Skocz do zawartości

Zdjęcie

co sadzicie o marce kubota

3377 odpowiedzi na ten temat

#2801 Share JELONEK09

JELONEK09

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 34 postów

Napisany 14 grudzień 2014 - 13:02

obawiam się że kubota nie będzie nigdy mercedesem wśród ciągników ale jakoś mnie to nie martwi.

Pisząc o tym że niema oferty dla każdego miałem na myśli półkę cenową bo co innego topowy powiedzmy  opel insygnia a co innego topowy merc S. jedno i drugie z najwyższej półki a jednak nie to samo ale na każde z tych aut jest klient.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
co sadzicie o marce kubota Dzisiaj, 09:00
  •  

#2802 Share inwi

inwi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 129 postów
  • Zainteresowania:maszyny rolnicze, komputery

Napisany 15 grudzień 2014 - 18:15

Nie ma się co czarować Kubocie te 2 większe modele nie wyszły. wiadomo że jak gospodarstwo jest większe to jeden ciągnik to za mało ale nie zgodzę się z tobą że nie ma ciągników które próbują być uniwersalne. Mowa o mocnych czwórkach w miarę ekonomiczne jak i mocne. wiadomo nie spełnią one wszystkich specyficznych wymagań np wjazd do starej zabudowy czy mega leka waga. To wstyd że kubota m135 gx przegrywa z nimi w testach mocy jak i spalania. Jeśli szukasz bardziej uniwersalnego ciagnika to jakiś DEUTZ, CASE czy CLAAS się znajdzie.

#2803 Share 740501

740501

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 22 grudzień 2014 - 23:12

kolego mamy 2 kuboty 8560 rok prod.2013 kupione 2014 jak na razie lata ,ale powiem Ci tak co do kabiny jest nie dorobiona uszczelki puchną i się marszczą materiał szmelc totalny przy mojej przy pierwszym mrozie wywaliło szybę od drzwi zgłosiłem to na gwarancji przeciez nowe no i kibel KUBOTA POLSKA siedziba w warszawie negatyw od razu pan powiedział ze uszczelki i szyby nie podlegają gwarancji i nie ma o czym rozmawiac kubota sprzedana i spadaj chłopie szyba w serwisie 3 tysie

No i w kubotach jest problem DPF praca turem raz na dzień wypalanie norma  strata czasu lepiej go nie mieć

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#2804 Share kris14

kris14

Stary Kombinator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 7069 postów

Napisany 23 grudzień 2014 - 14:40

Codziennie wypalać? To jakieś nieporozumienie. Ile czasu zajmuje Ci wypalanie filtra?

#2805 Share JELONEK09

JELONEK09

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 34 postów

Napisany 23 grudzień 2014 - 14:53

Dużo pracuję z turem ale pierwsze słyszę o codziennym wypalaniu. 25-30 motogodzin i wypalam.

#2806 Share a1fe26c2

a1fe26c2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 935 postów

Napisany 23 grudzień 2014 - 17:07

Ciekawe te informacje o szybach i uszczelkach. Właściciele Zetorów też donoszą o pękaniu szyb. Przypadek to czy celowe działanie? :)

Mistrzem jesteś w tym, co robisz codziennie! Kiedy wszyscy myślą tak samo, to pierwszy krok do katastrofy.

#2807 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 23 grudzień 2014 - 18:25

Oszczędzanie. Niska cena kuboty czy zetora nie bierze się z nikąd.

#2808 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 23 grudzień 2014 - 18:32

kolego mamy 2 kuboty 8560 rok prod.2013 kupione 2014 jak na razie lata ,ale powiem Ci tak co do kabiny jest nie dorobiona uszczelki puchną i się marszczą materiał szmelc totalny przy mojej przy pierwszym mrozie wywaliło szybę od drzwi zgłosiłem to na gwarancji przeciez nowe no i kibel KUBOTA POLSKA siedziba w warszawie negatyw od razu pan powiedział ze uszczelki i szyby nie podlegają gwarancji i nie ma o czym rozmawiac kubota sprzedana i spadaj chłopie szyba w serwisie 3 tysie

No i w kubotach jest problem DPF praca turem raz na dzień wypalanie norma  strata czasu lepiej go nie mieć

a przecież kubotam ma taką dobra gwarancję, długą, tylko jestem ciekaw co ta gwarancja obejmuje

#2809 Share 740501

740501

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 23 grudzień 2014 - 20:36

gwarancja do bramy na paierku oni są od brania kasy szybę wymienic na moją kieszen 1 dzień a na gwarancji za 200lat

praca kubotą 8560 od 5 rano do 21stej nie ma bata DPF do wypalania pół godziny wypalanie wiem bo wypalam jakośc paliwa pewnie

#2810 Share KARGO

KARGO

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1161 postów
  • Zainteresowania:technika rolnicza , produkcja zwierzęca

Napisany 23 grudzień 2014 - 20:55

Dziwne ze słabej jakośći skoro kosztuje 400zł netto mówie tu o uszczelce do drzwi bocznych.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2811 Share JELONEK09

JELONEK09

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 34 postów

Napisany 23 grudzień 2014 - 23:13

Na twoim miejscu pojechałbym na jakieś duże targi,  na bednary lub polagrę itp. porozmawiałbym sobie z kimś kto w kubocie ma coś do powiedzenia.

