Skocz do zawartości

Zdjęcie

co sadzicie o marce kubota

3377 odpowiedzi na ten temat

#3181 Share dominik1989

dominik1989

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 72 postów

Napisany 27 grudzień 2015 - 22:11

Nie mam aż tak dużego doświadczenia, bo dopiero 250godzin, ale mogę z pełną odpowiedzialnością stwierdzi, że japoński montaż jest bardzo dokładny. Pali rożnie jakiś rażących różnic pomierzy nim, a innymi ciągnikami nie ma. Resztę opisze za parę lat .

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
co sadzicie o marce kubota Dzisiaj, 11:09
  •  

#3182 Share Dasiekk

Dasiekk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 146 postów

Napisany 28 grudzień 2015 - 14:18

Moja 6060 dopiero będzie za tydzień ale miałem w tym roku przez 3 miesiące dokładnie taką samą w użytkowaniu od znajomego. Jakośc wykonania moim zdaniem na wysokim poziomie. Spalanie niewiele większe od mf 255 , komfort pracy na dosyć wysokim poziomie. Wiadomo jak ktoś chce zaprząc 66 KM do ciężkich prac to się musi liczyć z odpowiednim spalaniem. Do ciężkiej pracy używam JD 6530 premium, mam jeszcze mf 255 i MF 3635. 255 to zupełnie inna para kaloszy ale uważam że ergonomia kuboty w porównaniu do 3635 jes znacznie lepsza. Komfort oferatora w kubocie moim zdaniem jest znacznie wyższy. Spalanie kubota ma o wiele mniejsze (14 KM mniej no i dużo lżejsza - dlatego piszę że dobra do lekkich prac). U mnie w okolicy naliczyłem około 10 kubot i nikt nie narzeka. Za to serwis NH  w to lato to mógł się w moje okolice przeprowadzić bo widywałem ich kilka razy w ciągu tygodnia.A że nie ma siedzenia pasażera - no cóż każdy używa ciągnika do czego innego ;). No i cena - moja zamówiona ma wszystko co w standardzie plus dodatkowa hydraulika, obciążniki na tył/koła (przednie oczywiście w standardzie). No i co ważne cena - kupiłem w cenie ursusa w podstawowej wersji. 

#3183 Share toorano

toorano

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 218 postów

Napisany 28 grudzień 2015 - 15:44

witam w poprzednim tygodniu zadatkowalem m 8560 dobrze że dopiero teraz poczytałem to forum bo pewnie dalej bym się pultał jaki traktor wybrac a tak mam już z bani

a takich rzeczy co tu przeczytałem to o każdym ciągniku można powiedzieć i nie rozczulajcie się mocno bo szkoda sił niema maszyn doskonałych i bez awaryjnych pozdrawiam traktorzystów nie targowiczów

lepiej poradzcie czy ten łdowacz jest ok

http://olx.pl/oferta...html#f5bbc910bb

To jest praktycznie Hydramet Extreme .

Mam takiego (19) przy 1224. 

Firma od lat produkuje ładowacze, a nie w stodole !

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Nowości w stajni Kubota zobacz »

•  

#3184 Share dominik1989

dominik1989

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 72 postów

Napisany 28 grudzień 2015 - 16:18

Po zmianie otworów dal radę opryskiwaczowi z 1000l zostało 50 litrów miejsca i pusty zbiornik do płukania układu. Odrobinkę większe ciśnienie w układzie i spokojnie by sobie radził z podnoszeniem.  Jeśli chodzi o stabilność przy gwałtownym ruszaniu podrywa przód na ok 20cm czyli również nie wiele brakuję do pełni szczęścia, ale jednak...

Edytowany przez dominik1989, 28 grudzień 2015 - 16:24.

