Skocz do zawartości

Zdjęcie

co sadzicie o marce kubota

3377 odpowiedzi na ten temat

#2481 Share kamil96

kamil96

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 82 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Motoryzacja

Napisany 13 kwiecień 2014 - 08:37

co sadzicie o marce kubota Posiadam Kubote M7040 super ciągnik, bardzo oszczędny, super skręt, bardzo zwrotny.

Edytowany przez kamil96, 13 kwiecień 2014 - 18:29.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
co sadzicie o marce kubota Dzisiaj, 13:07
  •  

#2482 Share czareczek85

czareczek85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 304 postów
  • Zainteresowania:piękne kobiety

Napisany 13 kwiecień 2014 - 12:28

co sadzicie o marce kubota a w mojej Kubocie M128X znowu pojawił się problem zmienia sama bieg o jeden w górę. w instrukcji pisze że to oznacza problem ze sprzęgłem...znowu (SIC!)

#2483 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 13 kwiecień 2014 - 14:38

co sadzicie o marce kubota Masz ją jeszcze na gwarancji?

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#2484 Share czareczek85

czareczek85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 304 postów
  • Zainteresowania:piękne kobiety

Napisany 14 kwiecień 2014 - 07:56

co sadzicie o marce kubota po przedłużeniu gwarancja do jesieni jest jeszcze

#2485 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 14 kwiecień 2014 - 14:25

co sadzicie o marce kubota Musisz z serwisem ostro walczyć, aby ci to do jesieni usunęli. Bo gdy się gwarancja skończy zostaniesz na lodzie. Z drugiej strony strach pomyśleć co będzie gdy się takie problemy po gwarancji zaczną dziać. Ja bym na twoim miejscu robił wszystko aby ciągnik wymienili. Nawet na jakiś mniejszy model. Bo gdy ci po gwarancji zaczną go naprawiać za wszystko płacił będziesz i to nie mało. Jeśli ten sam element psuje się kilka razy i są inne usterki jest to podstawą do żądania wymiany. Skonsultuj się z prawnikiem bo po gwarancji używanie tego ciągnika może być bardzo drogie.

#2486 Share samex69

samex69

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 582 postów

Napisany 15 kwiecień 2014 - 19:46

co sadzicie o marce kubota Może się zdziwisz @hubertuss ale mojemu koledze dali za darmo części do naprawy rewersu w 5 letniej Kubocie 9540.Oczywiście na pewno nie dadzą części do każdej naprawy ale pokaż mi inną firmę która daje za free części do naprawy ciągników po gwarancji. I niestety w jednym masz rację - nie są to tanie części- podobno ok. 12 500 złociszy za ten zestaw do rewersu.

#2487 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 15 kwiecień 2014 - 20:05

co sadzicie o marce kubota Może się jednak nie zdziwię. Japońscy inżynierowie sknocili rewers w tych modelach (jak dobrze pamiętam za słabe łożyska). Więc było prowadzone coś na kształt akcji serwisowej bez względu na to czy gwarancja jest czy już jej nie ma. W świecie ciągników rzadko jaka firma coś knoci we wszystkich ciągnikach i potem rozdaje części do naprawy czy tez naprawia. Dlatego nie wszyscy użytkownicy o tym wiedzieli i wielu zapłaciło z własnej kieszeni. Dowód w galerii af są dwie naprawiane prywatnie kuboty.
Jednak historia czareczka nie wiele ma wspólnego z akcją serwisową czy rewersami. Po skończeniu gwarancji za wszystkie usterki w swoim ciągniku, które zdarzają się bardzo często będzie po prostu musiał płacić z własnej kasy.

