Skocz do zawartości

Zdjęcie

co sadzicie o marce kubota

3377 odpowiedzi na ten temat

#2701 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 11 wrzesień 2014 - 20:44

co sadzicie o marce kubota @czareczek85 właśnie o tym pisałem same naginanie faktów. Orali na 54 cm czyli za każdym przejazdem nalatywało 8 % pola. Teoretycznie nie zaoranego. Ponieważ między lemieszami były luki. Pomimo, że pług ma maksymalnie 50 cm na korpus można go ustawić pod większym kontem. Z tym, że nie dokładnie orze. Wynik zaoranych ha trzeba by pomniejszyć o 8 % które przeleciało miedzy lemieszami. To tak jak by bić rekord powierzchni w sianiu i omijki robić. Ci dwaj z agromachiny tylko się ośmieszyli biorąc udział w tej żenadzie. Ale oni muszą wszystkim nadskakiwać, aby dostać coś do testów. Taki urok dzisiaj bycia dziennikarzem prasy motoryzacyjnej czy rolniczej.
@KARGO wystrzegaj się pracy z ładowaczem na włączanymnapędzie. Zwłaszcza na twardym podłożu z ciężkimi ładunkami. Po pierwsze i tak masz przyczepność. Poza tym gdy podnosisz większy ciężar opony uginają się, promień/obwód przedniego koła się zmniejsza. Przy takich pracach dużo zwykle się skręca. Co sprawia, że przód ma dłuższą drogę do pokonania. Mamy więc dwa bardzo nie korzystne czynniki. Koło o mniejszym obwodzie ma pokonać dłuższą drogę. Przedni napęd nie ciągnie a jest pchany. Dochodzi do dużych naprężeń w układzie. Twoje łożysko mogło się posypać od obciążeń pochodzących z tura, ale mogło się też rozsypać od obciążeń w układzie napędowym.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
co sadzicie o marce kubota Dzisiaj, 07:20
  •  

#2702 Share b0gdan

b0gdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3102 postów

Napisany 11 wrzesień 2014 - 20:58

co sadzicie o marce kubota przód ma przyczepność, ale tył nie ma... chyba że mamy spory balast z tyłu.

#2703 Share strd

strd

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 226 postów

Napisany 11 wrzesień 2014 - 23:46

co sadzicie o marce kubota @hubertuss fajny wywód ale... od kiedy łożysku robi różnicę jak mocno skręcany jest wał, który przez nie przechodzi?

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#2704 Share podlach93

podlach93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 230 postów

Napisany 12 wrzesień 2014 - 07:24

no dokładnie tak to zrozumiałem kolego KARGO, logiczne że żaden serwis sobie nie na zamawia części na górkę, tylko ja widzę problem w tym że tak długo to trwa skoro to jest 5 godzin rozbierania i drugie tyle składania, a siedzę teraz w pracy i widzę że w niemieckim magazynie wszystkie części do M8540 do przedniego mstu są dostępne czyli za 48H mam je na serwisie

#2705 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 12 wrzesień 2014 - 12:52

Gdyby ten wał i łożysko wisiało sobie w powietrzu. Pewnie temu łożysku było by bez różnicy jak mocno wał skręcają. Niestety ciągnik to złożony mechanizm. Jego wały nie wiszą w powietrzu tylko przenoszą naprężenia poprzez łożyska na konstrukcję. Zresztą co ja tłumaczę. Skoro ktoś nie kuma jego problem nie mój.

Jeśli faktycznie potrzebne części są w magazynie w niemczech. To tylko świadczy nie korzystnie o serwisie kuboty.

#2706 Share KARGO

KARGO

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1158 postów
  • Zainteresowania:technika rolnicza , produkcja zwierzęca

Napisany 12 wrzesień 2014 - 20:38

no dokładnie tak to zrozumiałem kolego KARGO, logiczne że żaden serwis sobie nie na zamawia części na górkę, tylko ja widzę problem w tym że tak długo to trwa skoro to jest 5 godzin rozbierania i drugie tyle składania, a siedzę teraz w pracy i widzę że w niemieckim magazynie wszystkie części do M8540 do przedniego mstu są dostępne czyli za 48H mam je na serwisie

Na monitorze może i są a faktycznie moze ich nie być do naprawy potrzebne było 49 elementy i nie sadze aby serwis był tu problemem, tylny błotnik który był zamówiony razem po dzis dzien nie doszedł.

