Skocz do zawartości

Zdjęcie

co sadzicie o marce kubota

3377 odpowiedzi na ten temat

#2221 Share zonk

zonk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 374 postów

Napisany 22 styczeń 2014 - 21:57

co sadzicie o marce kubota ja miałem na próbie 135 gxs i moim zdaniem jest oszczędna
na 3b 4a, z pagórkami w 4 obrotowej kvernelanda 150s, rozstawionej na 2m paliła 16-17 l na h, zaorałem na pewno ponad hektar na godzinę,
nie patrzyłem na to co podaje na wyświetlaczu, tylko sam przeliczyłem spalanie
ciągnik moim zdaniem potrzebuje dociążenia z przodu, pompa hydrauliki mogłaby być cichsza

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
co sadzicie o marce kubota Dzisiaj, 06:00
  •  

#2222 Share czareczek85

czareczek85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 304 postów
  • Zainteresowania:piękne kobiety

Napisany 22 styczeń 2014 - 22:00

co sadzicie o marce kubota narazie nie było takich rozmow. Ok popatrze na ten uszczelniacz podczas wymiany

#2223 Share Arek9291

Arek9291

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 36 postów

Napisany 22 styczeń 2014 - 22:07

co sadzicie o marce kubota czym wy się chwalicie 15- 17 l na hektar to śmiech na sali ja renią 133-14 spalam na ha 8 litrów pługi 4 kvernelanda pole 400m 4 klasa . Na godzinę choć bym niewiem co robił nie spaliła mi więcej niż 10l.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#2224 Share czareczek85

czareczek85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 304 postów

Napisany 22 styczeń 2014 - 22:13

co sadzicie o marce kubota zapewne silnik MWM w tej renówce z tego co wiem to naprawde oszczędne

#2225 Share raf73

raf73

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 22 styczeń 2014 - 22:15

co sadzicie o marce kubota nikt sie nie chwali tylko szukam opini o kubocie bo jestem przed zakupem ciagnika 135gxs anie reno

#2226 Share Arek9291

Arek9291

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 36 postów

Napisany 23 styczeń 2014 - 06:45

co sadzicie o marce kubota zgadza się MWM 6 cyl bez turba i innych głupot prosty i trwały silnik.

#2227 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 23 styczeń 2014 - 07:45

co sadzicie o marce kubota Napisz jeszcze jak głęboko orzesz i jak szybko jedziesz. jeśli ta renówka ma licznik. Zaorzesz hektar w godzinę. Czy może w 1,5 godziny i wtedy wyjdzie 12 l/ha. Bo szczerze powiedzawszy nie chce mi się wierzyć, że ciągnik 6 cyl 120 KM zaorze hektar pola 8 litrami. One są oszczędne ale nie aż tak. My podajemy spalanie na hektary a nie na godziny.
Mój mf 390 4 cyl 80 Km w orce na 4 klasie na 30 cm palił 7 -8 l na godzinę. Co dawało około 10 - 12 l na hektar. W zalezności od warunków. Dodam, że jest to bardzo prosty ciągnik bez półbiegów 2 wd. A więc jego opory ruchu są bardzo małe. Na asfalcie toczy się jak osobówka.

Edytowany przez hubertuss, 23 styczeń 2014 - 07:47.

#2228 Share tomek8540

tomek8540

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 23 styczeń 2014 - 09:27

co sadzicie o marce kubota o hubertuss nawet się z tobą zgadzam, 8 litrów na zaoranie hektara to trochę za mało, jeśli tak faktycznie by było wszyscy jeździlibyśmy reno.

#2229 Share czareczek85

czareczek85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 304 postów

Napisany 23 styczeń 2014 - 09:47

co sadzicie o marce kubota jak orałem kilka ładnych lat pronarem 82a pługiem kverneland ab85 to zbiornik paliwa 130 litrów wystarczał mi na około 17 godzin orki to wychodzim około 8 na godzinę i hektar tak gdzieś w 75minut orałem zależnie od działki

