Skocz do zawartości

Zdjęcie

co sadzicie o marce kubota

3377 odpowiedzi na ten temat

#2841 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 31 styczeń 2015 - 14:58

Ciekawe jeszcze jakie są warunki. Bo, że serwisować trzeba będzie to na pewno. A to kosztuje nie mało. Poza tym wiem, że zaraz będą linki z rankingami sprzedaży ciągników. Ale ktoś pisał na af, że ma ofertę na model 135 gx z amortyzowaną osią za 200 netto z 2012 roku. Który kosztował wtedy 260 czy 280 tys. Więc widać, że nie wszystko im tak super schodzi.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
co sadzicie o marce kubota Dzisiaj, 03:52
  •  

#2842 Share pp1208

pp1208

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 210 postów

Napisany 31 styczeń 2015 - 17:11

ten za 200 netto to zapewne model testowy. Kazdy woli dopłacic te 10 cz 20 tys i kupin nowy, nie uzywany. ja na początku tez chchaiłem kupic model testowy Kuboty M9960, bo wiadomo ze taniej by wyszło ale przedstawiciel mi odradził bo mówił ze testowego ciągnika nikt nie dociera i nikt sie z nim nie pieści. takze wolałem dołozyc i kupic z zerowym przebieigem. ten za 200 netto tez pewnie był testowy i nikt go nie chciał to zeszli z ceny zeby któs wkońcu wziął. takie moje zdanie :) Kubota to nei najlepsza marka ale sprzedaje sie bardzo dobrze wiec i tamten predzej czy później sie sprzeda :)

#2843 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 31 styczeń 2015 - 17:41

Założyciel tematu nie pisał, że kubota była po testowa. Przestałą u dealera 3 lata to i rabat jest.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#2844 Share pp1208

pp1208

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 210 postów

Napisany 31 styczeń 2015 - 17:50

ale nie napisał tez ze nie była testowa :) 

#2845 Share b0gdan

b0gdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3102 postów

Napisany 31 styczeń 2015 - 20:31

A jak się dociera nowe ciągniki?

#2846 Share pp1208

pp1208

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 210 postów

Napisany 31 styczeń 2015 - 20:49

co sadzicie o marce kubota w książce masz napisane jak sie powinno pracować przez pierwsze 50 godzin. chodzi o to żeby go nie przeciążać, a testowy to odrazu opór. ja też na początku wolno jeździłem ale handlowiec mówił że nie trzeba go oszczędzać. :-) także prawie cały czas gaz w podłogę czyli 2700 :-)

#2847 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 01 luty 2015 - 14:38

Wątpię aby dealer dawał ludziom ciągniki od tak a oni je katowali na polu. Większość testów odbywa się w obecności przedstawiciela dealera. Często jest nawet tak, że przedstawiciel dealera jeździ za kierownicą. Ewentualnie i tak musi przeszkolić testującego rolnika. I nadzoruje jego pracę. Oni dając te ciągniki na testy nie spisują ich na straty.  starają się pilnować aby te maszyny były użytkowane z głową. Poza tym maszyn na testy nie dają byle komu. A testujący rolnik żadko kiedy bierze maszynę aby się wyżyć. A raczej stara się pracować tak jak trzeba sprawdzić spalanie itd.

Poza tym nawet orka nowym ciągnikiem nie jest tak szkodliwa dla silnika. Oczywiście wykonywana z głową. Wielu dealerów nawet mówi, że nie trzeba docierać. A zapisy w instrukcjach są swego rodzaju marginesem bezpieczeństwa.

#2848 Share JELONEK09

JELONEK09

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 34 postów

Napisany 01 luty 2015 - 15:49

wystarczy dogadać się ze sprzedawcą aby dostać kubotę na próbę, i ja i mój brat korzystaliśmy z takiego udogodnienia. Tylko od użytkownika zależy jak ten traktor będzie eksploatowany przez 5 motogodzin bo na tyle można dostać bezpłatnie, jedynie koszt paliwa.

