kubaguzik

co sadzicie o marce kubota

Polecane posty

look19    30

Czy ktoś z was mógłby podać spalanie Kuboty o mocy 80-100km w takich pracach jak :prasowanie prasą rolującą, ładowanie turem, podorywka gruberem, talerzówką, kultywatrowanie, siew biernym agregatem upr.-siewnym 3m, koszenie trawy, transport, orka pługiem 4x35?


Jeśli chcesz poznać prawdę na temat Agromy pisz na PW. Na pewno odpowiem. Miałem z nimi do czynienia.

Nie polecam zgrabiarki firmy METAL-TECHNIK z powodu wad konstrukcyjnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
samex69    34

Trzy razy miałem Kuboty na testach i wiem że są to maszyny oszczędne .Mierzyłem spalanie w kultywatorze 3m -wyszło

ok.7l/mth.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KrzysztofJ    0

Mam Kubotę M 108 S 108 KM, chodzi w zbieraczu kamieni Kongskilde Stonebear 5200, ciagnie po oranym polu ok. 5 t, pali 8,5l/h przy obrotach 1500.

Ciągniki są oszczędne jeśli użytkuje się je zgodnie z osiągami max. momentu obrotowego.

w pamięci licznika zapisują się godziny pracy silnika, a nie motogodziny /1 mph = 1 godzina pracy na obrotach nominalnych/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
samex69    34

Cześć KrzysztofJ!Nie wiem czy dobrze zrozumiałem co do mth? To co piszesz znaczyłoby że niema znaczenia na jakich obrotach chodzi silnik ,liczą się tylko godziny przepracowane bez znaczenia czy na biegu jałowym czy na max. obrotach ?Czy tak?

Do Admina:sorry za wcześniejszy post ale to chyba ze względu na porę.

POZDRAWIAM!

Edytowano przez andrzej2110
Cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KrzysztofJ    0

Licznik w Kubocie zapisuje godziny pracy bez różnicy na jakich obrotach pracuje silnik. Tak ,że te godziny szybciej wskakują niż motogodziny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Olej ze skrzyni postawiłem w pojemnikach, żeby się odstał,jak opiłki opadną planuje zalać go do Ursusa żeby ujednolicić oleje. Dobrze zrobię?

Panowie jakie opiłki opanujęcie się !!! :D przecież ten olej w kubocie jest cały czas przeganiany przez gęste filtry, opiłki to macie w tych skrzyniach w ursusach, proponuje przed zmianą oleju spuścić stary olej w skrzyni w ursusie i jeśli to możliwe odkręcić dekiel ze skrzyni w celu pozbycia się tych opiłków i opiłów jak i kawałków metalu ze skrzyń które są w ursusach a zapewniam że szlamu opiłków i błota tam nie brakuje i śmiało lać ten olej z kuboty he he

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Nie tyle olej w ursusie co osad na dnie wiem bo spuszczałem olej i zaglądałem do c 330 i mf-a, więc śmieszne było by odcedzanie drobnych opiłków w oleju który będzie wlany do skrzyni na dnie której jest błoto :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomekjas    0

Olej powinien się odstać bo naprawdę się świeci szczególnie ten spuszczany

ze zwolnic przednich.Olej nalałem do Ursusa żeby można było pracować tym samym sprzętem obydwoma traktorami,np prasę podczepiam do Ursusa innym razem do Kuboty dlatego olej musi być czysty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
samex69    34

A jakie filtry masz w Ursusie? Podejrzewam że ten olej z Kuboty jest 100 razy czyściejszy niż w ursusie po 10 mth pracy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KrzysztofJ    0

Szanowni Państwo,

 

 

 

Pragnę poinformować, że od dnia 30 października 2009r. do 31 grudnia 2009r. obowiązuje promocja na model Kubota M128X.

 

W tym okresie ciągnik ten jest dostępny w cenie promocyjnej 215 000 PLN netto dla klienta (dla przypomnienia, cena katalogowa wynosi 220 000 PLN).

 

Jednocześnie pragnę poinformować, że wyposażeniem standardowym w tym modelu jest automatyczny zaczep transportowy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
klejnus    0

Krzysztof pytanie za milion. Czemu nie masz swojej strony ze sklepem? A jeśli masz to dlaczego nie dasz go w swoim profilu. Ps 5tyś to nie za dużo:P W przyszłym roku rocznik 2009 będzie tańszy zapewne jeszcze wiec ja bym czekał;)


Nie jestem rolnikiem i nigdy nie byłem dopiero sie uczę przepraszam za błędy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
semos    77

5 tyś to nie jest wielka promocja jak na zbliżający się koniec roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
samex69    34

5 tyśi to jakieś 2% od tych 220-co to za dziadowska promocja i to pod koniec roku to chyba żarty. Ja przy zakupie M9540 na "dzień dobry" dostałem 7% rabatu + zaczep automatyczny i

pneumatyczne siedzenie Grammera- do zapłaty 162 tyś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KrzysztofJ    0

ta promocja jest od importera, niezależnie od tego można otrzymać upust dealera.

o ile mi wiadomo Kubota nie planuje na początku 2010 roku promocji z 2009 r.

Co do sklepu to ja na A-f nie handluję, mam dostęp do cenników to udzielam informacji ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kielus    0

No z tego co widziałem i słyszałem to bardzo ekonomiczne, ciche i zwrotne maszynki. pzdr :unsure:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
samex69    34

Kielus masz dobre informacje, ja mam kubote m9540 i jeśli chodzi o zwrotność to jest bezkonkurencyjna,co do głośności to w środku jak i na zewnątrz jest taka jak dobry dostawczak. O ekonomice napiszę jak pójdzie w dobrą robotę ale nie nastawiam się na niskie zużycie paliwa bo te 99 koników coś jeść musi.Gadki w stylu "bardzo mało pali" albo "paliwo? ona tylko wącha rope!"rozśmieszają mnie. :unsure: Zaczep ją do konkretnej maszyny i wstaw jej dobrze w "d**e" a zobaczysz że niema ciągników które nie palą paliwa! :rolleye

Wiem z doświadczenia z moim Same że przy pracy z ładowaczem pali ok.4 l/mth a w pługu 3x40 potrafi "spożyć" do 10 l/mth-ten sam traktor a jaka rozbieżność.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Kuboty są bezkonkurencyjne, bo mają małe silniki, a to przekłada się na spore spalanie pod obciążeniem. W testach wypada często poniżej średniej. Obecnie ciągnik liczą godziny pracy, więc pojęcie spalania na mth jest niemiarodajne. Poza tym Kuboty mają słabą hydraulikę, ale to wada większości ciągników ze Wschodu. Wyposażenie zasługuje na pochwałę, kabina również, Kubota sprawdzi się jako ciągnik do lekkich prac, wydaje mi się, że docelową grupą odbiorców są/będą gosp. mleczne lub ogrodnicze. Narzekać można na małą masę, krótki rozstaw osi, czyli gorsza stabilność kosztem zwrotności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbig    0

Moc Kubota podaje wg normy 97/68/EC np 74KM w M7040 to np w Deutz Fahr bedzie ponizej 70KM bo ta firma podaje moc wg normy 2000/25/EC oraz ECE R24.03

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KubaY16    0

ta promocja jest od importera, niezależnie od tego można otrzymać upust dealera.

o ile mi wiadomo Kubota nie planuje na początku 2010 roku promocji z 2009 r.

Co do sklepu to ja na A-f nie handluję, mam dostęp do cenników to udzielam informacji :)

Wiadomo juz może coś o tych promocjach? Byłem wczoraj u dealera to powiedział ze powinno coś być po niższych cenach :) a wiesz może ile teraz cenią M6040 i M7040?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbig    0

Kubocie w Polsce nie zalerzy na promocjach zadnych upustow i promocji pod koniec 2009r sam bylem zainteresowany zakupem M7040N wersja sadownicza jednak cena 130tys netto za 70 KM to lekkie przegiecie [w USA ten model kosztuje 41000 dolarów brutto?]a modele M5040n i M6040n nie wystepują w ofercie Kuboty na Polske w wersji sadowniczej moze by bylyly proporcjonalnie tansze mnie interesował traktor od 45-60KM kupilem jednak Koreanskie Kioti DK 451C[licencja Kuboty] za 82tys zł brutto z przednim tuzem 800kg udzwigu osiem wyjsc hydrauliki Joistik 4 polozeniowy do ładowacza klima radio i wiele fajnych dodatkow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kubota to bardzo dobry sprzęt przez pierwsze 1000mth, ponieważ ma taki baier ,że nagrzewa się w pierwsze pięć minut do 90*C ,a potem powinien utrzymywać tą tęperaturę ,a po 1000mth tęperatura wzrasta za bardzo tak ,że nie da się jeździć.Wiem bo mam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jasiu2008    0

Ciągniki za***iste ja mam ME9000 i się super-sprawuje,jedyny minus to mała kabina:)

 

A TY "Dziku z Lasu" się nie wypowiadaj jak nie wiesz może poprostu-zazdrościsz!!!Pozdrawiam Wszystkich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
barol    0

A jak sprawują się silniki tej marki??

chodzi mi o awaryjność, spalanie, kulturę pracy itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez sniperghost
      Witam.
      Posiadam mini traktor kubota gl 320 . Ostatnio zauważyłem, że jakiś przewód wisi , jakby został zerwany, nie wiem gdzie on ma być podłączony. Jeżeli ktoś wie co to jest z góry dzięki za pomoc.


    • Przez strd
      Witojcie hej.
       Z racji zapchania się DPFa u ojca w Kubocie M7060 poszukuję gniazdka diagnostycznego. Wiem, że jest 4 pinowe i wisi gdzieś na wiązce nad chłodnicą, ale nic tam takiego nie widzę. Czy to jest to w którym jest wtyknięty rezystor 120 Ohm 1/2W?
      Z góry dzięki.
    • Przez jacek_83
      Mam problem z Kubotą l5040.
      Gdy jechałem z przemysłem, ciągnik zaczął tracić moc i mocno dymić na niebiesko, do tego stopnia, że byłem zmuszony redukować i nie wkręcał się w obroty. Pomyślałem, że może wtryski lub filtr paliwa. Wymieniłem filtr na nowy, do zbiornika wlałem preparat do czyszczenia wtrysków, ale to nie pomogło.
      Następnego dnia było już ok. Cały dzień i nawet małej chmurki. Kolejnego dnia problem powrócił. Dolałem paliwa i siuwaksu do czyszczenia wtrysków i pojeździłem. Było ok.
      Za jakiś czas pojechałem do majstra Kubotą, żeby poprawił elektrykę, było ok. Następnego dnia gdy wracałem znowu zaczął dymić na niebiesko.
      Nie zauważyłem, żadnej reguły, raz jest wszystko dobrze, a innym razem już nie. Nie zwróciłem uwagi czy bierze olej. Jak nie dymi nie ma siły, to wstawiam do garażu i nim nie jeżdżę.
      Problem pojawia się przy zagrzanym silniku. Nigdy przy odpalaniu. Paliwo z jednego źródła z Orlenu. Problem pojawił się na jesieni, po zakończonym sezonie zbiorów.
      Czy spotkaliście się z podobnym problemem? Gdzie najepierw szukać przyczyny?
    • Przez Nikt23489
      Witam. Mam problem z Kubotą M7040. Mianowicie traktor do tyłu jedzie płynie na każdym biegu lecz po przełączeniu rewersu do przodu ona ruszy kawałek i przestaje jechać. Jaki może być tego problem ?
    • Przez TymonMasa
      Witam posiadam Kubote M108S i mam pytanie do użytkowników tego modelu jak sprawuje sie u Was podnośnik? Jaka jes predkośc z jaką podnosi? Jak z czułością regulacji itd
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj