Skocz do zawartości

Zdjęcie

co sadzicie o marce kubota

3377 odpowiedzi na ten temat

#2721 Share czareczek85

czareczek85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 304 postów
  • Zainteresowania:piękne kobiety

Napisany 23 wrzesień 2014 - 20:07

co sadzicie o marce kubota mateo151923 poziom Twojego języka jest żenujący tak samo jak to co piszesz o tym czymś paliwożernym zwanym Kubotą. 11 litrów w orce ci paliła dziwne bo ja miałem tę Kubotę testową 3mce co ją kupiłeś i w 4 obrotowych paliła ponad 20l Piszesz tak jak Ci z testu Kuboty że orali 216cm kiedy pług orze 204cm max oj prze[raszam pewnie Kverneland zbudował specjalny pług na czas testu o szerokości 54cm na skibę

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
co sadzicie o marce kubota Dzisiaj, 17:31
  •  

#2722 Share rudemenes

rudemenes

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 56 postów

Napisany 27 wrzesień 2014 - 06:59

W mojej 9540 przy prawie 2000 mtg zaczęło coś wyć w skrzyni przy jeździe do tyłu. Również przy ruszaniu do tyłu szarpie ciągnikiem. Czy to jest to o czym mówicie, że jakies łożysko przy rewersie się sypło ??

#2723 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 27 wrzesień 2014 - 08:09

Prawdopodobnie tak. Zgłoś się do serwisu. Ktoś tu kiedyś pisał, że to jakaś wada fabryczna i ponoć nawet po gwarancji za darmo naprawiają. W galerii jest taka kubota z przebiegiem 1800 mth. Koszt naprawy wyniósł chyba 7 tys. Właściciel chyba nie wiedział o akcji.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#2724 Share AgroInspektor

AgroInspektor

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 27 wrzesień 2014 - 11:27

Z tego co ja się orientuję do wymiany sprzęgła potrzebne były elementy - lista w załączniku.

Załączone miniaturki

• m9540.jpg

#2725 Share podlach93

podlach93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 230 postów

Napisany 27 wrzesień 2014 - 17:53

słabo się orientujesz bo to sprzęgło H/L a nie rewersu, rudemenes tak jak koledzy piszą była na to akcja serwisowa i zgłoś się do swojego serwisu

#2726 Share czareczek85

czareczek85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 304 postów

Napisany 27 wrzesień 2014 - 20:21

widziałem dzisiaj nowe kuboty o mocy 130 150 i 170km niezłe maszyny na pierwszy rzut oka mają w opcji skrzynie bezstopniowo

#2727 Share JanuszM6040

JanuszM6040

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 126 postów

Napisany 27 wrzesień 2014 - 21:13

Zastanawiam się dlaczego kubota nie  zrobiła akcji serwisowej na wymianę rewersu w  modelu 9540, tak jak to robią producenci samochodów.

Kubota przyznaje się do błędu bo wymieniają nawet po gwarancji ale tylko na wniosek użytkownika.

Ogólnie to nie słyszałem o takich akcjach w żadnej marce ciągników, a nie sądzę  że nie mają jakiś wpadek.

#2728 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 28 wrzesień 2014 - 06:21

Ten rysunek nie da zwykłemu użytkownikowi. Jeśli serwis nie naprawi za darmo. Można popytać o ceny w zakładach prywatnych. Części chyba trzeba kopic w aso. Ale myślę, że nie wszystkie z rysunku. Tylko te które są zniszczone. Ktoś tam płacił 7 tys zdjęcia są w galerii.

Te nowe kuboty m 7 mają skrzynie bezstopniowe lub 24x24 produkcji ZF. A więc już nie będzie hasła ciągnik z jednej fabryki.

Poza tym zrezygnowano z ponoć nie zniszczalnej przedniej osi stożkowej na rzecz klasycznej. A wielu tutaj zapierało się, że to takie cudo. Więc ciekawe czemu zrezygnowali z niej w większym mocniejszym i cięższym ciągniku. Nowa oś jest pewnie też o d zf lub jakiejś innej firmy.

Zrezygnowano też z dpf. Układ scr pomoże oszczędzać paliwo. I sprawi, że może w końcu silniki będą miały tyle KM ile deklaruje producent i będą paliły mniej. Te zmiany pokazują jakie wady miał model 135 gx. Skoro w nowym ciągniku wypuszczonym na rynek po powiedzmy 2 latach od prezentacji 135 zrezygnowano np z dpf. Gołym okiem widać, że dpf to błąd który w nowym modelu poprawiono o czy mnie raz pisałem.

Edytowany przez hubertuss, 28 wrzesień 2014 - 06:48.

