Skocz do zawartości

Zdjęcie

co sadzicie o marce kubota

3377 odpowiedzi na ten temat

#2821 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 08 styczeń 2015 - 14:27

Ludzie pisali, że im za darmo wymieniali. Bo ponoć jakaś akcja serwisowa była. Ten rewers był fabrycznie sknocony. Może i uczciwie postąpili. Ale wydanie 4250 zł na naprawę ciągnika, który miał być bez awaryjny dzięki japońskim inżynierom, przy 1850 mth. To żaden powód do radości. Szczególnie w czasie, gdy wszystkie produkty rolne tanie są jak barszcz.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
co sadzicie o marce kubota Dzisiaj, 04:01
  •  

#2822 Share samex69

samex69

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 582 postów

Napisany 11 styczeń 2015 - 23:29

Wymieniali za darmo na gwarancji jak też i po .Kolega dostał za darmo nowy rewers do 5 letniej Kuboty 9540.Pewnie inne firmy także w ten sposób podchodzą do klienta ale przyznam że nie słyszałem aby inni za darmo dawali części do remontu 5 letnich maszyn.Oczywiście zdaję sobie sprawę że są także niezadowoleni klienci Kuboty ale - jeszcze się taki nie urodził żeby wszystkim dogodził. :) czareczek85 miał sporo przejść ze swoją Kubotą ale chyba sprawa zakończona pomyślnie dla Niego.

#2823 Share wolowik

wolowik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 391 postów

Napisany 12 styczeń 2015 - 13:20

Kubota wzrost sprzedaży o 95% w stosunku do roku 2013 i w ilości 1234sztuki.

Jeśli powiedzmy sprzedadzą w tym roku 400 sztuk i za 2014 znowu odnotują kilkudziesięcio procentowy wzrost. Pierwszy będe bił brao. Tylko, żeby przed cyfrą oznaczającą zmianę za rok przyszły minusa nie było jak u wielu innych.

Może brawa hubertussie? Ja czekam.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#2824 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 12 styczeń 2015 - 18:13

Nie mam z tym problemu. Brawa za wzrost sprzedaży.

Niestety braw być nie może za coś w stylu akcji serwisowej. Tez nie słyszałem o czymś takim w innych ciągnikach. Bo kubota jako jedyna coś seryjnie sknociła w swoich ciągnikach. W galerii jednego z użytkowników af jest kubota z podobnym przebiegiem i podobną awarią. Druga jaką naprawiał. Na koszt właścicieli. Naprawa czy same części kosztowały 7 tys, nie pamiętam. Jeśli kogoś to ciekawi niech poszuka.

W takich przypadkach nie ma znaczenia ile ciągnik ma lat i mth. Vw wymieniał ludziom pompowtryski w autach mających ponad 300 tys km, Nawet, gdy byli nie wiadomo którymi właścicielami.

W tym przypadku nie zapłacił bym ani za olej ani za robociznę. Kosztem klienta w takich wypadkach jest jedynie dostarczenie pojazdu do warsztatu. Dlaczego ma płacić za błędy inżynierów kupując nowy olej, który został zanieczyszczony przez awarię. Oraz płacić za wymianę części zepsutej w wyniku złego projektu/wady fabrycznej. Wspomniany vw wymieniał pompowtryski nawet, gdy działały bez zarzutu, do tego uszczelka i pokrywa zaworów a także wiązka sterująca. Wszystko za darmo. Zresztą nie pamiętam dokładnie, ale tutaj tez ktoś chyba pisał, ze w kubocie te rewersy za darmo wymieniali.

#2825 Share marluk

marluk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 868 postów

Napisany 12 styczeń 2015 - 20:32

jakos nie bardzo rozumiem twoj tok rozumowania i pretensje do producenta. Kupujac dowolny produkt w tym przypadku ciagnik Kubote zawierasz z producentem umowe ze kupisz go za okreslona kwote. Producent zobowiazuje sie czesto do pokrycia kosztow awarii w okresie gwarancji np. 3 lata. Po tym okresie producent nic nie musi... Nikt nie kazal rolnikowi kupowac tego ciagnika wiec nie moze miec pretensje o cos czego nie ma w umowie. A to ze podany przez ciebie vw wymienil ludziom czesci po okresie gwarancji to jego dobra wola. Podsumowujac nie mozna miec zadnych oczekiwan do producenta. Ok, sknocil cos - zaplaci za to iloscia sprzedanych ciagnikow w przyszlym roku. Nikt nie jest zwiazany czyms czego nie ma w umowie...

