Skocz do zawartości

Zdjęcie

co sadzicie o marce kubota

3377 odpowiedzi na ten temat

#3121 Share akacja

akacja

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 404 postów

Napisany 30 lipiec 2015 - 22:07

No tak bo tłumnik jest najważniejszą częścią ciągnika...Chłopie Ty to masz cierpliwość z tą krytyka kuboty,chyba że masz w tym cel i pewnie tak jest..A tu żniwa,a nasz ekspert od wad kuboty ciągle ma czas a ponoć rolnik[producent rolny,to teraz takie modne określenie].Może troche polemiki na temat agronomi w celu upewnienia...Pamietaj każdy ciągnik ma swojego klienta i ani ty ani nikt tego nie zmieni...takie są realia.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
co sadzicie o marce kubota Dzisiaj, 16:24
  •  

#3122 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 31 lipiec 2015 - 05:08

Kto napisał, że tłumik to najważniejsza część ciągnika? Napisze jeszcze raz ktoś zapytał o ten tłumik i czy to, że jego położenie jest związane z dpf na poprzedniej stronie. Więc napisałem dlaczego tak jest.

Wiem, że jest tu kilka osób, które natychmiast złoszczą się, gdy ktoś napisze o kubocie nie po ich myśli. Ale nic mnie to nie obchodzi. Staram się pisać tak jak jest. tak samo jak nie obchodzi mnie kto co kupuje. Ani nie pisze, żeby kuboty nie kupować. @akacja twoje żale pod moim adresem czy doszukiwanie się w moich postach czegoś, czego tam nie ma to przejaw twojej frustracji. Wszystko ci nie pasuje i tolerujesz tylko jedną wersję. Ta jaka ci pasuje. 

PS o moje żniwa się nie martw. Wszystko idzie planowo. A kubota w czerwcu na 5 miejscu i  sprzedaż spadła o nie całe 8 % Widać coraz mniej ją kupują.

#3123 Share akacja

akacja

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 404 postów

Napisany 06 sierpień 2015 - 21:02

kolego ja sie Tobie żale????.Facet ja sie z ciebie smieje,bo kazdy wpis z Twojej strony to krytyka marki,nawet ostatni spadek sprzedaży?Sprzedaz spadła kazdemu producentowi bo skończył sie program i wszyscy czekaja jaki bedzie nastepny.A twoje zniwa i plony..HM pewnie sa rzędu 3 tonek a jak bóg da bedzie więcej.Bo jakos na tematach uprawy roslinnej cie nie widze..I nie bede cie więcej krytykował bo zaraz szczelisz focha jak małolat i bedziesz sie domagał jakis punktów karnych itd.Stań do walki agronomicznej pokaz że jestes rolnikiem prawdziwym a nie marketingowcem skupiajacym sie tylko na krytyce marki której nie reprezentujesz..Dobra czas sie zrelaksować po skoszeniu pszenżytka Pizzaro[polecam] 8,8 średni plon z ha.Pozdrawiam.Suchych zbiorów i dobrych cen Panowie życze... :ph34r:

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Nowości w stajni Kubota zobacz »

•  

#3124 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 07 sierpień 2015 - 13:10

Śmiać to się możesz z siebie. Bo po pierwsze. Pisząc o strzelaniu/szczelaniu focha jak małolat i domaganiu się kar. Dowodzisz tylko jak bardzo frustrują cię moje wypowiedzi. Brak ci argumentów merytorycznych więc piszesz, że się ze mnie śmiejesz. Do jakiej walki ty chcesz stawać, skoro nie umiesz sobie merytorycznie radzić. Więc sięgasz po przytyki osobiste.

Po drugie czytać i pisać ze zrozumieniem nie potrafisz. Piszesz, że sprzedaż wszystkim spada a ja ci piszę sprawdź to. Bo to taka sama prawda jak te twoje 8,8. Kto to widział, kto to ważył? Poza tym pisze się "strzelisz" zamiast "szczelisz". Na co dzień też mówisz "szczelasz".

