Skocz do zawartości

Zdjęcie

co sadzicie o marce kubota

3377 odpowiedzi na ten temat

#3061 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9683 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Internet

Napisany 09 czerwiec 2015 - 16:30

Portal może sobie przyjmować reklamodawców. Może nie które reklamy są zbyt nachalne ale ok. Ale usuwanie tematów to trochę dziwna strategia na przetrwanie portalu. Wszak główną dewizą forów powinna być bezstronność. A usuwanie tematów nie wygodnych bo mówiących prawdę o wyrobach jednego z reklamodawców nie jest raczej bezstronne.

http://tractortestla...edu/testreports

Tutaj znajdują się owe testy, do których były linki w usuniętym temacie.

http://tractortestla...bc-33a5a60fea84

http://tractortestla...ce-a199bc6ac8b2

http://tractortestla...5a-ef1e6e960730

Na przykładzie tych testów nie widać, aby kubota 110 paliła jakoś szczególnie mało na tle. Case i Nh. Przyznać trzeba, że Kubota ma najniższy poziom hałasu. Ale też żenująco niski moment obrotowy. Case i Nh mają po około 90 Nm więcej. Chociaż silnik kuboty ma około 10 % większa pojemność. Szkoda, że test kuboty nie zawiera pomiarów zuzycia paliwa przy częściowych obciążeniach lub całkowitych na poszczególnych biegach. Zużycie paliwa w g/kwh tych 3 ciągników o podobnej mocy jest w zasadzie podobne. chociaż widać, że gdy wdusimy w kubocie gaz do dechy zużycie paliwa gwałtownie wzrasta.

http://tractortestla...Id=4805395&.pdf

http://tractortestla...55-af5fed7ed11b

http://tractortestla...e5-6e274905803a

Kubota 9960 nie wypada już tak dobrze na tle case i nh. Spalanie wyższe. Moment obrotowy jak zwykle maleńki. 70 Nm niej niz pozostali. W kabinie nie jest już tak cicho jak w 110. Do porównania wybrałem ciagniki wprowadzone na rynek mniej więcej w tym samym okresie czasu. Innych podobnych wymiarami mocą i z podobnego okresu produkcji na tej stronie nie znalazłem a szkoda.

Hubertuss, bardzo mi przykro, że nie potrafisz odnaleźć na portalu treści, które sam przytaczasz.

Nikt z portalu nie usuwa żadnych treści, jeśli nie są to treści łamiące prawo.

Zobacz sobie ze temat na który się powołujesz był, jest i pewnie jeszcze długo będzie.

Rzucasz niczym nie potwierdzone oszczerstwa pod moim adresem, jakoby to ktoś miał usunąć treść która jest dostępna dla wszystkich.

Jako dowód podaję link do tematu: http://www.agrofoto....bota-135gx-gxs/

Tym samym oczekuję od Ciebie przeprosin.

To samo tyczy się użytkownika JD1052 i roter. Oczekuję od was przeprosin, za niczym nie potwierdzone pomówienia jakobyśmy mieli usuwać treści, których nie usuwamy i nie jesteśmy stronniczy w Waszej dyskusji na temat danej marki czy produktu.

Pozdrawiam YacentY www.yacenty.pl
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

GoPro Fan Club - www.goprofc.com

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
co sadzicie o marce kubota Dzisiaj, 01:54
  •  

#3062 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 09 czerwiec 2015 - 17:10

http://www.agrofoto....tratora/page-50

Fajnie, że odezwałeś się po 7 dniach. Gdzie byłeś wtedy, gdy o to pytałem? Ty lub ktoś z moderatorów. Trzeba było wtedy mi napisać, że wysuwam jakieś oszczerstwa a temat istnieje. Teraz oczywiście można zapytać o co chodzi bo temat po kilku dniach wrócił. Jak widać nie tylko ja miałem przewidzenia.

Tak więc przepraszam Cię uniżenie za te moje oszczerstwa. Bo kto wie jeszcze proces mi wytoczysz. To oczywiście moja wina mam słaby wzrok i przez kilka dni nie widziałem tego tematu. Chociaż wcześniej go widziałem i od kilku dni znowu widzę. A co stało się z tematem? No cóż jesteś administratorem, masz dostęp do serwerów sprawdź.

Ten post potraktuj również jako odpowiedź na wiadomość do mnie. No chyba, że chcesz abym cię jeszcze raz przeprosił to daj znać. Nie zrobiłem zrzutu ekranu ani zdjęcia, nie widziałem tego tematu tam gdzie jest teraz więc faktycznie moja wina. Na przyszłość będę bardziej przewidujący jak by co.

