Skocz do zawartości

Zdjęcie

co sadzicie o marce kubota

3377 odpowiedzi na ten temat

#2641 Share Bartek01

Bartek01

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 96 postów

Napisany 10 sierpień 2014 - 10:14

co sadzicie o marce kubota Panowie a jak m7040 radzi sobie z turem, użytkuje ktoś? Siedziałem w tej kubocie na targach i mnie się bardzo spodobała w porównaniu do valtry, i jd jeszcze musze df sprawdzić

Przedstawiciel mi powiedział, że pompa przy ok 1000 obrotów silnika ma pełen wydatek do tura. No i jak skrzynia w miare ze stopniowana jest? No i czy ten most przy turze nie

Pozdrawiam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
co sadzicie o marce kubota Dzisiaj, 09:23
  •  

#2642 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 10 sierpień 2014 - 10:22

co sadzicie o marce kubota Zależy z jakimi modelami jd chcesz ją porównać. Co do pompy to prawdopodobnie jakieś bajki. Acz kolwiek pod pojęciem pełen wydatek do tura można zmieścić wiele prawd. Na pewno pompa przy tej prędkości obrotowej nie ma swojego maksymalnego wydatku a może z 30 %

#2643 Share kris14

kris14

Stary Kombinator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 7069 postów

Napisany 10 sierpień 2014 - 10:49

co sadzicie o marce kubota Więc jakieś 20l/min ;) Rozdzielacz w ładowaczu ma zazwyczaj przepustowość na poziomie 40l i więcej, więc żeby maksymalnie wykorzystać jego szybkość pracy, potrzeba trochę więcej obrotów. Tak czy siak, ta pompa montowana w standardzie wystarczy do pracy z ładowaczem, spokojnie. Mając na testach M8540 z Q35 nie narzekałem na zbyt wolną pracę ładowacza.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#2644 Share Bartek01

Bartek01

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 96 postów

Napisany 10 sierpień 2014 - 13:49

co sadzicie o marce kubota W jd siedziałem 5065 chyba, z kabiną byl i bez rewersu, na jesieni podobno w tych modelach ma być rewers, mam na MR wpisane 70-80 koni i tak się rozgladam, co do tura quicke lepszy bedzie od tego fabrycznego?

Mówił ze przy niskich obrotach komfortowo można pracować, w sumie to pojęcie względne...:)
Ciekaw jestem jeszcze warunkow ich gwarancji przez 3 lata, za przeglądy kasuja jak wszyscy pewnie:)

Edytowany przez Bartek01, 10 sierpień 2014 - 13:50.

#2645 Share wikorol

wikorol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 110 postów

Napisany 10 sierpień 2014 - 20:30

co sadzicie o marce kubota Mam M6040 z Quicke 26 i sprawuje się super nawet przy najniższych obrotach a co do rewesora to jest bardzo szybki a zwrotność jest imponująca jedynie błotniki przednie wymagają precyzyjnego ustawienia bo Quicke ma masywne ramy. Podsumowując w dwóch słowach pracuje jak pszczółka. Cena pierwszego przeglądu to 283,00zł

#2646 Share gienio007

gienio007

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 107 postów

Napisany 10 sierpień 2014 - 20:32

co sadzicie o marce kubota Posiadam ten model z ładowaczem MX . Faktycznie na niskich obrotach pełna moc . Nawet prosiłem aby coś zrobili w celu zwolnienia pracy , bo z ładunkami ponad 1t na palecie za szybko reaguje i jest groźba tylko paleta na widłach zostanie . Tylko że ten model jest nie do takich tonaży , to jest super zabawka i bez konkretnego balastu z tyłu do 1t nie ma co gołym ciągnikiem podjeżdżać . Gdy zdejmowałem tonę trzysta i miałem na plecach zawieszany opryskiwacz z 200l wody zacząłem jazdy na jednym kole , gdy dolałem jeszcze 500l to dopiero stabilnie mogłem manewrować , choć to był kres możliwości udźwigu .

#2647 Share mariusz4444

mariusz4444

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 20 sierpień 2014 - 23:04

co sadzicie o marce kubota witam! jestem użytkownikiem m135gxs. Dziwia mnie wypowiedzi ze jest paliwozerna i slaba! u mnie wyglada to tak :
-zwozenie balotow ( zaladunek ładowacz kuboty i zwozenie bel lawetą max 34 bele) -średnia 5,4 litra na godz
-gruberowanie -gruber 6 lap (2,6m) predkosc 12-14km/h - 13-14l/h na ha wyszlo 8l na
- orka -akpil km180hp 4x44 glebokosc 33-36cm predkosc 7,5-8.5km/h-14l/h na hektar 17-18l

dodam jeszcze ze przy zaladunku obornika krokodyl 2m, na godz 3,5l

#2648 Share czareczek85

czareczek85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 304 postów
  • Zainteresowania:piękne kobiety

Napisany 24 sierpień 2014 - 08:31

co sadzicie o marce kubota bo jest paliwożerna i słaba ten ciągnik jest cienki jak na swoje parametry Ty mówisz że mało pali w orce Kubota na swojej stronie pode że takiciągnik pali w orce 5l kto tu kłamie

co do ładowacza to miałem m 7040 z oryginalnym ładowaczem kuboty ponad 3 m-ce na stanie i belki po mchale do paszowozu nie dała rady podnieść a i bardzo wywrotna z balotem była kilka razy bym ją położył dopiero po zawieszeniu 500 kg na tylnym tuzie dało się jako tako pracować ogólnie ładowacz działał płynnie

#2649 Share Tomek90wlkp

Tomek90wlkp

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 59 postów
  • Zainteresowania:Historia, militaria, rolnictwo, motoryzacja.

Napisany 25 sierpień 2014 - 21:25

co sadzicie o marce kubota czareczek85, pytanie: ile waży Twoja belka sianokiszonki po prasie mchale? Bo dochodzą słuchy, że potrafią ważyć ponad tonę po tych prasach. Nie dziw się, że taka zabawka jak m7040 ma problemy ze stabilnością bez dodatkowego balastu.

#2650 Share pioter03

pioter03

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 243 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 26 sierpień 2014 - 17:51

co sadzicie o marce kubota Dokładnie nie wiem do czego dążysz że jest niestabilna. Sam mam mchale i te belki jak są mokrzejsze to mają dużą wagę i bez balastu trzeba ostrożnie robić ale nie oczekuj że ciągnikami tego segmentu to teleskopowi dorównasz.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2651 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 27 sierpień 2014 - 08:01

co sadzicie o marce kubota On nigdzie ani do niczego nie dąży. Opisał tylko swoje doświadczenia w pracy z danym modelem kuboty. Może ktoś chcący kupić taki ciągnik z ładowaczem to przeczyta i dokupi se jakieś ciężarki za wczasu. A nie po wywróceniu się z ciągnikiem.

#2652 Share Tomek90wlkp

Tomek90wlkp

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 59 postów
  • Zainteresowania:Historia, militaria, rolnictwo, motoryzacja.

Napisany 27 sierpień 2014 - 08:08

co sadzicie o marce kubota Jak się dźwiga takie ciężary to warto pomyśleć już o ładowarce teleskopowej, bo będzie miała szerokie zastosowanie. A normalne jest chyba i nikomu nie trzeba tłumaczyć, że do lekkich Kubot w tym segmencie należy jakiś balast z tyłu zawiesić do pracy z ładowaczem czołowym.

#2653 Share manius59

manius59

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 52 postów

Napisany 30 sierpień 2014 - 13:53

co sadzicie o marce kubota Witam koledzy.
W linku zawarty jest krótki filmik przedstawiający wibracje w moim ciągniku (pisałem o problemie już wcześniej).
Chciałbym poznać Wasze opinie. Czy jest to normalne?
Walcze z tym odkąd kupiłem ciągnik. Maszyna niedawno wróciła z serwisu; sprawdzone kola, skrzynia(tryby,łożyska,wałki), wymienili tłumik drgań przy kole zamahowym, sprawdzili rozrząd.. Niestety przyczyny wibracji nie znalezli.

Edytowany przez manius59, 30 sierpień 2014 - 14:00.

#2654 Share b0gdan

b0gdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3102 postów

Napisany 30 sierpień 2014 - 19:23

co sadzicie o marce kubota A czy przypadkiem ktoś już nie miał takiego przypadku w tym temacie?

#2655 Share manius59

manius59

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 52 postów

Napisany 30 sierpień 2014 - 19:55

co sadzicie o marce kubota Przypadków było kilka, ale chyba ja wałkuję go najdłużej. Jeździłem kilkoma egzemplarzami i tam takie wibracje nie występowały.

#2656 Share pioter03

pioter03

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 243 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 30 sierpień 2014 - 21:20

co sadzicie o marce kubota W m6040 nie ma takiego drżenia wajch u mnie.

#2657 Share manius59

manius59

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 52 postów

Napisany 31 sierpień 2014 - 00:17

co sadzicie o marce kubota Dzięki kolego za odpowiedź.
Nie ma wcale czy są mniejsze drgania?
To nie tylko drżenie, kabina dostaje takich wibracji, że aż w środku "dudni" (tego za bardzo na filmie nie słychać, ale w rzeczywistości jest głośno).
Proszę o wypowiedzi jeszcze innych użytkowników Kubot. Nie wiem czy mam odpuścić czy walczyć dalej( teraz już chyba tylko pozostaje wynająć prawnika...).

#2658 Share gienio007

gienio007

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 107 postów

Napisany 31 sierpień 2014 - 00:26

co sadzicie o marce kubota Kup nerwosol dla Kuboty , bo te drgawki raczej od stresu .
Zaprowadź badziewie do dilera i niech sam się nim potrzęsie , ja moją gablotę też na zimę prowadzę , bo dziadostwo od tyłu gnije jak by był pełnoletni .

#2659 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 31 sierpień 2014 - 08:06

co sadzicie o marce kubota Gnije bo te ciągniki nie są tanie bez powodu. Jak mówi przysłowie z pustego i salomon nie naleje. Jakość musi kosztować. Co do drgań przyczyn może być mnustwo. Tak dużo jak ruchomych części w ciągniku. Może być jakaś wada silnika. Nie wiem jak serwis sprawdzał te wałki? Rozberali skrzynię w proch i każdy wałek sprawdzali choćby na tokarce. To samo tyczy się kół zębatych, wału korbowego itd. Wyeliminowanie tych drgań jest praktycznie nie możliwe. Chyba, że się coś urwie i samo pokaże. Drgania na filmie nie pochodzą od kół. Jedziesz po miękim i dość wolno. Nie pochodzą też one z wału napędowego czy osi/półosi. Częstotliwośćdrgani wskazuje, że drgania te generuje silnik lub układ napędowy.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2660 Share gienio007

gienio007

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 107 postów

Napisany 31 sierpień 2014 - 10:33

co sadzicie o marce kubota Gdy w sieczkarni u kombajnu zbożowego jeden nuż się urwie , to w kabinie operatora są podobne drgania . Głupi nożyk z tyłu maszyny , co kilka deko warzy .