiniego myślałem że koszty serwisu będą droższe niż w Kubocie a tu miłe zaskoczenie ponieważ okazało się że serwis Landiniego wychodzi taniej. A więc myśle że warto jednak zapłacić trochę więcej ale być pewnym tego co się kupuje.

#3330 Share Kris94

Kris94

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 208 postów

Napisany 06 kwiecień 2016 - 14:54

A o jakim modelu Kuboty piszesz i jakie awarie się zdarzyły ? Jaki porównywalny model Landini kupiłeś w zamian i w czym jest lepszy ?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3331 Share pp1208

pp1208

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 209 postów

Napisany 07 kwiecień 2016 - 08:14

konto 

SadownikSochaczew

to fejk 

#3332 Share AleksanderEr

AleksanderEr

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 07 kwiecień 2016 - 12:58

potwierdzam ; w jednym temacie jest posiadaczem Landini , w drugim już jego znajomy i parę innych kwiatków w innych tematach.

Widziałem taki ciągnik przy koszeniu łąki ,jest dużo mniejszy od M7040 , Nie widzę sensu porównywania , Kubota jest mała i lekka a to Landini to chyba tylko kwiatki i rabatki.

Bardzo mi się podobało jak silnik pykał. To klasa raczej c 330 koni tylko więcej .

#3333 Share Kris94

Kris94

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 208 postów

Napisany 07 kwiecień 2016 - 13:53

Też tak podejrzewałem bo raz pisze o Landini 5D raz w temacie wspomina o tehnofarmie a jeszcze do tego miał Kubote i za chwilę w innych tematach pewnie się okaże że NH, nowego Ursusa, Fendta i Johna też posiadał i ma coś o nich do powiedzenia. Mimo wszystko jeśli się mylę to opisz dokładnie jaki miałeś model, ile czasu (mth), co się w nim zepsuło i z jakiej przyczyny, czy naprawiałeś sam, serwis, oraz ile kosztowały poszczególne części i naprawy ?

#3334 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 11 kwiecień 2016 - 10:38

nie zgodzę się z Tobą, iż nie podniesie opryskiwacza. od kwietnia 2012r. posiadam kubotę 108s z przednim tuz i wom(obecnie 1389mth), a od stycznia 2015 6060 z ładowaczem mx.(380 mth). obrabiają 65 ha. Mała kubota bez problemu podnosi opryskiwacz biardzki 1000 litrów i rozsiewacz do nawozów 1000kg, dzięki temu, że jest krótka i posiada tura to przodu nie zrywa, czego nie mogę powiedzieć o 108. Dużym mankamentem jest napęd przedniego wom w 108, który jest bezpośrednio z wału, bez żadnej przekładni. Jeśli ma ktoś jakieś pytania to chętnie postaram się odpowiedzieć. małą próbowałem ciągnąć agregat dziekan 3,00 m. szła ale szału nie było.

A ja myślałem, że dla stabilności z ciężarem na tylnym tuzie lepiej jest, gdy ciągnik jest dłuższy. A tu proszę nowa teoria. Tur pomaga ci utrzymać przód na ziemi bo jest to spora masa. Ale nie każdy użytkownik małej kuboty potrzebuje tura.

#3335 Share pp1208

pp1208

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 209 postów

Napisany 11 kwiecień 2016 - 19:48

NIe koniecznie TUR pomaga utrzymać przód na ziemi bo np. u mnie po zdjęciu ubciążników przednich a założeniu ładowacz niema żadnej różnicy praktycznie. Ponieważ mocowania i część ładowacza jest umiejscowione na środku ciągnika a tylko część wystaje do przodu. W przypadku obciążników wszystko wisi na przodzie :)

#3336 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 12 kwiecień 2016 - 09:59

Po prostu obaj tworzycie nową fizykę. Nie mam co tutaj komentować.

#3337 Share osterley

osterley

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 178 postów

Napisany 12 kwiecień 2016 - 10:32

Mam 800L i m6060 bez najmniejszych problemów go dźwiga i z nim pracuje. Ale już 2500L ciąganego nie ma ochoty na mokrych kawałkach jak jest pełny uciągnąć. Brakuje jej masy.

#3338 Share pioter03

pioter03

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 243 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 12 kwiecień 2016 - 17:38

osterley napisz ile ten twój 800L ma masy własnej bez cieczy i będziemy mieli porównanie do swoich bo jeden drugiemu nie równy ,tak samo reszta niech napisze i bedzie jasne

Na jakich otworach macie wieszaki? Na tym który jest najbliżej cbm?

Edytowany przez pioter03, 12 kwiecień 2016 - 17:47.

#3339 Share pp1208

pp1208

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 209 postów

Napisany 12 kwiecień 2016 - 19:24

co sadzicie o marce kubota hubertuss

co masz na myśli ?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3340 Share Mikruss

Mikruss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1157 postów

Napisany 14 kwiecień 2016 - 15:22

co sadzicie o marce kubota Tylne ramiona mają kilka otworów do wieszakow. Na którym otworze są one zamontowane?