Edytowany przez hubertuss, 09 czerwiec 2015 - 17:34.

#3063 Share pp1208

pp1208

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 207 postów

Napisany 30 czerwiec 2015 - 19:33

Panowie ma ktoś orginalny ładowacz KUBOTA ? jak sie sprawuje i jak wychodzi cenowo ? 

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#3064 Share krowka62

krowka62

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 381 postów

Napisany 30 czerwiec 2015 - 20:21

W połączeniu z Kubotą M8560 jest idealnym rozwiązaniem (LA1354).   Udźwig ze względu na masę ciągnika nie jest rewelacyjny choć do palety 1500 kg wystarczy. Amortyzacja - tłumienie drgań przepisowo działa. Zastrzeżenia można mieć do poziomowania hydraulicznego - niekiedy potrzebna jest korekta - zaletą tego systemu jest to że można wyłączyć poziomowanie.Ogólnie ładowacz prosty  - solidny jak całą Kubota.

#3065 Share krzysztof1987

krzysztof1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 473 postów

Napisany 30 czerwiec 2015 - 21:00

solidny to nie za bardzo napewno prosty miałem kupować ładowacz kuboty ale w pore sie obudziłem przecież tam nie ma wymiennych tulejek i jego budowa jest jak najtańszy robiony w stodole

#3066 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 01 lipiec 2015 - 05:22

To tak jak z ciągnikami kuboty. Niby proste, niby tanie. Ktoś powie fajnie. Ale ta prostota i oszczędności ograniczają miejscami funkcjonalność, komfort czy osiągi.

#3067 Share krzysztof1987

krzysztof1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 473 postów

Napisany 01 lipiec 2015 - 07:31

akurat z tym to sie nie zgodze mam 110 gx i mam też konkurencyjne marki dla kuboty takie jak jd i kubota mi sie wydaje komfortowa funkcjonalna oszczędna ( w lekkich pracach owijarka 1,2l/ h ) bardzo mało jak na 116KM prosta nie jest a ty hubertuss pisałeś pewnie o kubotach ze starszymi kabinami bo te nowsze są super 

#3068 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 01 lipiec 2015 - 13:04

110 i 140 faktycznie na tle tych xx60 prezentują się lepiej. Powiedzmy średni poziom na tle konkurencji. Nie jest super jak w jd czy fendtach ale nie najgorzej. Ale te mniejsze to już poziom daleko odbiega od średniego. Jakość wykonania, komfort to raczej niższe poziomy na tle konkurencji. Na targach oglądałem jeszcze starszą xx40. Instalacja elektryczna pod maską ładnie ułożona. Obok stała 60xx. Tu kabelek tam bezpiecznik. Wpięte gdzie popadło. Jak by ktoś sam ta wiązkę dorabiał. Krótki tłumik itd. Na przykładzie serii xx40 i xx60 widać niektóre oszczędności jak na dłoni. No i plastiki w kabinie oraz poszerzenia błotników są naprawdę niskiej jakości. Chyba z przetopionych butelek pet zrobione. Jaka cena taki ciągnik.

Co do ładowacza kuboty to może, gdy znajdzie się ktoś, kto kupuje taki ładowacz do okazjonalnej pracy to mu długo wytrzyma. Jeśli będzie intensywnie eksploatowany przy dużej hodowli. To po paru latach na złom. Lub pracochłonne i generujące koszta zabawy z przerabianiem na wymienne tuleje. O ile się w ogóle da. Poziomowanie hydrauliczne to też cięcie kosztów i masy.

Edytowany przez hubertuss, 01 lipiec 2015 - 13:12.

#3069 Share krzysztof1987

krzysztof1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 473 postów

Napisany 01 lipiec 2015 - 19:58

kolego akurat nie trafiłes ze swoimi spostrzeżeniami i nie zaglądałeś na mój profil ze mam tez wpisane że posiadam ciągniki marki jd a kubota to najnowszy konik w gospodarstwie i tu cie zadziwie ponieważ interesowałem sie jd i kubotą i popadło na kubote że przybyła do gospodarstwa oczywiście kubota w nowszej kabinie bo te stare to mi nie pasowały i o dziwo kubota o 4 tys droższa od jd podobnej mocy i nawet jd miał w standardzie siedzenie pomocnika za co kubota pobiera dodatkowe pieniądze natomiast jak zobaczyłem ładowacz kuboty który miałem kupować zmieniłem na mx 

#3070 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 01 lipiec 2015 - 20:33

Kubota 110 gx była droższa od jd 6r czy może myślisz o 5m czy 6 mc? Bo jd ma w ofercie modele droższe i tańsze lepiej i gorzej wykonane i wyposażone.

