Skocz do zawartości

Zdjęcie

co sadzicie o marce kubota

3377 odpowiedzi na ten temat

#3241 Share pp1208

pp1208

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 207 postów

Napisany 23 styczeń 2016 - 09:56

co sadzicie o marce kubota czareczek85

olej w moście nie wymieniony. tak jak kolega wyżej napisał, dopiero po 1000 godzinach. 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
co sadzicie o marce kubota Dzisiaj, 20:57
  •  

#3242 Share czareczek85

czareczek85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 304 postów
  • Zainteresowania:piękne kobiety

Napisany 23 styczeń 2016 - 10:00

Każdy robi jak uważa tu odnośnie cen przeglądu DF i kuboty do 1200h:

Na tle innych, przystępnymi kosztami obsługi mogą pochwalić się Landini Agrofarm 90 i Deutz Agroplus 410, w przypadku których większość przeglądów to wydatek mniejszy niż 700 zł, a w sumie po 1200 mth ich obsługa wymaga wydania tylko nieco ponad 4 tys. zł.

Natomiast zaskakująco drogie okazują się przeglądy ciągnika Pronar 5222, na które łącznie trzeba wydać niemal tyle, ile w przypadku japońskiej Kuboty 7040 (5840 zł). Porównywalną kwotę zapłacimy za obsługę 77-konnego Zetora Proxima 80.

Wg nowej ksiązki gwarancyjnej olej w przednim moście musi być wymieniany dopiero na 1000mth.

A skoro to jest taki zły ciągnik - dużo pali, ciągle się psuje - to po co go jeszcze trzymasz? Ja bym takowy ciągnik sprzedał.

A jeśli ktoś zna markę ciągników która się w ogóle nie psuje - to proszę o namiar odrazu taki kupię 

Trzymam bo 5 lat jeszcze mi nie mineło i nie mogę się go pozbyć ale już niedługo...

#3243 Share AgroInspektor

AgroInspektor

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 23 styczeń 2016 - 10:02

Cena przeglądu w Kubocie M7040 na 1000mth - duży przegląd nie więcej niż 2800zł netto - potwierdzone przez dealera. Nie wiem skąd te ceny?

Na tle innych, przystępnymi kosztami obsługi mogą pochwalić się Landini Agrofarm 90 i Deutz Agroplus 410, w przypadku których większość przeglądów to wydatek mniejszy niż 700 zł, a w sumie po 1200 mth ich obsługa wymaga wydania tylko nieco ponad 4 tys. zł.

Natomiast zaskakująco drogie okazują się przeglądy ciągnika Pronar 5222, na które łącznie trzeba wydać niemal tyle, ile w przypadku japońskiej Kuboty 7040 (5840 zł). Porównywalną kwotę zapłacimy za obsługę 77-konnego Zetora Proxima 80.

Trzymam bo 5 lat jeszcze mi nie mineło i nie mogę się go pozbyć ale już niedługo...

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Nowości w stajni Kubota zobacz »

•  

#3244 Share czareczek85

czareczek85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 304 postów

Napisany 23 styczeń 2016 - 10:02

U mnie po 50 godzinach w przekładni wymieniony był olej to uważam że było zbędne w przednim moście też wymienili i to pochwalam bo było pełno opiłków więć z tego oleju był szrot. Wiec w waszych kubotach te opiłki mielą się już 500h a to ciekawe

#3245 Share pp1208

pp1208

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 207 postów

Napisany 23 styczeń 2016 - 10:03

5840 zł za przegląd Kuboty ?? skąd te dane ? mi serwisant mowił ze 3 przegląd w granicach 2.5 tys...