#2729 Share podlach93

podlach93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 230 postów

Napisany 28 wrzesień 2014 - 08:49

JanuszM6040 na sprzęgła rewersu była akcja serwisowa i każdy diler miał obowiązek zgłosić to klientom a jeżeli kogoś nie był o tym poinformowany to może mieć żal do swojego dilera

hubertuss M7 w dalszym ciągu jest wyposażony w filtr cząstek stałych.

#2730 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 28 wrzesień 2014 - 09:07

Nawet jeśli pozostał dpf to wprowadzenie scr pozwoliło deczko zubożyć mieszankę bez obawy o wzrost stężenia tlenków azotu, które neutralizuje scr. Chociaż konkurencja produkuje silniki z stage 4 final bez dpf a jedynie z samym scr.

Wyczytałem, ze ceny katalogowe modelu m7 będa wahać się od 90 do 130 tys euro. Nawet jeśli brutto. Nie wielu to kupi.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2731 Share podlach93

podlach93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 230 postów

Napisany 28 wrzesień 2014 - 14:45

jeszcze nikt nie wie ile będzie kosztowała seria M7 ale pewnie porównywalnie do jd na autopower lud df TTV bo w końcu to będzie ta sama przekładnia

#2732 Share czareczek85

czareczek85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 304 postów

Napisany 30 wrzesień 2014 - 19:16

Moja Kubota M128X też ma wbite w dowodzie  że to M7

#2733 Share Piteriiv

Piteriiv

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 137 postów

Napisany 02 październik 2014 - 22:56

koledzy mam prolem z kubotą 108 a raczej z wtryskami - przy 1000 h padł jeden z nich i wymienili na gwarancji  a teraz przy 1400 h padaja kolejne 3 i twierdzą że to wina paliwa - paliwo jest super nie jakaś lewizna( dostawca hurtowy), miał ktoś podobne problemy  - jak zostały roztrzygniete

#2734 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 03 październik 2014 - 10:52

Tutaj zawsze łatwo zwalić na paliwo. Musiał byś dać do ekspertyzy to co lejesz do baku.  Pewna firma miała problem z wtryskami w nowych autach. Dealer się wypierał zwalając na paliwo jak u ciebie. Firma dała paliwo do ekspertyzy. I będąc pewna swego przycisnęła dealera strasząc sądem. Podziałało. Z tą sprzedażą hurtową też trzeba uważać. Słyszałem, że kierowcy cystern dowożący do odbiorców indywidualnych spuszczają ileś tam litrów dobrego paliwa. I zastępują badziewiem, aby tylko litry grały. Oczywiście nie zawsze i nie wszyscy.

#2735 Share traktorowski

traktorowski

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 05 październik 2014 - 20:27

Wtryski nie padają jeden po drugim przy takim przebiegu. 

Pytanie do Piteriiva: czy ten dostawca hurtowy leje paliwo prosto do zbiornika w Twojej 108-ce???

#2736 Share kksmirek

kksmirek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 09 październik 2014 - 09:07

ja kupiłem kubote gl w kąkolewie w wlkp i jestem bardzo zadowolony. Poprzednio używałem c360 i ten używany japończyk jest o niebo lepszy. I nie jest już tak jak kiedyś, że ciężko dostać części bo nie ma z tym problemu. Poza tym jak się przy nich dba o filtr powietrza to nie ma żadnych problemów.

#2737 Share Piteriiv

Piteriiv

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 137 postów

Napisany 09 październik 2014 - 22:07

przeważnie do beczki, czystej beczki - z atestem przeznaczonej tylko na on, a czemu pytasz? 

#2738 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 10 październik 2014 - 18:05

Na stronie kuboty znalazłem info, że modele m7 będą wyposażone w przekładnie powershift firmy kubota.  Widać dalej będą szukać naiwnych i kitować, że ciągnik z jednej fabryki. Albo nie wiedzą sami i się pomylili.

#2739 Share traktorowski

traktorowski

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 11 październik 2014 - 10:51

W układzie CRS bardzo ważne jest w czym przechowujemy paliwo (jakie beczki i jak długo).

Piszesz, że padł wtryskiwacz, co to oznacza?? Padł elektrycznie czy mechanicznie???

Hubertuss: czytaj trochę więcej, a nie pisz, że: "będą szukać naiwnych i kitować, że ciągnik z jednej fabryki".

Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę takie hasło jak: "Kubota m7" i można znaleźć wiele informacji na ten temat np.:

http://www.profi.com...15-1567658.html

Wujek googiel prawdę Ci powie. :-)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2740 Share a1fe26c2

a1fe26c2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 935 postów

Napisany 11 październik 2014 - 11:37

To nie do końca tak jest z prawdą - telewizja kłamie, radio kłamie, prasa kłamie, ksiądz kłamie, cyganka prawdę Ci powie. :)

Mistrzem jesteś w tym, co robisz codziennie! Kiedy wszyscy myślą tak samo, to pierwszy krok do katastrofy.