#3185 Share grzen

grzen

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 167 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja,budownictwo

Napisany 28 grudzień 2015 - 16:50

problem polega na tym że kubota w mojej okolicy nie współpracuje z agrimetem i nie wiem ale raczei mi go nie zamontują a jeżeli sam zakupie i firma agrimet sama mi go zamontuje to gwarancie mi zabiorą na traktor .tak mi powiedział handlowiec ''prawda to czy tylko mnie nabierają''

#3186 Share czareczek85

czareczek85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 304 postów
  • Zainteresowania:piękne kobiety

Napisany 28 grudzień 2015 - 17:09

zapomnij o jeżdzie z 1000l opryskiwaczem po drogach tą kubotą ja mam 1250l zawieczany do tego 150l zbiornik do płukania i do mycia rąk i traktor 130 km ma co robić lałem pełen do pronara 82a ale tylko raz to zrobiłem i więcej nie zrobię po równym delikatnie jechał ale jak była góreczka to przód w górę więc tyłem musiałem dojechać na pole. problem ze skrętem nawet był bo brzód tylko tykał ziemi. zle z podniesienie, waga około 2000kg pronar nie miał problemów.

#3187 Share dominik1989

dominik1989

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 72 postów

Napisany 28 grudzień 2015 - 19:23

Jakoś z tym ładunkiem jechałem droga i nic złego się nie działo. Dorzuci się ze 100kg na przód i będzie ok. Gdy kupowałem 600l do mf 235 to samo słyszałem, a szczęśliwie pryskałem 8 sezonów :)

#3188 Share czareczek85

czareczek85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 304 postów
  • Zainteresowania:piękne kobiety

Napisany 29 grudzień 2015 - 20:38

Chciałbym zobaczyć tą Twoją jazdę z tym opryskiwaczem. zwłaszcza pod górkę. 

#3189 Share dominik1989

dominik1989

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 72 postów

Napisany 29 grudzień 2015 - 21:18

Nie widzę problemu :) jak będę cos chemizował wiosna nakręcę krótki filmik, górek u nas nie brakuje, mieszkam na Podkarpaciu :P

#3190 Share jd2100

jd2100

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 01 styczeń 2016 - 21:02

Witam, ja do kolegi odnośnie ładowacza z hydrametu.Mam taki na swojej kubocie m8560 i jestem zadowolony,pracuje głównie z chwytakiem do drzewa . Zastanawiam sie tylko czy zachodni nie byłby lżejszy przy takich samych parametrach,no ale cena...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3191 Share kamil16251290

kamil16251290

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 556 postów
  • Zainteresowania:Zachodnia technika rolnicza, majsterkowanie, udoskonalanie, jeżdżenie wszystkim co ma koła i silnik.

Napisany 01 styczeń 2016 - 21:09

Nie ważne jakiej produkcji ładowacz, najpierw zapoznaj się jak są skonstruowane ramy montażowe ładowacza. Bo może się okazać że trzeba będzie zmniejszyć skręt na ogranicznikach. Z błotnikami tak samo. W najlepszym przypadku można je obniżyć z odpowiednią regulacją ale może okazać się tak że  trzeba je całkowicie zdjąć.

Moje posty wyrażają moje zdanie i jeśli ktoś się z nimi nie zgadza to jego problem.

#3192 Share grzen

grzen

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 167 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja,budownictwo

Napisany 02 styczeń 2016 - 15:06

raczej nic nie powinno przeszkadzać do skrętu i czyszczenia chłodnic itp.

http://allegro.pl/ku...5856324052.html

#3193 Share kamil16251290

kamil16251290

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 556 postów
  • Zainteresowania:Zachodnia technika rolnicza, majsterkowanie, udoskonalanie, jeżdżenie wszystkim co ma koła i silnik.

Napisany 02 styczeń 2016 - 16:25

Ja tylko radzę aby sprawdzać takie rzeczy. Jak masz zdjęcia takiego ciągnika i widzisz że wszystko jest ok to spoko. Nic nie da super zwrotność jak będzie koło zawadzać o coś w czasie skrętu lub wychyłu osi. Kiedyś Quick robił takie  szerokie u dołu ramy montażowe do niektórych Kubot. Efektem było to że trzeba było demontować błotniki przednie. Klient dostawał błotniki luzem i założył je sobie samemu. W wyniku tego opona została rozerwana przez rurkę błotnika.

Moje posty wyrażają moje zdanie i jeśli ktoś się z nimi nie zgadza to jego problem.

#3194 Share AnnaSzlachta

AnnaSzlachta

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 02 styczeń 2016 - 21:11

posiadam m8560 od roku zrobiłem 500mh, obecnie bez żadnych problemów jedynie w transporcie spalanie wydaje mi się za wysokie w okolicach 12-14l na 1mh ładunek 8-14ton, inne prace typu agregat 2,5 m pługi zagonowe 4 160cm,8-11l  mh, najmniej pali w mulczerze mashio szerokość 2m i glebogryzarka 2m 5-7l mh  , polecam lać dobry on to dpf wypala się co 50mh pozdrawiam

#3195 Share pp1208

pp1208

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 207 postów

Napisany 03 styczeń 2016 - 13:07

ja musze filtr wypalac co 25-30 godzin... a paliwo leje raczej dobre. Od kilku lat z tej samej stacji i nigdy problemów nie było.

#3196 Share gazela77

gazela77

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 290 postów
  • Zainteresowania:muzyka trance, fotografia, łowiectwo

Napisany 03 styczeń 2016 - 13:17

co sadzicie o marce kubota A moja M8540 przy dzisiejszym -18 nie dała rady odpalić. Musiałem ako podładować. Pierwszy raz mi to zrobiła :-)

#3197 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 03 styczeń 2016 - 19:00

ja musze filtr wypalac co 25-30 godzin... a paliwo leje raczej dobre. Od kilku lat z tej samej stacji i nigdy problemów nie było.

a jak wygląda to wypalanie w okresie zimowym gdy głównym zadaniem ciągnika jest np raz na 2 dni przywiezienie bel do obory, albo załadowanie wozu czyli ok 30min dziennie na wolnych obrotach?

#3198 Share pp1208

pp1208

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 207 postów

Napisany 03 styczeń 2016 - 19:27

ostatnio właśnie wypalałem. niestety musiał stać bezużytecznie aż sie wypalił i dopiero zgasilem.

#3199 Share Piteriiv

Piteriiv

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 137 postów

Napisany 03 styczeń 2016 - 20:31

kolego ja mam w 108 ładowacz z agromaszu Mrągowo ł-106 i sobie chwale poza padnietym siłownikiem po paru godzinach pracy (zle założone uszczelnienie) -wymienili na gwarancji.pracuje super przez ok 1500 godz. a co do ciągnika to go juz japończycy w całości nie robią bo np. zaczep - szwajcaria, hydraulika - włochy, felgi, lusterka, błotniki - polska itd dokładność też poszła w las dekielek na skrzyni wylatuje bo gume chyba w zieli z zużytych kondomów i i szmacieje nie trzyma sztywności ( przez co jestem stratny kilka dziesiąt oleju), a najgorzej to układ paliwowy, który może będzie dobrze pracował ale w arabi sałdyjskiej bo gdzie bym nie kupił paliwa to twerdzą że paliwo jest słabej jakości i to tylko na podstawie swojego "widzi misie ",ale układ paliwowy "common rail  to największa porażka tych ciągników bo jak rozleci sie uszczelka albo korek lub błotnik - to wydatek kilku złotych,a jak padnie układ paliwowy to kilka dziesiąt tysięcy złoty a dodatkowo kubota ma monopol na części do swoich bubli !!! tak że polecam te klamory tym co mają mocne nerwy ( bo naciągacze z kubota polska sa szkoleni w olewaniu klienta który się złapie). ps moje wrażenia po 2010 godz w/w i super zwrotność, spalanie takie sobie, rewelaci nie ma ( mało pali ale na obrotach 1500 - 1900 obr) w cięższych pracach to tak samo pali mtz z orginalną pompą paliwową po 8000 h pozdrawiam w 2016r wszystkich kubociarzy

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3200 Share pioter03

pioter03

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 243 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 03 styczeń 2016 - 21:12

pp1208 to że masz niby dobre paliwo to może i tak ale już układ paliwowy w twojej Kubocie to inna bajka niż to co miałeś dotychczas. Tutaj niby dobre ale nagle może się okazać że te paliwo jednak nie za ciekawe jak będziesz miał problem z układem a co najgorsze nie przewidzisz. A wymiana tego jest cholernie kosztowna.

Dpf przez ile minut sie wypala?