#3246 Share czareczek85

czareczek85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 304 postów

Napisany 23 styczeń 2016 - 10:07

Cena jest podana wszystkich przeglądów do 1000h a nie tego na 1000h 

cena przeglądu na 1000h w kubocie to napewno około 3200-3500zł brutto dodaj teraz cenę za pierwszy przegląd i za drugi i ile ci wyjdzie?

pp1208 ile zapłaciłeś za pierwszy przegląd? bo za drugi 1400zł 

#3247 Share gazela77

gazela77

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 290 postów
  • Zainteresowania:muzyka trance, fotografia, łowiectwo

Napisany 23 styczeń 2016 - 10:12

co sadzicie o marce kubota W mojej 8540 pięć lat temu też wszystkie oleje były wymienione po 50 godz.i kosztowało mnie to wtedy 3000 zł z robocizna i dojazdem serwisu. Przez cały okres gwarancji Kubuś był sumiennie serwisowany. W tej chwili czeka mnie zmiana wszystkich olejów i filtrów, ale zrobię to sam. Ciągnik jak do tej pory nie miał absolutnie żadnej awarii. Obecnie jest 2336 godz na zegarze. Nie mogę złego słowa o nim powiedzieć, aczkolwiek innymi markami nie pracowałem, więc ciężko się odnieść...

#3248 Share pp1208

pp1208

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 207 postów

Napisany 23 styczeń 2016 - 13:39

za pierwszy zapłaciłem 700 zl chodz początkowo miało byc 1200zł. Liczmy 1200 za pierwszy plus 1400 za drugi. wychodzi 2600zł za oba

#3249 Share czareczek85

czareczek85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 304 postów

Napisany 23 styczeń 2016 - 13:45

to z trzeecim wyjdzie Ci około 5000zł

#3250 Share AgroInspektor

AgroInspektor

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 23 styczeń 2016 - 13:52

Może po prostu dlatego że skrzynia biegów nie jest już produkowana przez Kubotę tylko przez firmę ZF ? 

Skoro mosty stożkowe są takie cacy dlaczego w największych modelach montują mosty krzyżakowe? 

Czemu nie porównasz kosztów obsługi Case, NH czy JD ? Te dane co posiadasz jakieś pewne czy wyssane z palca?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3251 Share b0gdan

b0gdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3102 postów

Napisany 23 styczeń 2016 - 14:02

Takie dane zebrał Top agrar. 

#3252 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 23 styczeń 2016 - 14:25

Kiedyś tu pisałem, że kubota wymieniając olej w skrzyni po 50 h goli zwyczajnie klientów. Bo inni kazali wymieniać olej w przekładniach po 1200 dopiero. Leciały wówczas teksty, że to dobrze bo dużo opiłków itd. Kubota ni z tego ni z owego zmieniła to. Nie zmieniając w zasadzie konstrukcji skrzyń. Skrzynia zf jest dopiero w tej największej kubocie m7.

#3253 Share pp1208

pp1208

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 207 postów

Napisany 23 styczeń 2016 - 15:18

5 tys napewno nie wyjdzie. Według mnei bedzie tak jak mówił serwisant czyli 2,5tys.       

A jak wyjdzie dokładnie  to okaze sie dopiero pod koniec roku. Wtedy napewno dam znac :)

#3254 Share AgroInspektor

AgroInspektor

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 23 styczeń 2016 - 15:44

Im chodzi o cenę za wszystkie 3 przeglądy - więc zapewne tyle wyjdzie :) Ale który producent udziela aż takiej gwarancji? Który daje swoim użytkownikom takie poczucie bezpieczeństwa? Z tego co wiem żaden i zapewne kolejnym ciągnikiem będzie Kubota - właśnie dlatego żeby czuć się bezpiecznie . . .

5 tys napewno nie wyjdzie. Według mnei bedzie tak jak mówił serwisant czyli 2,5tys.       

