Skocz do zawartości

Zdjęcie

co sadzicie o marce kubota

3377 odpowiedzi na ten temat

#2601 Share krowka62

krowka62

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 381 postów

Napisany 25 czerwiec 2014 - 19:26

co sadzicie o marce kubota Z powyższego postu może wynikać, że serwis ciągnik Massey polega tylko na wymianie płynów eksploatacyjnych. Nic się nie psuje - nic się nie dzieje. Posługując się retoryką Hubertussa mogę stwierdzić że MF (opisany w TR) nie jest awaryjnym egzemplarzem tylko operator nie umie tym jezdzić. Tak samo jak mogę napisać że rewers w Kubocie padł, bo użytkownik nie umiał się z tym ciągnikiem obchodzić, zmieszał oleje hydrualiczne a może miał za niski jego poziom (też słyszałem takie zdarzenie).

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
co sadzicie o marce kubota Dzisiaj, 23:19
  •  

#2602 Share Misiek100245

Misiek100245

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 110 postów

Napisany 25 czerwiec 2014 - 22:39

co sadzicie o marce kubota pytanie o skrzynie nie było żadną aluzją. zwykłe pytanie. doszukujesz sie bez potrzeby jakichś podtekstów.
rurki i przewody to temat rzeka tak samo jak ilość możliwych, sposobów i przyczyn ich uszkodzenia.
przyznasz ze awaria w jednym ciągniku nie jest jakimś wyznacznikiem że cała marka Kubota to jakaś pomyłka.
Twoje zadowolenie z bezawaryjnej i ekonomicznej pracy MF też nie jest dla mnie wyznacznikiem ze MF to najlepsza marka na świecie
przetoczenie się na zimnym oleju w zimie jest krótkie pare cm tylko jak ciągnik nie ma najmniejszych oporów i hamulec ręczny nie jest zaciągnięty.( wbrew instrukcji obsługi) nie doszukuj się tu jakichś niebezpieczeństw bo jak byś miał instrukcje obsługi ciągnika Kubota to byś przeczytał jak należy pozostawiać ciągnik na postoju aby uniknąć niebezpieczeństw i obrażeń ciała.
W moim motocyklu Honda sklejanie się tarcz sprzęgłowych(wielotarczowe sprzęgło mokre) to normalny objaw. przy wrzuceniu biegu jest wyraźne szarpnięcie i to normalny objaw.
powracając do Kuboty może ktoś wie coś więcej o europejskiej produkcji. pytałem się kiedys na targach o serie ciągników K1 to od chyba 120-170KM popularnych w Hiszpani w latach 90-tych ale nie wiele sie dowiedziałem. moze to taka sama kubota jak polski Ursus teraz. Pol- Mot ze znaczkiem ursusa. w tych kubotach widziałem przebiegi koło 10000MTH

Edytowany przez Misiek100245, 25 czerwiec 2014 - 22:51.

#2603 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 26 czerwiec 2014 - 08:08

co sadzicie o marce kubota Ktoś tu pisał o 0,5 m a to już kilkadziesiąt cm. Wiem co to jest szarpnięcie przy wrzucaniu biegu w ciągniku czy motocyklu. Ale nie samowolna jazda. Nie piszę też, że te ciągniki masowo będą rozjeżdżały swoich kierowców. Ale idąc np pomóc sąsiadowi czy w innych przypadkach okazjonalnego skorzystania z tego sprzętu nie czytamy instrukcji obsługi i może nas spotkać przykra niespodzianka. Co więcej większość właścicieli jej nie czyta do chwili pojawienia się problemów.
Handlowcy danej marki są szkoleni na temat produktów przez nich sprzedawanych. A nie całej produkcji danej firmy.Więc nie dziwię się, że nikt nie udzielił informacji.
W kubocie m xx40 rewersy padały masowo. Sam producent wprowadził jakąś akcje wymiany. Niektórzy jednak wymienili na własny koszt za 7 tys.
Na temat mojego 25 letniego mf a 390 nie będę się rozpisywał. Bo znowu wyjdzie, że się chwale. Usterki i naprawy przez 8 lat u mnie. Uszczelnienie zwolnicy prawej, przewód wysokiego ciśnienia wtryskiwacza 1, 2 razy dolanie środka przeciw wyciekom do chłodnicy, końcówki drążków kierowniczych, końcówki wtryskiwaczy 2, parę bezpieczników i może jakieś żarówki. I wcale nie twierdze, że mf jest najlepszy na świecie.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Nowości w stajni Kubota zobacz »

•  

#2604 Share Misiek100245

Misiek100245

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 110 postów

Napisany 26 czerwiec 2014 - 20:34

co sadzicie o marce kubota co tam 25 letni MF w naszym C-328 z 1963r. też nie wymieniałem klamek ;) tylko sprzęgło wtryski pompa wtryskowa i podnośnik były naprawiane.
Ktoś tam napisał 0,5m a ja napisałem PARE cm, nie wiem skąd się pojawiło to kilkadziesiąt?
wadliwa seria rewersów to rzeczywiście niezła wpadka. powinni zwracać kase tym co sami musieli płacić za wymianę.
co do wadliwych serii to sam czyściłem w servisie benzyna komorę silnika w nowym kombajnie JD z 6 lat temu bo uszczelniacze zaworowe puszczały olej na turbine i wszystko było zaplute olejem. Na szczęści awaria szybko wychodziłą i servis wymieniał to przed oddaniem kombajn właścicielowi. mechanicy żartowali ze kombajny składali indianie w amazońskiej dżunglii.
ale lepiej wróćmy do Kuboty. nikt nic nie wie o tych modelach z hiszpani? nawet przez pewien czas miałem ochote zakupić.

#2605 Share samex69

samex69

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 582 postów

Napisany 26 czerwiec 2014 - 22:51

co sadzicie o marce kubota Czasami zdarzają się tzw. "choroby wieku dziecięcego" - czasami tak po prostu bywa lecz najgorzej jest gdy firma winowajca idzie w zaparte - nie , to nie my , to wina operatora , na pewno za długo było użytkowane bez wymiany oleju itp. "pieprzenie w bambus" zamiast przyznać się do błędu i dogadać się z klientem tak by był zadowolony. Kubota dobrze traktuje swoich klientów , oczywiście trafiają się ekstremalne sytuacje ale i tak bywa w życiu.

#2606 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 27 czerwiec 2014 - 16:46

co sadzicie o marce kubota Kilkadziesiąt oznacza więcej niż 20. Tak więc 0,5 m a więc 50 cm całkowicie się w słowie kilkadziesiąt zawiera.

#2607 Share Misiek100245

Misiek100245

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 110 postów

Napisany 29 czerwiec 2014 - 19:40

co sadzicie o marce kubota jak najbardziej 50cm zawiera się w zbiorze liczb nazywanych kilkadziesiąt. Myśłałem ze pisząc " Ktoś tu pisał o 0,5 m a to już kilkadziesiąt cm." rozpatrujesz dwa przypadki opisane na tym forum pierwszy Maniusia59 drugi mój gdzie napisałem o kilku cm. Nie zrozumiał od razu Twojego zdania. Mój błąd Przepraszam

#2608 Share wumis

wumis

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 04 lipiec 2014 - 15:15

co sadzicie o marce kubota Hubert boli że innych stać na nowe a Ty używasz graty i jeszcze się cieszysz.Masz jakiś syndrom wielkości.Ale to da się leczyć,tylko trzeba chcieć.

Edytowany przez milanreal1, 06 lipiec 2014 - 00:13.
prowokowanie do kłótni

#2609 Share b0gdan

b0gdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3102 postów

Napisany 04 lipiec 2014 - 15:19

co sadzicie o marce kubota No właśnie! Hubert jak możesz obrażać ich małe ciągniki, to chyba przez Twój syndrom wielkości ;) Leczenie Huberta będzie jednak tańsze niż kosztowała naprawa rewersu w kubocie ;)

#2610 Share Fircyk81

Fircyk81

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 135 postów

Napisany 04 lipiec 2014 - 19:06

co sadzicie o marce kubota Coś czuje że hubert powróci pod nowym nickiem w tym temacie i będzie jechał od nowa... :) Jego czas chyba się skończył. Dzięki niemu ten temat nikomu się nie przyda, a szkoda.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2611 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 05 lipiec 2014 - 13:06

co sadzicie o marce kubota @wumis, Fircyk81 nie będę pisał czego przejawem są wasze wypowiedzi nie na temat. Nie mój poziom. O ile mój czas póki co na tym forum się nie skończył. Nie mam powodu zmieniać też nicka. O tyle wasz czas jeszcze się nie zaczął. Sądząc po waszych wypowiedziach prawdopodobnie nigdy się nie zacznie. Tym bardziej, że za posty nie na temat i prowokowanie do awantur są tu kary. Uważajcie bo szybko skończycie.
Może i mam graty. Za które bez problemu kupił bym nową kubotę bez kredytów itd. Jednak na głowę jeszcze nie upadłem. I nie mam zamiaru dyskutować na tak żałosnym poziomie.
@b0gdan Ci w kubocie to chyba mają syndrom "małości". Wszystko tam takie malutkie i delikatne. Lepiej już chyba mieć syndrom wielkości niż syndrom małości hehe.

Edytowany przez hubertuss, 05 lipiec 2014 - 13:12.

#2612 Share wumis

wumis

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 06 lipiec 2014 - 13:12

co sadzicie o marce kubota Sam sobie odpowiedziałeś .Najlepsze to he he.Prostactwo.

#2613 Share Misiek100245

Misiek100245

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 110 postów

Napisany 06 lipiec 2014 - 15:23

co sadzicie o marce kubota a myślałem ze coś nowego ktoś napisał, a tu stara śpiewka....

#2614 Share Fircyk81

Fircyk81

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 135 postów

Napisany 06 lipiec 2014 - 16:48

co sadzicie o marce kubota Ja napiszę na temat. Oglądałem dziś kuboty w Sitnie, bardzo mi się podobały. Siedziałem w modelu 9xxx, bardzo fajny, ładny i kabinka ekstra, niestety nie było możliwośći przejechać się. Zbyt wielu oglądających. A no i ten krzyż pod dzwignią zmiany biegów- jak w ferrari :) Model 135 ? po prostu piękny.

Edytowany przez Fircyk81, 06 lipiec 2014 - 16:50.

#2615 Share wolowik

wolowik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 391 postów

Napisany 11 lipiec 2014 - 14:41

co sadzicie o marce kubota Kubota zajmuje 3 miejsce w sprzedaży ciągników w miesiącu czerwcu.

Co do marży narazie kubota sprzedaje mało ciągników po niskiej marży. Obniżyli cenę zyskując klientów. Jeśli powiedzmy sprzedadzą w tym roku 400 sztuk i za 2014 znowu odnotują kilkudziesięcio procentowy wzrost. Pierwszy będe bił brao. Tylko, żeby przed cyfrą oznaczającą zmianę za rok przyszły minusa nie było jak u wielu innych.

Hubertusie może jakieś brawa? hehehehe

#2616 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 11 lipiec 2014 - 19:29

co sadzicie o marce kubota Jeszcze się rok nie skończył.

#2617 Share KARGO

KARGO

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1157 postów
  • Zainteresowania:technika rolnicza , produkcja zwierzęca

Napisany 14 lipiec 2014 - 12:38

co sadzicie o marce kubota Panowie mam Kubote 8540 i jesli zostawiam zgaszony ciagnik z zamknieta zasuwą w roziewaczu badz kosiarke podniesiona na siłowniku hydraulnicznym to siłownik popuszcza, zasuwa sie otwiera kosiarka opuszcza po paru minutach , czy wy tez macie tak w swoich czy moze powinieniem pod drugie gniazdo podpinac bo cos tam, jest z jakims przełanczaniem (przesuwką przy gniazdach) ale nie wiem o co z tym do konca chodzi.

#2618 Share radzzio

radzzio

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 14 lipiec 2014 - 16:00

co sadzicie o marce kubota Ile do kuboty 6040 narrow wchodzi oleju silnikowego? Pozdr
Pytam bo nie mam instruckji.

#2619 Share JanuszM6040

JanuszM6040

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 126 postów

Napisany 14 lipiec 2014 - 18:05

co sadzicie o marce kubota 11-12 litrów zależy czy lejesz do środka skali czy na ful.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2620 Share KARGO

KARGO

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1157 postów
  • Zainteresowania:technika rolnicza , produkcja zwierzęca

Napisany 15 lipiec 2014 - 11:34

co sadzicie o marce kubota Pomoze ktos???? Dzieje sie tez tak u innych czy nie, zwyka odp. tak/nie duzo pomoze no chyba ze nikt z debatujacych tu nie ma kuboty