#2488 Share roter

roter

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 93 postów

Napisany 22 kwiecień 2014 - 20:55

co sadzicie o marce kubota Kubota wydaje ostatnio fortunę na nieco wydumaną reklamę a czy dba o jakość? Częsci drogie, ciagnikow w europie maja mało wiec i czesci bedzie ciezko zapewne z dostepnoscia. Ciagle reklamuja sie z spalaniem a jeden kumpel ma kubote to twierdzi ze pali wcale nie mniej niz hollandy, case, zetory i inne. Kabina ciasna, bardzo nie ergonomiczna, brakuje miejsca dla pasazera, przeglady drogie. Kumpel nie chwali, nie narzeka ale kolejny ciagnik juz kupil inny...co mi dużo powiedziało.

#2489 Share wikorol

wikorol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 110 postów

Napisany 23 kwiecień 2014 - 20:05

co sadzicie o marce kubota Mam Kubotę M 6040 pracuje głównie z ładowaczem Quick, na 20 godzin pracy z ładowaczem spaliła 30l napędu, za pierwszy przegląd zapłaciłem 284zł - tylko za olej i filtr, ciągnika używam do pracy a nie do wożenia pasażerów więc kabina jest wystarczająco duża. A jak będzie z częściami to się okaże, główny magazyn jest w Rodgał to jakieś dwa może trzy dni powinny dotrzeć, mi na razie się nic nie popsuło to trudno mi konkretnie się wypowiadać. W okolicy jest kilka Kubot niektóre już mają po kilka lat ale nikt jeszcze z zakupu części nie korzystał.

#2490 Share T7-200

T7-200

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 50 postów

Napisany 23 kwiecień 2014 - 22:55

co sadzicie o marce kubota Do pracy z ładowaczem fotel pasażera może nie jest potrzebny ale jechać gdzie kolwiek w pole w więcej niż 1 osobę to fotel pasażera to podstawa.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2491 Share manius59

manius59

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 52 postów

Napisany 24 kwiecień 2014 - 07:24

Szczerze ci powiem masz spory problem. Może nie problem z ciągnikiem bo pracować nim się da. Ale spory problem, aby wegzekwować w serwisie usunięcie tej wady. Włąsnie dlatego, że ciągnik nadaje się do pracy. Jeden z użytkowników po remoncie silnika przykręcił inaczej koło zamachowe miał podobnie jak ty (obrócił je o 90 czy tam 180 st). Tez mu drżał ciągnik podczas jazdy Może to być problem z tłumikiem drgań, w autach nazywanym kołem dwumasowym o ile ta kubota to ma. Silnik pracując na postoju drży? Czy drży też jak go np na postoju gazujesz? Jeśłi nie to przyczyn wibracji należy szukac w układzie napędowym. Zaczynając od wspomnianego tłumika drgań. Zaimowanie się kabiną świadczy tylko o fachowości serwisantó a raczej jej braku.

Silnik na postoju wydaje mi się że raczej normalnie drży (kabina nie wpada w wibracje), gazując go na postoju też według mnie zachowuje się normalnie (drgania pochłaniają poduszki) natomiast gdy ciągnik był na kobyłkach z powodu wykonywanego pomiaru bicia felg to od drgań aż dzwięczały schodki . W takim stanie (na kobyłkach) załączałem również biegi szosowe, gazując go drgania były, ale kabina nie dostawała wibracji (wibracje występują tylko podczas jazdy). Na gwarancji jeszcze do marca 2015r.

Ps. w tej chwili nawet centrala nie odpisuje na maile...

#2492 Share januszdolar

januszdolar

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 05 maj 2014 - 11:49

co sadzicie o marce kubota Zwrotność rzeczywiście rewelacyjna i robi wrażenie.Pozdrawiam wszystkich użytkowników Kubot.

Edytowany przez januszdolar, 05 maj 2014 - 15:58.

#2493 Share wikorol

wikorol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 110 postów

Napisany 07 maj 2014 - 19:23

Powyżej też podaję przykład promienia skrętu.
Pozdrowienia dla Janusza, widzę że w okolicy przybyła następna KUBOTA

#2494 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 07 maj 2014 - 20:20

co sadzicie o marce kubota Wszystko pięknie ładnie, super skręt i super zużycie opon.

