kubaguzik

co sadzicie o marce kubota

Polecane posty

@rolniq

Cześć.

Moja 7040 ciężko  800 l biardzkiego dżwiga , to nowe inne pompy mają? Pewny jestem ,że ja 1000l nie podniosę.

Napisz coś o 6060 ciekawi mnie jak ten nowy wypusk się sprawuje? Napisz nam co i w czym nią robisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

Wieszaki przestawisz i podniesie 1000l... ta kwestia była już omawiana w tym temacie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Osobiście uważam że Kubota to przereklamowana marka niestety gdy byłem użytkownikiem jej zdarzały się awarie. Teraz jestem użytkownikiem Landiniego więc pozwole sobie porównać te ciągniki. Cena przystępna lecz niestety nie ma to odwzorowania co do jakości ciągnika na własnej skórze się przekonałem że jednak warto dołożyć 4-5 tysięcy i kupić jednak inny ciągnik w moim przypadku Landini który sprawuje się bardzo fajnie komfort jazdy zdecydowanie na plus dla Landiniego jak i spalanie. Kupując Landiniego myślałem że koszty serwisu będą droższe niż w Kubocie a tu miłe zaskoczenie ponieważ okazało się że serwis Landiniego wychodzi taniej. A więc myśle że warto jednak zapłacić trochę więcej ale być pewnym tego co się kupuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kris94    23

A o jakim modelu Kuboty piszesz i jakie awarie się zdarzyły ? Jaki porównywalny model Landini kupiłeś w zamian i w czym jest lepszy ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

potwierdzam ; w jednym temacie jest posiadaczem Landini , w drugim już jego znajomy i parę innych kwiatków w innych tematach.

Widziałem taki ciągnik przy koszeniu łąki ,jest dużo mniejszy od M7040 , Nie widzę sensu porównywania , Kubota jest mała i lekka a to Landini to chyba tylko kwiatki i rabatki.

Bardzo mi się podobało jak silnik pykał. To klasa raczej c 330 koni tylko więcej .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kris94    23

Też tak podejrzewałem bo raz pisze o Landini 5D raz w temacie wspomina o tehnofarmie a jeszcze do tego miał Kubote i za chwilę w innych tematach pewnie się okaże że NH, nowego Ursusa, Fendta i Johna też posiadał i ma coś o nich do powiedzenia. Mimo wszystko jeśli się mylę to opisz dokładnie jaki miałeś model, ile czasu (mth), co się w nim zepsuło i z jakiej przyczyny, czy naprawiałeś sam, serwis, oraz ile kosztowały poszczególne części i naprawy ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

nie zgodzę się z Tobą, iż nie podniesie opryskiwacza. od kwietnia 2012r. posiadam kubotę 108s z przednim tuz i wom(obecnie 1389mth), a od stycznia 2015 6060 z ładowaczem mx.(380 mth). obrabiają 65 ha. Mała kubota bez problemu podnosi opryskiwacz biardzki 1000 litrów i rozsiewacz do nawozów 1000kg, dzięki temu, że jest krótka i posiada tura to przodu nie zrywa, czego nie mogę powiedzieć o 108. Dużym mankamentem jest napęd przedniego wom w 108, który jest bezpośrednio z wału, bez żadnej przekładni. Jeśli ma ktoś jakieś pytania to chętnie postaram się odpowiedzieć. małą próbowałem ciągnąć agregat dziekan 3,00 m. szła ale szału nie było.

 

A ja myślałem, że dla stabilności z ciężarem na tylnym tuzie lepiej jest, gdy ciągnik jest dłuższy. A tu proszę nowa teoria. Tur pomaga ci utrzymać przód na ziemi bo jest to spora masa. Ale nie każdy użytkownik małej kuboty potrzebuje tura.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pp1208    706

NIe koniecznie TUR pomaga utrzymać przód na ziemi bo np. u mnie po zdjęciu ubciążników przednich a założeniu ładowacz niema żadnej różnicy praktycznie. Ponieważ mocowania i część ładowacza jest umiejscowione na środku ciągnika a tylko część wystaje do przodu. W przypadku obciążników wszystko wisi na przodzie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
osterley    18

Mam 800L i m6060 bez najmniejszych problemów go dźwiga i z nim pracuje. Ale już 2500L ciąganego nie ma ochoty na mokrych kawałkach jak jest pełny uciągnąć. Brakuje jej masy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter03    29

osterley napisz ile ten twój 800L ma masy własnej bez cieczy i będziemy mieli porównanie do swoich bo jeden drugiemu nie równy ,tak samo reszta niech napisze i bedzie jasne

Na jakich otworach macie wieszaki? Na tym który jest najbliżej cbm?