Po trzecie o plonach nie dyskutuję. Bo wiem, że wielu ma spory dar fantazji w tym temacie. Nawet w mojej wsi. Oczywiście są rolnicy zbierający więcej ode mnie z hektara. Nie boli mnie to. Tak samo jak nie rusza mnie twoje 8,8. Chociaż pewnie zakładałeś, że mnie to bardzo rozdrażni. Chwaląc się tym. Poza tym nie ma obowiązku udzielania się we wszystkich tematach forum. Jak chcesz mogę napisać, że się na produkcji zbóż nie znam i mam tonkę.

Podsumowując lepiej mieć 3 tonki z ha. Niż tak niskie zdolności w posługiwaniu się językiem polskim w mowie i piśmie. Bo 3 tonek na polu nie widać. A to co ty tu produkujesz razi ludzi tutaj i na co dzień i to bardzo. Więc zanim wydasz komuś walkę agronomiczną popracuj nad j. polskim. I nie bierz się za przytyki osobiste bo sam widzisz jak to fajnie jest. Gdy czytasz co o tobie napisałem.

Jeszcze raz ci napiszę. Ktoś zapytał czy tłumik z boku maski jest przez dpf. Napisałem co napisałem. Naprawdę nie musisz tu się produkować tym bardziej, że robisz to nie udolnie i nie merytorycznie.

#3125 Share matrol6

matrol6

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów
  • Zainteresowania:Muzyka, Meteo, Motoryzacja, Mechanizacja, Sport

Napisany 31 sierpień 2015 - 18:34

co sadzicie o marce kubota Witam! Mam pytanie odnośnie części zamiennych. Czy ktoś wie gdzie można kupić/zamówić filtr kabinowy do Kuboty ME9000? (oryginalnie umiejscowiony jest Denso EJL, którego nie ma w ofercie) Wymiary to:292 X 104 X 42. Jeśli ktoś się orientuje w temacie, proszę by dał znac...

Edytowany przez matrol6, 31 sierpień 2015 - 18:36.

#3126 Share dachu127

dachu127

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 263 postów

Napisany 31 sierpień 2015 - 19:22

co sadzicie o marce kubota we wszystkich europejskich ciagnikach wydech przy słupku, to standard łącznie z belarusami, tylko kubota się cofa... No ale ona jest japońska. .. przecież taki wydech przeszkadza w codziennej pracy więc nie piszcie głupot że to nie jest ważne gdzie jest rura. ..

#3127 Share kubaska

kubaska

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 207 postów

Napisany 08 wrzesień 2015 - 15:57

Witam! Mam pytanie odnośnie części zamiennych. Czy ktoś wie gdzie można kupić/zamówić filtr kabinowy do Kuboty ME9000? (oryginalnie umiejscowiony jest Denso EJL, którego nie ma w ofercie) Wymiary to:292 X 104 X 42. Jeśli ktoś się orientuje w temacie, proszę by dał znac...

sprobuj w sf filter. jeszcze nie bylo filtra dla ktorego zamiennika by mi nie znalezli

#3128 Share matrol6

matrol6

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów
  • Zainteresowania:Muzyka, Meteo, Motoryzacja, Mechanizacja, Sport

Napisany 09 wrzesień 2015 - 09:27

sprobuj w sf filter. jeszcze nie bylo filtra dla ktorego zamiennika by mi nie znalezli

Faktycznie, jest! Dziękuję bardzo za pomoc. :)

#3129 Share pp1208

pp1208

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 210 postów

Napisany 27 wrzesień 2015 - 20:00

polecam ciekawy filmik. Widac jak "lekka" kubota przeciąga cięższego MF'a. Fakt mf słabszy ale akurat tu bardiej decydowała masa i zaparcie :)

#3130 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 27 wrzesień 2015 - 21:08