Znam takich co na 2 kołach jeździli "bo to nie moje to nie muszę szanować" ot taka wymówka półgłówków. 

sprzedawca dostarczył ciągnik, podpisaliśmy protokół i pojechał sobie, bo z czego można szkolić operatora w przypadku tak prostych ciągników.  kilka fotek z pokazu i to wszystko.

Ciągnik był u nas 6 dni, bo to deszcz, to coś tam i w sumie tylko przez 2 dni pracował a przedstawiciel tylko zajechał popytać jak się sprawuje traktorek a już napewno z nami nie jezdził w pole. ja miałem 8560 na próbie ale zakupiłem 9960, brat zdecydował się na m 135 gxs z tym że czeka na podpisanie umowy prow.

kilka dni temu pytaliśmy o 135 gxs, i jak to możliwe że cena takiego traktora to około 200 tysi netto, wytłumaczył że ostatnie ciągniki są jeszcze dostępne z 2012 roku ale często mają nawet po 600 motogodzin a podobno kubota udziela rabatu na traktory demo ale wysokość rabatu jest uzależniona od ilości przeprowadzonych i udokumentowanych pokazów. 

#2849 Share podlach93

podlach93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 230 postów

Napisany 02 luty 2015 - 09:15

Ta kubota za 200tyś netto to pewnie z chemirolu tam już chłopaki picują ciągniki z własnych gospodarstw

#2850 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 02 luty 2015 - 12:55

http://www.agrofoto....a-140gxs/page-3

Post z 20:00

Zamiast zmyślać lepiej czasami zapytać. A co do picowania o każdym dealerze można tak napisać. Nawet tym u którego ty pracujesz. Tylko jak to się ma z rzeczywistością. Desperacka obrotna kuboty. Popierana jakimiś karkołomnymi historiami wygląda śmiesznie. Tym bardziej gdy próbują to robić osoby, które nawet rzekomego ciągnika na oczy nie widziały, z dealerem nie gadały a wiedzą najlepiej.

Zaraz pewnie pojawią się teksty, że autor dwóch zer nie zauważył i powinno byc 800. Bo przecież niektórzy wiedzą lepiej.

Edytowany przez hubertuss, 02 luty 2015 - 12:58.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2851 Share podlach93

podlach93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 230 postów

Napisany 02 luty 2015 - 20:24

A które to według ciebie są karkołomne historie?

Ciągnik demo musi dyć zarejestrowany na dilera i diler musi udokumentować 20 pokazów w ciągu pół roku więc wątpie aby ten miał tylko 8h

Edytowany przez podlach93, 02 luty 2015 - 20:28.

#2852 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 02 luty 2015 - 20:34

Ale nie wątpisz, że jest zarejestrowany nawet na oczy go nie widząc. Chce ci się te bajki nie poparte żadnymi dowodami pisać?

- wymyślasz, że pracownicy jakiegoś dealera używają ciągników na swoich polach. Równie dobrze mogę tak napisać o twoim dealerze. Pomijam już fakt, że to zwykłe pomówienie o oszustwa jest nie poparte żadnymi dowodami.

- nie wiesz czy ciągnik jest zarejestrowany ale dorabiasz już swoją historię, że napewno nie ma tych 8 h.

- ciągnika zarejestrowanego na prow nie kupisz. Napisałem co i jak w temacie z linku.

Nie wiem jaki sens ma takie zmyślanie byle czego aby tylko pisać. Tak trudno uwierzyć w to, że dealer sprzedaje ciągnik, którego nie mógł sprzedać przez 3 lata z takim rabatem.

#2853 Share JELONEK09

JELONEK09

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 34 postów

Napisany 02 luty 2015 - 21:08

jedna mała uwaga: w mojej okolicy jeździ ciągnik zarejestrowany wcześniej  na dilera, zakupiony przez rolnika pod PROW, zakup został dofinansowany przez arimr oddział szczecin, wystarczyło oświadczenie dilera że traktor był wykorzystywany jedynie do celów demonstracyjnych czy wystawowych, sytuacja z zeszłego roku.