Zawsze można temat nagłośnić w którejś gazecie rolniczej, tam czasami opisują podobne sytuacje. Na pewno Kubota Polska nie pozostała by obojętna na taki ruch z twojej strony. Podstawa w takiej sytuacji to musisz wszystko sobie notować a wszelkie odpowiedzi, decyzje ze strony dilera lub kuboty mieć na piśmie, wiem bo znajomy miał podobną sytuację z opryskiwaczem a notatki i papiery pomogły mu w sądzie i tylko dzięki temu wygrał.

#2812 Share 740501

740501

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 23 grudzień 2014 - 23:39

po nowm roku podeślę fotki uszczelek kuboty wychodzi na to, ze kubota ceni sobie cene za uszczelki mają pewnie powłokę dimentową Panowie ja mam nissana patrola z 2000r jakość uszczelek jest rewelacja miękie ,elastyczne wszystko jak nowe z resztą dostarcza pewnie   kubocie firma zewnętrzna uszczelki bo są tanie  i pchają badziew ,a my rolnicy zapewniamy byt nierobom w szklanych willach i tak jest OD MYSZY DO CESARZA KAŻDY ZYJE Z GOSPODARZA I dymają chłopów tylko dym idzie im du.....................y

Dogadałem się z chłopakiem z FARMERA  atak idzie na KUBOTA POLSKA żeby to kosztowało normalnie ale ile tego metalu i plastiku jest  tak na prawdę cena takiego ciągnika to max 70 tys powinno kosztowac  u NIEMCA BY SOBIE NA TO NIE POZWOLILI mam doczynienia z niemieckimi serwisami nam do nich 100lat minimum  u nas to co pierwsze to cię na czymś wypi..........ą a jak nie będziesz przy sprzęcie to całą gwarancje na jednym oleju przelecisz ,no i się zatarł ,ale po gwarancji i chłopie odkładaj 10 lat na remont 

Lecę na targi w marcu pogadam sobie z dyrektorami

#2813 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 24 grudzień 2014 - 09:35

Nie chcę cię martwić. Ale spławią cię. Dyrekcja z ludźmi bardzo gadać nie chce. Po stoiskach kręcą się handlowcy. A ci odeślą cię do serwisu. Czy to nissan czy kubota. To uszczelka i tak jest od podwykonawcy. Pytanie tylko czy produkt finalny ma być zrobiony z porządnych komponentów i droższy. Czy z gorszych i tańszy? Biorąc pod uwagę, że ciągniki kuboty produkują w Japonii a więc dochodzi cło i transport. I na rynku jest to jedna z tańszych ofert. To logiczne jest, że materiały i technologie nie będą z najwyższej półki. Bo producent też chce zarobić. 

#2814 Share JELONEK09

JELONEK09

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 34 postów

Napisany 24 grudzień 2014 - 10:50

Pozostaje więc wystosować oficjalne pismo w sprawie problemu i czekanie na odpowiedź.

Gromadzić papiery i w razie czego opisać sprawę w gazecie.

Sąd to  ostateczność ale czy warto sądzić się o uszczelki?

Nawet jeśli cię spławią to może kilku kolejnych rolników decydując się na zakup nowego ciągnika nie wybierze kuboty, koniec końców i tak kubotowcy na tym stracą .

#2815 Share a1fe26c2

a1fe26c2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 935 postów

Napisany 24 grudzień 2014 - 13:21

To się nazywa czarny PR.  Dziwię się, że jeszcze teraz niektórzy ignorują swoich klientów, którzy mają w czym wybierać i nie są skazani na jedną markę i przydziały jak za PRL. :)

Mistrzem jesteś w tym, co robisz codziennie! Kiedy wszyscy myślą tak samo, to pierwszy krok do katastrofy.

#2816 Share pioter03

pioter03

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 243 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 25 grudzień 2014 - 14:03

Za szybę zabulisz z swojej kasy i tyle.

Jak tu pisałem z 2 lata temu chyba że gwarancja została zmieniona to nikt się nie zainteresował.

W 6040 miałem uszkodzone uszczelniacze z przodu, Zgłosiliśmy to i mieli się tym zająć, w miedzy czasie zrobili przegląd a uszczelniaczy nie wymienili -- ojciec powiedział ze  faktury nie zapłaci dopóki nie zrobią tych uszczelniaczy(byłem wnerwiony bo nie dość że to sie lało to musiałem olej kupić i dolewać ciągle. aby na sucho nie chodziło), jak się okazało pozwali nas o ta fakturę do sądu a o naprawie mogliśmy zapomnieć.

W sądzie się to rozegrało, w efekcie oni mieli zrobić uszczelniacze a my zapłacimy za fakturę, Na sprawie  miedzy czasie pani reprezentująca firmę powiedziała że  Kubota zmieniła warunki i mówi że moja  awaria nie podlega naprawie, perfidnie kłamiąc i podając sędziemu książkę serwisową z 2011(dokładnie już nie pamiętam) roku mimo iż mój produkt został zakupiony w 2010, a rok budowy to 2009 i posiada zupełnie inna książkę gwarancyjną!!!. Ojciec na szczęście podał swoją książkę i tu ewidentnie widać że moja awaria podlega naprawie i powinna podlegać naprawie gwarancyjnej. Sąd nakazał im naprawić usterkę a nam zapłacić po tym fakturę. Firma po tym ściągała że warunki klimatyczne złe, że trzeba garaż ocieplany i odwlekali sprawę, w miedzy czasie z sądu przyszło czy naprawa wykonana została, odpowiedzieliśmy że nie bo taka była prawda. Sąd nakazał w trybie natychmiastowym im to naprawić i robili to migiem i to w zimę, po naprawie zapłaciliśmy fakturę,  dodam że chyba miałem potwierdzenie pisemne zgłoszenia awarii ale juz nie pamietyam dokładnie bo było to dawno. Od takie podziękowanie za zakup 2 ciągników tej marki miałem że jeszcze do sądu 150km w jedna stronę trzeba było jechać,

Edytowany przez pioter03, 25 grudzień 2014 - 14:06.

#2817 Share 740501

740501

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 26 grudzień 2014 - 00:10

Sądzić o uszczelki się nie będę bo to z motyką na słońce ale niech rolnicy wiedzą jakie podejście KUBOTA ma dla nas po zakupie ciągnika sprzedany kopa w du.........ę i do roboty zarabiać na następny sprzęt mają rolników za nic przed kupnem sprzętu to złote góry ah oh mało ci w du.......ę nie wejdą kłaniają się ze mało parkietu nie połamie czołem szkoda gadać.

#2818 Share inwi

inwi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 129 postów
  • Zainteresowania:maszyny rolnicze, komputery

Napisany 26 grudzień 2014 - 18:39

Tak jak czytam o waszych kłopotach to tak mysle że ktoś powinien kubotę do uokik podać za to. Bo jak dla mnie gdy reklamują samochód i wspominają o gwarancji to pojawia się gwiazdka że gwarancja nie dotyczy służbówek i taksówek, materiałów ekspatacyjnych i że lista wyłączeń jest w takim a takim dokumencie. Według mnie brak takiej gwiazdki w reklamie powinien juz otwierać furtke do sądu, a brak jej w umowie powinien dyskryminować mówienie o wyłączeniach.( ale polska to dziki kraj i tylko adwokatom udaje się swoje po długich latach wyekzekfować)

Edytowany przez inwi, 26 grudzień 2014 - 18:40.

#2819 Share marluk

marluk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 868 postów

Napisany 31 grudzień 2014 - 18:58

co sadzicie o marce kubota czy kubota w wersji m7040 lub m7060 ma opcje zwezenia w dowolnym momencie? Standardowa szerokosc to 185cm. Nie mam tuna mysli wersji sadowniczej N tylko normalna.

Edytowany przez marluk, 31 grudzień 2014 - 19:06.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2820 Share rudemenes

rudemenes

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 56 postów

Napisany 08 styczeń 2015 - 13:37

Jak pisałem 3 miesiące temu - zaczęło mi wyć w skrzyni. Kubota 9540 z 2008 r. kupiona w 2010. Gwarancja minęła w maju 2012. Przebieg 1850 godzin.

Zadzwoniłem do Pana Cyca i powiedziałem Mu o co chodzi. Zaoferował mi swoją pomoc i dotrzymał słowa. Pomimo, że gwarancja minęła 2,5 roku temu to wymienili mi ten rewers, chociaż nie do końca za darmo. Części były po ich stronie i 1/3 część robicizny. Moim kosztem było dostarczenie i odebranie ciągnika od dilera, 2/3 robocizny oraz olej i filtry do skrzyni. Moje koszty:

- transport do dilera na lawecie 600 zł

- powrót na kołach 150 zł,

- olej + filtry - ok 1000 zł

- moja część robocizny - 2500 zł

Zważywszy na to, że minęło już sporo od gwarancji uważam to za uczciwe rozwiązanie. Jak pytałem na serwisie ile kosztowały części, to mi powiedzieli, że ponad 9 000 zł (ten koszt wzięła na siebie Kubota Polska). Który inny producent ciągników zrobił coś takiego???? Jeżeli Pan Cyc czyta to forum, to mu oficjalnie dziękuję za pomoc.