Skocz do zawartości

Zdjęcie

co sadzicie o marce kubota

3377 odpowiedzi na ten temat

#2881 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 08 luty 2015 - 13:46

Dealer może z Łosic był? A co do umów normalny chwyt. Dealerzy łapią klienta na umowę bo niby zaraz podrożeje. Trzeba mu było powiedzieć, że jak podrożeje kubota to do nh czy case pójdziesz i już by nie podrożała. Na początku cenę opuszczają a potem jeszcze chociaż 4 tys skubną. Ciągnik na bank dostaniesz z 2014 roku.  Bo takie teraz dealer wyprzedaje. Dlatego te promocje. 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
co sadzicie o marce kubota Dzisiaj, 21:34
  •  

#2882 Share JELONEK09

JELONEK09

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 34 postów

Napisany 08 luty 2015 - 17:49

Zgadzam się z kolegami odnośnie ładowaczy produkcji kubota. Nieporozumienie, tak delikatnie mogę to określić. Jeżeli już to jakiś mx, stoll, quicke. 

#2883 Share szybkigrzes

szybkigrzes

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 44 postów

Napisany 08 luty 2015 - 18:11

ładowacz kubota-czerwony problem,sąsiad do dziś zdziwiony,że taki błąd popełnił

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#2884 Share ereksio

ereksio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 115 postów
  • Zainteresowania:wyłącznie ładne kobiety

Napisany 08 luty 2015 - 21:07

Koledzy, chyba pomogło i skośnooki już nie wyskakuje . Chyba go na prezydenta zgłosili z taka ilością kliknięć. Co do ciągników to rzecz gustu. Niektórzy lubią świecidełka i wynalazki zamiast trzymać się sprawdzonych konstrukcji. Jaki będziecie mieli serwis za lat dwadzieścia ? Wzrost sprzedaży z 1 szt na 3 to 300% i tym się szczyci Kubota. Spróbujcie 300% zrobić w jelonkach lub NH i MF. Niemożliwe. A serwis jako taki jest nawet do najstarszych modeli.

#2885 Share szybkigrzes

szybkigrzes

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 44 postów

Napisany 08 luty 2015 - 21:16

co z tego że ma JD serwis za głupi olej 5000zł, nie wspomnę o AC przy wzięciu kredytu na ten ciagnik...serwis powinien być za free

#2886 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 09 luty 2015 - 10:15

A do kuboty jadalnego ze sklepu nalejesz i pojedziesz. Swego czasu w necie było zestawienie cen serwisów ciągników o mocy 70 - 80 KM. Oczywiście najdrożej wychodziła kubota. Nie dość, że najwcześniej kazali zmieniać olej w skrzyni (dwa razy szybciej niż inni co najmniej) To wszystkie filtry kubota miała najdroższe. Nie kiedy dwukrotnie niż inne marki. Oczywiście do takiej kuboty 7060 wejdzie mniej oleju do skrzyni niż w takim jd 6330. Ale porównując cenę litra nie koniecznie w jd musi być drożej. Do tego serwisy oferują zamienniki filtrów sam widziałem. Ac płacimy od wartości więc marka nie ma tu żadnego znaczenia. Liczy się cena.

#2887 Share krowka62

krowka62

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 381 postów

Napisany 09 luty 2015 - 11:23

Czy za przegląd po 50 h 980 zł brutto to dużo. (Kubota M8560) Olej silnikowy 17,5 zł netto za litr, 15 zł za litr oleju hydrualicznego Kubota UDT,  filtr oleju silnikowego 47,36 brutto. Ceny moim zdaniem nie są wysokie.

P.s. Nie znam ceny filtra hydrualiki bo ten przeglad nastąpi po 1000h. Szybciej będzie nastepny przegląd po 500 h.

#2888 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 09 luty 2015 - 11:30

to cena oleju taka sama jak do case akcela

#2889 Share pp1208

pp1208

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 209 postów

Napisany 09 luty 2015 - 14:23

krowka62

mam prawie tak sam model kuboty jak ty, bo ja mam M9960 i za pierwszy przegląd zapłaciłem duzo taniej :)  Hubertuss troche przesadza co do cen za olej i filtry. Interesowałem sie troche co do cen za przeglądy u kilku marek to kubota wyszła najtaniej.... niewiem skąd ty masz takie informacje ze duzo kosztują. Dla porównania za Cese farmall U 105 pierwszy przegląd 1200 a kubota M9960 700 zł, różnica chyba jest, nie ? to są fakty a nie jakies tam informacje z internetu czy od kolegi który to słyszał od wujka swojego brata ze wsi obok   :D

Edytowany przez pp1208, 09 luty 2015 - 14:25.

#2890 Share jacek1296

jacek1296

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 480 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja.sport

Napisany 09 luty 2015 - 14:52

Tylko czy na tych przeglądach zmieniają to samo? Po ilu godzinach te "pierwsze przeglądy" i jaki jest ich zakres.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2891 Share krowka62

krowka62

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 381 postów

Napisany 09 luty 2015 - 17:22

pp 1208

Wiesz diabeł tkwi w szczegółach. Cena samych materiałów eksploatacyjnych nie jest aż tak wysoka - mam taką cichą nadzieje że po gwarancji się nie zmienią. Ale dojazd plus tzw przegląd i obsługa to prawie 650 złotych brutto za 2 godzinki pracy - to stanowczo za dużo. Ale wiadomo co dealer to inaczej.

jacek1296 Przegląd po 50 h - wymiana oleju silnikowego, filtr oleju silnikowego, ewentualne dolewki oleju hydrualicznego, przesmarowanie punktów smarnych w ciągniku, sprawdzenie dociągniecia śrub kół, sprawdzenie stanu filtrów powietrza, stanu klimatyzacji, poziomu oleju hydrualicznego w skrzyni itp, - zapytanie operatora o usterki i pytania związane z użytkowaniem ciągnika,

Ps. Powiedz pp1208 czy miałeś już przegląd po 500 i 1000 h i jaki jest ich koszt?

#2892 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 09 luty 2015 - 17:48

Dane wziąłem stąd

http://www.farmer.pl/multimedia/artimg/17331.html

Oczywiście tabelka jest już stara. Ale widać, że w kubocie na początku kroili klienta. Każąc wymieniać olej przekładniowy po 50 godzinach. Teraz trochę się opamiętali. Bo rolnicy patrzą na takie rzeczy i ceny osiągnęły normalny poziom. Pewnie dzisiaj różnice między innymi makami nie są duże. I wszystko zależy od tego, Co jest konkretnie w danym przeglądzie zmieniane.

Zastanawiające jest, że dwóch z was podaje inne ceny za ten sam przegląd podobnego ciągnika. Każdy dealer inaczej liczy? Czy uwzględniliście/bądź nie uwzględniliście cen dojazdu itd?

#2893 Share pp1208

pp1208

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 209 postów

Napisany 09 luty 2015 - 20:07

krowka62

ja miałem przegląd tylko po 50h bo na liczniku dopiero 120h :) ale mysle ze w wakacje lub po wakacjach powinno na liczniku pokazac sie 500h. Od wiosny planuje praktycznie wszystkie prace robic kubotą, niech sie spłaca ! :)

@hubertuss u mnie taka cena za przegląd poniewaz ja wczesniej ustaliłem ją z przedstawicielem, bo tak to by było koło 900 zł, czyli podobnie jak u kolegi wyzej. drugi przegląd tez mają zrobic taniej.... ale jak bedzie to sie okaże :)

odnośnie tych danych ktore podaje farmer. gdyby odjąc koszty w 1 przeglądzie wymiany oleju przekładniowego w kubocie i podsumowując wszystkie przeglądy razem we wszystkich markach to kubota wyszła by prawie najtaniej z przeglądami :) 

Edytowany przez pp1208, 09 luty 2015 - 20:16.

#2894 Share szybkigrzes

szybkigrzes

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 44 postów

Napisany 09 luty 2015 - 22:58

przyjedzie na serwis i się pyta czy na lewo nie chce oleju w dobrej cenie?

#2895 Share pp1208

pp1208

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 209 postów

Napisany 10 luty 2015 - 08:00

co sadzicie o marce kubota szybkigrzes

mnie sie o takie rzeczy nie pytał :D

#2896 Share jacek1296

jacek1296

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 480 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja.sport

Napisany 10 luty 2015 - 16:18

pp 1208

Wiesz diabeł tkwi w szczegółach. Cena samych materiałów eksploatacyjnych nie jest aż tak wysoka - mam taką cichą nadzieje że po gwarancji się nie zmienią. Ale dojazd plus tzw przegląd i obsługa to prawie 650 złotych brutto za 2 godzinki pracy - to stanowczo za dużo. Ale wiadomo co dealer to inaczej.

jacek1296 Przegląd po 50 h - wymiana oleju silnikowego, filtr oleju silnikowego, ewentualne dolewki oleju hydrualicznego, przesmarowanie punktów smarnych w ciągniku, sprawdzenie dociągniecia śrub kół, sprawdzenie stanu filtrów powietrza, stanu klimatyzacji, poziomu oleju hydrualicznego w skrzyni itp, - zapytanie operatora o usterki i pytania związane z użytkowaniem ciągnika,

Ps. Powiedz pp1208 czy miałeś już przegląd po 500 i 1000 h i jaki jest ich koszt?

Pytanie było skierowane do pp1208, gdzie podawał ceny przeglądów case-1200pln i kuboty-700. Chodziło o to, czy w obydwu zakres prac jest jednakowy

#2897 Share pp1208

pp1208

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 209 postów

Napisany 10 luty 2015 - 16:44

co sadzicie o marce kubota jacek1296

nieiwem czy zakres prac był jednakowy. wiem tylko ile kasują za pierwszy przegląd

#2898 Share JELONEK09

JELONEK09

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 34 postów

Napisany 10 luty 2015 - 17:50

Wychodzi na to że co diler to inne ceny przeglądu. sprawdziłem fakturki z przeglądów za moją M9960. 

50 mth- 768 zł, 

500 mth- 1403 zł

1000 mth 2906 zł

1500 mth 1400 zł

wszystkie ceny netto. olej silnikowy fuchs titan cargo 15w40 po 16,26 zł/ litr.

zakres wykonanych prac taki jak to zaleca producent i nie będę nawet porównywał z tym co zalecają producenci innych marek.

#2899 Share szybkigrzes

szybkigrzes

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 44 postów

Napisany 10 luty 2015 - 18:03

Każdy liczy na wyzysk...

Edytowany przez milanreal1, 10 luty 2015 - 20:28.
cytowanie poprzedniego posta

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2900 Share manius59

manius59

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 52 postów

Napisany 17 luty 2015 - 21:19

Koledzy, jak wyglądała u was (pamiętam,że kilku o tym pisało) sprawa odnośnie nie trzymania ciśnienia w sekcjach hydrauliki zewnętrznej? Chodzi o to jak serwis to wyeliminował, wymienił na nowe czy naprawiał?

U mnie zrobili to tak:

Ciągnik Kubota m7040 sekcje hydrauliki

Podobno fabrycznie nie ma tam zaworów odcinających i tylko takie rozwiązanie wchodzi w grę.

Jeśli tak jest to powinni ogłosić akcję serwisową.

Co o tym myślicie?

Edytowany przez manius59, 20 luty 2015 - 08:07.