Skocz do zawartości

agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Nowości w stajni Kubota

galeria
Kubota 8540
Zdjęcie

co sadzicie o marce kubota

3377 odpowiedzi na ten temat

#241 Share adamkubota9

adamkubota9

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 68 postów

Napisany 09 maj 2009 - 20:30

dzisiaj pierwszy przegląd w mojej KUBOCIE

A mógłbyś napisać jaką Kubotkę posiadasz bo jak na razie nie masz żadnych fotek w galerii :P

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
co sadzicie o marce kubota Dzisiaj, 21:42
  •  

#242 Share tomekjas

tomekjas

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 37 postów

Napisany 09 maj 2009 - 20:42

co sadzicie o marce kubota Pisałem na 9 stronie posiadam M9540
Jestem początkującym internautą i jeszcze nie umiem dodawać fotek ale będę próbował.

#243 Share adamkubota9

adamkubota9

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 68 postów

Napisany 09 maj 2009 - 21:09

co sadzicie o marce kubota Może troszkę lektury na niedzielę :P

http://www.agrofoto....rii-t17290.html

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Nowości w stajni Kubota zobacz »

•  

#244 Share kubor

kubor

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 12 maj 2009 - 10:35

co sadzicie o marce kubota 1.5tys za przegląd to nie mało pare groszy mnie szarpnie niedługo, ale wkońcu nie na byle jakich olejach maszynka pracuje;)

#245 Share tomekjas

tomekjas

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 37 postów

Napisany 13 maj 2009 - 19:52

co sadzicie o marce kubota Olej ze skrzyni postawiłem w pojemnikach, żeby się odstał,jak opiłki opadną planuje zalać go do Ursusa żeby ujednolicić oleje. Dobrze zrobię?

#246 Share kubor

kubor

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 14 maj 2009 - 08:50

co sadzicie o marce kubota chłopaki z serwisu tez tak mi radzili zrobic po przeglądzie bo to prawie nowy olej. Opiłki opadna na dno mozna jeszcze przez jakieś gęste sitko czy cos przepuścic zalac do innego ciagnika i nie bedzie mieszania oleju;)

#247 Share samex69

samex69

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 582 postów

Napisany 15 sierpień 2009 - 22:44

Kuboty są tak dopasowane że niema w nich żadnych uszczelek. Ich zaletą jest duży skręt oraz ich wyposażenie klima itp. Ale najfajniejszy jest rewers... Kolega niedaleko miał i to on opisywał go bo pracuje w agro mechanice. W Gnoju przy pełnym krokodylu trochę sie tył podnosi. A tak ogólnie to dobry ciągnik trochę wąski ale i do tego sie można przyzwyczaić. Niedawno kupiłem ME8200 i uważam go za doskonały ciągnik. Ale każdy ma swoją opinie na temat każdego ciągnika i nie da sie wyrazić szczegółowej opinii na temat tego ciągnika ponieważ niewielu ludzi go ma. A z częściami dealer mówił że mają składnice części w Polsce i że są łatwo dostępne. A cena przeglądu wynosi z tego co sie orjętuje około 1200 złotych.

Pozdrawiam Hanter.

jak chodzi twoja kubota? co sądzisz o tym ciągniku po 2 latach pracy? czy poleciłbyś kubote znajomemu?pozdrawiam !

#248 Share Hanter150

Hanter150

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 395 postów

Napisany 16 sierpień 2009 - 12:07

co sadzicie o marce kubota Oczywiście mogę ją polecić każdemu. Teraz ma 200 mtg. Do tej pory nie było żadnych awarii. Pracuje przy wszystkich maszynach co Forterra (no oprócz ładowacza i prac które są wykonywane równorzędnie). Dość długo nabija mtg moim zdaniem. No i wiadomo komfort kierowcy jest wyśmienity, lecz praktycznie brak miejsca dla pasażera. Teraz mam w aparacie około 50 zdjęć Kuboty więc myślę że jak będę miał więcej czasu to ze 20 takich lepszych wrzucę. No i cóż mogę jeszcze powiedzieć... Przegląd nie należy do najtańszych, lecz względem jakościowym materiałów do niego użytych myślę że wart jest swojej ceny. Następne mają być tańsze, ponieważ nie będą wymieniać oleju hydraulicznego . Tak szczerze to ona za ciężko u nas nie ma, gdyż ma dużo pomocników do roboty... Miejmy nadzieje że dalej będzie się dobrze sprawować...
KUBOTA ME8200, ZETOR 9641 + TUR, URSUS 3512, URSUS C360 + TUR --- Pracują na prawie 30ha.

#249 Share agromar1991

agromar1991

Użytkownik

• userphoto
  • Members
  • PipPip
  • 73 postów
  • Zainteresowania:sadownictwo

Napisany 16 sierpień 2009 - 20:27

co sadzicie o marce kubota Jak to piszą na ulotkach " Japońska dokładność" widziałem te ciągniki na targach w kielcach , byłem w środku , patrzyłem pod maskę i zaskoczył mnie ten ciągnik - oczywiście pozytywnie , każdy myśli że jak Japońskie lub Chińskie to nie ma co kupować ale jest wręcz przeciwnie jeśli chodzi o kubote ,dobre i oszczędne silniki ale troszkę drogie te ciągniczki .

#250 Share Jasiu2008

Jasiu2008

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 40 postów
  • Zainteresowania:KUBOTA ME 9000

Napisany 21 sierpień 2009 - 09:03

co sadzicie o marce kubota No wiesz Japońsie to Japońskie i mylić z Chińskimi składakami:)
Ja mam Me 9000 mam prawie 200mtg i czeka mnie drugi przegląd tym razem tańszy :) jestem bardzo zadowolony z tego ciągnika,zwrotny,rewers,pięknie pracujący silnik cichy jak dostawczak i każdy w nim szuka tych 94Koni i Ta KLIMA? :) :) :)

Edytowany przez andrzej2110, 01 styczeń 2010 - 22:22.
Cytowanie poprzedniego posta

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#251 Share agromar1991

agromar1991

Użytkownik

• userphoto
  • Members
  • PipPip
  • 73 postów
  • Zainteresowania:sadownictwo

Napisany 21 sierpień 2009 - 22:28

co sadzicie o marce kubota klima - super sprawa , ja na targach siedziałem w kubocie to spoko maszynka !

#252 Share look19

look19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 872 postów

Napisany 19 wrzesień 2009 - 09:03

co sadzicie o marce kubota Czy ktoś z was mógłby podać spalanie Kuboty o mocy 80-100km w takich pracach jak :prasowanie prasą rolującą, ładowanie turem, podorywka gruberem, talerzówką, kultywatrowanie, siew biernym agregatem upr.-siewnym 3m, koszenie trawy, transport, orka pługiem 4x35?

Jeśli chcesz poznać prawdę na temat Agromy pisz na PW. Na pewno odpowiem. Miałem z nimi do czynienia.

Nie polecam zgrabiarki firmy METAL-TECHNIK z powodu wad konstrukcyjnych.

#253 Share samex69

samex69

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 582 postów

Napisany 04 październik 2009 - 21:06

co sadzicie o marce kubota Trzy razy miałem Kuboty na testach i wiem że są to maszyny oszczędne .Mierzyłem spalanie w kultywatorze 3m -wyszło
ok.7l/mth.

#254 Share KrzysztofJ

KrzysztofJ

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 240 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja

Napisany 24 październik 2009 - 08:41

co sadzicie o marce kubota Mam Kubotę M 108 S 108 KM, chodzi w zbieraczu kamieni Kongskilde Stonebear 5200, ciagnie po oranym polu ok. 5 t, pali 8,5l/h przy obrotach 1500.
Ciągniki są oszczędne jeśli użytkuje się je zgodnie z osiągami max. momentu obrotowego.
w pamięci licznika zapisują się godziny pracy silnika, a nie motogodziny /1 mph = 1 godzina pracy na obrotach nominalnych/

#255 Share samex69

samex69

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 582 postów

Napisany 28 październik 2009 - 01:35

co sadzicie o marce kubota Cześć KrzysztofJ!Nie wiem czy dobrze zrozumiałem co do mth? To co piszesz znaczyłoby że niema znaczenia na jakich obrotach chodzi silnik ,liczą się tylko godziny przepracowane bez znaczenia czy na biegu jałowym czy na max. obrotach ?Czy tak?
Do Admina:sorry za wcześniejszy post ale to chyba ze względu na porę.
POZDRAWIAM!

Edytowany przez andrzej2110, 01 styczeń 2010 - 22:20.
Cytowanie poprzedniego posta

#256 Share KrzysztofJ

KrzysztofJ

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 240 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja

Napisany 28 październik 2009 - 15:06

co sadzicie o marce kubota Licznik w Kubocie zapisuje godziny pracy bez różnicy na jakich obrotach pracuje silnik. Tak ,że te godziny szybciej wskakują niż motogodziny.

#257 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 28 październik 2009 - 19:29

Olej ze skrzyni postawiłem w pojemnikach, żeby się odstał,jak opiłki opadną planuje zalać go do Ursusa żeby ujednolicić oleje. Dobrze zrobię?

Panowie jakie opiłki opanujęcie się !!! :D przecież ten olej w kubocie jest cały czas przeganiany przez gęste filtry, opiłki to macie w tych skrzyniach w ursusach, proponuje przed zmianą oleju spuścić stary olej w skrzyni w ursusie i jeśli to możliwe odkręcić dekiel ze skrzyni w celu pozbycia się tych opiłków i opiłów jak i kawałków metalu ze skrzyń które są w ursusach a zapewniam że szlamu opiłków i błota tam nie brakuje i śmiało lać ten olej z kuboty he he

#258 Share damian18

damian18

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 671 postów

Napisany 28 październik 2009 - 19:54

co sadzicie o marce kubota popieram ferdka olej z kuboty po tych 200mtg będzie czysty a z ursusa po tych kilku tyś mtg to szlam

#259 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 28 październik 2009 - 20:07

co sadzicie o marce kubota Nie tyle olej w ursusie co osad na dnie wiem bo spuszczałem olej i zaglądałem do c 330 i mf-a, więc śmieszne było by odcedzanie drobnych opiłków w oleju który będzie wlany do skrzyni na dnie której jest błoto :D

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#260 Share tomekjas

tomekjas

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 37 postów

Napisany 29 październik 2009 - 20:07

co sadzicie o marce kubota Olej powinien się odstać bo naprawdę się świeci szczególnie ten spuszczany
ze zwolnic przednich.Olej nalałem do Ursusa żeby można było pracować tym samym sprzętem obydwoma traktorami,np prasę podczepiam do Ursusa innym razem do Kuboty dlatego olej musi być czysty.