Skocz do zawartości

Zdjęcie

co sadzicie o marce kubota

3377 odpowiedzi na ten temat

#2781 Share czareczek85

czareczek85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 305 postów
  • Zainteresowania:piękne kobiety

Napisany 19 listopad 2014 - 21:45

w jedności siła wszyscy co mamy problemy z kubotami połączmy siły i razem powalczmy u mnie wczoraj był serwis naprawili dwie usterki z około 10 w tym ta jedna po jednym dniu już znowu nie dział naprawili biegi auto a one dzisiaj już nie działają

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
co sadzicie o marce kubota Dzisiaj, 04:17
  •  

#2782 Share samex69

samex69

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 582 postów

Napisany 19 listopad 2014 - 21:59

Czyli nie naprawili a tylko coś pokombinowali i tyle.A znając życie to pewnie ani oni ani Ty nie do końca wiecie o co chodzi. Życzę Ci powodzenia w walce z partaczami. Maszyna ma prawo się popsuć ale psim obowiązkiem serwisu jest ją naprawić .Walcz z nimi - mam na myśli dilera i Kubotę. 

#2783 Share kalin84

kalin84

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 74 postów

Napisany 19 listopad 2014 - 22:12

Czareczek pogadaj z szefami w danexie sprzedali to niech się wstawią za sprawą. 

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#2784 Share samex69

samex69

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 582 postów

Napisany 20 listopad 2014 - 09:44

Myślę że Danex robił co mógł aby pomóc czareczkowi85 ale jak nie są dilerem marki to za wiele nie mogą.Znam ludzi z Danex'u i wiem że jeśli tylko są w stanie to pomogą.

#2785 Share traktorowski

traktorowski

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 21 listopad 2014 - 21:36

Jak traktor był nowy i nic z nim się nie działo to Danex "robił co mógł" aby pomóc. Ciekawe w czym tak dużo pomógł. ;-)

#2786 Share czareczek85

czareczek85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 305 postów
  • Zainteresowania:piękne kobiety

Napisany 25 listopad 2014 - 20:47

Musze pochwalić serwis dzisiaj ładnie podeszli do tematu i znaleźli usterkę skalibrowali skrzynie teraz biegi wchodzą delikatnie i płynnie. Mam nadzieje że nic się nie posypie więcej już

#2787 Share KIRK80

KIRK80

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 80 postów

Napisany 25 listopad 2014 - 23:57

#2788 Share pioter03

pioter03

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 243 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 26 listopad 2014 - 09:43

Musze pochwalić serwis dzisiaj ładnie podeszli do tematu i znaleźli usterkę skalibrowali skrzynie teraz biegi wchodzą delikatnie i płynnie. Mam nadzieje że nic się nie posypie więcej już

A co z tym podnośnikiem? Bo to nie jest normalne że nie daje rady podnosić pługa.

A tych nowych  M to silniki siedzą 6 czy 4?

Edytowany przez pioter03, 26 listopad 2014 - 09:50.

#2789 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 26 listopad 2014 - 18:42

4 tak jak w 135 gx. Z tym, że dodano scr.

#2790 Share JELONEK09

JELONEK09

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 34 postów

Napisany 26 listopad 2014 - 20:19

moja kubotka 9960 ma już 11 miesięcy i 1050 motogodzin. jedyne uszkodzenie to wybita szyba z prawej strony bo kamyk z pod  kosiarki rotacyjnej wystrzelił. Trochę rdzy się pojawiło ale na razie nie martwię się tym. codziennie pracuje z turem i jak na razie żadnych luzów na przednim moście nie widać. Na początku kilka razy dokręcałem śruby w felgach ale podobno te z pronaru tak mają, z biegiem czasu problem ustąpił.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2791 Share krowka62

krowka62

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 381 postów

Napisany 27 listopad 2014 - 06:27

A spytam sie jak jest z wypalaniem DPFa - jak czesto i podczas jakich prac wypalasz?

#2792 Share JELONEK09

JELONEK09

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 34 postów

Napisany 27 listopad 2014 - 07:57

średnio co 30 motogodzin dopala się dpf. w sumie zawsze na postoju. Tylko 1 raz w żniwa wracałem z pustą przyczepą to włączyłem dopalanie, czas dopalania do maksymalnie 16 minut przy około 1600 obr.

Na kilku forach czytałem że są już jacyś fachowcy co potrafią usunąć dpf-a bez szkody dla ciągnika, przeprogramowują coś w ciągniku i po problemie ale dopóki traktor na gwarancji to nie będę kombinował.

#2793 Share MarekUA

MarekUA

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 196 postów

Napisany 27 listopad 2014 - 10:18

U mnie w john deere mam ok 100 godz pracuje raczej przy lekkiej pracy ja nie wiem wogóle co to znaczy dopalanie nic nie zauważyłem ani nic się nie zaświeciło. Czyli dpf dpfowi nie równy ..

"pionierem najpierw ogłoszonym był , kułakiem potem, a Polakiem-zawsze" Kaziemierz Pawlak
"tylko żalmi naszych mlodych co za kiese po banana wyruszyli wmałpi gaj" Wodecki-raj
""Możesz robić to co chcesz, możesz byc kim chcesz ..." Mesajeh
Rolnictwo to nie wszystko..., ale wszystko bez rolnictwa to h<>J :)

#2794 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 27 listopad 2014 - 16:53

Jd najlepiej dopracował to rozwiązanie. Paliwo podawane jest prosto do filtra. Temperatura filtra potrzebna do wypalania jest stosunkowo niska. Bo tylko 350 st C.

#2795 Share malydyzio

malydyzio

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 13 grudzień 2014 - 15:01

Kubota to kubota a nie MF :D  :D  :D

#2796 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 13 grudzień 2014 - 17:33

Popatrz na koła, opony.

#2797 Share malydyzio

malydyzio

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 13 grudzień 2014 - 21:01

Ale chyba bardziej ważniejsza jest masa,lecz opony i koła też są ważne. ;)

Na tym filmiku to MF totalna porażka , kubota robiła z nim to co chciała!!!!  ;)

#2798 Share inwi

inwi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 129 postów
  • Zainteresowania:maszyny rolnicze, komputery

Napisany 13 grudzień 2014 - 21:30

Wątpię żeby kubota wygrała podobny pojedynek z johnym podobnej mocy. Bo raz johny byłby cięższy 2 miałby większy moment obrotowy i pojemność silnika więc tak w dużym skrócie powinien mieć wiekszy uciąg. Kubota dla mnie to marka od pomocników nie ma w ich ofercie moim zdaniem nic godnego uwagi na głównego konia pociągowego. Jak widzę te lekkie ciągniczki to się zawsze zastanawiam jak to w turze pracuje. Bo moje doświatczenia pokazują że ciężejsza europejską czwórkę(masa około 4t bez ociążników) łatwo wywrucić. Poza tym jak można było wyczytać wcześniej kłopoty serwisowe, jeden dostawca części. Lepiej już w sprawdzone marki się pchać.

Edytowany przez inwi, 13 grudzień 2014 - 21:31.

#2799 Share JELONEK09

JELONEK09

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 34 postów

Napisany 14 grudzień 2014 - 07:50

dla przykładu, Mercedes i BMW nie mają w swojej ofercie pojazdów dla każdego a mimo to mają ugruntowaną pozycję na rynku, tak samo jest z kubotą- produkują ciągniki dla pewnej grupy odbiorców, do pewnych określonych prac. 

W polandii jest taki zwyczaj że jeden traktor w gospodarstwie ma służyć do wszystkiego a to nie zawsze dobrze wychodzi.

Osobiście posiadam JD 6430, na torfowiskach słabo sobie radzi, jest ciężki i grzęźnie ale za to doskonale stabilny w pracy z ładowaczem, mam też kubotę m9960, doskonale sobie radzi na torfach ale za to z ładowaczem przy większych obciążeniach niestabilna. JD zimą ciężko odpala, silnik głośno pracuje, na początek biały dym a kubotka przy minus 25 tylko zakręci i pali od pierwszego kopa.

Porównywanie tych dwóch marek niema sensu bo to zupełnie inna myśl techniczna.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2800 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 14 grudzień 2014 - 09:18

Trochę ci nie wyszło to porównanie. Mercedes i bmw to firmy oferujące bardzo szeroką gamę pojazdów. Co innego, ze nie wszystkich na nie stać. Mercedes od segmentu a przez limuzyny, sportowe, vany i busy do ciężarówek i autobusów. Chyba żadna firma nie ma większej oferty. Bmw od motocykli poprzez auta osobowe wielu segmentów po limuzyny i sportowe. Kubota ma bardzo długo drogę przed sobą aby stać się mercedesem wśród ciągników. Jedno jest prawdą oferują wąską gamę produktów. A najlepiej wychodzi im sprzedaż sadowników. Na których nie skupiają się wielcy gracze na rynku tacy jak jd czy agco. Oni wolą sprzedawać duże ciągniki bo więcej na tym zarabiają. Z tym, że jd i kubota to inne myśli techniczne też się zgodzę. Kubota w większości swoich ciągników oferuje rozwiązania oferowane w jd 10 lub więcej lat temu. Sama jakość materiałów i wykonania też jest na korzyść jd. oczywiście w pewnych warunkach jak np. ten torf kubota ze względu na mniejszą masę może być lepsza. Ale w większości prac mała masa to minus dla ciągnika.