Skocz do zawartości

Zdjęcie

co sadzicie o marce kubota

3377 odpowiedzi na ten temat

#2421 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 26 marzec 2014 - 06:21

co sadzicie o marce kubota Po pierwsze nie widziałem w instrukcji np m fa 42xx którego mam aby nie zalecali czy tam zabraniali skręcać na maksa z włączonym napędem. Ktoś porównuje przeguby wałka teleskopowego napędu maszyn z wom. Z tymi w przedniej osi, gratuluje. U mnie w mf e wyglądają inaczej i nie są to zwykłe krzyżaki. O tym, że pomimo tego, że ciągnik ma 10 lat i są one w dobrym stanie nie wspominam.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
co sadzicie o marce kubota Dzisiaj, 10:04
  •  

#2422 Share yale

yale

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 57 postów

Napisany 26 marzec 2014 - 08:19

co sadzicie o marce kubota w tych nowych modelach rewers dalej jest ten cudaczny, hydrauliczny jak w nh td5 /case farmall?a co jeśli majac taki rewers i w przypadku gdy by mocno szarpało to można uzywac normalnie ze sprzęgłem cały czas?i nic by nie stało mu sie?

#2423 Share gazela77

gazela77

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 290 postów
  • Zainteresowania:muzyka trance, fotografia, łowiectwo

Napisany 26 marzec 2014 - 10:35

co sadzicie o marce kubota Cena przeglądu w mojej M8540. Olej 90 ltr (silnik,skrzynia,przód) 1958 zł. Filtry (powietrza, paliwa,oleju) 435 zł. Usługa przeglądu 350 zł+dojazd 190 zł.
To ostatni mój przegląd na gwarancji.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#2424 Share pioter03

pioter03

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 243 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 26 marzec 2014 - 13:26

co sadzicie o marce kubota Jakimi olejami ci zaleli?

#2425 Share KIRK80

KIRK80

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 80 postów

Napisany 26 marzec 2014 - 18:21

co sadzicie o marce kubota Gazela77, przegląd po 1000 czy po 2000 godzin?

#2426 Share kokoman0

kokoman0

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 604 postów
  • Zainteresowania:Jazda wszystkim co ma koła ale niekoniecznie silnik

Napisany 26 marzec 2014 - 19:58

Po pierwsze nie widziałem w instrukcji np m fa 42xx którego mam aby nie zalecali czy tam zabraniali skręcać na maksa z włączonym napędem. Ktoś porównuje przeguby wałka teleskopowego napędu maszyn z wom. Z tymi w przedniej osi, gratuluje. U mnie w mf e wyglądają inaczej i nie są to zwykłe krzyżaki. O tym, że pomimo tego, że ciągnik ma 10 lat i są one w dobrym stanie nie wspominam.

Tak porównuję i mam do tego pełne prawo ponieważ czy to wałek przegubowo-teleskopowy (podwójny przegub z kompensacją nierówności) czy przegub napędowy w ciągniku (przegub podwójny zintegrowany) to nic innego jak "przegub dwukrzyżakowy Cardana".

#2427 Share gazela77

gazela77

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 290 postów
  • Zainteresowania:muzyka trance, fotografia, łowiectwo

Napisany 26 marzec 2014 - 23:02

co sadzicie o marce kubota Przegląd miał być na 1200 godzin, ale z racji wydłużenia okresu miedzyprzeglądowego przesunięto mi na 1400 godzin.
Oleje oryginalne z logo Kuboty.

#2428 Share Arek9291

Arek9291

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 36 postów

Napisany 27 marzec 2014 - 06:33

co sadzicie o marce kubota A moja 9960 jedzie po niedzieli do serwisu na uszczelnienie filtra cząstek stałych bo wyświetla błąd. serwis podłączył komputer i wykazało nieszczelność, ponoć 20cm3 spalin na minute ucieka i komputer widzi błąd.

#2429 Share Misiek100245

Misiek100245

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 110 postów

Napisany 27 marzec 2014 - 19:53

co sadzicie o marce kubota hubertuss jakiego masz mf? tak dla przyzwoitości możesz się przyznać a nie jakieś xx stawiasz. chyba ze się wstydzisz?? to ok.

ot i cała zaleta komputerów. ja moge bez kolektora wydechowego w strszej kubocie jezdzić, turbine na kolanach wozić i żaden komputer nic nie pokarze. najwyżej sąsiad w czoło się postuka... :lol:

niech sie nikt nie obraża. tak sobie żartuje...

#2430 Share wikorol

wikorol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 110 postów

Napisany 28 marzec 2014 - 20:05

co sadzicie o marce kubota Dziwi mnie że na tym temacie forum wypowiadają się użytkownicy innych marek ciągników którzy z Kubotą nie mają nic do czynienia ale za to mają czas na napisanie ponad 3000 postów, bo prawdziwy rolnik to chyba nie ma na to czasu ze względu na nasz charakter pracy, no chyba że osoba ta jest opłacana przez konkurencje albo ma plastelinę w głowie. Jestem użytkownikiem Kubusia M6040 z Quickiem i jak dotychczas jestem bardzo zadowolony z tego sprzętu jak i wielu użytkowników z mojej okolicy. Jestem też posiadaczem MF-a oraz MTZ-ta ,no niestety te ciągniki tak odstają jakością od Kubusia że ja i moi pracownicy unikają pracy na tym badziewiu. To że Kubota to dobra marka mogą zaświadczyć wieloletni użytkownicy, rosnąca sprzedaż, nowoczesna technologia produkcji oraz kraj pochodzenia a nie jakiś tam H------.
A na potwierdzenie wyższości Kuboty nad innymi markami podaje link:

Kolegom rolnikom życzę przemyślanego i trafnego wyboru ciągnika bo na forach internetowych nie wszystkie posty są wiarygodne i trzeba je traktować jako nie zawsze zgodne z prawdą.

Pozdrawiam wikorol

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2431 Share XMK13

XMK13

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1243 postów

Napisany 28 marzec 2014 - 20:36

co sadzicie o marce kubota Jeszcze raz zadam to pytanie: Dlaczego Japończycy mają się znać na ciągnikach, skoro ich prawie nie używają?
wikorol - Jakiego masz MF-a? MTZ to faktycznie inna liga ;)

#2432 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 29 marzec 2014 - 12:42

co sadzicie o marce kubota Gdy czytam takie teksty to już nawet się nie śmieje. Po prostu szkoda mi autorów. Co ma wspólnego ilość postów z czasem i prawdziwym rolnictwem? Z jednym się tylko zgodzę, że niektórzy mają plastelinę w głowie.
Odwracając twoją teorię o możliwości wypowiadania się tylko użytkowników o danych przedmiotach. Zapytam, czy masz wszystkie nowe modele mf a odpowiadające parametrami twojej kubocie, że porównujesz je do kuboty i mówisz, że to badziewie? Czy może porównujesz swą kubotę do kilkunasto bądź kilkudziesięcio letniego mf a lub mtz a i jesteś z tego taki dumny.
Podsumowując plastelina w głowie to fakt. Najpierw krytykujesz innych za coś co za chwilkę sam robisz.

Edytowany przez milanreal1, 31 marzec 2014 - 16:05.
cytowanie poprzedniego posta

#2433 Share case-jxu-95

case-jxu-95

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 286 postów

Napisany 29 marzec 2014 - 22:17

co sadzicie o marce kubota Hubertuss swoją drogą to uczepiłeś się tej kuboty ,to nie nasz problem ze ktoś kupił taki traktor a nie inny.Jakiś czas temu prawie nie kupiłem 100konnej kubotki zaważyła na wyborze mała kabina,kupiłem 2 case nie wiem czy są lepsze od tej japońskiej marki ale jak się dba tak się ma starszy ma już 1800mh i zero problemów.Aczkolwiek jeżdzę toyotą już 10 rok i wiem że marki auta raczej nie zmienię

#2434 Share Misiek100245

Misiek100245

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 110 postów

Napisany 30 marzec 2014 - 09:41

co sadzicie o marce kubota to hubertus jednak wstuydziusz sie swojego mf. łatwo krytykować innych za ich decyzje gorzej przyznać sie do swoich wyborów....

nie Japończycy nie uzywaja ciągników... dalej walą motykami w ziemi jak tysiące lat wcześniej.

#2435 Share KIRK80

KIRK80

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 80 postów

Napisany 30 marzec 2014 - 10:10

co sadzicie o marce kubota a ja jestem coraz bardziej pewny tego, że największy "znawca" i krytykant Kuboty to pracownik "pewnej firmy" spod Poznania, któremu bardzo na duszy leży to, że Kubota sprzedaje się dużo lepiej od MF :P

#2436 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 30 marzec 2014 - 11:49

co sadzicie o marce kubota Ja kupiłem ciągnik używany i jestem z niego bardzo zadowolony. Jaki to jest model pisałem nie raz wiecej zamiaru nie mam bo zaraz ktoś się wyrwie, że się nim chwale jak było tu już nie raz.
Widzę co niektórzy już nic merytorycznego napisać nie mogą to fantazja się zaczyna lub przytyki osobiste. Każdy pisze co potrafi.

#2437 Share XMK13

XMK13

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1243 postów

Napisany 30 marzec 2014 - 13:23

co sadzicie o marce kubota Z tą motyką to może być prawda. Ciekawe jak uprawić ziemię pod ryż ciągnikiem? Jak uprawić zbocze góry?
http://zjaponii.blox...-w-Japonii.html
Jakoś nie wydaje mi się żeby ciągnik ok. 100 KM był tam tak bardzo poszukiwany.
W Japonii rolnictwo to margines. Już nie mówię, że lecą w pole z grabkami, tylko że areał i ilość gospodarstw są niewielkie.

#2438 Share krowka62

krowka62

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 381 postów

Napisany 30 marzec 2014 - 16:19

Ja kupiłem ciągnik używany i jestem z niego bardzo zadowolony. Jaki to jest model pisałem nie raz wiecej zamiaru nie mam bo zaraz ktoś się wyrwie, że się nim chwale jak było tu już nie raz.
Widzę co niektórzy już nic merytorycznego napisać nie mogą to fantazja się zaczyna lub przytyki osobiste. Każdy pisze co potrafi.

Napisz Kolego że nie pracujesz w żadnej firmie powiązanej z sprzedażą ciągników czy maszyn rolniczych i problem docinków z strony Agrofotowiczów zniknie

#2439 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 30 marzec 2014 - 18:12

co sadzicie o marce kubota Dlaczego mam to robić skoro co niektózy sobie tak wymyślili i wierzą, że tak jest. Więc co zmieni, że napiszę, że nie mam nic wspólnego z jaką kolwiek firmą sprzedającą co kolwiek nie tylko maszyny rolnicze.
Nie wiem czy to takie trudne klienci kupujący mf a nie są klientami kupującymi kubotę. Tu w zasadzie nie ma żadnej konkurencji to inne parametry, ceny wogóle wszystkim te maszyny się różnią. Jedynie mf a 3600 dało by się jakoś do kuboty porównać. Ale dla korbanka ten model jest mało istotny. Więcej zarabia na innych modelach w tym tych znacznie większych od oferowanych przez kubotę. Nie wiem czy to takie mało logiczne? Jeszcze zrozumiał bym gdyby posądzano mnie o pracę dla zetora, new hollanda czy tym podobnych. Ale dla korbanka śmiac mi się chce i w głupie dyskusje i oświadczenia nie mam zamiaru się wdawać. Każdy może myśleć co chce.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2440 Share Misiek100245

Misiek100245

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 110 postów

Napisany 30 marzec 2014 - 19:19

co sadzicie o marce kubota ciekawe ile globalnego rynku kubota opanowała CIĄGNIKAMI o mocach koło kilku do kilkunastu koni.
Jak dla mnie Hubertuss to starszy kawaler który całą energie spuszcza na dyskusje o tematyce rolniczej czy tu czy na innych tematach czerpiąc z tego nieokiełznaną radość. jeśli się myle to żal mi jego dzieci widzących ojca tylko przed kompem zapatrzonego w internet. Oczywiście mogę się mylić. Mogę też pisać co chce....