Skocz do zawartości

Zdjęcie

co sadzicie o marce kubota

3377 odpowiedzi na ten temat

#2261 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 31 styczeń 2014 - 17:53

co sadzicie o marce kubota Prasa to chętnie podłapie. Wciska się wszystkim kit, że kubota jest bez awaryjna bo jest japonska a tu prosze. Zeby to jedna usterka a to cała litania. Może to zmobilizuje kogoś od kuboty do zajęcia się na serio tą sprawą anie zbywanie człowieka, który za ciągnik wyłożył kupe kasy. Z prasy jest jeszcze rpt, tygodnik rolniczy. Na pewno chętnie napiszą o "bezawaryjnej" kubocie i "fachowym" serwisie.
http://rpt.pl/
http://www.tygodnik-...zy.pl/index.php

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
co sadzicie o marce kubota Dzisiaj, 21:51
  •  

#2262 Share PawelWlkp

PawelWlkp

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1156 postów

Napisany 31 styczeń 2014 - 19:28

co sadzicie o marce kubota Byłem dziś na polagrze to musze stwierdzić że strasznie biednie kubota wyglądała w konfrontacji z europą. Chodzi mi o te większe modele. Przyglądając się kabina po kabinie wraz z kolegami to fendt, potem john , następnie class, massey, deutz, case (new holland ale wcale go tam nie było), najsłabiej valtra, kubota, mccormik, landini i zetor. Takie mieliśmy subiektywne odczucia oglądając jeden po drugim.

#2263 Share krowka62

krowka62

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 381 postów

Napisany 31 styczeń 2014 - 20:16

co sadzicie o marce kubota Czareczek czekam z utęsknieniem na reportaż o Twojej Kubocie.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#2264 Share czareczek85

czareczek85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 304 postów
  • Zainteresowania:piękne kobiety

Napisany 31 styczeń 2014 - 20:42

co sadzicie o marce kubota Do RPT już wysłałem właśnie wiadomość czy chcieli by podjąć temat

#2265 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 31 styczeń 2014 - 20:44

co sadzicie o marce kubota Dlatego nawet nie mając danych odnośnie sprzedaży twierdze, że kubota powyżej 100 KM furory nie zrobi. Zadne dane nie potrzebne wystarczą oczy i mózg. By ocenić i rozważyć, że kubota w większych ciągnikach nic ciekawego w zasadzie nie oferuje i odstaje od konkurencji takiej jak fendt jd mf czy df. Podobnie większośc potencjalnych kupców ma oczy i mózgi i starannie przemyśla na co wydać nie małe pieniądze. Model 135 gs jest drogi w porónaniu do tego co oferuje za 240 tys zwłaszcza gdy zestawić to z markami, które wcześniej wymieniłem.

#2266 Share czareczek85

czareczek85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 304 postów
  • Zainteresowania:piękne kobiety

Napisany 31 styczeń 2014 - 20:59

co sadzicie o marce kubota teraz wysłałem do poradnika rolniczego jutro wyśle do top agrar

#2267 Share samex69

samex69

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 582 postów

Napisany 31 styczeń 2014 - 21:01

co sadzicie o marce kubota Ja próbowałbym postraszyć ich prasą a co do prawników to bez nich najprawdopodobniej się nie obędzie, chociaż najtaniej (nie dla KUBOTY) byłoby gdyby dbając o wizerunek przyznali się do porażki w przypadku Twojego ciągnika i załatwili sprawę po twojej myśli.
Rozmawiałem kilka razy z ludźmi z Kuboty i wydawali mi się całkiem że tak powiem "do rzeczy".

#2268 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 01 luty 2014 - 13:22

co sadzicie o marce kubota Wszyscy są do rzeczy do póki widzą w tobie potencjalnego klienta. Jak już kupisz i zapłacisz kase lub zadatek to często gęsto podejście się zmienia.
Byłem na polagrze, zwiedziłem 110 gx i mniejsze modele i cóż. Jakość wykończenia wnętrza może jest lepsza niż w zetorze. Ale do fendta, jd mf czy df jeszcze brakuje. Generalnie wykonanie ciągnika nie rzuca na kolana. Plastik użyty do wykonania nakładek tylnych błotników wydaje się niskiej jakości, mało elastyczny więc może być łatwo łamliwy. Radio umieszczone prawie za plecami kierowcy to faktycznie rewolucyjne rozwiązanie. Generalnie szału nie ma.

Edytowany przez hubertuss, 01 luty 2014 - 17:57.

#2269 Share janusz20

janusz20

<<<<<<<<<<<<<<<<

• Members
  • PipPipPip
  • 2005 postów
  • Zainteresowania:Wszystko co związane z rolnictwem. Budownictwo, Historia

Napisany 01 luty 2014 - 18:23

co sadzicie o marce kubota

Byłem dziś na polagrze to musze stwierdzić że strasznie biednie kubota wyglądała w konfrontacji z europą. Chodzi mi o te większe modele. Przyglądając się kabina po kabinie wraz z kolegami to fendt, potem john , następnie class, massey, deutz, case (new holland ale wcale go tam nie było), najsłabiej valtra, kubota, mccormik, landini i zetor. Takie mieliśmy subiektywne odczucia oglądając jeden po drugim.

w Valtrze konstrukcja kabiny ma 13 lat dlatego tak ,,slabo" wypada,

#2270 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 01 luty 2014 - 18:54

co sadzicie o marce kubota W fendt 400 kabina nie młodsza a wyglada lepiej.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2271 Share matrol6

matrol6

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów
  • Zainteresowania:Muzyka, Meteo, Motoryzacja, Mechanizacja, Sport

Napisany 02 luty 2014 - 11:47

co sadzicie o marce kubota Jeśli chciałbyś nagłośnić tę sprawę w prasie, to polecam "Tygodnik Poradnik Rolniczy", który sam prenumeruję. Na pewno to pomoże i tamci z Aldo będą zmuszeni wyprostować zaistniałą sytuację.

#2272 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 02 luty 2014 - 12:20

co sadzicie o marce kubota Poradnik chyba jest dość popularnym czasopismem. Kosztuje mniej i więcej tam tekstu niż zdjęć. Ale każdy lubi co innego. Jak decydenci z kuboty poczytają o sobie to może w końcu wezmą się za serwisy.

#2273 Share samex69

samex69

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 582 postów

Napisany 02 luty 2014 - 12:31

co sadzicie o marce kubota Tak na zdrowy rozum to już dawno powinni dojść do wniosku że coś jest nie tak z serwisami.Handlować byle palant potrafi ale dobrze handlować to już jest sztuka.Sprzedać a potem dany produkt obsłużyć i dobrze serwisować to powinien być priorytet dla takich firm jak np. KUBOTA. Mam nadzieję że KUBOTA nie uprawia "spychologii"- tylko patrząc na przejścia czareczka85 ta nadzieja staje się płonna.

#2274 Share januszdolar

januszdolar

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 02 luty 2014 - 22:07

co sadzicie o marce kubota Witam wszystkich.

Po długim zastanawianiu się podjąłem decyzję o zakupie i właśnie odebrałem Kubotę M9960.Od poniedziałku zacznę jej się przyglądać o czym Was wszystkich będę informował. Pozdrawiam

#2275 Share jd2100

jd2100

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 02 luty 2014 - 23:11

co sadzicie o marce kubota Witam zainteresowanych.Od dwoch lat sledze opinie o wielu markach ciagnikow z tej "gornej " i "dolnej" połki. Opinie niejednokrotnie fachowe pokazujące dużą wiedze i doświadczenie wypowiadajacych się. kilka marek faktycznie zrobiło dobre wrażenie ale nie wiem czemu budziły obawy(z różnych względów). z kubotą jest inaczej ...jaliś dziwne przekonanie ze to dobry wybór: produkowany (nie skladany) od a do z w jednym kraju jednej fabryce, zdobywajaca rynek teraz europejski bo inne już zdobyla ,wiedz chyba musi się starać sprzedawać produkt dobrej jakośći. Toyota Suzuki Yamaha Honda to wszystko Japońce jakość ,trwalość,niezawodność. Liczę że Kubota m8560 na którą się zdecydowałem mnie nie zawiedzie.pozdrawiam wszystkich rolnik,drobny przedsiębiorca jd 2100.