#2230 Share PawelWlkp

PawelWlkp

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1156 postów

Napisany 23 styczeń 2014 - 11:08

co sadzicie o marce kubota Ja mam renie z mwm ale 4cylindry. Ciągnik za***iście mało pali w lekkiej robocie.U mnie pomocniczy więc duże oszczędności w paliwie. Jak miałem kiedyś zepsuty wskaźnik to dolewałem co jakiś czas aż wkońcu przelałem bo pełne zbiorniki były. Ale w robocie typu orka ileś tych koni potrzebnych jest i obroty silnika też odpowiednie więc chyba poniżej 10 litrów nie da się zejść, a nawet 12 jak na srednich ziemiach. Głębokość ma zasadnicze znaczenie. A w temacie to widze że w większych traktorach to kubota narazie furory nie zrobi.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2231 Share Versu

Versu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 118 postów

Napisany 23 styczeń 2014 - 15:49

co sadzicie o marce kubota Kolego raf 73 ja posiadam model M9540 jestem z niego w miarę zadowolony na razie nie miałem żadnych awarii spalanie w miarę jak się nie ma ciężkiej nogi, ale właśnie jak gdzieś wcześniej pisałem do orki potrzeba ciężkiego o możliwie jak największych gabarytach ciągnika i 6 cylindrów oczywiście,te parametry po dodaniu do siebie dają sumę o wdzięcznej nazwie KOMFORT PRACY i uwierz mi kubota 135gxs tego ci nie da. Bo nie posiada żadnego z tych walorów. Dam ci radę odżałuj te kilkadziesiąt tyś PLN i kup JD Nh albo osobiście podoba mi się Case IH Puma 145 nawet w ostatnim rpt był test. To taka moja rada ale wybór należy do ciebie.

#2232 Share czareczek85

czareczek85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 304 postów

Napisany 23 styczeń 2014 - 20:06

co sadzicie o marce kubota ja kolego raf73 wiem gdzie mają na sprzedaż ciągnik o mocy 125km w 6 cylindrach z doładowaniem ma około 160km amortyzowana kabina za 270tys brutto z tego pewnie coś da radę urwać no i ma skrzynie 5okm/h to jest ciągnik popokazowy ma 70 godzin ale idzie jako nowy a cena dużo niższa

#2233 Share raf73

raf73

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 24 styczeń 2014 - 14:14

co sadzicie o marce kubota o jakiej marce muwisz 125 km

#2234 Share czareczek85

czareczek85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 304 postów

Napisany 24 styczeń 2014 - 21:19

co sadzicie o marce kubota steyr

#2235 Share arekpl3

arekpl3

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 101 postów

Napisany 25 styczeń 2014 - 14:17

co sadzicie o marce kubota Ciekawe dane na temat Kuboty..., sprzedaż nowych ciągników w 2013r. w Niemczech:

1. John Deere 7736
2. Fendt 6261
3. Deutz-fahr 3798
4. Claas 2899
5. Case IH/ Steyr 2809
6. New Holland 2528
7. Kubota 1806
8. Massey-Ferguson 1538
9. Iseki 1017
10. Valtra 749

dane z tygodnika poradnika rolniczego

#2236 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 25 styczeń 2014 - 14:30

co sadzicie o marce kubota Ciągniki a ciągniki. Iseki nie robi wielkich maszyn. Jak ktoś wyżej zauważył kubota jako tako radzi sobie w klasie małych mocy. Powyżej 100 KM w zasadzie nie istnieje. Skoro iseki zajeło tak wysokie miejsce to podobnie u kuboty, Firmy takie jak jd, fendt, mf praktycznie nie interesują się segmentem mikro ciągników do szklarni ogrodów np. Dlatego iseki czy kubota są tak wysoko.

Edytowany przez hubertuss, 25 styczeń 2014 - 14:36.

#2237 Share krowka62

krowka62

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 381 postów

Napisany 25 styczeń 2014 - 20:40

co sadzicie o marce kubota Czysta demagogia to co piszesz. Nie możesz przyjąć do wiadomości tego, że Kubota coraz lepiej radzi sobie na europejskim jak i polskim rynku. W Polsce zajęła siódme miejsce (za poradnikiem rolniczym 211 sprzedanych sztuk to l5040 - czysty sadownik ale ciągnik.). Jeżeli znasz jakieś zestawienie w poszczególnych mocach to nam przedstaw a nie gdybaj ? Zauważmy, że Kubota nie ma też ciagników powyżej 150 KM i nie może konkurować w tym segemencie. Gdyby konkurowała - nie wiem jak by się sprzedawała

Jeżeli odliczymy sobie sadowniki to pozostanie nam może 400 a może 300 ) ciągników w mocy 86 (8560) do 140 (135GX). Oczywiście gdybam bo nie wiem ile, ale Kolega Hubertuss nam przedstawi sprzedaż ciągników wg mocy to się wtedy dowiem.
A z drugiej strony dla Ciebie istnieją chyba ciągniki o mocy 100 200 i 300 KM. Na resztę patrzysz z pogardą a może nie możesz przełknąć że trzecim najlepiej sprzedającym się traktorem w tamtym roku była Kubota L5040 ( 1 Zetor Major 2 Zetor Proxima dane za Poradnikiem Rolniczym). A że to jest sadownik to w swojej kategorii był najlepszy.