A jak wyjdzie dokładnie  to okaze sie dopiero pod koniec roku. Wtedy napewno dam znac :)

#3255 Share KARGO

KARGO

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1157 postów
  • Zainteresowania:technika rolnicza , produkcja zwierzęca

Napisany 23 styczeń 2016 - 15:49

za pierwszy zapłaciłem 700 zl chodz początkowo miało byc 1200zł. Liczmy 1200 za pierwszy plus 1400 za drugi. wychodzi 2600zł za oba

Człowieku o czym ty mówisz mam kubote 8540 i ma już przeszło 2500h także wiem ile przeglądy kosztują takze skoro sam miałęś jeden a o drugim coś tam słyszałeś, ludzi nie uswiadamiaj. Sam olej hydrauliczny którego idzie 72L bedzie kosztwoał wiecej niże te twoje 1400zł a teraz idzie nowy ulepszony i oczywiście droższy. A gdzie olej silnikowy filtr, filtry hydrauliki kosztuja przeszło 400zł

#3256 Share pp1208

pp1208

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 207 postów

Napisany 23 styczeń 2016 - 15:53

co sadzicie o marce kubota KARGO

nie denerwuj sie po pierwsze a po drugie zapłacilem tyle ile napisalem wczesniej. jak nie wierzysz to zapraszam to pokaze fakture a po trzecie nie moja wina ze dałeś sie ożnąć z kasy :) 

#3257 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 23 styczeń 2016 - 16:11

Im chodzi o cenę za wszystkie 3 przeglądy - więc zapewne tyle wyjdzie :) Ale który producent udziela aż takiej gwarancji? Który daje swoim użytkownikom takie poczucie bezpieczeństwa? Z tego co wiem żaden i zapewne kolejnym ciągnikiem będzie Kubota - właśnie dlatego żeby czuć się bezpiecznie . . .

Mało wiesz. Wejdź na stronę korbanka i zobaczysz, że na mf a też możesz dostać 5 lat gwarancji. Pewnie kilka innych marek się znajdzie. Swego czasu nawet ursus dawał 3 czy 4 lata. Sam widziałem tutaj reklamę. Nie zapominaj też, że za to poczucie bezpieczeństwa płacisz w postaci przeglądów wykonywanych przez serwis. A jak co do czego to cię będą zwodzić jak czareczka i naprawić nie naprawią. Tak więc to poczucie bezpieczeństwa jest takie powiedzmy iluzoryczne czasami.

#3258 Share KARGO

KARGO

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1157 postów
  • Zainteresowania:technika rolnicza , produkcja zwierzęca

Napisany 23 styczeń 2016 - 16:12

Jak bedziesz miał przegląd na 1000h to zapłącisz około 2,5-3 tys takze abyś sie nie zdziwił.

W pierwszym pewnie zmienili ci tylko olej w silniku i jego filtr za jedyne 700zł gdzie olej kosztuje 220zł filtr 50zł ale naszczescie nie dałeś sie ożnąć w drugim do tego co wymieniłem dochodza filtry hydrauliki ok 400-450zł czyli na materiały ok 700zl ale zapłącisz 1400 i znowu bedziesz zadowolony ze nie dałeś sie wydymać. Swoją droga wolał bym zapłacić jeszcze raz i wymienic wszystkie oleje tak jak producent zalecał wczesniej po 50h niz wozić ten cały syf przez 1000h sam teraz zmieniam go co 1000 ale jest nieporównywalnie mniej opiłków niz za pierwszym razem.

#3259 Share czareczek85

czareczek85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 304 postów

Napisany 23 styczeń 2016 - 16:32

Kolego KARGO zgadzam się z Tobą w całości. Powinni po tych 50h chociaż wymienić olej w przednim moście bo tam jest tyle opiłków że z oleju szrot jest. Z tym dymaniem to też się zgadzam bo kto słyszał brać tyle za robociznę. Jak dla mnie szok.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3260 Share kamil16251290

kamil16251290

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 556 postów
  • Zainteresowania:Zachodnia technika rolnicza, majsterkowanie, udoskonalanie, jeżdżenie wszystkim co ma koła i silnik.

Napisany 23 styczeń 2016 - 16:40

Jak dla mnie 50h to też trochę mało jest na przegląd. W Zetorze np pierwszy przegląd jest na 100h. Wymieniam wtedy olej w silniku, filtr oleju silnikowego, filtry hydrauliki, 2 filtry paliwa i olej w przednim moście i zwolnicach.

Moje posty wyrażają moje zdanie i jeśli ktoś się z nimi nie zgadza to jego problem.