Skocz do zawartości

agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Części zamienne z bonusem

galeria
Kubota 8540
Zdjęcie

co sadzicie o marce kubota

3377 odpowiedzi na ten temat

#2341 Share pioter03

pioter03

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 243 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 09 luty 2014 - 20:56

co sadzicie o marce kubota Nie ma się z czego cieszyć że ulepszone.Nie wymienił bym na 60 z filtrem.
W 10o % wygodniej dolać adblue niż brandzlować się z wypalaniem co te 30h co jest cholernie uciążliwe a dodatkowo marnowanie czasu i paliwa.
Co do masy do 110 koni jako tako to wygląda w zestawieniu z innymi markami.
Jeśli Kubota pójdzie z większymi modelami tak samo jak 135 czyli moc spora a masa mała to strach pomyśleć jak wypadnie model 170 koni w zestawieniu z np; JD, prawdopodobnie będzie zdeklasowany przez konkurencje i tyle.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
co sadzicie o marce kubota Dzisiaj, 09:24
  •  

#2342 Share manius59

manius59

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 52 postów

Napisany 10 luty 2014 - 00:42

co sadzicie o marce kubota Z tego co słyszałem filtr cząstek stałych da się usunąć i zastąpić specjalnym emulatorem (koszt to ponoć około 1500zł) lub go wyłączyć ( niektórzy producenci komputerów przewidzieli w swoich programach funkcję wyłączenia PDF-a), a cała reszta zostaje czyli nadbieg do transportu,lepsza skrzynia, intercooler, adaptacja miejsca na butelkę wody na siedzonko (np dla synka ,który chętnie by pojezdził z ojcem) itp. Po gwarancji da się to zrobić, ale nie będę się spierał.

Edytowany przez manius59, 10 luty 2014 - 01:06.

#2343 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 10 luty 2014 - 20:24

co sadzicie o marce kubota Za 1500 zł wywalisz dpf? Chyba w aucie. W ciągniku to będzie koszt ze 3 tys jak nic. Na dodatek bardzo mało firm ma w tym doświadczenie zwłaszcza jeśli chodzi o komputer sterujący. Ta technologia dopiero wchodzi. A wyjęcie dpf a to nie wyjęcie tłumika w komarku. Kluczem jest oprogramowanie sterujące. Ludzie którzy to robią uczą się metodą prób i błędów. Nie ma do tego instrukcji ponieważ jest to nielegalne. A co za tym idzie możliwośc wyłączenia dpf przeiwdziana przez producentów w programach to kompletna bzdura. Filtr dpf bez wypalania poprostu by sie zapchał.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#2344 Share samex69

samex69

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 582 postów

Napisany 10 luty 2014 - 22:06

co sadzicie o marce kubota Czytałem ostatnio o środkach chemicznych w aerozolu do wypalania filtra dpf. Wurth robi takie coś i według redaktorów przeprowadzających test -działa bardzo dobrze- kosztuje ok.100 zł. co mało nie jest niestety.

#2345 Share manius59

manius59

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 52 postów

Napisany 10 luty 2014 - 22:23

co sadzicie o marce kubota Tak jak napisałem - nie będę się spierał. Oczywiście znalazłem to info na forum samochodowym,jak sam zauważyłeś jednak są firmy, które się tym zajmują, a informacja pochodzi od człowieka, który w jednej z takich firm pracuje i oczywiście wpisy ludzi którzy już korzystali z takich usług Panie Hubertuss, ale jak zwykle wiesz lepiej..

#2346 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 11 luty 2014 - 05:59

co sadzicie o marce kubota Na forach samochodowych są wpisy włascicieli kubot, którzy korzystali z usług wyjęcia dpf? Wrzuć linka chętnie poczytam. Ciagnik to nie samochód. Renomowane firmy się cenią. W aucie koszt chiptuningu to minimum 1000-1500 mniej więcej. Oczywiście nie piszę o amatorach którzy z laptopa wygrywają bóg wie co do sterowników za parę stówek. Mam na mysli profesjonalne firmy z hamownią. Koszt tuningu ciągnika to około 3 tys. Podobnie jest z ciągnikami cena wyjęcia dpf w renomowanej firmie będzie wyższa. Poza tym nikt nie da gwarancji, ze nie będzie potem problemów. Oprócz zadowolonych słyszałem tez o wielu przypadkach ludzi nie zadowolonych bo działy sie problemy.
No i najwazniejsze wyciąganie filtrów staje się coraz bardziej popularne i nikt nie da gwarancji, że za jakiś czas stacje diagnostyczne się za to nie wezmą. Wtedu firmy, które dziś wyjmują za nie małe pieniądze będa wstawiać za większą kase.
Gdybym miał wydac 2-3 tys na wyjęcie dpf a w ciągniku dał bym se spokój. Skórka nie warta wyprawki. Wogóle nie kupił bym z dpf. Jak już nie raz pisałem scr jest bardziej ekonomiczny nawet niż silnik z wyjętym dpf. W necie jest cała masa testów ciągników z dpf i scr, które to potwierdzają.

Edytowany przez hubertuss, 11 luty 2014 - 06:02.