Ps. Iseki robi także duże ciągniki o mocy nawet 117 KM. Dane z strony internetowej producenta - czy oferowany jest w Niemczech tego nie wiem. Wiem tylko że ofercie są ciągniki do 102 KM ale czy to prawdziwy Niemiec kupi tego nie wiem.

http://www.farmer.pl/technika-rolnicza/maszyny-rolnicze/ciagnikowe-podium-2013-new-holland-john-deere-i-zetor,48608.html
http://iseki.co.jp/e...s/prod-tjw.html
http://www.iseki.de/produkte/traktorenhttp://www.farmer.pl/technika-rolnicza/maszyny-rolnicze/ciagnikowe-podium-2013-new-holland-john-deere-i-zetor,48608.html

Edytowany przez krowka62, 25 styczeń 2014 - 20:44.

#2238 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 26 styczeń 2014 - 08:41

co sadzicie o marce kubota Ciągniki mikro ciągniki. Tym można żąglowac jak chcesz. To żadna demagogia tylko wrzucenie wszystkiego do jednego worka w tym rankingu. Kubota powyżej 100 Km nie istnieje w zasadzie. Co z tego, że nie ma ciągników ponad 150 KM. Sprzedaż modelu 135 gx jest bardzo nie wielka i to jest fakt nie żadne gdybanie. Powyżej 100 KM kubota nie ma czym konkurowac z takimi markami jak mf jd valtra itd. Poza tym dokładnie nie pamiętam ale coś mi się przypomina, że od rankingów, które wczesniej były podawane na af kubotę wyprzedził chyba claas i nie wiem czy nie df. Z kubotą w zeszłym roku weszli na rynek, wtop nie brakowało. Zobaczymy czy w tym roku będzie sprzedaż rosła o dziesiątki procent. Szczerze w to wątpie raczej przed liczbą minus się pojawi jak u innych.

#2239 Share krowka62

krowka62

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 381 postów

Napisany 26 styczeń 2014 - 10:16

co sadzicie o marce kubota Jeżeli masz dostęp do rankingu sprzedaży poszczególnych modeli w tym 135 GX to proszę podaj a nie pisz a raczej gdybaj, że sprzedaż jest niewielka.

Jako jedyna marka w zestawieniu osiągła prawie 90% wzrost sprzedaży za 2013. Oczywiście nie można oczekiwać od JD, NH, Case itp że osiągną także taki wynik bo wiadomo rynek polski nie jest taki chłonny oraz programy pomocowe także się kurczą.
A co za rok będzie to sie okaże dopiero ale sądzę, że wynik 600 ciągników będzie utrzymany jeżeli nie większy. Czy Kubota skończy jak Pronar gdzie kilka lat był hitem sprzedaży a w tej chwili jest na marginesie sprzedaży - okaże się. Poczekamy pożyjemy.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2240 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 26 styczeń 2014 - 14:39

co sadzicie o marce kubota Zauważ, że w rankingach z 2012 kuboty praktycznie nie było dlatego taki wzrost to jest logiczne. Poszperaj w necie to sam się przekonasz. Dostępu do CEPIK nie mam. Może kiedyś ktoś przedstawi takie dane z podziałem na moc. Za rok 2012 gdzieś kiedyś widziałem. A że ciągnik 135 gx słabiej się sprzedaje niż te małe to oczywiste. O ile kubota koncentruje się bardziej na małych ciągnikach, gdzie nie ma takiej konkurencji i liczy się często cena nawet kosztem niższych parametrów ciągnika. O tyle w kategori tych większych model 135 odstaje od czołówki swoimi parametrami. Nie jest już tak tani więc logiczne, że znajdzie się na niego mało chętnych. Ktos powie, że gdybam ok. A ja poprostu wyciągam wnioski.