Skocz do zawartości

Zdjęcie

co sadzicie o marce kubota

3377 odpowiedzi na ten temat

#2661 Share kubaska

kubaska

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 207 postów

Napisany 31 sierpień 2014 - 13:51

co sadzicie o marce kubota a nie masz sprezarki dolozonej?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
co sadzicie o marce kubota Dzisiaj, 09:44
  •  

#2662 Share mlody3595

mlody3595

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 26 postów

Napisany 31 sierpień 2014 - 18:15

co sadzicie o marce kubota

Witam,
Od niedawna posiadam model 7040n. Ostatnio ciągając przyczepę z piachem zauważyłem, że strasznie mocno się nagrzała obudowa tylnego mostu i skrzyni biegów. Zaniepokojony zaglądam na wskaźnik poziomu oleju, a tam sucho, zupełnie ani śladu oleju na bagnecie, a co dopiero mówić o właściwym poziomie. Ciągnik miał zakładany przedni tuz i dodatkowe wyjścia hydrauliczne i być może mechanicy nie uzupełnili ilości która "rozeszła" się po dodatkowych elementach. Sam nie wiem..

W waszych maszynach Kubota też tak mocno nagrzewa się skrzynia i most oraz pozostałe elementy zasilane olejem przekładniowym ??

Edytowany przez mlody3595, 29 wrzesień 2014 - 22:05.

#2663 Share manius59

manius59

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 52 postów

Napisany 31 sierpień 2014 - 19:55

co sadzicie o marce kubota W protokole serwisowym jest napisane o demontażu skrzyni i jej podzespołów. Sprężarki nie mam. Wibracji dostaje tylko podczas jazdy. Do silnika praktycznie się nie dotykali, sprawdzili tylko ustawienie rozrządu (widać, że była demontowana pokrywa rozrządu). Diler u którego kupiłem ciągnik nic nie robił ( tylko mnie zbywał)! Od półtora roku problemem zajmuje się centrala- w tym czasie zostało wymienione zawieszenie kabiny i wspomniana wizyta w serwisie!!! Zaraz po powrocie z serwisu (tydzień temu) miałem wizytę kierowników serwisu z Polski i Niemiec (euro-szef nie widzi problemu). Nie wiem czy odpuścić czy walczyć dalej.
Ps. szef z Niemiec ukradkiem robił zdjęcia zamontowania w ciągniku gaśnicy ( u mnie jest przymocowana z tyłu oparcia fotela pneumatycznego więc nie wala się po kabinie). Chyba spodobało się mu takie rozwiązanie.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Nowości w stajni Kubota zobacz »

•  

#2664 Share XMK13

XMK13

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1243 postów

Napisany 31 sierpień 2014 - 20:49

co sadzicie o marce kubota A jak wygląda wał napędowy przedniego mostu?

#2665 Share manius59

manius59

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 52 postów

Napisany 31 sierpień 2014 - 21:35

co sadzicie o marce kubota Możesz sprecyzować bo nie rozumiem o co chodzi?

#2666 Share XMK13

XMK13

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1243 postów

Napisany 31 sierpień 2014 - 21:43

co sadzicie o marce kubota Pewnie jest w osłonie ale czy nie jest skrzywiony. Takie wibracje by pasowały do skrzywionego wału napędowego. Tak tylko przypuszczam...

#2667 Share manius59

manius59

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 52 postów

Napisany 31 sierpień 2014 - 22:28

co sadzicie o marce kubota Nie wydaje mi się. Wibracje są od nowości, ale sprawdzę i to.
Może jeszcze jacyś użytkownicy kubot wypowiedzą się czy w ich maszynach jest podobnie, mniej czy wcale nie drży?

#2668 Share Piotrek1985

Piotrek1985

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 256 postów

Napisany 01 wrzesień 2014 - 07:06

co sadzicie o marce kubota a prubowałes zmieniać cisnienie w oponach, jak bedzie za duze to tez bedzie wpadal w wibracje podczas jazdy

#2669 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 01 wrzesień 2014 - 08:04

co sadzicie o marce kubota Widziałeś na filmie, że po piachu jedzie? Co wnosi taka porada? Wał można sprawdzić tylko nie na oko. Trzeba by do ślusarza zawieść i choć by w najbardziej prymitywny sposób na tokarce sprawdzić. To samo tyczy się elementów skrzyni biegów i układu napędowego. Serwis może to i rozbierał. Pytanie jak sprawdzał wszystkie elementy. Na oko pan popatrzył, że ok. Czy wszystkie elementy w tokarce choćby sprawdzali? Podejrzewam, że szybciej to pierwsze.
Powiedz im krótko, skoro nie potrafią wady usunąć to niech ci ciągnik wymienią i tyle. Jak nie to pójdziesz z tym do prasy rolniczej rzecznika konsumentów itd. Na twoim miejscu i tak bym się rzecznika popytał co ci przysługuje a co nie. Bo wątpię, aby ci to naprawili. To jakaś wada ukryta, która może kiedyś wyjdzie jak coś się urwie lub wyrobi.

