kubaguzik

co sadzicie o marce kubota

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
czareczek85    411

Kubota m128x 4000h najwięcej razy do wymiany uszczelniacze w przednich kołach.

Edytowano przez czareczek85

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlodek74    0

Zastanawiające jest to co się dzieje z tymi kubotami, znam osobiście właścicieli tych ciągników którzy mają przebiegi po 5,7,11 tys mtg bez istotnych usterek a innym sypią się  przy dużo mniejszych przebiegach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kokoman0    305

Nie wiem sam co o tym myśleć. Ja mam M105s z której jestem bardzo zadowolony na tyle, że zdecydowałem się kupić drugą jako pomocnika M5111, długo biłem się z myślami czy to dobry wybór ale zaryzykowałem na podstawie swoich doświadczeń. Znajomy ma M135gx z 2013r. bodajże z przebiegiem już pewnie w tej chwili ok. 5000h i też jest bardzo zadowolony. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris85s    1

Łożyska na koszu sprzeglowym rewersu to jest konstrukcyjnie źle zrobione za delikatne jak w samochodzie jak wymienić łożyska to jedynie na łożyska z koszykami z brązu są mocniejsze dłużej pochodzą

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol06    363

Wie ktoś co oznacza błąd "error 36" w ciągniku Kubota M5091? 

Instrukcji nie mam aktualnie do tego ciągnika dlatego pytam, chociaż może opisu tego nie ma w instrukcji, nie wiem. Z góry dzięki za odpowiedź

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil0qwe    15

Dzięki, to nawet soporo jak na taki ciągniczek. Rozważam jego zakup, w tej kategorii nic lepszego chyba nie ma, tym bardziej że będzie też do międzyrzędzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czareczek85    411

Kubota M128X ciągnik od nowości w jednych rękach 4500h prawdopodobnie poszła uszczelka pod głowicą bo wywal płyn 

Edytowano przez czareczek85

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czareczek85    411
13 minut temu, pp1208 napisał:

handluj ją czym prędzej albo zostaw w rozliczeniu

Takie cacko wymieniać...toż to mercedes wśród traktorów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4652

Pamiętam jak się tu ludzie pruli jakie to super traktory choć dopiero wchodziły na rynek. A teraz ciekawe kto to weźmie i za ile. Miały być super niezniszczalne osie co się okazało, że padały pod turem szybciej niż zwykłe. Miały być super wytrzymałe silniki i reszta. A tu proszę i rewersy się sypały i silniki padają. No i całe japońskie miały być z jednej fabryki a się okazało, że nie były. Oszczędnego spalania tez nie było a i wiele egzemplarzy mocy deklarowanej nie miało.

Edytowano przez hubertuss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czareczek85    411

W mojej Robiona skrzynia, do tego kosz od wałka wom. Przedni most też robiony , pompa hydrauliki wymieniona. Tak naprawdę to juz kilkadziesiąt tysięcy w to wsadzone. i powiem że końca chyba bie widać. Szkoda sprzedawać bo wszystko wymieniane i robione na bieżąco

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Simmi    167

Ja znów z mojej M8560 jestem zadowolony. Latem będzie 8 lat jak mam, przebieg to ponad 4000h. Przez ten czas jedynie wymieniony parownik klimy z rzeczy popsutych, no i po 7 latach siadł akumulator. Poza tym podniosłem moc silnika bo nie miał deklarowanej przez producenta. Ze spalania, skrzyni, udźwigu podnośnika itp jestem zadowolony. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pp1208    706

u mnie też 4000 godzin w 8 lat i nie zepsuło się samo nic...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miran    54

Panowie Kubota M4063 możecie polecić? Jakie macie opinie na temat tego ciągnika?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czareczek85    411
Dnia 18.03.2022 o 19:54, pp1208 napisał:

u mnie też 4000 godzin w 8 lat i nie zepsuło się samo nic...

a rewers?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez sniperghost
      Witam.
      Posiadam mini traktor kubota gl 320 . Ostatnio zauważyłem, że jakiś przewód wisi , jakby został zerwany, nie wiem gdzie on ma być podłączony. Jeżeli ktoś wie co to jest z góry dzięki za pomoc.


    • Przez strd
      Witojcie hej.
       Z racji zapchania się DPFa u ojca w Kubocie M7060 poszukuję gniazdka diagnostycznego. Wiem, że jest 4 pinowe i wisi gdzieś na wiązce nad chłodnicą, ale nic tam takiego nie widzę. Czy to jest to w którym jest wtyknięty rezystor 120 Ohm 1/2W?
      Z góry dzięki.
    • Przez jacek_83
      Mam problem z Kubotą l5040.
      Gdy jechałem z przemysłem, ciągnik zaczął tracić moc i mocno dymić na niebiesko, do tego stopnia, że byłem zmuszony redukować i nie wkręcał się w obroty. Pomyślałem, że może wtryski lub filtr paliwa. Wymieniłem filtr na nowy, do zbiornika wlałem preparat do czyszczenia wtrysków, ale to nie pomogło.
      Następnego dnia było już ok. Cały dzień i nawet małej chmurki. Kolejnego dnia problem powrócił. Dolałem paliwa i siuwaksu do czyszczenia wtrysków i pojeździłem. Było ok.
      Za jakiś czas pojechałem do majstra Kubotą, żeby poprawił elektrykę, było ok. Następnego dnia gdy wracałem znowu zaczął dymić na niebiesko.
      Nie zauważyłem, żadnej reguły, raz jest wszystko dobrze, a innym razem już nie. Nie zwróciłem uwagi czy bierze olej. Jak nie dymi nie ma siły, to wstawiam do garażu i nim nie jeżdżę.
      Problem pojawia się przy zagrzanym silniku. Nigdy przy odpalaniu. Paliwo z jednego źródła z Orlenu. Problem pojawił się na jesieni, po zakończonym sezonie zbiorów.
      Czy spotkaliście się z podobnym problemem? Gdzie najepierw szukać przyczyny?
    • Przez Nikt23489
      Witam. Mam problem z Kubotą M7040. Mianowicie traktor do tyłu jedzie płynie na każdym biegu lecz po przełączeniu rewersu do przodu ona ruszy kawałek i przestaje jechać. Jaki może być tego problem ?
    • Przez TymonMasa
      Witam posiadam Kubote M108S i mam pytanie do użytkowników tego modelu jak sprawuje sie u Was podnośnik? Jaka jes predkośc z jaką podnosi? Jak z czułością regulacji itd
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj