Skocz do zawartości

Zdjęcie

co sadzicie o marce kubota

3377 odpowiedzi na ten temat

#2681 Share mateo151923

mateo151923

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 08 wrzesień 2014 - 09:43

co sadzicie o marce kubota czareczek85 Ja pislaem ze spalił 6l/mh ale w transporcie. Czytaj uwaznie. Nie rozwozilem obornika tylko przetransportowalem go na inne pole oddalone 6km dalej bo musialem sprzatnac z płyty. Nie mam podstaw zeby kogos klamac bo nie mam nic z tego ze go kupicie. Pisze Swoje opinie jako posiadacza a nie to co wyczytalem w gazetach pisanych przez ludzi ktorzy siedza za biurkiem. Gdybym kupowal jeszcze raz to kupilbym go. A jesli mialbym 100tys wiecej bo wybralbym Fendt'a. Innej konkurencji nie widze.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
co sadzicie o marce kubota Dzisiaj, 15:24
  •  

#2682 Share Legat997

Legat997

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 309 postów
  • Zainteresowania:Desperatos Hydraulikos
    Powered by Kubota & Verva
    Modernizacje hydrauliki, rozbudowa, modyfikacje

Napisany 08 wrzesień 2014 - 13:52

co sadzicie o marce kubota Spalanie w granicy 12l/ha jest jak najbardziej realne i to "paliwożerną" Kubotą M135GX
http://www.traktoryk...st_orki,97.html
Kto ma Japońca, to jeżdzi do końca! :-)

#2683 Share makowiaczek

makowiaczek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 199 postów

Napisany 08 wrzesień 2014 - 18:27

co sadzicie o marce kubota czy można kupić obniżoną kubotę m7040,i nie myślę o spuszczeniu powietrza z kół. Fabrycznie ma 258cm, a chciałbym max.250cm

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#2684 Share wikorol

wikorol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 110 postów

Napisany 08 wrzesień 2014 - 19:21

co sadzicie o marce kubota Aby obniżyć Kubotę 6040 i 7040 możesz zamówić ją z niższymi kołami, mi taką oferowali dilerzy, ale przywieźli mi na test i okazało się że mieści się do wszystkich pomieszczeń więc kupiłem na standardowym ogumieniu i wysokość 258 jest odpowiednia.
Co do spalania Kubota 6040 to przez pierwsze 20 godzin spaliła mi 30 l ( pracowała głównie z ładowaczem czołowym przy niskich obrotach jak to na dotarciu).
Podczas ostatniej próby przy normalnej pracy bez żyłowania na 30 godzin pracy spaliła 68 l, prace były różne bez orki.

#2685 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 08 wrzesień 2014 - 19:26

co sadzicie o marce kubota @Legat997 nie wierz w propagandę jakiego kolwiek dealera jakiej kolwiek marki. Na innym forum, którego nazwy nie ośmielę się tu wymienić. Ponieważ panuje tu na to cenzura. Tym bardziej linku nie podam. Jest zdjęcie przedstawiające bicie owego rekordu. Gdy czytam o ziemi twardej jak podeszwa wojskowego buta to mnie śmiech ogarnia jak ludziom z mózgów wodę robią. Tam jest piach, potraktowany uprzednio jakimś agregatem. Wcale nie zdziwił bym się, gdyby okazało się, że agregat przygotował tj spulchnił ziemię na głębokość większą niż orał pług kuboty.. Prawdopodobnie w tym piachu uprzednio przygotowanym przez agregat wiele ciągników spalił by po 8 czy 9 l na ha.
Wielu zarzucało mi tutaj,że podpieram się testami. Ale gdy mam do wyboru takie fikcyjne ustawki i pomiary bezstronną maszyną. To już wolę to drugie. A hamownia niestety jest dla kuboty nie ubłagana. Obnaża jej słaby silnik i duży apetyt na paliwo.

