Skocz do zawartości

Zdjęcie

co sadzicie o marce kubota

3377 odpowiedzi na ten temat

#3201 Share pp1208

pp1208

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 207 postów

Napisany 03 styczeń 2016 - 21:23

okolo 15-20 min sie wypala. zalezy na jakich obrotach

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
co sadzicie o marce kubota Dzisiaj, 18:25
  •  

#3202 Share grzen

grzen

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 167 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja,budownictwo

Napisany 03 styczeń 2016 - 22:02

zastanawiam się w którym ciągniku jest najtańszy układ paliwowy ////////////////// może w T-25 a nie przepraszam w esie bo tam był tylko ieden gar;/

swoją drogą po jaką cholere wymyślają co ras to nowe ciągniki nie lepiej było za koniem polatać ,koń jak nawali do dalej będzie robił ,a TRAKTOR????

#3203 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 04 styczeń 2016 - 06:45

Traktor tez będzie jeszcze dłużej jak koń. Tylko trzeba zadbać o odpowiednią jakość. W wielu markach pomimo, że CR. Problemów z układem paliwowym nie ma.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Nowości w stajni Kubota zobacz »

•  

#3204 Share Dasiekk

Dasiekk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 146 postów

Napisany 04 styczeń 2016 - 07:37

Ja na moją jeszcze czekam ale w okolicy mam około 10 Kubot, wiem że kilka z nich jest dosyć intensywnie eksploatowanych a każdy z właścicieli wypowiada się w samych superlatywach na temat tych ciągników. W czoraj rozmawiałem ze znajomym który planuje zakup coś do 75 KM , pracuje on w jednej z firm serwisujących ciągniki , i powiedział że  do 80KM Kubota nie ma konkurencji jeżeli ma być ciągnikiem pomocniczym.

#3205 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 04 styczeń 2016 - 10:11

Pod jakim względem? Tania jest to fakt. Ale nic poza tym. Oczywiście jak ktoś zdecyduje się na daną rzecz to zawsze będzie ja chwalił, aby uzasadnić nawet przed samym sobą swój wybór.

#3206 Share Dasiekk

Dasiekk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 146 postów

Napisany 04 styczeń 2016 - 10:18

Hubertuss , Ty to masz jakiś uraz - można by podejzewać że cię Kubota potrąciła ;). A tak na serio to ja zdecydowałem się bo potrzeba mi maszyny do opryskiwacza (ciągane 1500L) , rozsiewacza i generalnie tyle. A ten znajomy o którym pisałem pracuje w serwisie pewnej niebieskiej marki i trudno mi posądzać go o stronniczość. Każdy ma wybór gdzie i jak wydaje swoje pieniądze. Ja wychwalać albo ganić zacznę jak już moja przyjedzie (dzwonił dealer że pewnie na czwartek ) więc wtedy napiszę o swoich doświadczeniach.

#3207 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 04 styczeń 2016 - 10:30

Dobrze, że ciągany po zawieszany mógł by być problemem. Nie mam żadnych urazów. Ale takie pisanie, że kubota nie ma konkurencji do 80 KM mnie bawi. Bo nie ma pod jakim względem? Gdyby sprzedawali w takich cenach małe jd, mf czy fendty nie wielu decydowało by się na kubotę. Bo nic w niej takiego konkurencyjnego nie ma oprócz ceny. A jak widać po problemach z np układem paliwowym, które zgłaszają sami użytkownicy nie ja. Niższa cena czasami przekłada się na niższa jakość.