#2276 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 03 luty 2014 - 11:26

co sadzicie o marce kubota Gdy już opadną emocje związane z zakupem nowego sprzętu na spokojnie go obejżyj. Zajży tu i tam. Na różnych częściach zobaczysz np Denso, Hitachi, Nissan Motor, Aisin i pewnie kilka innych. Byc może wtedy naocznie, osobiście przekonasz się, że ciągnik nie jest od a do z produkowany w jednej fabryce. A jedynie w niej składany miedzy innymi z części od różnych podwykonawców produkujących dla innych firm. Tak jak inne ciągniki. Nie jest tez od a do z składany w jednym kraju bo jak powszechnie wiadomo są części montowane w europie/niemczech. Powiedzmy w japoni składają go od a do t.
Bez urazy ale jesteś doskonałym przykładem działania marketingu kuboty. Powtarzasz to co wmówiono ci nie widząc innych argumentów. A przypominam, że to posiadacze kuboty wymieniali tu marki części innych podwykonawców umieszczonych w tych ciągnikach. A więc ludzie, którzy ten sprzęt mają i użytkują na codzień więc wiedzą.
Poza tym zauważyłem, że dokładki tylnych błotników nie wiem czy z japoni, ale są z plastiku marnej jakości.

Edytowany przez hubertuss, 03 luty 2014 - 11:26.

#2277 Share adam1992

adam1992

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 03 luty 2014 - 13:22

co sadzicie o marce kubota A Hitachi Nissan itd to nie (made in Japan) a ile różnych marek jest tak składanych jak NH i jest w czołówce najlepiej sprzedających się ciągników w Polsce makabra
made in Japan . made in germany . To jest znak znany na całym świecie ceniony za jakość i to jest fakt.

#2278 Share samex69

samex69

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 582 postów

Napisany 03 luty 2014 - 14:58

co sadzicie o marce kubota Kolega ma Fendta 206 (trzy lata - 900 godz.- MADE IN GERMANY) - silnik trzy cylindrowy chłodzony powietrzem - w 10 stopniowy mróz żeby zapalić ten rasowy traktor ciąga go na holu japońskim "skladakiem" KUBOTĄ 9540 (5 lat 2000 godzin).

Edytowany przez samex69, 03 luty 2014 - 15:00.

#2279 Share adam1992

adam1992

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 03 luty 2014 - 17:04

co sadzicie o marce kubota Czyli morał z tego taki że (made in Japan ) nr 1 . A Fendt taka marka taka półka premium a cena że głowa boli !!! Współczuje temu gościowi z fenda co trzeba go ciągać przy -10. :(

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2280 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 03 luty 2014 - 17:33

co sadzicie o marce kubota Ja poprostu piszę, że kubotę składają nie tylko z części wykonanych przez firmę ale także z części zakupionych od podwykonawców. Nie jest to ani dobrze ani źle. Poprostu tak musi być i dlatego tak robi i kubota i wielu innych producentów ciągników. Bajka o wyprodukowaniu kuboty od a do z w jednej fabryce to poprostu kłamstwo. Ona jak inne ciągniki została złożona w jednej fabryce i to nie w całości.
Zdolność odpalenia przy - 10 nie jest żadną miarą wartości ciągnika czy to materialnej czy użytkowej. Mój stary mf 390 odpali i przy -20 jednak nie sądze by był lepszy od 3 letniego fendta czy kuboty.
Poza tym wątpie aby Hitachi czy Nissan produkowali swoje wyroby w fabrykach kuboty.