#2686 Share Legat997

Legat997

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 309 postów
  • Zainteresowania:Desperatos Hydraulikos
    Powered by Kubota & Verva
    Modernizacje hydrauliki, rozbudowa, modyfikacje

Napisany 08 wrzesień 2014 - 20:08

co sadzicie o marce kubota @hubertuss a znasz przysłowie "Czort swoje a Pop swoje"? :-)
Kto ma Japońca, to jeżdzi do końca! :-)

#2687 Share krowka62

krowka62

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 381 postów

Napisany 08 wrzesień 2014 - 20:46

co sadzicie o marce kubota Hubertuss na piachu się rzepaku nie sieje więc nie może to być lekka ziemia. Aczkolwiek jest ona w wysokiej kulturze zapewne z tego powodu, że prowadzona tam była uprawa bezorkowa.
Bardzo dobrze, że Kubota przeprowadziła taki test, mam nadzieję że inni producenci pójdą w ślad za nimi. Największą korzyścią takiego postępowania będzie to, iż rolnik będzie miał ułatwiony wybór sprzętu.

Niech każdy oceni przeprowadzenie orki.

#2688 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 09 wrzesień 2014 - 05:28

co sadzicie o marce kubota U nas sieją na 4a 4 b i osiągają nie złe plony. Sieje się na takiej ziemi jaka jest. Oczywiście bez przesady na 6 nigdy. Ta na focie wygląda mi na 4. To, ze uprawa jest bez orkowa to nie oznacza, ze ziemia pod spodem jest twarda jak podeszwa buta z artykułu do którego link podał @Legat997. Oczywiście można robić testy. Tylko, żeby były rzetelne a nie ludzi oszukiwać, że ziemia twarda. Tak samo jak nie orano ścierniska po rzepaku jak jest w artykule, Tylko uprzednio uprawioną glebę. Szerokość robocza jednego korpusu wynosi nie 54 tylko 50 cm. Pług rozstawiono więc na maksa specjalnie, aby wynik zaoranej ilości ha był jak najwyższy. A między korpusami zostawały paski nie zaoranego. Oczywiście nie widać tego bo przysypała to ziemia. Ciekawe jak było z tą głębokością orki. Bo widać tu wiele danych, które mocno ponaciągano. To nie jest żaden test, tylko materiał reklamowy kuboty.

Edytowany przez hubertuss, 09 wrzesień 2014 - 05:49.

#2689 Share samex69

samex69

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 582 postów

Napisany 09 wrzesień 2014 - 15:25

co sadzicie o marce kubota Hubertuss wie wszystko najlepiej , wszędzie był , wszystko widział - organoleptycznie - przez ekran komputera potrafi ocenić klasę ziemi - no mistrzostwo świata i okolic.
A jacyś niedorozwinięci idioci jednak dają się naciągnąć na kupno tego badziewia jakim jest kubota. No masakra jakaś.

#2690 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 09 wrzesień 2014 - 20:09

co sadzicie o marce kubota Wejdź sobie na konkurencyjne forum znajdź fotę w galerii kuboty i poczytaj opisy. Nie tylko ja twierdzę, że orana ziemia do najcięższych nie należy. Mogę jednak zrozumieć twoje zdziwienie, że ktoś przed komputerem potrafi ocenić choćby w przybliżeniu klasę i czy ziemia jest lekka czy ciężka. Ciężka ziemia najlepszych klas nie będzie się tak ładnie rozsypywała przy orce (brak grud) zwłaszcza gdy jest sucha. No chyba, że dzień wcześniej potraktowano ja porządnie agregatem. A na filmie widać nie wątpliwie, że pole przygotowano pod ten test. Rozumiem, że pozostałe naciągnięte fakty nie budzą wątpliwości. Tak jak to, że pan na filmie mówi, że pola nie orano 8 lat. W artykule jest że 10. A gdybyśmy gospodarza spytali to może okazało by się że 5. Czytałem na temat uprawy bez orkowej i zalecają jednak co 5 lat pole przeorać, poza tym nie wiadomo od kiedy rolnik uprawę tą stosuje. Tak czy siak to nie są żadne miarodajne testy. Tylko propaganda.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2691 Share KARGO

KARGO

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1161 postów
  • Zainteresowania:technika rolnicza , produkcja zwierzęca

Napisany 10 wrzesień 2014 - 10:16

co sadzicie o marce kubota Mam kubote m8540 w turze przepracowane nieco ponad 1200h i rozleciao sie lozysko w przednim moscie z prawej strony z faktu ze wszystko jest zamkniete w szczelnej obudowie w kapieli olejowej nie zauwazylem tego (nie bylo zadnych odchylen a jedynie czasem delikatny trzask , myslalem ze to szpilki i dokrecilem) po kilku godzinach sruty i czesci z lozyska wyderly w obudowie dziure i olej wyplynol i jakiesz bylo moje zdziwienie gdyz zamim kupilem ciagnik zapewniali ze przedni most jest niezniszczalny. Na szczescie obiela to gwarancja ,same czesci kosztowaly ponad 10tys. jednak ciagnik stoij juz dwa i pol tygodnia w servisie bo w Kubocie nie maja wszystkich czesci. A ja musze codziennie pozyczac ciagnik od sasiada zeby namieszac paszowoz a o wywieziemu obornika na pole na ktorym chcialem posiac trawe moge zapomniec.

#2692 Share Rolnik1111

Rolnik1111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 329 postów

Napisany 11 wrzesień 2014 - 16:11

co sadzicie o marce kubota A jak jest z dostępnością części do Kuboty?

#2693 Share rolstudent

rolstudent

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2149 postów
  • Zainteresowania:Hodowla bydła mlecznego :)
    Nowoczesne techniki uprawy

Napisany 11 wrzesień 2014 - 16:40

Mam kubote m8540 w turze przepracowane nieco ponad 1200h i rozleciao sie lozysko w przednim moscie z prawej strony z faktu ze wszystko jest zamkniete w szczelnej obudowie w kapieli olejowej nie zauwazylem tego (nie bylo zadnych odchylen a jedynie czasem delikatny trzask , myslalem ze to szpilki i dokrecilem) po kilku godzinach sruty i czesci z lozyska wyderly w obudowie dziure i olej wyplynol i jakiesz bylo moje zdziwienie gdyz zamim kupilem ciagnik zapewniali ze przedni most jest niezniszczalny. Na szczescie obiela to gwarancja ,same czesci kosztowaly ponad 10tys. jednak ciagnik stoij juz dwa i pol tygodnia w servisie bo w Kubocie nie maja wszystkich czesci. A ja musze codziennie pozyczac ciagnik od sasiada zeby namieszac paszowoz a o wywieziemu obornika na pole na ktorym chcialem posiac trawe moge zapomniec.

W takim przypadku powinni sciagnac caly most i go wymienić.

#2694 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 11 wrzesień 2014 - 16:45

co sadzicie o marce kubota Tak jak wyżej napisano. Filtry pewnie dostaniesz od ręki. Może jakieś inne typowe i często zamawiane elementy. Ale jeśli trafi się poważna usterka jak wyżej pojawia się problem.
Co do samej osi nie ma rzeczy nie zniszczalnych. Nie chciał bym, aby ktoś pomyślał, że się cieszę z tej awarii. Ale już kiedyś pisałem ta oś jest dobra na plantacjach ryżowych. Gdzie ciągnik jeździ w błocie po osie. Ponieważ nie ma przegubów na wierzchu.
Reszta to same minusy. Nie wspominam już o większych stratach/oporach związanych z większą ilością przekładni. Ale nośność i wytrzymałość jest mniejsza. Zwróćcie uwagę na osie ciężarówek, gdzie bliźniaki kręcą się na zwolnicach planetarnych. Większe są koszty naprawy. Wiele ciągników bazuje na osiach cararro lub dana ewentualnie zf. Części do tych osi można kupić nie tylko w aso producenta ciągnika ale też zwykle taniej w hurtowniach części. Gdyby takie osie były wytrzymalsze od konwencjonalnych stosowali by je producenci maszyn budowlanych, ładowarek teleskopowych i ciągników. Jest to swego rodzaju wynalazek zachwalany przez dealerów.
@kARGO moze pracowałeś z włączonym napędem na twardym lub z be speed?

#2695 Share podlach93

podlach93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 230 postów

Napisany 11 wrzesień 2014 - 17:16

co sadzicie o marce kubota Jeżeli chodzi o części to chyba kiepski serwis cie obsługuje bo u mnie części są najpóźniej za 4 dni. A jeżeli chodzi o mosty to merlo chodzi na takich samych.