Przyklad: zalozmy ze ja robie ciagniki i sprzedaje je za cene "x" i udzielam gwarancji na rok. Do produkcji uzylem bardzo slabych i tanich czesci. Jesli po roku i jednym miesiacu w tym ciagniku siadzie skrzynia to ma prawo zadac ode mnie klient naprawy? Nie. A moze ja celowo uzylem takich czesci zeby klient szybciej kupil nowa? Mam do tego prawo, przeciez na zadnych etapie sprzedazy nie zapewnialem klienta ile czasu bedzie prawidlowo dzialal dany podzespol.

Edytowany przez marluk, 12 styczeń 2015 - 20:37.

#2826 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 12 styczeń 2015 - 20:43

Ale jeśli jakiś element siada w wielu ciągnikach i to przy dość niskim przebiegu. Producent zaczyna poczuwać się do tego, że coś sknocił. Oczywiście może dyktować warunki wymiany. Mógł by też odesłać wszystkich na drzewo. Ale producenci po to ogłaszają akcje serwisowe aby dbać o swój wizerunek. I uniknąć np pozwów sądowych o to, że sprzedają wadliwe wyroby. Trzeba tu rozgraniczyć przypadkową awarię jakiegoś podzespołu w jednym na ileś tam sztuk produktów. Od powtarzającej się awarii danego elementu w danym modelu przy podobnym przebiegu. Jak byśmy tu nie dyskutowali. Za to, że inżynierzy kuboty spartolili rewers, klient zapłacił 4 tys. Oczywiście kubota mogła zażądać zapłaty za wszystko. Ale dlaczego klient w ogóle zapłacił te 4 tys za ich błędy?

Nie mam do nikogo pretensji.Nie moje pieniądze nie mój problem.

#2827 Share krzysztof1987

krzysztof1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 471 postów

Napisany 12 styczeń 2015 - 20:48

mam kolege co kupił kubote 108 po roku od tego pierwszego zakupu kupił drugą 99 KM (nie pamietam symbolu) a w 2015r ma juz zamówiony 110gx tak że cos mu sie musiało spodobac w tych ciągnikach dodam ze ta 108 robi rocznie ponad 1500 mth a ta co ma 99KM ok 900mth ja tez często jeżdże tymi maszynami to do czego sie mozna przyczepić to wg mnie to wykonczenie kabiny i to że biegi ciężko sie zmienia chociaż z czasem sie to wyrabia i jest ok 

#2828 Share Piteriiv

Piteriiv

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 136 postów

Napisany 12 styczeń 2015 - 21:35

koledzy!! kubota prowadzi sprytną grę marketingową - jak coś sp...rzą i nie da się tego zwalić na użytkownika to z wielką łaską dają części, które dla nich nie wiele kosztują a resztę co musieli by kasę wybulić zwalają na użytkownika, który nie słyszał o czymś takim jak rękojmia i jest zadowolony jak małe dziecko że zaoszczędził grubą kase. a tak na marginesie - ludzie z serwisu z którego kupuje się ciągnik, to części najpierw wyceniają o 1/3 więcej a potem dociekliwemu sprawdzają i z 9000 zł robi się 5000 zł.   taka rada jak ktoś miał taką sytuacje z serwisem i jest kilka podobnych to niech pisze oficjalne pismo o zwrot kasy a jak nie poskutkuje to do prawnika z innymi co mieli taka samą przypadłość a założę się że jegomość Cyc i jego cała banda naciągaczy inaczej zaczną liczyć koszty.

kolego krzysztof1987 a ten gościu od kubot to pewnie ma wujka w kubota polska bo 108 po 1500 h ma wtryskiwacze za 8000 zł netto do wywalenia a co najlepsze to nie regenerowane i nie ma zamiennika - morał taki że po kilkunastu latach użytkowania za wtryski więcej zapłaci niż zapłacił za ciągnik,  taki lipny ukł. paliwowy powinien kosztować tyle co w 60-tce. a cwaniaczki zwalają to na złej jakości paliwo a nie lipny układ za grubą kasę. ja tylko czekam na innego użytkownika z podobnym problemem ( jak ktoś zna takiego użytkownika proszę o przekazanie info ), papierki już mam skompletowane potrzebuje tylko potwierdzenie  że nie jest to pojedynczy przypadek - nie oficjalnie przypadkiem dowiedziałem się o 2 ciągnikach ale muszę się skontaktować z nimi. 