#2347 Share wolowik

wolowik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 391 postów

Napisany 11 luty 2014 - 07:17

co sadzicie o marce kubota hehehe SCR wcale nie stwarza mniej problemów niż DPF a ewentualna naprawa jest dużo bardziej kosztowna niż jakieś tam wycięcie DPF-a... poczytaj sobie forum jakichkolwiek ciężarówek i psioczenie ludzi na AdBlue,
póki ciągniki są w miarę nowe problemu za dużego nie ma ale z wiekiem ciągnika problem z SCR będzie narastał,tu masz linka do firmy która opisuje co i jak ;)
http://3adblue.pl/ro...lue.html#strona

#2348 Share samex69

samex69

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 582 postów

Napisany 11 luty 2014 - 09:50

co sadzicie o marce kubota Niestety obaj koledzy macie rację - wolowik i hubertuss - piszę niestety bo era prostych ciągników się skończyła i zarówno dpf , scr jak i inne kombinacje układów doczyszczających spaliny niepotrzebnie komplikuje produkcję i serwis .Mam nadzieję że może ktoś wymyśli jakiś nowy sposób na czyste spaliny który nie będzie tak skomplikowany jak obecnie .

#2349 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 11 luty 2014 - 13:00

co sadzicie o marce kubota Przecież to normalne, że firma usuwająca scr będzie straszyła klienta jakie to awarie mogą go spotkać. Cel jeden przestraszony klient ma zostawic u nich kase. A potem pojedzie na zachód taką cięzarówką, włożą sąde w tłumik i sztraf.
Mówiąc krótko nie jest to obiektywne źródło wiedzy o scr przynajmniej dla mnie.

#2350 Share wolowik

wolowik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 391 postów

Napisany 11 luty 2014 - 13:39

co sadzicie o marce kubota Nie straszy bez powodu. Gdyby wszystko było takie idealne nie miałaby w ogóle racji bytu. Także cale oszczędności na paliwie i silniku z SCR mogą pójśc w łeb przy jednej wymianie choćby pompy za kilka tysięcy złotych dozującej AdBlue.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2351 Share raf73

raf73

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 17 luty 2014 - 14:22

co sadzicie o marce kubota czareczek gdzie maja tego stery podaj jakis namiar

#2352 Share krowka62

krowka62

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 381 postów

Napisany 23 luty 2014 - 10:06

co sadzicie o marce kubota Kubota o dziwo coraz lepiej sobie radzi na rynku

http://blog.mascus.p...-styczniu-2014/

#2353 Share Arek9291

Arek9291

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 36 postów

Napisany 23 luty 2014 - 21:26

co sadzicie o marce kubota I co w tym dziwnego dali dobrą cenę wyposażenie wystarczające gwarancja na 3 lata na wszystko skrętna dobra do tura więc ludziska kupują. krowka 62 podam ci przykład ja za swoją 9960 z turem dałem brutto tyle ile mi powiedzieli za lambo nitro o tej samej mocy bez tura i na dodatek netto. więc sam sobie wyciągnij wnioski skąd kubota ma taką sprzedarz.

#2354 Share krowka62

krowka62

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 381 postów

Napisany 24 luty 2014 - 06:13

co sadzicie o marce kubota Ale ceną chyba tylko sie nie sugerowałeś?

#2355 Share Arek9291

Arek9291

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 36 postów

Napisany 24 luty 2014 - 06:30

co sadzicie o marce kubota nie nie tylko ceną dla moich potrzeb jest idealny. zwrotny z minimalną ilością elektroniki w ładowaczu koszarce transporcie czy prasie da rade a poza tym na styk ale wejdzie mi do obory (z paszowozem) do lekkich prac wystarczy a do cięższych mam renie.

#2356 Share krowka62

krowka62

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 381 postów

Napisany 24 luty 2014 - 08:28

co sadzicie o marce kubota A jak z tym nieszczęsnym DPFem. Często go wypalasz i jak długo? No i jak z spalaniem?

Edytowany przez krowka62, 24 luty 2014 - 08:29.

#2357 Share podcepiomy

podcepiomy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 441 postów

Napisany 24 luty 2014 - 18:20

co sadzicie o marce kubota Tylko że Lamborghini będzie wyższą półką od Kuboty, a gwarancję masz na 3 lata pod warunkiem że nie przekroczysz limitu mtg i że 3 lata na wszystko też nie chce mi się w to do końca wierzyć a ktoś na AF pisał nawet że to bujda lekka

#2358 Share Arek9291

Arek9291

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 36 postów

Napisany 25 luty 2014 - 06:26

co sadzicie o marce kubota

A jak z tym nieszczęsnym DPFem. Często go wypalasz i jak długo? No i jak z spalaniem?

powiem ci jak przywiozą do soboty ma być na placu jak potestuje to napiszę.

#2359 Share patrykkopec122345

patrykkopec122345

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 04 marzec 2014 - 19:59

co sadzicie o marce kubota Arek9291 i jak ci się sprawuje Kubota w tych pierwszych dniach ?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2360 Share Arek9291

Arek9291

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 36 postów

Napisany 05 marzec 2014 - 06:41

co sadzicie o marce kubota wczoraj przywieźli więc co ja ci mogę powiedzieć w sumie jeszcze nic ja nie robiłem tylko pojeździłem na pusto w sobote polece po drzewo do lasu to przetestuje tura i jak sobie radzi z ładunkiem po górkach wtedy coś napisze. jak narazie jestem zadowolony fajna maszynka i zajeskrętna :)