Skocz do zawartości

Zdjęcie

co sadzicie o marce kubota

3527 odpowiedzi na ten temat

#3161 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 10204 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Internet

Napisany 25 grudzień 2015 - 14:14

udzwig w każdym ciągniku jest podawany na ramionach.

zasada dzwigni mówi ze siła potrzebna do podniesienia cięzaru jest wprost proporcjonalna do ramienia i masy.

zapraszam do zapoznania się z podstawami: https://pl.wikipedia...g/wiki/Dźwignia

a teraz wracając do naszego problemy - opryskiacz czy jaka kolwiek inna maszyna jest odsadzona od ciągnika, jej środek ciężkości ucieka, tym samym to ile kilogramów podniesie ciągnik maleje im dalej jest odsadzony srodek ciężkości od ciągnika.

Nie wchodząc w szczegóły, bo nie chce mi się dziś liczyć, dla przykładu: na końcu ramion kubota powinna podnieść 2300kg, pół metra dalej pewnie z 1300kg, a metr dalej pewnie z 900-1000kg, a dwa metry dalej pewnie z 600-700kg.

Dla testu srpóbuj podpiąć pług np taki jak mój (bo wiem ile waży) - 4 skibowy obracalny o wadze 1150kg do takiego ciągnika. Pług ma 5m długości, więc uśredniając srodek ciężkości pewnie będzie koło 2-2.5m od ciągnika. To taki mały ciągnik się skicha a nie podniesie takiego pługa, prędzej przednie koła podniesie niż podniesie pług.

Z drugiej strony opryskiwacz swoje waży - nie wiem jaki masz model, nie chce mi się też szukać jego masy, ale pozwole go sobie w dużym zaokrągeniu porównać do swojego - zawieszanego 1200l - mój waży ponad 900kg pusty. Po napełnieniu na maxa masa będzie na poziomie 2150-2200kg, niby jest wąski więc srodek ciężkości powinien być blisko. I tu uwaga - przy pełnym opryskiwaczu do spokojnej jazdy w dużym ciągniku (140km, 6 cyl, 7ton masy) muszę zakładać obciążnik na przedni tuz, w przeciwnym razie przednie koła przy dynamicznej jeździe nie mają kontaktu z podłożem.

Fizyki nie oszukasz - dzwignia to dzwignia :)

Wesołych świąt przesympatyczny kolego :)

Pozdrawiam YacentY www.yacenty.pl
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

GoPro Fan Club - www.goprofc.com

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl
Kubota Kl-280 Yanmar Iseki super stan

Zobacz ogłoszenia w kategorii Ciągniki rolnicze: Ciągniki Kubota
  • 49500.00 PLN
  • 10 lip 2017
Kubota M6060 - wyprzedaż rocznika 2015!!

• 121000.00 PLN
  • 10 lip 2017
Traktor, Traktorek - Kubota, 2014 rok - KRAJ -TRANSPORT ZA DARMO

• 89900.00 PLN
  • 16 cze 2017

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
co sadzicie o marce kubota Dzisiaj, 04:25
  •  

#3162 Share janusz20

janusz20

<<<<<<<<<<<<<<<<

• Members
  • PipPipPip
  • 2013 postów
  • Zainteresowania:Wszystko co związane z rolnictwem. Budownictwo, Historia

Napisany 25 grudzień 2015 - 19:10

Może i dobrze piszesz ale uważam że 1000 l opryskiwacz w takim ciągniku to powinien był byc podniesiony, stabilność to już odrębna kwestia.

U mnie C-360 i 3 p  dają rade 600 litrowym pilmetem masa to 420kg. A każdy wie że ,,sześćdziesiątki" nie mogą sie pochwalić mocnym udzwigiem.

#3163 Share pp1208

pp1208

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 338 postów

Napisany 25 grudzień 2015 - 19:51

poprostu tam był źle dobrany otwór na wieszaku :) U mnie kubota ma 4100kg podośnik no i zestaw uprawowo siewny 1600kg nie podniesie na tym otworze najbliżej ciągnika a jak przesune dalej to jzu daje rade :) 

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#3164 Share janusz20

janusz20

<<<<<<<<<<<<<<<<

• Members
  • PipPipPip
  • 2013 postów
  • Zainteresowania:Wszystko co związane z rolnictwem. Budownictwo, Historia

Napisany 25 grudzień 2015 - 21:10

Osobiście uważam że zakres pracy podnosników w nowych konstrukcjach jest na tyle szeroki że do większości maszyn odpowiednią wysokość podnoszenia da się uzyskać na tych otworach z największym udzwigiem. Nie ma potrzeby bezsensownie nadwyrężać hydrauliki.

#3165 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4138 postów

Napisany 27 grudzień 2015 - 09:26

Uczyli w szkole fizyki? Z tego co piszesz to chyba było pod górkę do szkoły

Oj było, było zwłaszcza na j. polski, gdzie uczyli czytania i analizowania tekstu. Przecież człowiek napisał wyraźnie, że opryskiwacz z 800 l wody nie może być przez kubote podniesiony do końca. Za to podnosi go stary mf. Który jak dobrze pamiętam ma o wiele mniejszy katalogowo udźwig podnośnika. Tak więc opcje są dwie. Albo kubota oszukuje z tym udźwigiem. Albo opisywany egzemplarz ma jakaś usterkę podnośnika. Bo przecież fizyka jest taka sama dla obu ciągników. Więc po co ten wykład? Ramiona można przełożyć coś tam się poprawi. Ale udźwig nie wzrośnie dwukrotnie. A co do mf a to one mają z reguły dość długie ramiona tuz. Więc stary mf tym bardziej zadziwia na tle tej kuboty.

Kultury tej wypowiedzi to mi się nawet komentować nie chce. Po administratorze forum można by innych wypowiedz się spodziewać.

#3166 Share KARGO

KARGO

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1288 postów
  • Zainteresowania:technika rolnicza , produkcja zwierzęca

Napisany 27 grudzień 2015 - 09:50

co sadzicie o marce kubota Dokładnie bo zakresie regulacji na tych ciegnach to ok 15cm

#3167 Share pp1208

pp1208

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 338 postów

Napisany 27 grudzień 2015 - 10:15

co sadzicie o marce kubota hubertuss

po pierwsze MF nie ma duzo mniejszego udzwigu a po drugie w kubocie ramiona tuz nie były ustawione na odpowiednim otworze. Akurat różnica jest duza w udzwigu między pierwszym a ostatnim otworem, wiem bo sprawdzałem. 

#3168 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4138 postów

Napisany 27 grudzień 2015 - 11:27

Nie ma dużo mniejszego. Ale jednak mniejszy. Znalazłem w necie info, że ursus 2812 a więc odpowiednik 235 ma ledwie 1070 kg udźwigu. Nie podano co prawda gdzie mierzony. Chcecie powiedzieć, że o tonę można zwiększyć udźwig przekładając ramiona?  Nie wydaje mi się. Zwłaszcza, że trzeba by go zwiększyć przekładając ramiona o ponad tonę. Bo mf podniósł opryskiwacz a kubota nie do końca. Wspomniany 235 ma 35 lat. To też coś mówi. A jednak radzi sobie lepiej z tym opryskiwaczem niż kubota. Tak więc nie wiem po co te dyskusje. I upór w przegranej sprawie? Kubota jest tania to fakt. Ale nie raz już pokazała, że daleko jej pod różnymi  względami do innych marek i to jak widać nawet porównania z wiekowymi ciągnikami nie wytrzymuje.

PS skąd wiadomo jak ramiona ma ustawione mf. Tam też są chyba dwa położenia na belkach.

Edytowany przez hubertuss, 27 grudzień 2015 - 11:30.

#3169 Share JanuszM6040

JanuszM6040

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 126 postów

Napisany 27 grudzień 2015 - 13:12

Posiadam M6040 i podnoszę na widłach założonych na tylni tuz paletę 1200kg, z racji tego że widły są oddalone od ramion ok 50cm do tyłu przód ciągnika przy ruszaniu traci kontakt  z podłożem.

#3170 Share dominik1989

dominik1989

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 72 postów

Napisany 27 grudzień 2015 - 13:22

Opryskiwacz też jest wysunięty i swoje waży oby ta tona udźwigu przybyła, bo ten ciągnik głównie kupiłem do oprysków i nawożenia z racji szczelnej kabiny i klimatyzacji by trochę mniej się truć. Jednak w moim przód jest stabilny, a z hydrauliki tylko gwizd. Wspomniany Mf z opryskiwaczem woprol 600, który zalany do wszystkich zbiorników pełno wody ważył (sprawdzane na wadzę)1100kg dawał rade bez najmniejszych problemów z podnoszeniem, mimo znacznie dłuższych ramion i większej wysokości podnoszenia aniżeli ma Kubota. Nieraz przy odległych polach przy aplikacji rsm tankowałem 600l co dawało masę opryskiwacza 1150, na przód 240kg fabrycznego obciążenia i rura. Po tych właśnie doświadczeniach nigdy w życiu bym nie pomyślał, że ciągnik o dwa razy większej mocy , nowy, będzie miał problemy z większym o około 500kg obciążeniem na którychkolwiek otworach na cięgnach. Pozdrawiam poświątecznie i chciałbym skończyć niepotrzebną nerwową atmosferę. 

Edytowany przez dominik1989, 27 grudzień 2015 - 13:24.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3171 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 10204 postów

Napisany 27 grudzień 2015 - 13:35

co sadzicie o marce kubota Zobaczcie co autor pisze najpierw ze opryskiwacz 1000 a teraz ze 600. Dalej juz nie bede ciągnął wątku bo to bez sensu jest.
Jak napisałem wiem ile na metce ma nabite moj 1200l opryskiwacz i wiem ze albo muszę zapiać na przód druga beczkę 600l albo obciążnik bo inaczej traci kontakt z podłożem

Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

#3172 Share pioter03

pioter03

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 255 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 27 grudzień 2015 - 14:00

yacenty przeciez dominik1989Pisze ze w starym MF ,miał woprola 600l a teraz kupił kubote i inny opryskiwacz i nie daje rady. z 1000l. Rożnica miedzy tymi opryskiwaczami to 500 kg i Kubota ma z tym problem.

Sam mam opryskiwacz 1000l plus masa opryskiwacza chyba niecałe 800kg i M6040 nie daje mi tego rady podnieść , ale wieszaki mam właśnie na nie tym otworze, jak sezon ruszy to zmienię wieszaki i zobaczymy jak będzie z tym podnoszeniem, teraz lałem maksymalnie 800 litrów bo i więcej nie podniesie a do końca i tak mu jeszcze paru cm brakowało, ale i akurat tak mi pasowało do działek. Wiadomo że przód lekki bo jest masa konkretna ale jakoś daje rade.

#3173 Share dominik1989

dominik1989

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 72 postów

Napisany 27 grudzień 2015 - 14:07

Może tego nie podkreśliłem do zeszłego sezonu pryskałem mf z 600l. Kubote zakupiłem dokładnie rok temu a opryskiwacz w zeszłym tygodniu.  Przecież nie kupiłbym wcześniej 1000l do starego mf. Jak widac na tym forum nie wolno nic napisać na temat tej marki. Administrator od razu wszędzie węszy podstęp i oszustwo, bo ktoś oczernić to co portal reklamuje.

Edytowany przez dominik1989, 27 grudzień 2015 - 14:22.

#3174 Share pp1208

pp1208

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 338 postów

Napisany 27 grudzień 2015 - 15:21

co sadzicie o marce kubota dominik1989

yacent'emu nie chodzi o to ze oczerniasz to co tu reklamowali tylko piszesz niezrozumiale i przez to tak wyszło :) bez nerwów, przełóż otwory i sprawdz jeszcze raz :) 

#3175 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 10204 postów

Napisany 27 grudzień 2015 - 15:46

co sadzicie o marce kubota Dominik daj se chłopie na luz czy ja napisałem ze coś oczerniasz? Napisałem ze sie miotasz w tym co piszesz bo raz było 1000 raz 600 teraz juz jest jasne
Z drugiej strony do ciapka miałem opryskiwacz skotarek 600l i jak przyszło zapiać a krzywo najechalem to wystarczyło sie zaprzeć i w rękach człowiek go nadrzucil teraz jak mam opryskiwacz 1200 z hydrauliczna belka to choć bym sie ze.... To nawet go o milimetr nie przesune. Zupełnie inna konstrukcja inna masa. 935kg robi swoje daje sobie rękę uciąć ze u ciebie jest podobnie. Ten stary 600l to łącznie z cieczą ważył 900 kg a nowy 1000l nie zdzwie sie jak bedzie 1500. Wiec spróbuj zapnij go do mfa i wtedy porównuj te cuagniki

#3176 Share dominik1989

dominik1989

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 72 postów

Napisany 27 grudzień 2015 - 16:23

Ja dawno wyluzowałem ;) . Masz racje w 100% obstawiam, że holder waży co najmniej 600kg belkę tez mam hydraulicznie rozkładaną. Pisałem już, że dla porównania z tą sama ilością cieczy mf tez podniósł wiec podejrzewam że coś jest nie tak z moim Kubą mimo praw fizyki co jest niezaprzeczalne z otworami na cięgnach. Na razie kończmy wywody jutro się wszystko okaże czy pomoże to na tyle zmiana otworów, by funkcjonować z pełnym opryskiwaczem.

#3177 Share grzen

grzen

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 204 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja,budownictwo

Napisany 27 grudzień 2015 - 21:14

witam w poprzednim tygodniu zadatkowalem m 8560 dobrze że dopiero teraz poczytałem to forum bo pewnie dalej bym się pultał jaki traktor wybrac a tak mam już z bani

a takich rzeczy co tu przeczytałem to o każdym ciągniku można powiedzieć i nie rozczulajcie się mocno bo szkoda sił niema maszyn doskonałych i bez awaryjnych pozdrawiam traktorzystów nie targowiczów

lepiej poradzcie czy ten łdowacz jest ok

http://olx.pl/oferta...html#f5bbc910bb

Edytowany przez grzen, 27 grudzień 2015 - 21:22.

#3178 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 10204 postów

Napisany 27 grudzień 2015 - 21:22

Ja dawno wyluzowałem ;) . Masz racje w 100% obstawiam, że holder waży co najmniej 600kg belkę tez mam hydraulicznie rozkładaną. Pisałem już, że dla porównania z tą sama ilością cieczy mf tez podniósł wiec podejrzewam że coś jest nie tak z moim Kubą mimo praw fizyki co jest niezaprzeczalne z otworami na cięgnach. Na razie kończmy wywody jutro się wszystko okaże czy pomoże to na tyle zmiana otworów, by funkcjonować z pełnym opryskiwaczem.

jak możesz to zrób porządny test - nalewaj po 100l i próbuj podnosić na jednych i drugich ustawieniach belki - sam jestem ciekaw na ile da rade podniesć - przy okazji spróbuj później sie z tym przejechac - czy to bedzie stabilne.

Kiedyś testowałem JD z agregatem upr-siewnym, podniesć ładnie podniósł, ale jak ruszyłem to przednie koła 30-40 cm w powietrzu :-)

Jutro jak dobrze pójdzie bede wypalał filtr w Kubotce, bo czeka mnie 120 km jazdy

#3179 Share dominik1989

dominik1989

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 72 postów

Napisany 27 grudzień 2015 - 21:53

Zaczepiłem kiedyś agregat euromasz 2,5metra kolega, który ma john deera 6410 sam sie dziwił jak sprawnie podnosi i stabilności nie tracił, agregacik ważył ok 1200kg z hydropakiem i podnosiłem go na tych otworach bliżej osi ciągnika. Sam byłem zdziwony ze opryskiwacz zrobił na Kubocie takie wrażenie

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3180 Share MateuszZyskowski

MateuszZyskowski

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 27 grudzień 2015 - 22:01

co sadzicie o marce kubota Ja sadze że jest przyzwoitą marką puli nowa a potem skrzynia

się psuje