Skocz do zawartości

Zdjęcie

co sadzicie o marce kubota

3377 odpowiedzi na ten temat

#3141 Share PawelWlkp

PawelWlkp

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1156 postów

Napisany 13 październik 2015 - 07:49

http://moto.wp.pl/ka...,wiadomosc.html ostatnie zdanie z artykułu polecam hubertusowi. Tak wygląda w dzisiejszym swiecie niezależna ocena w przypadku samochodów. Myślisz że w przypadku traktów jest inaczej?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
co sadzicie o marce kubota Dzisiaj, 14:28
  •  

#3142 Share KIRK80

KIRK80

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 80 postów

Napisany 13 październik 2015 - 07:59

ewidentnie jest widoczne oblodzenie ziemi. Dlatego wygrała kubota bo wjeżdza do budynku widać nawet jak w masseyu zablokował koła a idzie jak po maśle ewidentnie oblodzona ziemia. Nawet widać jak się błyszczy lód, że też nikt tego z was nie zauważył.

Panie Holmes, jakby Pan nie zauważył, to kubota właśnie z tego "lodu" startuje. Może poprostu zapomniała, że ma się ślizgać? ;)

P.S. Waga Massey'a to 5200, Kuboty 5400 kg

#3143 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9691 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Internet

Napisany 13 październik 2015 - 08:14

Panowie, a traktory są do przeciągania się czy do jazdy w polu, transporcie?

To tak samo jak porównać samochód osobowy 120km i ciągnik, oba mają diesla, oba skrzynie biegów a jeden jedzie 180km/h a drugi tylko 40

Jeden jedzie po błocie a drugi tylko kręci kołami.

dla mnie ogolnie dyskusja mega bez sensu, to który ciągnik przeciągnie który zależy od warunków na placu, od operatorów i od tysiaca innych aspektów.

Traktor ma się nam podobać, być ekonomiczny, niezawodny i mieć blisko dobry serwis :)

Ja sie tym kieruje zawsze przy wyborze każdego sprzętu - czy to ciągnika, samochodu czy nawet telefonu komórkowego

Pozdrawiam YacentY www.yacenty.pl
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

GoPro Fan Club - www.goprofc.com

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#3144 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 13 październik 2015 - 08:16

Tak oczywiście jest ogólnoświatowy spisek przeciwko kubocie. Agroscope, dlg, 44 tuning, wiele tytułów prasy rolniczej, gdzie kubota wypada słabiej od konkurencji oni wszyscy spiskują przeciwko kubocie. A ja jestem też członkiem tego spisku jak by inaczej.

@PawelWlkp Co do ostatniego zdania. gdybyś wiedział w ogóle o czym czytasz i piszesz, jak i kto robi pomiary spalania samochodów osobowych nie wklejał byś tego linku. Spalanie aut mierzone jest na hamowni przez samego producenta (małe przełożenie na ruch drogowy), który zainteresowany jest niskim wynikiem z wiadomych przyczyn. Mało tego w przypadku aut niezależne podmioty dokonujące testów drogowych obalają te wyniki. Wszelakie testy ciągników rolniczych prowadzone są przez niezależne podmioty. Które nie mają żadnego interesu by któryś wypadł gorzej a inny lepiej. łapiesz różnice?

Podsumowując testy spalania wykonywane przez samych producentów (mających interes w ich wyniku) są podważane przez niezależną prasę media instytuty. Spisku nie ma. Producenci ciągników nie robią sami testów spalania, nie podają wyników. Robią to niezależne podmioty jak w przypadku aut bezinteresowne.

Dajcie już spokój z tymi filmami to dziecinada w sieci jest cała masa filmów jak dowolny traktor jednej marki jest przeciągany lub przeciąga dowolny traktor innej marki. To dyskusja bez sensu. I o niczym nie świadczy.

Edytowany przez hubertuss, 13 październik 2015 - 08:18.

