Skocz do zawartości

agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Nowości w stajni Kubota

galeria
Kubota M135 GX
Zdjęcie

co sadzicie o marce kubota

3377 odpowiedzi na ten temat

#2561 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 15 czerwiec 2014 - 07:05

co sadzicie o marce kubota Ja bym się tak nie cieszył. Testy na hamowni, która jest bardziej obiektywna niż właściciel lub ktoś tam. Przeprowadzone przez agroscope na modelu 135 wykazały, Że ma on tylko 118 KM mocy silnika i wyższe niż ciągniki podobnej mocy spalanie. Testy tego samego modelu wykonane przez firmę 44tuning dla rpt. Wykazały, że ma on na wom tylko 110 KM! Po drodze gdzieś uciekło 30 KM. Linki do obu testów są w tym temacie parę stron do tyłu. Podobne opinie o dużym spalaniu i małej mocy przedstawiały tu osoby mające ten model na testach.
Oczywiście rozumiem zachwyt nowym ciągnikiem. W większości osób przesiadających się ze starszego czasami poważnie wyeksploatowanego. Jednak wielu z tym osobom mogę odpowiedzieć argumentem, który sami podają. Nie macie innych marek więc skąd wiecie, że wasza jest taka dobra. Jeśli ktoś przesiądzie się z c 360 do nowego belarusa też powie, że śmiga się aż miło i jest super.
Wysokie miejsce w rankingach marki kubota. To przede wszystkim zasługa niskiej ceny. W żadnym wypadku jakości. Przed drastyczną obniżką cen jakieś 2 lata temu te ciągniki w zasadzie się nie sprzedawały. Odpadające klamki czy pękające kolanka wydechu to nie jest norma w innych zwłaszcza kilku letnich ciągnikach.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
co sadzicie o marce kubota Dzisiaj, 04:38
  •  

#2562 Share dzikijohn

dzikijohn

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 323 postów

Napisany 15 czerwiec 2014 - 07:51

co sadzicie o marce kubota Chcesz mieć KŁOPOTA? Kup se KUBOTA. Tyle w temacie....

#2563 Share pioter03

pioter03

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 243 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 15 czerwiec 2014 - 09:07

co sadzicie o marce kubota U nas mówią że Kubota to głupota :)
Nie uciekło mu 30 koni tylko 10 bo na womie pisze ze ma tylko koło 120koni a na silniku 140. Czyli wychodzi że ponad 20 koni na silniku i 10 na womie gdzieś wyparowało co robi z tego ciągnika maszynę w przedziale 120koni a nie 140. I jak widać nie jest to jakaś bajka skoro tu chyba już co najmniej 2 osoby które testowały miały zastrzeżenia nie mówiąc już o tym teście.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#2564 Share Tomek90wlkp

Tomek90wlkp

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 59 postów
  • Zainteresowania:Historia, militaria, rolnictwo, motoryzacja.

Napisany 15 czerwiec 2014 - 09:15

co sadzicie o marce kubota pioter03, a Ty chyba masz zaufanie do Kuboty skoro już 2 modele użytkujesz, prawda to czy się mylę?

#2565 Share Misiek100245

Misiek100245

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 110 postów

Napisany 15 czerwiec 2014 - 11:39

Ja bym się tak nie cieszył. Testy na hamowni, która jest bardziej obiektywna niż właściciel lub ktoś tam. Przeprowadzone przez agroscope na modelu 135 wykazały, Że ma on tylko 118 KM mocy silnika i wyższe niż ciągniki podobnej mocy spalanie. Testy tego samego modelu wykonane przez firmę 44tuning dla rpt. Wykazały, że ma on na wom tylko 110 KM! Po drodze gdzieś uciekło 30 KM. Linki do obu testów są w tym temacie parę stron do tyłu. Podobne opinie o dużym spalaniu i małej mocy przedstawiały tu osoby mające ten model na testach.
Oczywiście rozumiem zachwyt nowym ciągnikiem. W większości osób przesiadających się ze starszego czasami poważnie wyeksploatowanego. Jednak wielu z tym osobom mogę odpowiedzieć argumentem, który sami podają. Nie macie innych marek więc skąd wiecie, że wasza jest taka dobra. Jeśli ktoś przesiądzie się z c 360 do nowego belarusa też powie, że śmiga się aż miło i jest super.
Wysokie miejsce w rankingach marki kubota. To przede wszystkim zasługa niskiej ceny. W żadnym wypadku jakości. Przed drastyczną obniżką cen jakieś 2 lata temu te ciągniki w zasadzie się nie sprzedawały. Odpadające klamki czy pękające kolanka wydechu to nie jest norma w innych zwłaszcza kilku letnich ciągnikach.

jak by tylko od ceny zależało to najlepiej sprzedawał by się ursus (pol-mot) i belarus. a tu chyba większą role odgrywa relacja ceny do jakości i wyposarzenia. Pęknięta rura wydechowa i urwana klamka to taż nie jest norma w marce Kubota nawet kilkuletniej...
To nie jest miejsce na takie wypowiedzi ale zaryzykuje i napisze w DF M600 odpadł wentylator od silnika i pocharatał paski, padła sprężarka klimy, nie da się przełączyc w kabinie obiegu wewnętrznego powietrza i to zaraz po upływie gwarancji a przed 1000h, w NH td5020 od nowości nie dało sie włączyć klimy bo pasek się palił, napędzał sprężarke klimatyzacji i sprężarke układu hamulcowego. servis gwarancyjny wymieniał tylko paski czekał do końca gwarancji i olał sprawe a NH z przebiegiem około 500h ma ze 3lata. dostawał za duże obciążenie i to wydaje mi się wadą konstrukcyjną. nie da się odłączyć spężarki powietrza. założyliśmy inny pasek z pominięciem tej spężarki dla porównania w kubocie nawet nie regulowałem napięcia pasków od nowości

Edytowany przez Misiek100245, 15 czerwiec 2014 - 11:44.

#2566 Share michalok

michalok

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 70 postów

Napisany 15 czerwiec 2014 - 21:40

co sadzicie o marce kubota Czytałem testy w RPT i fakt ze na wałku ma 110 a nie 120 jak podaje producent ale silnik jest moim zdaniem dynamiczny i elastyczny dostępna moc przy 1200 obrotach.Co do spalania moim zdaniem ok.18 l na ha z 4-skibowym kvernelandem w trudnych warunkach gdyż było mokro orka na ok 30 cm.Mi to pasuje bo cudów nie ma i nie wypije 10l.Zachwyt zachwytem ale rozważałem i testowałem inne model przed kupnem i ten najbardziej przypadł mi do gustu.Hubertuss nie ma maszyn idealnych,chyba że ty taką masz,,,napewno masz :) wszystko ma swoje wady i zalety.Za Kubotą przemawia napewno ogromne doświadczenie w produkcji silników czterocylindrowych.

#2567 Share Arek9291

Arek9291

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 36 postów

Napisany 16 czerwiec 2014 - 06:03

na rozruszniku jest made in japan :) a gdzie jest made in china?denso?donaldson?która marka nie korzysta z tych podzespołów?grzegorz-w siedziałeś i używałęś 135gxs?

fakt jak ostatnio czyściłem filtr powietrza (donaldson) w mojej 9960 to pisało na nim jak byk made in japan

#2568 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 16 czerwiec 2014 - 08:16

co sadzicie o marce kubota Maszyn idealnych nie ma. Ale przynajmniej większość ma moc taka jak deklaruje producent. A nie o 20 KM mniej na silniku i 10 KM na wom ie. Doświadczenie w budowie silników może i mają. Ale raczej tych małych. Te duże nie koniecznie im wychodzą. Silniki modeli np 9960 i podobnych zyskały drugą charakterystykę z większym momentem. Chociaż wielu jeszcze rok temu zapierało się, że moment do niczego potrzebny nie jest np w 9540 czy 8540. W których był on żenująco niski na tle konkurencji. Teraz są dwie charakterystyki z dużym i małym momentem. Widać inżynierowie kuboty pomylili się. Powinni poczytać wymysły "fachowców" z af z przed roku. Niestety pracując na work cruise czyli tej mocniejszej charakterystyce wcale nie mamy już tak niskiego spalania. O czym pisali tu nawet zwolennicy tej marki i testujący ciągniki. Wyższy moment i tak nie powala na tle konkurencji. Silnik modelu 135 to już w ogóle knot. Nie ma deklarowanej mocy i dużo pali. Oni po prostu dopiero uczą się robić duże silniki i duże ciągniki.
Części są japońskie to fakt. Ale nie są wszystkie z jednej fabryki jak głosiła kłamliwa reklama kuboty. I jak wielu na tym forum się twardo zapierało jeszcze jakiś czas temu, że tak jest. A ciągnik jest montowany z podzespołów od różnych dostawców jak wszystkie inne.

#2569 Share michalok

michalok

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 70 postów

Napisany 16 czerwiec 2014 - 22:49

co sadzicie o marce kubota hubertuss czy ciebie ktoś potrącił Kubotą czy jak?nosząc się z kupnem rok temu szukałem opinii o marce i już wtedy się napotkałem z twoimi pełnymi goryczy i nienawiści do marki postami.wydaje mi się ze masz w życiu misję żeby robić japończyką antyreklamę :) powiedz jakie marki są twoim zdaniem dobre.MF?wuja ma jakiegoś z serii 4 i ci ze gaci nie zrywa moim zdaniem.kabina malutka?rewers mechaniczny,pracuje z turem i widoczność beznadzejana...można tak w nieskończoność wywlekać wady i zalety ale po co?każdy ma prawo wyboru i każdemu może podobać się coś innego.ja się kierowałem przy kupnie stosunkiem jakości i funkcjonalności do ceny.
230 tyś netto i w tym:miękka oś,8 biegów pod obciążeniem,tuz mx,panoramiczna kabina,rewers elektrohydrauliczny,klima,grammer pneumatyczny,gwarancja 3lata.i chińskie radio(nie wiem czy chińskie ale zapobiegawczo piszę jakbyś gdzieś znalazł jakąś informacje na ten temat) :)
mi to pasuje :) .tobie nie musi.pozdrawiam.

Edytowany przez michalok, 16 czerwiec 2014 - 22:52.

#2570 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 17 czerwiec 2014 - 04:53

co sadzicie o marce kubota Jakiej goryczy i nienawiści? To są po prostu fakty. Radio może i chińskie nie jest. Ale za to ciekawie zamocowane za plecami kierowcy prawie. Japońska ergonomia.
Zauważ, że pisząc o kubocie nie pisałem nic o tobie. Za to ty o mnie sporo. Nie oceniałem twojego wyboru ale jeśli już tak chcesz proszę bardzo. Za te 230 tys netto kupił bym jd 6r coś koło 120 KM. Wyposażenie mimo, że okrojone było by lepsze niż w kubocie. Moc podobna. Dodam, że znajomy dealer sprzedał w marcu jd 6105r z tls, eko skrzynią bez pneumatyki za 220 tys. Nawet 6105r z boostem ma tyle mocy co twoja kubota.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2571 Share michalok

michalok

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 70 postów

Napisany 17 czerwiec 2014 - 06:41

co sadzicie o marce kubota co do r-ek nie wgłęnbiałem się w temat ale 105 to maleństwa naszpikowane elektroniką.sidają tam wyświetlacze dotykowe ponoć.6630 czyli jeden z sensowniejszych JD moim zdaniem golutki bez osi 280 netto i juz go nie kupisz.nie każdy przecież musi jeździć zielonym.radio fakt w dobrym miejscu nie jest ale jak obrócisz fotel to juz masz do niego łatwy dostęp :) jedno zasadnicze pytanie.zrobiłeś 135 chociaż z h czy to co piszesz to tylko wyczytane informacje?

#2572 Share 8megr

8megr

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów

Napisany 17 czerwiec 2014 - 07:00

co sadzicie o marce kubota Panowie, bez nerwów. Jestem zaskoczony tym co tutaj piszecie. Zawsze wydawało mi się, że jeśli japończyk do czegoś się dotknie to nie ma się do czego przyczepić.

#2573 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 17 czerwiec 2014 - 15:45

co sadzicie o marce kubota TOYOTA znowu nie wygrała w le mans. Na dodatek jedno auto się zepsuło. Dodam, że nigdy tam nie wygrała. Japońska technika może i jest dobra a raczej była w latach 80 tych i 90 tych. Dzisiaj to nic szczególnego.
Do kuboty 135 gx można porównać co najwyżej 6430. Moc będzie podobna. Model 6 cylindrowy będzie mocniejszy i droższy to normalne. 6r może i największy nie jest.Ale podejrzewam, że wymiary są zbliżone do kuboty 135 a waga być może wyższa. fakt nie każdy musi jeździć jd, ale niestety mf a tym bardziej fendt są znacznie droższe. Przykład jd podałem bo znam dealera i cenę 6105r za jaką został sprzedany.
Modelem 135 nie pracowałem. A w internecie są obiektywne fakty jak pomiary na hamowniach. A nie subiektywne wrażenia, które każdy odnosi różne.
Obracanie fotela, aby mieć łatwy dostęp do radia to ergonomia po japońsku hehe.

#2574 Share Misiek100245

Misiek100245

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 110 postów

Napisany 18 czerwiec 2014 - 21:16

co sadzicie o marce kubota ale o te subiektywne wrażenia chyba chodziło temu co założył taki temat: ,,co sądzicie o marce Kubota".
ja obracałem fotel jak siałem i jest to całkiem wygodne. radia w ciągniku nie słucham w ogóle, możecie wierzyć lub nie. dla mnie to nie ma znaczenia.
porównując ciągniki do samochodów to możemy się spodziewać ze w nie długim czasie większość rolników będzie pracowała nowymi TYMami i KIOTIami.

#2575 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 19 czerwiec 2014 - 05:22

co sadzicie o marce kubota Patrząc na rankingi sprzedaży. Widać, że prym wiodą marki oferujące tanie modele. Oczywiście nie wszystkie jd czy nh są tanie. Czy tańsze w porównaniu do konkurencji. Ale te marki mają w swojej gamie sporo tańszych modeli szczególnie nh. Polski rolnik najbogatszy nie jest i głównym kryterium wyboru w większości przypadków jest cena. Kubota sprzedała najwięcej 5040. W rankingu widoczne są belarus i farmtrac. Takżde z tymi TYMami i Kioti jest coś na rzeczy.

#2576 Share dzikijohn

dzikijohn

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 323 postów

Napisany 19 czerwiec 2014 - 08:31

co sadzicie o marce kubota A jakich gospodarstw jest najwięcej? Tych do 20ha. Na taki areał nie ma sensu zakup wybajerzonego JD czy MF. Lepiej zainwestować w Zetora czy NH. Znajomi na 10ha zakupili sobie właśnie Belarusy - fakt że skrzynia na panewkach i często są z nią cyrki ale trudno...

#2577 Share Misiek100245

Misiek100245

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 110 postów

Napisany 19 czerwiec 2014 - 11:30

co sadzicie o marce kubota jak kupowaliśmy Kubotę 7 lat tamu to była prosta mechaniczna bez elektroniki i zbędnych bajerów i była o wiele tańsza od JD. pózniej wszyscy narzekali ze jest taka prostacka to ją japończycy wybajerzyli w pare przycisków zamiast mechanicznych dźwigni i nic nie ma za darmo, ceny wzrosły. Chcieli zaoferować komfort zbliżony do zachodnich marek. rolnicy mieli kase z uni to kupowali najlepiej wybajerzone maszyny. projekty sie skończyły i teraz będą szukac prostrzych a przede wszystkim tańszych ciągników. patrząc na rozdrobnienie naszego rolnictwa bliżej nam do Azji niż europy zachodnioej. podziwiam w tej kwesti Zetora ze miał odwage wprowadzić Majora do sprzedaży dla mniej wymagających i zamożnych.oby sprawował sie tak samo jak seria (5211-7745). może kiedyś i kubota wprowadzi dwie serie ciągników komfortowe i ekonomiczne. tak sobie myśle...

Edytowany przez Misiek100245, 19 czerwiec 2014 - 11:34.

#2578 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 19 czerwiec 2014 - 14:19

co sadzicie o marce kubota Przecież teraz tak jest. 8560 9960 czy mniejsze są tanie. Z elektroniki mają tylko oświetlenie itd. Żadnych elektronicznych rewersów, ehr itd tam nie ma. Żeby rolnik wiedział, że jedzie w klasie ekonomicznej dodali wysoki poziom hałasu i ciasną kabinę gratis. Modele 110 i 135 są bardziej wyposażone i droższe. Całe szczęście, że kubota około 1,5 roku temu poważnie obniżyła ceny. Bo dzisiaj nikt by tego nie kupował tak jak wtedy sprzedaż była malutka. Jak widać klientów do marki nie przekonała szczególna jakość a spora obniżka cen. Co tylko potwierdza, że głównym kryterium wyboru kuboty jest niska cena.

#2579 Share michalok

michalok

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 70 postów

Napisany 19 czerwiec 2014 - 20:17

co sadzicie o marce kubota niska cena mówisz?a mi zarzucałeś kilka postów temu że za ta kasę mogłem 6r kupić :) brak konsekwencji w wypowiedziach widzę.moim kryterium wyboru był stosunek ceny do wyposażenia.jako użytkownik twierdzę ze nie jest to zła maszyna i koniec.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2580 Share Misiek100245

Misiek100245

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 110 postów

Napisany 19 czerwiec 2014 - 20:35

co sadzicie o marce kubota oj nie. teraz jest mimo wszystko więcej elektryki i elektroniki. w mojej 8 letniej kubocie jest włączniki świateł, kierunków nawiewów, klimy, czujniki: ciśnienia oleju ładowania zapchanego filtra powietrza poziomu płynu hamulcowego,ciśnienia powietrza i tyle. o taką prostote mi chodzi