#2707 Share marcin04

marcin04

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 240 postów
  • Zainteresowania:Technika rolnicza, energia odnawialna, hodowla drobiu

Napisany 12 wrzesień 2014 - 21:52

Co powiecie na temat 170 konnej Kuboty wyposażonej w 4 cylindrowy silnik o pojemności 9l? :lol:

"Jeszcze się taki nie urodził co by Polakowi dogodził"
Przyjmę chętnie stare prospekty i książki ze sprzętem rolniczym krajowym i zagranicznym za drobną opłatą. Zainteresowanych zapraszam na pw.

#2708 Share podlach93

podlach93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 230 postów

Napisany 13 wrzesień 2014 - 14:32

a skąd masz info że jest taka kubota?

#2709 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 13 wrzesień 2014 - 18:15

Te 9 l pojemności to chyba jakiś wymysł, plotka. Z silnika 6,1 który jest teraz da się uzyskać 170 - 200  KM. 

#2710 Share wumis

wumis

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 14 wrzesień 2014 - 12:11

Powinno być :Opinie użytkowników marki kubota.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2711 Share wolowik

wolowik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 391 postów

Napisany 14 wrzesień 2014 - 13:16

Szpiegowskie zdjęcie zza krzaków prototypu Kuboty 170KM który ma wyjechać z fabryki w Bierne (Francja).

http://img.over-blog...11-11-00-52.jpg

#2712 Share marcin04

marcin04

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 240 postów

Napisany 14 wrzesień 2014 - 19:58

@hubertuss dostałem cynk od pewnej "szychy" z Kuboty ;)

@wolowik to jest właśnie tak Kubota o której pisałem- 9 litrów z 4 cylindrów, do tego przekładnie ZF :)

Przyjmę chętnie stare prospekty i książki ze sprzętem rolniczym krajowym i zagranicznym za drobną opłatą. Zainteresowanych zapraszam na pw.

#2713 Share samex69

samex69

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 582 postów

Napisany 14 wrzesień 2014 - 22:28

Szpiegowskie zdjęcie zza krzaków prototypu Kuboty 170KM który ma wyjechać z fabryki w Bierne (Francja).

http://img.over-blog...11-11-00-52.jpg

Dosyć ciekawie wygląda.

#2714 Share podlach93

podlach93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 230 postów

Napisany 15 wrzesień 2014 - 07:22

to chyba ta szycha z kuboty tylko tam oprząta bo te 9l to bzdura

#2715 Share mateo151923

mateo151923

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 15 wrzesień 2014 - 18:36

co sadzicie o marce kubota czareczek85 chyba zostanie zignorowany bo caly czas tylko docinek szuka. Nie musisz sie przekrzykiwac. Mozesz argumentowac na spokojnie albo won.

#2716 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 15 wrzesień 2014 - 19:03

On po prostu skomentował test oraz wyraził swoje opinie na temat spalania ponieważ testował 135 gx.  Wiem, że wielu chce tutaj czytać to co sami myślą. Ale przyjmijcie do wiadomości, że niektórzy maja inne zdanie i mogą je tutaj wyrazić. Więc nie wiem po co nerwy. A za won to ciebie może podliczy jakiś mod. Skoro nie umiesz jak to mówisz spokojnie argumentować.

PS sam chyba szukasz awantury. Bo z tego co widziałem @czareczek85 odniósł się do twojej opinii oraz wyraził swoją. Ty odpowiedziałeś i sprawa zamknięta. Więc nie wiem poco te zaczepki z twojej strony. A że test to czysty film reklamowy z ponaginanymi faktami to widać gołym okiem. I każdy tutaj może to skomentować.

Edytowany przez hubertuss, 15 wrzesień 2014 - 19:09.

#2717 Share mateo151923

mateo151923

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 15 wrzesień 2014 - 21:21

ok dobra no ale kazdy spokojnie tylko on nie. Szanujmy sie bo kazdy jest dorosly i zrozumie jak mu napiszesz normalnie. Kazdy chce poczytac opinie zeby zrobic najlepszy zakup a nie robic docinki

#2718 Share marcin04

marcin04

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 240 postów

Napisany 16 wrzesień 2014 - 08:03

to chyba ta szycha z kuboty tylko tam oprząta bo te 9l to bzdura

mogę tylko powiedzieć, że ta osoba pracuje w centrali Kuboty w Ożarowie Mazowieckim ;) poza tym info o tym silniku znalazłem również na dwóch forach- krajowym i francuskim(niestety linku nie podam z powodu panującej tu cenzury)

#2719 Share podlach93

podlach93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 230 postów

Napisany 16 wrzesień 2014 - 10:44

to dziwne bo do tej pory nikt z kubota polska o 9l silniku nie wspominał

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2720 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 16 wrzesień 2014 - 15:56

No tak fora to bardzo wiarygodne źródło informacji. ta osoba z centrali pewnie też na forum przeczytała. 9l 4 cylindry i 170 KM to nonsens.