#2696 Share b0gdan

b0gdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3102 postów

Napisany 11 wrzesień 2014 - 19:25

co sadzicie o marce kubota To Merlo dostarcza osie do Kuboty? ;)

#2697 Share czareczek85

czareczek85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 304 postów
  • Zainteresowania:piękne kobiety

Napisany 11 wrzesień 2014 - 19:56

Spalanie w granicy 12l/ha jest jak najbardziej realne i to "paliwożerną" Kubotą M135GX
http://www.traktoryk...st_orki,97.html

Po przeliczeniu na godzinę orki wychodzi prawie 21 litrów gdzie ta oszczędność jednak te ciągniki są paliwożerne spalając w 24 godziny 499.98l napędu BRAWO i co opadła wam szczęka. rok temu kilka osób na tym forum pisało o małym spalaniu tego modelu i co niedowiarki macie wszystko jak na dłoni Ładnie podali spalanie na hektar he he

#2698 Share KARGO

KARGO

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1161 postów
  • Zainteresowania:technika rolnicza , produkcja zwierzęca

Napisany 11 wrzesień 2014 - 20:13

W takim przypadku powinni sciagnac caly most i go wymienić.

Wymienili cała prawa strone obudowe,łożyska itd.

Tak jak wyżej napisano. Filtry pewnie dostaniesz od ręki. Może jakieś inne typowe i często zamawiane elementy. Ale jeśli trafi się poważna usterka jak wyżej pojawia się problem.
Co do samej osi nie ma rzeczy nie zniszczalnych. Nie chciał bym, aby ktoś pomyślał, że się cieszę z tej awarii. Ale już kiedyś pisałem ta oś jest dobra na plantacjach ryżowych. Gdzie ciągnik jeździ w błocie po osie. Ponieważ nie ma przegubów na wierzchu.
Reszta to same minusy. Nie wspominam już o większych stratach/oporach związanych z większą ilością przekładni. Ale nośność i wytrzymałość jest mniejsza. Zwróćcie uwagę na osie ciężarówek, gdzie bliźniaki kręcą się na zwolnicach planetarnych. Większe są koszty naprawy. Wiele ciągników bazuje na osiach cararro lub dana ewentualnie zf. Części do tych osi można kupić nie tylko w aso producenta ciągnika ale też zwykle taniej w hurtowniach części. Gdyby takie osie były wytrzymalsze od konwencjonalnych stosowali by je producenci maszyn budowlanych, ładowarek teleskopowych i ciągników. Jest to swego rodzaju wynalazek zachwalany przez dealerów.
@kARGO moze pracowałeś z włączonym napędem na twardym lub z be speed?

Czesto pracuje z właczonym napedzie na betonie przy oborniku badz mieszaniu paszowozu , stwierdzili ze musiałem cos ciezkiego podnieśc ładowaczem przy maksymalnie skreconych kołach i powiedziaelm zeby nieco ten skret ograniczyli.

Jeżeli chodzi o części to chyba kiepski serwis cie obsługuje bo u mnie części są najpóźniej za 4 dni. A jeżeli chodzi o mosty to merlo chodzi na takich samych.

Kiepsko to ty czytasz ze zrozumieniem bo chyba wyraznie napisalem ze w Kubocie nie mieli cześći. Napewno nie ma zadnego takiego servisu Kuboty w PL ktory by mial wszystkie cześci do ciagników.

#2699 Share czareczek85

czareczek85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 304 postów
  • Zainteresowania:piękne kobiety

Napisany 11 wrzesień 2014 - 20:16

co sadzicie o marce kubota i kolejna bzdura pług 150s orze na maxa 200cm nie wiem skąd kubota ma takie dane to ze trony kverneland Skokowa regulacja szerokości orki
Szerokość orki jest ustawiana skokowo (35, 40, 45 i 50 cm = 14, 16, 18 i 20” na korpus). Regulacja odbywa się w bardzo prosty sposób przez odpowiednie umiejscowienie śruby regulacyjnej na każdym korpusie. ta KUBOTA

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2700 Share rolstudent

rolstudent

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2149 postów
  • Zainteresowania:Hodowla bydła mlecznego :)
    Nowoczesne techniki uprawy

Napisany 11 wrzesień 2014 - 20:38

co sadzicie o marce kubota Panowie moj f 412 na godzine orki tez potrafi łykać 22 litry. A 716 to i 32
Czasem bak 250 litrow starcza na 10 godzin. I mozna powiedziec ze to ekonomiczny ciagnik. Bo pola zrobione szybko i tak jak powinno być.