#3145 Share gazela77

gazela77

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 290 postów
  • Zainteresowania:muzyka trance, fotografia, łowiectwo

Napisany 13 październik 2015 - 08:22

co sadzicie o marce kubota Święte słowa Yacenty, dlatego wybrałem moją Kubotę i jak dotąd nie żałuję.
Pozdrawiam :-)

#3146 Share czareczek85

czareczek85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 305 postów
  • Zainteresowania:piękne kobiety

Napisany 13 październik 2015 - 14:53

co powiecie na to że w 128 przyjechali i odkęcali pokrywę zaworów i szukali śrub bo się odkręcają dwie znaleźli odkręcone trzeciej nie udało się im znaleźć jaja

kilka ledwo siedziało już. dzeje się tak bo nie wkręcone na klej. TO CI MASZ JAPOŃSKĄ niezawodność

#3147 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 13 październik 2015 - 16:52

Tą trzecią może ktoś znajdzie kiedyś na dnie miski olejowej. A japońska niezawodność w przypadku kuboty jest po prostu przereklamowana. Nie zawodne to były kiedyś japońskie auta z przełomu lat 80 tych i 90 tych i to nie wszystkie. Dzisiaj nawet japońskie auta nie odbiegają w tej dziedzinie od większości.

#3148 Share pp1208

pp1208

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 210 postów

Napisany 13 październik 2015 - 19:24

co sadzicie o marce kubota hubertuss

ostatnie zdanie nie prawdziwe :) zobacz na necie statystyki awaryjności aut. pierwszych kilka miejsc zajmują japońskie sammochody. Jak dobrze pamiętam 2,3,4 miejsce TOYOTA :)

#3149 Share inwi

inwi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 129 postów
  • Zainteresowania:maszyny rolnicze, komputery

Napisany 14 październik 2015 - 21:40

wielka mała toyota. Mój znajomy miał 2 toyoty obie kupił używane jedna z pewnego źródła i obie nasadził całe mnóstwo niecenzuralnych słów, a teraz ma stare volvo i jest zadowolony, brat ma hondę co sama wzywa cie na serwis i wymianę oleju, tuż po gwarancji drzwi kierowcy się rozklejają. Gdzie ta jakość. Ja ma i30 zawieszenie stuka, klima słabo działa, notorycznie przepala żarówki; ale będę sobie je chwalił bo jak je kupowano to w dieslu kosztowała mniej niż konkurencja w benzynie.(do usterek przywykłem i nie przeszkadzają mi w codziennej eksploatacji). poza klockami hamulcowymi kilkoma kabelkami wszystko mam w oryginale nawet wycieraczki przy przebiegu ponad 100tys km.Czasy się zmieniły żadna marka nie gwarantuje ci jak kiedyś niezawodności w każdym swoim modelu, ale każda stara nieodstawać od przeciętnej. Co do rozpatrywania marki to ten temat powinien mówić o tym jak traktuje was serwis i dealerzy bo to świadczy o marce bardziej niż czasem nieudany model, a dopiero potem o usterkowości. odbijając na grunt samochodów na przykładzie brata widzę jak o klienta dba o klienta honda a robi to wzorowo. jak coś sie zepsuje wymieniają bez szemrania kulturalnie i z uśmiechem do klienta.Na przykładzie i30 widzę że trochę zależy od miasta ełk białystok. Największe rozczarowanie dla mnie to bmw które chciało umyć ręcę od padniętego silnika serwisowanego w aso. Można można i co marka dealer miasto model a odczucia mogą być skrajne. Co do testów ja swoja i30 kupiłem w momencie kiedy korea kojarzyła się z szajsem, kupiłem dzięki testom niemieckim

#3150 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9691 postów

Napisany 14 październik 2015 - 21:58

a ja miałem "królową lawet" - lagunę, co prawda 2 FL i auto dwa razy mnie zawiodło na dystansie 150k km.

dziś mam wieswagena i już tydzien po roku czyli zaraz po gwarancji zaczeły skrzypieć drzwi kierwocy :P

tak po prostu juz jest

Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3151 Share kamil16251290

kamil16251290

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 556 postów
  • Zainteresowania:Zachodnia technika rolnicza, majsterkowanie, udoskonalanie, jeżdżenie wszystkim co ma koła i silnik.

Napisany 28 listopad 2015 - 17:19

http://www.farmer.pl/technika-rolnicza/ciagniki-kubota-produkcja-w-japonii-ostatnie-zabiegi-montazowe-w-kutnie,61142.html

Moje posty wyrażają moje zdanie i jeśli ktoś się z nimi nie zgadza to jego problem.

