Skocz do zawartości

Zdjęcie

co sadzicie o marce kubota

3377 odpowiedzi na ten temat

#2901 Share Piteriiv

Piteriiv

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 137 postów

Napisany 18 luty 2015 - 22:11

i co z tego że przedłużyła - jak pewnie już założyli nowe sposoby dymania klienta któremu szajs zacznie sie sypać a oni i tak będą wszystko zwalać na użytkownika i zarabiać na serwisie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
co sadzicie o marce kubota Dzisiaj, 11:43
  •  

#2902 Share traktorowski

traktorowski

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 20 luty 2015 - 14:21

Koledzy, jak wyglądała u was (pamiętam,że kilku o tym pisało) sprawa odnośnie nie trzymania ciśnienia w sekcjach hydrauliki zewnętrznej? Chodzi o to jak serwis to wyeliminował, wymienił na nowe czy naprawiał?

U mnie zrobili to tak:

Podobno fabrycznie nie ma tam zaworów odcinających i tylko takie rozwiązanie wchodzi w grę.

Jeśli tak jest to powinni ogłosić akcję serwisową.

Co o tym myślicie?

Widać, że zastosowano zamek hydrauliczny. Moim zdaniem bardzo proste i dobre rozwiązanie, które spełnia swoją funkcję.

Takie zamki montowane np. na siłownikach w pługach obrotowych i wszędzie tam gdzie ciśnienie oleju nie może spadać.

i co z tego że przedłużyła - jak pewnie już założyli nowe sposoby dymania klienta któremu szajs zacznie sie sypać a oni i tak będą wszystko zwalać na użytkownika i zarabiać na serwisie.

mądralujesz kolego o nowych sposobach dy...ia klienta, może coś wiesz na ten temat.

Według mnie Kubota spełnia oczekiwania klientów. Najpierw wydłużyła okresy przeglądowe, a teraz gwarancję.

#2903 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 20 luty 2015 - 16:04

Wydłużyć gwarancje to jedno..A uznawać ja potem to drugie. Jedno jest pewne klient musi zrobić więcej przeglądów i więcej kasy zostanie w serwisie. A z uznaniem gwarancji rożnie być może.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#2904 Share traktorowski

traktorowski

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 20 luty 2015 - 16:33

Z uznaniem gwarancji jest zawsze różnie.  Inne marki chyba nie są tak liberalne.

Wydłużając okresy przeglądowe klient rzadziej odwiedza serwis.

#2905 Share wino36

wino36

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 80 postów

Napisany 20 luty 2015 - 18:35

co sadzicie o marce kubota co do gwarancji to dobrze że dają na 3lata lub 4000mth. w innych markach podstawa to tylko jeden rok, a za dodatkową opłatą można wydłużyć na 3lata. Śmieszą mnie ludzie, którzy piszą że jak mam na 3lata gwarację na ciągnik to na tym jeszcze zarabia serwis bo trzeba serwisować. otóż nie trzeba. jeżeli nie poboba ci się serwisowanie lub jest za drogie to po prostu idziesz gdzie taniej/lepiej lub sam serwisujesz i tracisz gwarancję. ale to i tak jest lepsze niż mieć tylko na jeden rok gwaranję. przeszkadza wam gwarancja na 3 lata to po roku serwisujcie sobie sami i będziecie mieli tak jak wszędzie czyli na rok.

Edytowany przez wino36, 20 luty 2015 - 18:45.

#2906 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 20 luty 2015 - 20:41

Jak nie serwisujesz nie masz gwarancji proste. Fakt jest faktem, ze przez 3 lata chcąc zachować gwarancję musisz korzystać z aso. Równie dobrze możesz w ogóle nie pojechać do aso na pierwszy przegląd i stracić gwarancje ale nie o to tu chodzi. Po prostu masz gwaran cję 3 lata i jeździsz na przeglądy do aso. Nie twierdzę, że 3 letnia gwarancja jest zła po prostu nie ma nic za darmo.

#2907 Share samex69

samex69

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 582 postów

Napisany 21 luty 2015 - 13:35

A jak sam zrobię przegląd to mam go za darmo? Przecież mój czas także kosztuje a oleje i filtry tak czy tak kupić trzeba.

#2908 Share czareczek85

czareczek85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 304 postów
  • Zainteresowania:piękne kobiety

Napisany 21 luty 2015 - 14:10

Ale samemu kupuję się taniej filtry i oleje wiem z doświadczenia Można na głównym przeglądzie było zaoszczędzić ponad 1000zł ja tak robiłem sam kupowałem oleje i filtry a serwis tylko wymieniał

#2909 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 21 luty 2015 - 16:07

Już widzę jak rolnicy po gwarancji walą tłumnie w kolejkę przed serwisem bo ich czas też kosztuje. Dla mnie to gadka śmiechu warta. Bo nawet jak ktoś sam nie umie zrobić serwisu woła mechanika prywatnie. A filtry i oleje kupuje często tam gdzie taniej. I niestety nie jest to serwis.

#2910 Share JanuszM6040

JanuszM6040

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 126 postów

Napisany 21 luty 2015 - 19:25

Dziś w swojej kubotce zrobiłem następną modyfikację, odłączyłem zawór egr. Jaki przyniesie to efekt zobaczymy na wiosnę, teraz ciężko to ocenić 

chociaż wydaje mi się że lepiej wchodzi na obroty.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2911 Share pp1208

pp1208

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 207 postów

Napisany 21 luty 2015 - 20:27

co sadzicie o marce kubota JanuszM6040

nie zapomnij pochwalić sie efektami, ja czekam niecierpliwie :)

#2912 Share samex69

samex69

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 582 postów

Napisany 22 luty 2015 - 21:34

JanuszM6040 w jaki sposób to zrobiłeś ?

#2913 Share JanuszM6040

JanuszM6040

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 126 postów

Napisany 22 luty 2015 - 22:45

Wystarczy odłączyć wężyk sterujący zaworem egr. Zabieg w pełni odwracalny bez dużej ingerencji w układ. Wężyk sterujący należy rozciąć i zaślepić jego oba końce.

#2914 Share samex69

samex69

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 582 postów

Napisany 23 luty 2015 - 10:00

Pytałem gdyż ja również odłączyłem EGR tylko trochę bardziej radykalnie.W mojej Kubocie widać już efekt - olej po 150 godz. pracy jest czyściejszy niż wcześniej po 50. Co do mocy to nie zauważyłem różnicy .Przybierając się do odłączenia EGR pytałem kilku mechaników jakie mogą być efekty , problemy czy niedogodności po odłączeniu.Wszyscy byli zdania że te "ustrojstwo" to wymysł EKOTERRORYSTÓW i coś tam pewnie daje ale najwięcej to zyskują producenci i serwis.Ktoś z praktyków mechaniki powiedział mi tak- " a weź tak dla porównania zjedz tylko 5% tego co wydalisz - dobrze byś się czół , chyba nie ". Może to nie nazbyt adekwatne porównanie ale jednak dosyć obrazowe i przemawiające do wyobraźni .W moim przypadku odłączenie EGR polegało na wstawieniu blachy na drodze spalin do kolektora ssącego i tak jak zrobił to JanuszM6040 odłączeniu wężyka.    

#2915 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 23 luty 2015 - 13:45

Odłączenie egr silnika nie zepsuje. W zależności od typu silnika mogą pojawić się błędy w komputerze. Ale widać kuboty to nie dotyczy. Chociaż kto wie może sterownik zapisuje jakieś błędy nie ujawniając ich kierowcy w postaci zapalania się lampki check engine na desce rozdzielczej. Dlatego mającym ciągnik na gwarancji radził bym poczekać z tym zabiegiem. Bo raz, że mogą po podłączeniu kompa w serwisie znaleźć błędy z tym związane a dwa, że zawór egr po dłuższym odłączeniu może zapiec się nagarem i nie działać poprawnie po ponownym podłączeniu w celu zawiezienia ciągnika na serwis gwarancyjny.

#2916 Share JanuszM6040

JanuszM6040

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 126 postów

Napisany 23 luty 2015 - 18:17

Dlatego lubię swoją kubotkę bo najwięcej elektroniki jaka się w niej znajduje jest w radiu.

#2917 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 23 luty 2015 - 19:29

Jeśli masz cr to znajdziesz miejsca bardziej zelektryfikowane niż radio.

#2918 Share samex69

samex69

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 582 postów

Napisany 23 luty 2015 - 20:27

Moja jest po gwarancji i dla tego trochę w niej grzebię. Co do CR hubertuss ma rację .Nowsze modele mają komputer i CR więc odłączenie EGR nie będzie tak proste jak w mojej i raczej na pewno pozostawi ślady w kompie.

#2919 Share JanuszM6040

JanuszM6040

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 126 postów

Napisany 24 luty 2015 - 14:00

Moja też już po gwarancji i ma już kilka przeróbek,  CR nie posiada tylko zwykłą pompę wtryskową.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2920 Share samex69

samex69

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 582 postów

Napisany 24 luty 2015 - 19:36