#2829 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 12 styczeń 2015 - 21:39

No tak tylko new holland ma 12x12 biegów a kubota 36x36 w tym nadbieg i wzmacniacz momentu(bardzo przydatny)

Nie strasz ludzi awarią rewersu, moja też ją miała i zrobil na własny koszt mimo iż ciągnik był dawno po gwarancji, całe sprzęgło zmienili na inne i we wszystkich nowszych modelach zostało to poprawione a w starych seriach ME(5700,8200,900) też jest rewers hydrauliczny i nikt nie słyszał o awarii

Może coś źle zrozumiałem. Ale ten użytkownik chyba nic nie płacił. Sztuką jest skroić klienta za wadę fabryczną i jeszcze wmówić, że łaskę mu się robi. A klient płaci i się cieszy, że tylko 4 tys a te części tyle kosztowały. I za darmo dali.

Edytowany przez hubertuss, 12 styczeń 2015 - 21:43.

#2830 Share podlach93

podlach93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 230 postów

Napisany 14 styczeń 2015 - 18:53

Bzdurą jest to że inne marki nie przeprowadzają akcji serwisowych, myślę że można by założyć taki temat i na pewno był by bardzo obszerny. A co do rewersu w Kubocie to, że ktokolwiek zapłacił za wymianę rewersu to wyłącznie z niedopilnowania przez swojego dealera/serwis. To że kubota przeprowadza akcje serwisowe to dobrze świadczy o marce bo faktycznie można by się wypiąć na klienta, podczas akcji serwisowej kubota informuje dealerów o takiej sytuacji i informuje zarazem do kiedy należy je przeprowadzić(części są za darmo i za robotę też płaci kubota) a jeżeli jakaś firma to olała to myślę że działa tylko na swoją niekorzyść.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2831 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 14 styczeń 2015 - 19:51

Może wymień te akcje serwisowe u innych producentów ciągników i napisz czego dotyczyły. Chętnie poczytam. Bo śledzę np to forum ileś tam lat i jeszcze nigdy czegoś takiego nie widziałem.

Oczywiście, że w akcji serwisowej klient nie powinien za nic płacić. Poza kosztem dostarczenia pojazdu do warsztatu/serwisu.

#2832 Share podlach93

podlach93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 230 postów

Napisany 14 styczeń 2015 - 21:27

A co powiesz np na padające turbosprężarki w JD ? zapytaj może u lokalnego dilera dlaczego nie ma na to akcji serwisowych np u nich, mój ojciec w ciągu ostatniego półrocza wymienił ich 7 cena takiej zabawki 11 000 zł netto padły przed 500mth a co po gwarancji? Podaj e-mail to ci podeśle prezentacje na temat prasy, która została poprawiona ale ludzie którzy ją kupili niestety pozostali z problemem, Porozmawiaj z użytkownikami kombajnów JD 1450 czy 1470 które co 500 godzin wypluwają sita co oni dobrego ci powiedzą na temat podejścia producenta do problemu, na gwarancji wymieniają a po gwarancji martw sie sam. JD zaprzestał ich produkcji i tyle. podaj mi e-mail a potem tylko napisz na forum że faktycznie coś takiego miało miejsce.  

#2833 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 14 styczeń 2015 - 21:47

Dlatego pytałem, że nie widziałem nigdy tego. O turbo sprężarkach jd padających masowo czytam pierwszy raz. Ale ok nie mam z tym problemu może tak być jak piszesz. Co do pras jd słyszałem i czytałem, że jakiś model jest łatwo palny to fakt.

#2834 Share podlach93

podlach93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 230 postów

Napisany 14 styczeń 2015 - 21:55

mój ojciec ponad 10 lat pracuje w serwisie jd ale w ich polityce hasło akcja serwisowa nie wychodzi poza mury firmy, jak jest awaria to usuwają ale nie mówią klientowi że to prędzej czy później musiało się stać, jak np weszły kombajny serii S to są następcy serii STS to np pękały siłowniki otwierające zbiorniki, w ciągnikach 7R bodajże czujniki przekładni autopower, naprawdę jest tego dużo i to w każdej marce ale może nie wszyscy mówią o tym na głos.

#2835 Share samex69

samex69

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 582 postów

Napisany 14 styczeń 2015 - 23:36

A taki był ładny - amerykański ! Szkoda!

#2836 Share Legat997

Legat997

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 309 postów
  • Zainteresowania:Desperatos Hydraulikos