Skocz do zawartości

Zdjęcie

co sadzicie o marce kubota

3377 odpowiedzi na ten temat

#2941 Share wikorol

wikorol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 110 postów

Napisany 13 marzec 2015 - 19:09

Trudno radzić komuś jaki ciągnik kupić jak się nie zna do jakiego gospodarstwa go potrzebuje. Ja półtora roku temu kupiłem Kubotę 6040 i jak do dziś jestem z niej zadowolony do dziś nie miałem żadnej awarii (w mojej okolicy jest 7 Kubot niektóre mają  po 6-7 lat i też nie mieli żadnych awarii z wyjątkiem jednej w której był przeciek na skrzyni ale po paru miesiącach ustał bez naprawy) spalanie jest zadowalające. Jest bardzo zwinna i świetnie się sprawuje z ładowaczem czołowym, plusem jest duży udźwig ładowacza (Quick 26) 1,5 tony na minimalnych obrotach. Co do mocy to nawet poradziła sobie z gruberem Lemken o szerokości 2,52m z zamontowanym siewnikiem poplonów.

A co do rad jaki kupić to musisz zadecydować sam pytając o opinię znajomych i sąsiadów u których takie ciągniki się znajdują.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
co sadzicie o marce kubota Dzisiaj, 15:35
  •  

#2942 Share pp1208

pp1208

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 207 postów

Napisany 13 marzec 2015 - 20:12

zetor proxima lu case farmal

ja to zetora bym odrazu odrzucił i  tylko zastanawiał sie nad Casem a kubotą :) 

#2943 Share bidow

bidow

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 13 marzec 2015 - 21:04

jo wola ursusa

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Nowości w stajni Kubota zobacz »

•  

#2944 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 14 marzec 2015 - 06:51

Sprzedaż kuboty od początku 2015 roku spadła o 13 %. Już nawet desperackie reklamy i nie ustająca promocja nie pomaga. A pro po reklamy ta na af jest jedną z głupszych i ten kto ja wymyślił raczej w głowę powinien się uderzyć. Przecież jak najadę nie chcący na nią kursorem i reklama się rozwinie to i tak nie kupie tego ciągnika. Tym bardziej jak będzie mi to bębniło co chwila.

#2945 Share wino36

wino36

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 80 postów

Napisany 14 marzec 2015 - 12:40

co sadzicie o marce kubota a ja skorzystałem z tej reklamy i kupiłem kubotę

#2946 Share pp1208

pp1208

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 207 postów

Napisany 14 marzec 2015 - 12:54

co sadzicie o marce kubota hubertuss

nie tylko sprzedaz kuboty spadła w tym roku, także to nie wina marki tylko poprostu niema kupujących :)

#2947 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 14 marzec 2015 - 13:40

Sprzedaż jd wzrosła. Jak dobrze pamiętam o 17 % ursus też do góry. Kubota po prostu zajęła jakieś tam kilka procent rynku i skończyły się kilkudziesięcio procentowe wzrosty. Co pisałem już rok czy dwa temu.

#2948 Share pp1208

pp1208

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 207 postów

Napisany 14 marzec 2015 - 18:11

ale mysle ze dalej na 4 miejscu sie utrzyma :)

#2949 Share dominik1989

dominik1989

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 72 postów

Napisany 14 marzec 2015 - 19:49

Witam. Mam pytanie do użytkowników kuboty 6040, 7040 w grudniu zakupiłem model 7040 od początku podnośnik nie reagował w ogóle na ruchy dźwignią regulacji siłowej, dzwoniłem do serwisanta twierdzi, że wszystko jest w porządku tylko nie działa bez obciążenia. Zbliża się pierwszy przegląd po 50 godzinach, dziś zapiąłem widły do bel wiozłem sianokiszonkę i również brak jakiejkolwiek reakcji na ruchy dźwigni siłowej nie zależnie od położenia dźwigni regulacji pozycyjnej. Pytam Was przed owym przeglądem, by ewentualnie dopytać co i jak. Pozdrawiam

Edytowany przez dominik1989, 23 marzec 2015 - 16:17.

#2950 Share pp1208

pp1208

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 207 postów

Napisany 14 marzec 2015 - 20:07

u mnie było podobnie, tez to zgłaszałem bo myślałem ze to nei działa,a le tak ma byc. Zapiełem pług, pojecahałem na pole, opuściłem i gdy regulujesz tą dzwignią od pozycji siłowej to pług wchodzi głebiej lub wychodzi na wierzch. A skąd serwis do ciebie przyjezdzał ? bo do mnie tez ten mechanik co przyjechał to wyglądałem na praktykanta i stwarzał pozory na takiego :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2951 Share akacja

akacja

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 404 postów

Napisany 14 marzec 2015 - 21:22

Sprzedaż kuboty od początku 2015 roku spadła o 13 %. Już nawet desperackie reklamy i nie ustająca promocja nie pomaga. A pro po reklamy ta na af jest jedną z głupszych i ten kto ja wymyślił raczej w głowę powinien się uderzyć. Przecież jak najadę nie chcący na nią kursorem i reklama się rozwinie to i tak nie kupie tego ciągnika. Tym bardziej jak będzie mi to bębniło co chwila.

Jak czytam kolego Twoje wpisy to aż czuc iz pracujesz w konkurencji typu Zetor np.Nie jestem sympatykiem Kuboty bo to traktor do malych gospodarstw,lub jako pomocniczy w dużych gospodarstwach.Powiem tylko tyle,jednostka napedowa najpopularniejsza na swiecie nie wiem czy wiesz,jak nie wiesz to proponuje lekture...Duża częśc sprzetu budowlanego pracuje na tych jednostkach,ładowarki Manitou,Merlo,Jcb..itd. 

#2952 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 15 marzec 2015 - 10:04

Czego to już ja na tym forum nie czytałem, gdzie nie pracowałem. Najpierw korbanek teraz zetor. Coś źle z tym czuciem u niektórych. A co do pracy wolał bym korbanka niż kubotę. Zważywszy na sprzedaż rożnych maszyn i ogólną sieć sprzedaży korbanka, magazyny części itd. To wątpię czy kubota kiedykolwiek zbuduje w Polsce taką sieć z takim zaopatrzeniem w części, takimi obrotami i sprzedażą różnych maszyn rolniczych. Nawet zetor sprzedaje dwa razy tyle.

Napisałem tylko, że sprzedaż kuboty zamiast kilku dziesięcio procentowych wzrostów co jeszcze nie tak dawno było tutaj opisywane, spada. I to po mimo jakichś głupich reklam czy nie ustających promocji. Obecnie kubota jest na 5 miejscu i case depcze jej po piętach. Nie rozumiem więc sensu jakiegoś wykładu o silnikach. Bo pisałem o sprzedaży ciągników a nie silników.

Edytowany przez hubertuss, 15 marzec 2015 - 10:05.

#2953 Share pp1208

pp1208

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 207 postów

Napisany 15 marzec 2015 - 11:30

mysle ze jak kubota wprowadzi nowe modele kuboty M7 to sprzedaz znow wzrośnie :) przedstwaiciel mi mówił ze jak rolnik chce ciągnik powyzej 140 koni to juz kubota odpada bo nie posiada takich modeli i dlatego sprzedaje mniej, ale jak wprowadzą te modele to cos tam napewno sie poprawi. Sam będe miał model M7 na testy w tym roku :)

#2954 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 15 marzec 2015 - 12:26

Płonne nadzieje. Rynek dużych maszyn opanowany jest przez liczących się graczy takich jak jd, agco, cnh czy sdf. przez ponad 10 lat działania prowu w okół dużych gospodarstw skaczą ich przedstawiciele. A takie gospodarstwa posiadające już ciągniki sprawdzonych marek nie chętnie eksperymentują. Sama kubota m7 nie jest jeszcze może przetestowana. Ale z prezentowanych nawet na af zdjęć widać, że wykończenie kabiny odbiega od standardów jd, mf a czy fendta. Wyświetlacz zamontowano jak by w ostatniej chwili na rurce a montaż plastików i ich jakość tez pozostawia wiele do życzenia. Za to cena modelu 170 KM jak pamiętam ma wynosić około 100 tys euro. Tak więc ten model nie wytrzyma konkurencji z topowymi markami na dzisiejszym trudnym rynku. Tak jak konkurencji nie wytrzymał model 135 gx. Bo prawda jest taka, że kubota może coś tam ugrać na rynku prostszych, tańszych ciągników mniejszej mocy. W przedziale powyżej 100 KM. Chociaż jakieś modele oferują tak naprawdę się nie liczą.