#2670 Share XMK13

XMK13

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1243 postów

Napisany 01 wrzesień 2014 - 10:47

co sadzicie o marce kubota Pewne jest to że wibracje pochodzą z układu napędowego. Silnik, sprzęgło, układ hydrauliczny i WOM odpadają, bo wibracje by były na postoju. Koła odpadają z racji wolnych obrotów (wibracje mają wyższą częstotliwość).
Przedni most można by wykluczyć podnosząc tył ciągnika przy rozłączonym przednim napędzie i "w powietrzu" rozpędzić ciągnik.
Tylne półosie można zdiagnozować jeżdżąc w koło, raz w lewo, raz w prawo. jakby źródłem wibracji była półoś, to częstotliwość wibracji powinna się różnić przy jeździe w lewo, a w prawo.
Takie moje sugestie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2671 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 01 wrzesień 2014 - 11:59

co sadzicie o marce kubota Sam napisałeś, że koła mają wolne obroty a drgania wyższą częstotliwość. To po co chcesz sprawdzać półosie. Które kręcą.się równie wolno jak koła. Te drgania pochodzą z układu napędowego. Począwszy od silnika, którego w 100 % bym nie wykluczał. Pomimo, że na postoju nie drży nie wiadomo czy nie może drgać pod obciążeniem. Po przez skrzynię biegów aż do tylnego mechanizmu różnicowego wraz ze zwolnicami. Można sprawdzić wał przedniego napędu. Bo jest na zewnątrz. Aby sprawdzić rzetelnie resztę. Trzeba by rozebrać ciągnik w proch. Wyjąć każdy trybik, każdy wałek, łożysko itd. Po kolei sprawdzać na jakiejś maszynie. Co jest nie możliwe i co wątpię by zostało dokładnie zrobione w serwisie.

#2672 Share XMK13

XMK13

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1243 postów

Napisany 01 wrzesień 2014 - 15:04

co sadzicie o marce kubota Racja z tymi półosiami. Zapomniałem, że zwolnice są bezpośrednio przy mechanizmie różnicowym. Silnik pod obciążeniem można sprawdzić z WOM, np. z kosiarką.

#2673 Share samex69

samex69

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 582 postów

Napisany 01 wrzesień 2014 - 22:06

co sadzicie o marce kubota W mojej 9540 czasami też tak drgają te dźwignie ale jak dla mnie nie nie stanowi to problemu .Drgania są tylko w jakimś wąskim zakresie obrotów ale też nie zawsze.
Walcz o swoje bo jak Ty machniesz na to ręką to kto o to zadba.Powodzenia.

#2674 Share manius59

manius59

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 52 postów

Napisany 02 wrzesień 2014 - 07:39

co sadzicie o marce kubota U mnie drży często. Ciągnik na kobyłkach podczas jazdy w powietrzu zachowuje się normalnie, kabina nie wibruje. Podczas wizyty u mnie w gospodarstwie oczywiście rozmawiałem o wymianie ciągnika na nowy, chciałem nawet po pokazowy, oferowałem im nawet dopłatę. Skoro ciągnik ma mały przebieg i według nich w tej chwili (bo wcześniej jednak wzieli go na warsztat, wymienili tłumik drgań, zawieszenie kabiny) nie widzą problemu to niech go sobie wezmą. Niestety nie ma takiej opcji (niemiec wogóle nie chciał żadnych negocjacji), na szczęście po mojej stronie stał kierownik z Polski i (nie pisałem o tym wcześniej) zaproponował wydłużenie gwarancji. Wdaje się to dobrą propozycją. Dostałem również czas na odpowiedź, który się już kończy.

#2675 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 02 wrzesień 2014 - 11:48

co sadzicie o marce kubota Oni na tym ie stracą bo za serwisy będą cię kasować. Tak więc na swoje wyjdą. Wydłużą co na rok ale nie na 5 czy 10. Stawianie na kobyłkach nic tu nie da. Drgania mogą występować pod obciążeniem i pochodzić nawet z samego silnika. Wystarczy, że np któryś cylinder będzie słabszy itd. Trzeba było niemiaszkowi powiedzieć, że jak nie chce wymiany to do prasy z tym pójdziesz. I tam napiszą jaka to kubota wspaniała i bezawaryjna jest.

#2676 Share marcin04

marcin04

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 240 postów
  • Zainteresowania:Technika rolnicza, energia odnawialna, hodowla drobiu

Napisany 02 wrzesień 2014 - 19:16

co sadzicie o marce kubota zmienię trochę temat może słyszeliście coś o nowym ciągniku Kuboty? widziałem gdzieś w internecie zdjęcie. Model to M7 171

Edytowany przez Spanner, 05 wrzesień 2014 - 13:48.

"Jeszcze się taki nie urodził co by Polakowi dogodził"
Przyjmę chętnie stare prospekty i książki ze sprzętem rolniczym krajowym i zagranicznym za drobną opłatą. Zainteresowanych zapraszam na pw.

#2677 Share KIRK80

KIRK80

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 80 postów

Napisany 05 wrzesień 2014 - 10:04

co sadzicie o marce kubota Możesz podesłać linka do strony gdzie można znaleźć jakieś info na jego temat?

Edytowany przez KIRK80, 06 wrzesień 2014 - 10:11.

#2678 Share mateo151923

mateo151923

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 05 wrzesień 2014 - 15:19

co sadzicie o marce kubota Witam! Posiadam Ciagnik Kubota 135GXS i jestem bardzo zadowolony z zakupu. Niskie spalanie i swietna widocznosc w kabinie. Kupilem ciagnik popokazowy. Mial 130mh i kupilem go w najbogatszym wyposazeniu za 210tys netto. Facet dołozyl mi jeszcze regulator posuwu ktory potrzebowalem do rozrzutnika( ok 4 tys zl koszt jakbym kupil w sklepie). Za taka kase nie kupilbym innego tak dobrego ciagnika. Wedlug mnie jest na rowni z John Deere. Powiem wiecej. Niskim spalaniem nawet wyprzedza jelonka. Przed zakupem rozmyslalem o jelonku no ale cena i opinie sprawily ze wybralem Kubote. Zaciesnianie skretu w tym ciagniku sprawia ze ciagnik zakreca praktycznie w miejscu. Jedno tylnie kolo praktycznie stoi w miejscu. Sprawdzalem go w orce i wyszlo mi 11l na ha. Ziemia nie jest zbyt ciezka no ale nie piasek i ja tez nie wyczulem ciagnika. Oralem 9km/h czyli szybko. Gdybym oral wolniej to byloby troche mniej no ale chcialem sie pobawic. W transporcie obornika rozrzutnikiem Fortschritt 10t wyszo mi 6l na mh. Wedlug mnie to malo. Amortyzowana przednia os znacznie umila jazde tym ciagnikiem. W tej cenie jest rowniez klima i TUZ. Ogladalo go kilka osob i nawet 2 wlascicieli JD i byli zaskoczeni wyposazeniem. Moze wykonczenie nie jest jak w JD albo MF no ale to jest japonczyk. Samochody japonskie maja tak samo czyli silnik nie do zabicia za to w srodku odbiegaja od niemieckiej precyzji. Tak samo jest w ciagnikach. Ale sa 2 minusy. Jeden to taki ze galka od kierunkowskazow jest po prawej stronie kieronicy i ciezko sie przyzwyczaic i drugi to oczywiscie ten na akumulatorze:) Jak najbardziej polecam!

#2679 Share czareczek85

czareczek85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 304 postów
  • Zainteresowania:piękne kobiety

Napisany 07 wrzesień 2014 - 12:04

co sadzicie o marce kubota troche dziwne te spalanie w twojej 135 miałem taki ciągnik i woziłem nim obornik 10t wieltonem i palił rzeczywiście 7l ale na jeden kurs pole oddalone od domu około 700m tankowałem do pełna i sprawdzałem tak kilka razy co do palenia w orce to posiadam 128 i ostatni sprawdzałem spalanie to na 7mth godzin średnia jaka mi wyszła to 15l/mth przy 1400/1500obr/m więc kogo chcesz okłamać chyba siebie samego

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2680 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 07 wrzesień 2014 - 15:03

co sadzicie o marce kubota Niestety testy na hamowniach to potwierdzają. Nie dość, że pali dużó to jeszcze nie ma deklarowanej mocy na wom wg testu 44tuning. Oraz silnik nie ma deklarowanej mocy wg testu agroscope. Być może da się zaoszczędzić paliwo nie włączając funkcji work cruise. Ale wtedy silnik na 100 % nie będzie miał deklarowanej mocy ani momentu. Zresztą w galerii ludzie już podawali spalanianie takiej kuboty z 4 obrotową na średniej ziemi 17 czy 18 l na hektar.
W czym kubota jest na równi z jd? Bo ceną napewno go pokonuje. Jeśt tańsza to fakt, ma lepszy skręt. Ale innych miejsc przewagi nie widzę. 210 tys to dobra cena za ciągnik z takim wyposażeniem. Widać nie ustanne promocje. Szkoda, że jd się tak nie wypżedaje więcej osób by się cieszyło. Cena 260 tys brutto czy coś koło tego jaką kilka miesięcy temu wołali za ten ciągnik to gruba przesada.