Edytowany przez hubertuss, 01 lipiec 2015 - 20:33.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3071 Share krzysztof1987

krzysztof1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 473 postów

Napisany 02 lipiec 2015 - 06:19

nie wiem jaki to był model jd wiem że miał ok 115 KM i był tańszy od odpowiednika kuboty a i cena serwisu w jd była dużo droższa jak w kubocie i biorąc pod uwage wszystkie za i przeciw popadło że kubota przybyła do gospodarstwa i najlepiej jak w gospodarstwie są obie marki jd i kubota u mnie jd jeden służy do transportu dużych przyczep i do orania i świetnie sobie z tym radzi bo jest ciężki i przyczepa nim nie buja a ciąga ładunku ok 20 ton natomiast kubota pracuje w ładowaczu kosiarce agregacie uprawowo siewnym i talerzówce dodam że jak podczepiliśmy kubote do owijarki spalała 1,2l/h co było dla mnie szokiem natomiast w ciężkiej talerzówce jak ją męczę spalanie pokazuje ok 20l/ha kosiarce 3,2 stoll 3,5l/ha przy ekonomicznej pracy na większym areale bez przejazdów natomiast mam jeszcze mniejszego jd do pryskania bo ma wąskie koła i do lekkich prac i nawet na pokazach z handlowcem jd rozmawiałem i mówił że najlepiej jak w gospodarstwie pracują obie marki jd i kubota bo swietnie sie uzupełniaja 

#3072 Share inwi

inwi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 129 postów
  • Zainteresowania:maszyny rolnicze, komputery

Napisany 03 lipiec 2015 - 09:20

Te 1,2l/h to chyba trochę za rewelacyjny wynik tyle a nawet więcej palą ciągniki na luzie bez gazu w tej mocy co podkopuje wiarygodność tego co piszesz. Zakładając że owijarka jest stacjonarna i owijasz bez gazu to i tak hydraulika powinna trochę dorzucić do wyniku.Tak samo wynik z kosiarką rewelacyjny o kilka dziesiątych za rewelacyjny i to zakładając że wszystko ci się zgra idealne pole gdzie można jeździć równym szybkim tempem przy odpowiednim obciążeniu silnika. Najlepsze w tej klasie mocy ciągniki według dlg oscylują około 3,7 l/ha (w pracach wom) przeciętnie a najgorsze powyżej 4,5l/ha.Wygląda to tak jakbyś wszystko robił idealnie na idealnym polu a twój ciągnik wypadał równie dobrze jak fendty i inne dobrze wypadające w testach modele, nie pozostaje mi nic innego jak czekać na test dlg który to potwierdzi.Bo jak pokazują moje własne doświadczenia odczucia co do spalania bywają złudne.Jeszcze jedna sprawa te prace co je wymieniłeś równie dobrze ciągnik 80 km(poza talerzówka).chyba nie po to kupuje się koniki mechaniczne żeby z nich nie korzystać( choć ja używam max125 do tura,tylko poza nim to on robi prace typu pług i belarka a tam koniki maja już co robić)

#3073 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 03 lipiec 2015 - 12:15

Na górze strony macie przecież testy. I porównanie do modeli case i nh kuboty 110 i 9960. Z moim małym komentarzem. Stronę wcześniej też chyba jakieś linki wrzucałem.

#3074 Share krzysztof1987

krzysztof1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 473 postów

Napisany 03 lipiec 2015 - 22:10

Te 1,2l/h to chyba trochę za rewelacyjny wynik tyle a nawet więcej palą ciągniki na luzie bez gazu w tej mocy co podkopuje wiarygodność tego co piszesz. Zakładając że owijarka jest stacjonarna i owijasz bez gazu to i tak hydraulika powinna trochę dorzucić do wyniku.Tak samo wynik z kosiarką rewelacyjny o kilka dziesiątych za rewelacyjny i to zakładając że wszystko ci się zgra idealne pole gdzie można jeździć równym szybkim tempem przy odpowiednim obciążeniu silnika. Najlepsze w tej klasie mocy ciągniki według dlg oscylują około 3,7 l/ha (w pracach wom) przeciętnie a najgorsze powyżej 4,5l/ha.Wygląda to tak jakbyś wszystko robił idealnie na idealnym polu a twój ciągnik wypadał równie dobrze jak fendty i inne dobrze wypadające w testach modele, nie pozostaje mi nic innego jak czekać na test dlg który to potwierdzi.Bo jak pokazują moje własne doświadczenia odczucia co do spalania bywają złudne.Jeszcze jedna sprawa te prace co je wymieniłeś równie dobrze ciągnik 80 km(poza talerzówka).chyba nie po to kupuje się koniki mechaniczne żeby z nich nie korzystać( choć ja używam max125 do tura,tylko poza nim to on robi prace typu pług i belarka a tam koniki maja już co robić)

te 1,2 l/h owijarka polska stacjonarna ciągnik chodzi bez gazu a i tak do końca dźwigni nie trzymamy bo aż owijarka głupieje bo pompa ma sporą wydajność a w kosiarce chodził ciągnik kubota 110 gx z stoll 3,2 m dyskową na łące 18,89 ha i takie mu spalanie wyszło łąka dosyć długa a i kolego jak pociągniesz agregat uprawowo- siewny kongskilde ciągnikiem 80 KM to ci go oddam ty go nawet nie podniesiesz 

#3075 Share gazela77

gazela77

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 290 postów
  • Zainteresowania:muzyka trance, fotografia, łowiectwo

Napisany 03 lipiec 2015 - 22:20

co sadzicie o marce kubota A w mojej M8540 wczoraj wybiło 2000 godz na liczniku. I kurcze nic się jeszcze nie popsuło .

#3076 Share krzysztof1987

krzysztof1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 473 postów

Napisany 03 lipiec 2015 - 22:28

jest straszna nagonka na maszyny kubota a mi sie wydaja dosyc konkretne tylko ze nie lubia bardzo ciężkich prac i nie lubia być przeciążane zrobią ciężką prace ale dużo spalą a w lekkiej to prawie za darmo robią robote 

#3077 Share Simmi

Simmi

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 40 postów

Napisany 05 lipiec 2015 - 12:20

Kuboty palą dużo wyłącznie w pracach wymagających wysokich obrotów, niekoniecznie ciężkich. Dlatego Kubota u mnie nie pracuje w transporcie a pracuje za to w turze, przy orce, koszeniu łąk, prasowaniu itp. 

#3078 Share inwi

inwi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 129 postów
  • Zainteresowania:maszyny rolnicze, komputery

Napisany 05 lipiec 2015 - 22:23

chyba mnie nie zrozumiałeś nie twierdzę że kubota dużo pali jak perka, ale wyniki są strasznie dobre gdyby te wyniki były o 0,2l większe nie dziwiłbym się.Nie mogę się doszukać ile ona na luzie pali w necie ale ty masz to mi napisz ile pokazuje komputer(powina poniżej 1,2l a tyle typowo palą ciągniki tej mocy na luzie). Tam w nawiasie napisałem poza talerzówką więc jednak zaznaczyłem że nie do ciężkiej pracy, podobno masz jd nie wiem jakie nie wgryzałem się więc to byś zapioł do ciężkiej roboty o ile nie za małe.

#3079 Share krzysztof1987

krzysztof1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 473 postów

Napisany 06 lipiec 2015 - 07:08

na luzie kubota 110 gx pali 1,2 l/h i tyle samo w owijarce natomiast jak włącze klime podskakuje do 1,4l/h a dobre wyniki były dlatego że potrafimy wykorzystać możliwości tego ciągnika na obroty wałka zeby osiągnąć 540 były ustawione na 1000 i mały gaz żeby na wyświetlaczu pokazało 540 i włączona stała prędkość wałka gdzie posiada taką funkcje ten ciągnik jak i stałą prędkość silnika super sprawa i można tak zaprogramować ciągnik że lepiej wychodzi jak na testach ( testów nie czytałem ) mam suche fakty u siebie z gospodarsta natomiast w transporcie ja twierdze że pali za dużo jak ktoś wcześniej napisał kubota nie lubi obrotów silnika dużych 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3080 Share akacja

akacja

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 404 postów

Napisany 06 lipiec 2015 - 23:02

kubota 9960 z kosiareczką 2,8m-3l/ha,a jelonek 6100 z ta samą kosiareczka 6,5l/ha.Bo kubotka musiała wracać do paszowozu.Ale jutro do paszowozu i do kosiareczki kubotka a i pracownik gratis z powodu mniejszego apetytu.A jelonek narazie na parking a pózniej w opryski niech go chemia zżera jak on zzera mnie.