#2955 Share samex69

samex69

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 582 postów

Napisany 16 marzec 2015 - 00:00

Hubertuss częściowo ma rację.Kubota w segmencie ciężkich ciągników nie ma startu z AGCO, CNH  i JD .Ale w średniakach i małych mieszała i będzie mieszać.

#2956 Share pp1208

pp1208

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 207 postów

Napisany 16 marzec 2015 - 07:43

startu może i niema ale jak wprowadzi modele M7 to napewno juz sprzedaz sie poprawi bo bedą mogli uderzyc także do tych wieekszych gospodarzy :) podobno ta nowa kubota ma byc bardzo cięzka w porownaniu do innych marek o podobnej mocy, gdzies widziałem porównanie ale juz nie pamietam gdzie ....

#2957 Share cebula440

cebula440

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 243 postów

Napisany 16 marzec 2015 - 07:46

ja to zetora bym odrazu odrzucił i  tylko zastanawiał sie nad Casem a kubotą :)

czemu zetor do odrzucenia podpowiec

#2958 Share pp1208

pp1208

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 207 postów

Napisany 16 marzec 2015 - 07:54

u nas w okolicy jest jeden i po prostu pali sporo i do tego silnik pracuje tak jakby miał cały czas ciężko. a do tego jak kupujesz podstawę to niema w nim nic, nawet zaczepu. nie mowa już o obciążnikach...

Edytowany przez kris14, 16 marzec 2015 - 09:19.
Pkt. 1.1 +1p. ostrzeżeń

#2959 Share cebula440

cebula440

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 243 postów

Napisany 16 marzec 2015 - 11:19

to fakt dopytywałam sie to wszystkie elementy kaza sobie dopłacic prawie 40 tys nie mówie tu o klimie  nawet

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2960 Share podlach93

podlach93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 230 postów

Napisany 17 marzec 2015 - 09:48

Płonne nadzieje. Rynek dużych maszyn opanowany jest przez liczących się graczy takich jak jd, agco, cnh czy sdf. przez ponad 10 lat działania prowu w okół dużych gospodarstw skaczą ich przedstawiciele. A takie gospodarstwa posiadające już ciągniki sprawdzonych marek nie chętnie eksperymentują. Sama kubota m7 nie jest jeszcze może przetestowana. Ale z prezentowanych nawet na af zdjęć widać, że wykończenie kabiny odbiega od standardów jd, mf a czy fendta. Wyświetlacz zamontowano jak by w ostatniej chwili na rurce a montaż plastików i ich jakość tez pozostawia wiele do życzenia. Za to cena modelu 170 KM jak pamiętam ma wynosić około 100 tys euro. Tak więc ten model nie wytrzyma konkurencji z topowymi markami na dzisiejszym trudnym rynku. Tak jak konkurencji nie wytrzymał model 135 gx. Bo prawda jest taka, że kubota może coś tam ugrać na rynku prostszych, tańszych ciągników mniejszej mocy. W przedziale powyżej 100 KM. Chociaż jakieś modele oferują tak naprawdę się nie liczą.

Kubota, która prezentowana była we francji była zaprojektowana trzy lata temu i tak długo była testowana. Przez ten czas użytkownicy i serwis zbierali info żeby ciągniki  z Lini produkcyjnej zeszły już bez niedoskonałości, a co do ceny to nie wiem z kąd kolega ma takie informacje bo jeszcze niemcy nie przygotowali cennika. Czy M135GX  nie wytrzymał konkurencji? Nie wiem to wszystko zależy od klienta, nie zapominajmy że ciągnik to cały czas narzędzie pracy. Coraz częściej rolnicy wybieraja M135GX zamiast JD seri 6M/R na silniku PVX4045 bo twierdzą że za ładne plastiki i światełka nie zapłacą aż tyle. Większość funkcji w kubocie i JD jest tych samych tylko inaczej się  nazywają napewno wnętrze kabiny w JD jest lepiej wykonane i z lepszych materiałów ale tak jak wspomniałem to nie salon gdzie przyjmujemy gości a narzędzie pracy.