#2495 Share XMK13

XMK13

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1243 postów

Napisany 07 maj 2014 - 20:23

co sadzicie o marce kubota Tylko że Zetor jest o metr dłuższy od Kuboty (w filmiku jest błąd) i nowa Forterra (nie wiem, czy jest różnica do tej z filmiku) ma rozstaw osi = 2390 mm, a Kubota M8560 ma 2250 mm. Ogólnie Forterra to większy ciągnik i ta Kubota powinna być porównana z Proximą, żeby pokazać różnicę między ciągnikami tego samego segmentu, chociaż i tak Kubota by wygrała.

#2496 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 08 maj 2014 - 05:58

co sadzicie o marce kubota To filmik z cyklu mydlenie oczu. Oczywiście kubota ma lepszy skręt. Ale widać też wyraźnie jak kierowca zetora, który jest większy i cięższy nie żałuje gazu, aby promień skrętu jeszcze się powiększał. Nie wiem po co wrzucać takie coś na forum.

#2497 Share Tomek90wlkp

Tomek90wlkp

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 59 postów
  • Zainteresowania:Historia, militaria, rolnictwo, motoryzacja.

Napisany 09 maj 2014 - 11:30

co sadzicie o marce kubota Widać zawiązała się spora grupa krytyków Kuboty, a osobiście chciałbym zauważyć, że:
- niestety części nowych traktorów, które posiadają jakiś poziom zaawansowania technicznego, muszą ileś kosztować, wychodzę z założenia, że za jakość się płaci a w krajowych produktach ciężko tego szukać;
- kabina w Kubocie jest ergonomiczna i po elementy sterujące sięga się raczej intuicyjnie, kwestia przyzwyczajenia, mi jest w niej wygodnie, no i kabina celowo nie jest tak wielka jak u innych producentów, bo ma służyć dla operatora a nie grupki towarzyskiej, kolejnym atutem mniejszej kabiny jest szybsze jej wychłodzenie;
- spalanie to atut Kuboty, o ile oczywiście pracuje się w odpowiednim zakresie obrotów silnika;
- w innych zachodnich traktorach też zdarzają się awarie i nie są one tanie;
- jeśli stać kogoś na Kubotę to na serwis i części również.
Nigdy się wszystkim nie dogodzi...

#2498 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 10 maj 2014 - 06:50

co sadzicie o marce kubota Bardzo fajnie to wszystko wytłumaczyłeś, szczególnie to dlaczego kabina jest mała. Możesz jeszcze jakoś wytłumaczyć dlaczego poziom hałasu w kabinie kuboty jest tak wysoki? Jak się ma zamontowanie radia w niektórych modelach praktycznie za plecami kierowcy do ergonomii?

#2499 Share Tomek90wlkp

Tomek90wlkp

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 59 postów
  • Zainteresowania:Historia, militaria, rolnictwo, motoryzacja.

Napisany 10 maj 2014 - 08:50

co sadzicie o marce kubota Ironia przez Ciebie, hubertussie przemawia :) Nie sądzę, że poziom hałasu jest wysoki, kwestia tego jak człowiek definiuje pojęcie wysoki poziom hałasu. Co do radia, jeżeli jest się słuchaczem jednej stacji to po co więcej przy tym radiu majstrować? No chyba, że ktoś nie ma wyrobionego gustu i nie wie czego słuchać to musi się pomęczyć.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2500 Share b0gdan

b0gdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3102 postów

Napisany 10 maj 2014 - 11:18

co sadzicie o marce kubota Może nie jest wysoki, ale dwa razy większy niż u konkurencji :P (3 dB różnicy to subiektywnie dwa razy większy hałas)

Edytowany przez b0gdan, 10 maj 2014 - 11:19.