#3152 Share Dasiekk

Dasiekk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 146 postów

Napisany 22 grudzień 2015 - 23:49

W tamtym tygodniu zamówiona Kubota M6060. Na tle konkurencji- biorąc pod uwagę standardowe wyposażenie -  cena rewelacyjna.

#3153 Share pp1208

pp1208

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 210 postów

Napisany 23 grudzień 2015 - 08:29

co sadzicie o marce kubota Dasiekk

oby służyła ;)

#3154 Share dominik1989

dominik1989

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 72 postów

Napisany 23 grudzień 2015 - 20:35

Koledzy przerabiał ktoś problemy z maksymalnym udźwigiem w Kubocie 7040? Zakupiłem opryskiwacz 1000l, zalałem na próbę do pełna woda a tu niespodzianka nie oderwał podnośnik go nawet od ziemi. Po ponownych próbach gdy w zbiorniku było 800l podniósł, ale nie do samej góry, dla porównania z tą zawartością wody poradził sobie z podniesieniem 35letni mf-235 z 15tys mtg. Mogłem jeszcze przełożyć wieszaki na cięgnach na tylny otwór lecz nie było już na to czasu, sprawdzę to jutro. Pierwszy taki przypadek gdzie Kubota nie dała rady czemuś zaczepionemu. Dodam iż opryskiwacz to holder który ma bardzo płaski zbiornik, gdzie ten deklarowany udźwig 2300kg.

Edytowany przez dominik1989, 23 grudzień 2015 - 20:47.

#3155 Share roter

roter

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 93 postów

Napisany 23 grudzień 2015 - 23:38

Miałem okazję mieć w rękach na test Kubotę teoretycznie 140 KM a wg testów z gazet ma tylko 110 KM...a wg mnie nie wiem czy ma 100.

Z pługiem 4 skibowym - ledwo ledwo na pagórku słabiutko.

Kiepski uciąg, słaby podnośnik, wielkie spalanie, słabe rozłożenie masy, słaba ergonomia.

Niestety Kubota a reszta świata to wciąż daleka droga. Porównują co New Holland, Case, Massey, Deutz...nie można porównywać. Może robią dobre ciągniczki do sadów ale w rolniczych muszą sie sporo poduczyć.

#3156 Share pp1208

pp1208

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 210 postów

Napisany 24 grudzień 2015 - 08:22

co sadzicie o marce kubota dominik1989

jezeli masz cięgna zapiete na otworze tym najblizej ciągnika lub na środkowym to nie bedzies miał tych 2300kg na podośniku. przełóż otwór i wtedy spróbuj ;)

#3157 Share dominik1989

dominik1989

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 72 postów

Napisany 24 grudzień 2015 - 22:54

Oczywista sprawa, tylko już zapiąłem opryskiwacz i  wyleciało mi to z głowy, przełożenie wieszaków, a później dojście utrudnione. Po świętach zbadam sprawę, ale obawiam się że kolorowo nie będzie.

#3158 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9691 postów

Napisany 24 grudzień 2015 - 23:02

co sadzicie o marce kubota Uczyli w szkole fizyki? Z tego co piszesz to chyba było pod górkę do szkoły

#3159 Share dominik1989

dominik1989

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 72 postów

Napisany 25 grudzień 2015 - 11:51

Tak i nie miałem nigdy z fizyką problemów. Pisząc posta miałem na myśli to, że nie bardzo tyle to pomoże by uniósł pełny opryskiwacz łącznie z woda do płukania układu ok 150l. A Tobie nadęty przemądrzały Bufonie dziękuje bardzo był to ostatni post na tym forum! Jednak wiele ludzi miało rację, że tu tylko dla gimbazy jest miejsce. Rozumiem, że Kubota sponsoruje Ciebie, ale to nie jest powodem by każdy kto wyrazi opinie na temat marki był w ten sposób traktowany. Panie i Władco, przedstawicielu światowej inteligencji proszę o usunięcie mojego konta, to będzie dla mnie najlepsze posunięcie odkąd go założyłem.

Edytowany przez dominik1989, 25 grudzień 2015 - 12:04.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3160 Share Mikruss

Mikruss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1158 postów

Napisany 25 grudzień 2015 - 12:36

co sadzicie o marce kubota Przesuń na wieszakach A później się wymądrzaj. Przesunięcie o ok 5 cm da Ci kilka set kilogr. zależności od podnosnika