#2854 Share podlach93

podlach93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 230 postów

Napisany 02 luty 2015 - 21:50

Ale ja ani razu nie napisałem że ciągnik nie jest rejestrowany, tylko że gdyby miałby to być ciągnik demo to musiał by byś zarejestrowany i napewno miałby większy przebieg, żaden nowy ciągnik nie ma idealnie 0h chociażby i dlatego że ciągniki przestawia się na placu, zabiera na targi, pokazuje klientom, a co do dilera o którym wspomniałem to wszyscy którzy mieli okazje współpracy z tą firmą to wiedzą jakie sytuacje miały tam miejsce jescze za czasów kiedy handlowała JD, i nie mowa tu o gospodarstwach pracowników tylko gospodarstwie posiadanym przez firmę.

Edytowany przez podlach93, 02 luty 2015 - 21:54.

#2855 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 03 luty 2015 - 11:33

No i nie handlują już jd. To, że jakiś dealer tak robił to nie znaczy, że wszyscy tak robią. Co by tu nie pisać kubota, którą oglądał założyciel tamtego tematu była z 2012 roku, miała 8 godzin (rozumiem, że nie ma przebiegów 0) i kosztowała 199 netto. Dealer nie mogąc sprzedać ciągnika przez 2 czy 3 lata udzielił takiego rabatu. A ciągniki te kosztowały wtedy 280 tys netto z amortyzowaną osią. Dodam, że założyciel tematu wybrał jd zapewne droższego.

#2856 Share pp1208

pp1208

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 210 postów

Napisany 03 luty 2015 - 12:45

co sadzicie o marce kubota hubertuss

napewno nie 280 netto. Chyba triche sie pomyliłes :) za full opcje w modelu 140GX dilerzy wołają około 310 brutto oczywiscie do negocjacji. czyli ponizej 300 brutto mozna kupic, a ty napisałes 280 netto to jest ponad 340 brutto, za te pieniądze to by nikt nawet na niego nie spojrzał :)

#2857 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 03 luty 2015 - 17:29

Nic nie pomyliłem. Najpierw kubota zażyczyła sobie tyle za ten model. Nawet na allegro za tyle wystawiane były. Poszukaj info nawet na tym forum. Potem, gdy nikt tego kupować nie chciał sama kubota obniżyła cenę do chyba gdzies tak 260 czy 240 jak pamiętam. A teraz dealer sprzedaje ten ciągnik za 200.

Tak naprawdę sprzedaż ruszyła od chyba początku 2013 roku, gdy kubota z powodu małej sprzedaży swoich ciągników obniżyła ceny o 15 czy 20 %. Wcześniej te ciągniki nie były konkurencyjne na rynku względem ceny a tym co oferują. Poszukaj sobie w tym temacie. Były tu ostre dyskusje a i sporo przykładów cen ludzie podwali.

Edytowany przez hubertuss, 03 luty 2015 - 17:34.

#2858 Share KARGO

KARGO

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1163 postów
  • Zainteresowania:technika rolnicza , produkcja zwierzęca

Napisany 03 luty 2015 - 19:41

Potwierdzam kolega hubertuss mówi prawdę..

#2859 Share samex69

samex69

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 582 postów

Napisany 03 luty 2015 - 19:52

Chyba niechcący zaprezentowałeś hubertussie jeszcze jeden pozytywny aspekt współpracy z Kubotą. Firma potrafi (późno bo późno ale jednak ) zareagować na sytuację na rynku obniżeniem ceny produktu. W oczach niektórych straci ale myślę że większość klientów Kuboty to doceni w przyszłości a nawet chyba już doceniają patrząc na wzrost sprzedaży.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2860 Share b0gdan

b0gdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3102 postów

Napisany 03 luty 2015 - 20:21

Tak... docenili szczególnie ci którzy kupili 20% drożej, bo niby droższy bo lepszy, japoński, a tu proszę okazuje się droższy tylko dlatego, że firma była pazerna na kasę  :P