#3208 Share Dasiekk

Dasiekk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 146 postów

Napisany 04 styczeń 2016 - 10:41

Pewnie masz rację. Jak mniemam u Ciebie same Fendty stoją. Ja mam JD do ciężkich prac, mam MF 3635 i MF255. I musze ci powiedzieć że gdyby JD lub MF był w tej samej cenie to bym się pewnie nie zdecydował na zielonego ani czerwonego z powodu spalania - wiem że napiszesz że pali pewnie podobnie tyle że ty piszesz to co wyczytałeś w testach a ja używam dużego JD i małego MF 3635 i powiem ci że JD nie pali dużo na robotę którą robi ale już spalanie MF 3635 jest niewspółmiernie duże w porównaniu z Kubotą (miałem kilka miesięcy kubotę w użytkowaniu w tamtym roku). Każdy szuka ciągnika do innych zastosować - gdybym szukał ciągnika głównego to bym się pewnie nie zdecydował na kubotę ale jako ciągnik pomocniczy moim zdaniem to w tej chwili najlepsza propozycja w stosunku jakość /cena. 

Dodam jeszcze że pewnie gdyby BMW albo Mercedes było w cenie Opla to mało kto kupiłby Opla - ot Twoja logika.

#3209 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 04 styczeń 2016 - 10:55

Oczywiście, że taka jest logika. Cena robi swoje. A tanio i dobrze ciężko jest połączyć. Co do spalania dużego jd. Nie masz porównania do tego ile pali duży fendt czy mf. 3635 może i pali więcej niż kubota. Ale przynajmniej nie ma dpf a i nie trzeba zostawiać go na chodzie, aby filtr się wypali. Np zimą, gdy czasami ciągnik potrzebny jest na 5 minut i silnik nawet się nie zdąży rozgrzać.

U mnie same mf y. 390 stary dziadek z nie znaną liczbą mth i nie wiadomo jak starymi akumulatorami pali przy - 18. Na nie wiadomo jakiej ropie, bo jeżdżę na ruskiej. 4270 pali w polu mniej niż nowe kuboty. Więc mogę śmiało napisać, że kuboty nigdy bym nie kupił hehe.

#3210 Share Mario_80

Mario_80

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 04 styczeń 2016 - 10:57

U mnie w okolicy są kuboty i jak się rozmawia z właścicielami to twierdzą, że są zadowoleni. Ile w tym prawdy a ile "pochwalę bo się będą śmiali, że kupiłem." - tego już niestety nie wiem...Jednego znam bliżej i faktycznie jest zadowolony.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3211 Share Dasiekk

Dasiekk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 146 postów

Napisany 04 styczeń 2016 - 11:57

Przypominasz mi hubertuss mojego wójka. On też twierdzi że jego c360 jest lepsza niż NH jego syna ;). Ja pisze o Kubocie niespełna 70 konnej a ty o MF 110 konnym. Szkoda gadać. Mam porównanie kuboty z mf o zbliżonych mocach i jak sam przyznałes mf pali więcej. Ja ci powiem że jestprzepaść w spalaniu. No ale oczywiście twój mf pali mniej. on nawet nie pali on liże paliwo. Ludzie nie słuchajcie takich eksertów którzy gdzieś coś słyszeli , przeczytali w gazecie a sami w temacie nie mają żadnego doświadczenia. 

#3212 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 04 styczeń 2016 - 12:35

Szkoda, że nie widzisz siebie post wyżej, gdzie porównujesz spalanie dużego jd z małym mf em. Na tej podstawie wyciągasz wnioski, że nie kupił byś ani czerwonego ani zielonego. A przecież ich nie porównywałeś. Chodzi mi o "duże" ciągniki. Więc co słyszałeś gdzieś, czy wyczytałeś? No ale nie pierwsze to na tym forum. Tobie można a mi nie. Robisz mi zarzuty z czegoś co sam pierwszy zacząłeś. Ale nawet tego nie zauważasz.

Poza tym napisałem, że mój mf pali w polu mniej niż nowe kuboty. Ale nie napisałem, że mniej jak twoja. Bo ludzie podawali tu spalanie na hektary nowych kubot o podobnych mocach. I każdy napisał co ile mu pali.

Ja bym powiedział, że nie ma co słuchać ekspertów którzy nie widząc co sami piszą, zarzucają innym coś co sami wcześniej zrobili. A do podania spalania nie trzeba być ekspertem.

Jak ci kolega opowiada jak na wakacjach było to tez mu nie wierzysz bo razem nie byłeś? Jak ci w szkole uczyć się z książki kazali to też w to nie wierzyłeś? Bo sam na oczy nie widziałeś. Biologia, fizyka, geografia, religia, matma, historia. Sam wszystko sprawdziłeś. Czy wiesz bo ci nauczyciel powiedział i w książce przeczytałeś? Nie rozśmieszaj mnie takimi tekstami. Bo gdybyś więcej słuchał i czytał nawet gazety. To lepiej radził byś sobie z czytaniem ze zrozumieniem i pisaniem. I nie zarzucał komuś tego co sam robisz. Bo wiedział byś, że druga strona szybko użyje tego przeciwko tobie.

Co do testów i gazet to. Często poparte są niezależnymi badaniami robionymi przez fachowców. Na fachowych specjalistycznych urządzeniach. Ale jak kubota źle wypada w teście ciągników około 100 KM. To trzeba te testy wyśmiać. Bo co innego pozostaje użytkownikowi kuboty, któremu wmówili, że pali najmniej.

Edytowany przez hubertuss, 04 styczeń 2016 - 12:40.

#3213 Share Dasiekk

Dasiekk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 146 postów

Napisany 04 styczeń 2016 - 13:12

Pisałem o JD i MF. Mf mam osobiście i wiem że w podobnej mocy spalanie MF jest dużo wyższe. O swoim JD pisałem że pali dużo ale jest duży i robi robotę. Dopisałem też że dużej kuboty bym nie kupił. Małego JD ma sąsiad. i nie może się doczekać aż minie 5 lat ;). Robi c360 bo zielony dużo mu pali. Ale z Tobą dyskutować już nie zamierzam bo chyba wszystkie rozumy zjadłeś - o przepraszam - raczej wszystkie gazety przeczytałeś. Sukcesów w Nowym Roku życzę.

#3214 Share biZonSuper7

biZonSuper7

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 04 styczeń 2016 - 13:24

co sadzicie o marce kubota Witam myślałem nad zakupem jakieś małej Kuboty tak do opryskiwacze co myślicie o tej marce?

#3215 Share pp1208

pp1208

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 207 postów

Napisany 04 styczeń 2016 - 17:30

co sadzicie o marce kubota biZonSuper7

wystarczy sie cofnąć do tyłu to zobaczysz co "myślimy" o tej marce. Masz 160 stron, miłej lektury :)

#3216 Share biZonSuper7

biZonSuper7

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 04 styczeń 2016 - 17:50

co sadzicie o marce kubota Dzięki :) :) :) :)

#3217 Share RobertPogulajewski

RobertPogulajewski

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,golebie

Napisany 04 styczeń 2016 - 20:20

co sadzicie o marce kubota Kto ma Japonca ten jezdzi do konca ;)

#3218 Share Piteriiv

Piteriiv

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 136 postów

Napisany 04 styczeń 2016 - 20:58

ja kubote dobrze wspominam( pracowałem na budowach) jak miała zwykłe pompy sekcyjne , nie wiele paliły wybredne też nie były, nie którzy na budowie żartowali że mazut też by przepaliły ale jak zaczeli kombinować z oszczednościami to szlak wszystko trafił a co najgorsze łapią frajerów hasłami 3 lata gwarancji na wszystko a jak co do czego przyjdzie to za nic nie biorą odpowiedzialności. a co do awaryjności to nie wiele osób przyzna sie do awarii - naprawią i cheja dalej  

#3219 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 05 styczeń 2016 - 11:19

Kto ma Japonca ten jezdzi do konca ;)

"Kubota to głupota"

pewnie dostane za to od moderatora ale nie mogłem się powstrzymać

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3220 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 05 styczeń 2016 - 12:18

Każdy jeździ do końca. Tylko zależy jak szybko ten koniec przychodzi.