A także kierowca, ciśnienie w  oponach itd. Nowe opony (miękka guma) vs stare. Takie konkursy to żadna miara. Tym bardziej, że mf 6260 wg konedaty waży nie całe 4700 kg.  Kubota 135 gx wg strony producenta 5200 kg. Podczep taka kubotę do następcy tego mf a modelu 6613 wg konedata waga 6100 kg.  Wynik będzie całkiem inny. No i wychodzi, że ta kubota jest jednak lekka na tle nowej konkurencji nie tylko z pod znaku mf a.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3131 Share pp1208

pp1208

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 210 postów

Napisany 27 wrzesień 2015 - 21:16

miękkość gumy i operator w takim starciu niema prawie zadnego znaczenia :) widac na filmiku ze za drugim podejściem kierowca MF'a pierwszy ruszył a jedank kubota sie z tego wyratowała. Kubota wazy 5,2 tony z wszystkimi obciąznikami. jak widac na kołach i niema a z przodu niewiadomo bo nie widac. 

#3132 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 27 wrzesień 2015 - 21:30

No właśnie nie wiadomo tak samo jak nie wiadomo jakie było ciśnienie w kołach itd. Chociaż widać, że te w kubocie bardziej się uginają. A jeśli uważasz, że miękkość samej gumy nie ma znaczenia zwłaszcza na twardym podłożu. No cóż nie mamy o czym dyskutować. Każdy może uważać jak chce.

#3133 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 28 wrzesień 2015 - 07:16

tak dla równowagi

i mój faworyt

Edytowany przez qazi, 28 wrzesień 2015 - 07:22.

#3134 Share pp1208

pp1208

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 210 postów

Napisany 28 wrzesień 2015 - 20:12

@up na pierwszym filmiku kubota goła bez obciążników a landini ma na kołach i niewiadomo czy z przodu niema.

na drugim takze lambo z turem a kubota bez. ale za to kubota niby mocniejsza wiec sie wyrównało :) 

#3135 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 29 wrzesień 2015 - 06:58

Aż żałuje że nie napisałeś albo zacytowales tego co @hubertuss napisał pod filmem wstawionym przez Ciebie

więc jak widac potwierdzają sie słowa @hubertussa ze takie konkursy to żadna miara

#3136 Share pp1208

pp1208

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 210 postów

Napisany 29 wrzesień 2015 - 08:10

niby tak ale tez nie jest tak jak tu większość mysli ze kubote to kazdym nawet mniejszym ciągnikiem da rade przeciągnąć. MI tylko o to chodziło. 

#3137 Share przemek28_28

przemek28_28

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 417 postów

Napisany 07 październik 2015 - 19:26

co sadzicie o marce kubota rzadko zgadzam sie z hubertussem ale ten filmik kuboty z mf pokazuje ze Mf tez jest lekki bo seria 61-62 to lekkie ciągniki a w konkursach przeciągania bardzo duże znaczenie ma waga ciągnika, opony ich stan rozmiar oraz mieszanka gumy no i oczywiście operator bo widać ze mf ledwo koła sie kręcą pewnie wina przełożenia. Polecam coś ciężkiego nawet o mniejszej mocy i ta kubote pozamiata.

#3138 Share Mikruss

Mikruss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1158 postów

Napisany 07 październik 2015 - 21:03

A Valtra seri N 123 PS waży prawie 6 ton zalana do pełna....

Więc waga kuboty też nie jest za duża :D

#3139 Share przemek28_28

przemek28_28

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 417 postów

Napisany 08 październik 2015 - 17:45

co sadzicie o marce kubota Napisałem kolego tez bo miałem na myśli ze kubota tez lekka na pomocnika ok ale nie jako główny

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3140 Share czareczek85

czareczek85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 305 postów
  • Zainteresowania:piękne kobiety

Napisany 09 październik 2015 - 20:33

polecam ciekawy filmik. Widac jak "lekka" kubota przeciąga cięższego MF'a. Fakt mf słabszy ale akurat tu bardiej decydowała masa i zaparcie :)

ewidentnie jest widoczne oblodzenie ziemi. Dlatego wygrała kubota bo wjeżdza do budynku widać nawet jak w masseyu zablokował koła a idzie jak po maśle ewidentnie oblodzona ziemia. Nawet widać jak się błyszczy lód, że też nikt tego z was nie zauważył.

Edytowany przez czareczek85, 09 październik 2015 - 20:36.