Edytowano przez pioter03

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikruss    536

Tylne ramiona mają kilka otworów do wieszakow. Na którym otworze są one zamontowane?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CHIB    0

Czy Kubota m8560 poradzi sobie dobrze z opryskiwaczem 800 bądź 1000l zawieszanym z belką HYDRAULICZNĄ :>?, czy lepiej celować w 800l,  pola w większości są równe ale parę troszkę pochyłych, ciągnik ma tura dodatkowo 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gazela77    10

Mam 8540 i ostatnio pracuje z 600_tką Pilmetu i praktycznie jej nie czuje. Też mam ładowacz czołowy. Sądzę, że nawet 1000 ltr nie powinno być przeszkodą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CHIB    0

z samą pojemnością myślę ze nie będzie miała problemu tylko tu dochodzi belka hydrauliczna a ona trochę waży z tego co czytałem, fajnie gdyby się ktoś odezwał co pracuje na podobnym sprzęcie ;p,a i szerokość belki 15 m 

Edytowano przez CHIB

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzen    199

mam 8560 z ładowaczem i opryskiwacz 1000l lance rozkładane ręcznie co prawda ale są dosyć masywne i belka na 15m sam opryskiwacz waży coś ponad 400kg i chodzi bez problemu.

dowiedz się ile waży ten opryskiwacz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pp1208    706

Zapowiada sie bardzo fajnie ! Wyposażenie bedzie ciekawe i bogatsze niż dotychczas :) Ciekawe jak z ceną bedzie... pewnie ze 20 tys droższa bedzie jak nie wiecej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter03    29

Po cenach jakie serwuja za m7 to tanio raczej nie bedzie. Ale stylistyka ladna. Ciekawe jak bedzie finalnie wygladala i co bedzie posiadac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ciekawe czy dalej po otworzeniu tylnej szyby w deszczowy dzień woda który spływa po dachu trafi prosto do srodka kabiny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piteriiv    82

tak sie zachwycacie wyglądem, a jak kupicie to wam przejdzie, jak padnie wam pier**la za pare tysii , serwis na gwarancji wypnie sie na was. a kubota jest mistrzem w nabijaniu klientów w butelkę i jeszcze karze słono płacić . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
B3Agro    91

Chyba na złych ludzi musiałeś trafić. Mam trochę "gratów"  , i powiem ci że tak układnego,elastycznego i bezproblemowego serwisu nie ma ani JD ani Claas ani Case. Mam każdą z tych marek i jeszcze 2 Kuboty i powiem ci że serwis jest na 5+ . Wczoraj mi przyjechała Valtra i aż się boję bo dużo złego słyszałem o serwisie ale "zachorowałęm" na ten ciągnik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez sniperghost
      Witam.
      Posiadam mini traktor kubota gl 320 . Ostatnio zauważyłem, że jakiś przewód wisi , jakby został zerwany, nie wiem gdzie on ma być podłączony. Jeżeli ktoś wie co to jest z góry dzięki za pomoc.


    • Przez strd
      Witojcie hej.
       Z racji zapchania się DPFa u ojca w Kubocie M7060 poszukuję gniazdka diagnostycznego. Wiem, że jest 4 pinowe i wisi gdzieś na wiązce nad chłodnicą, ale nic tam takiego nie widzę. Czy to jest to w którym jest wtyknięty rezystor 120 Ohm 1/2W?
      Z góry dzięki.
    • Przez jacek_83
      Mam problem z Kubotą l5040.
      Gdy jechałem z przemysłem, ciągnik zaczął tracić moc i mocno dymić na niebiesko, do tego stopnia, że byłem zmuszony redukować i nie wkręcał się w obroty. Pomyślałem, że może wtryski lub filtr paliwa. Wymieniłem filtr na nowy, do zbiornika wlałem preparat do czyszczenia wtrysków, ale to nie pomogło.
      Następnego dnia było już ok. Cały dzień i nawet małej chmurki. Kolejnego dnia problem powrócił. Dolałem paliwa i siuwaksu do czyszczenia wtrysków i pojeździłem. Było ok.
      Za jakiś czas pojechałem do majstra Kubotą, żeby poprawił elektrykę, było ok. Następnego dnia gdy wracałem znowu zaczął dymić na niebiesko.
      Nie zauważyłem, żadnej reguły, raz jest wszystko dobrze, a innym razem już nie. Nie zwróciłem uwagi czy bierze olej. Jak nie dymi nie ma siły, to wstawiam do garażu i nim nie jeżdżę.
      Problem pojawia się przy zagrzanym silniku. Nigdy przy odpalaniu. Paliwo z jednego źródła z Orlenu. Problem pojawił się na jesieni, po zakończonym sezonie zbiorów.
      Czy spotkaliście się z podobnym problemem? Gdzie najepierw szukać przyczyny?
    • Przez Nikt23489
      Witam. Mam problem z Kubotą M7040. Mianowicie traktor do tyłu jedzie płynie na każdym biegu lecz po przełączeniu rewersu do przodu ona ruszy kawałek i przestaje jechać. Jaki może być tego problem ?
    • Przez TymonMasa
      Witam posiadam Kubote M108S i mam pytanie do użytkowników tego modelu jak sprawuje sie u Was podnośnik? Jaka jes predkośc z jaką podnosi? Jak z czułością regulacji itd
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj