Skocz do zawartości

Zdjęcie

co sadzicie o marce kubota

3377 odpowiedzi na ten temat

#2161 Share pioter03

pioter03

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 243 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 08 styczeń 2014 - 20:53

co sadzicie o marce kubota Oczywista sprawa ze wybrali JD. Gama Kuboty kończy się tak na prawdę na modelu m110x bo jedynie do tej mocy te ciągniki przy innych markach wypadają dobrze. Nie mówię że 135 jest zła ale JD bije ja ogumieniem i gabarytami a wiadomo że przy tej mocy na tuzie byle czego się nie ciąga.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
co sadzicie o marce kubota Dzisiaj, 02:24
  •  

#2162 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 08 styczeń 2014 - 21:13

co sadzicie o marce kubota Prawda jest taka, że te mniejsze ciągniki mają konkurencyjną cenę na tle takiego jd czy mf a. Model 135 gx za 260 tys netto to żadna gratka cenowa. fakt ma skrzynię z 8 półbiegami w automacie. Ale też wiele wad które ja przyćmiewają. I są ważniejsze dla użytkownika niż owa skrzynia. Jak np mała masa i gabaryty, wyposażenie. Przy tej kubocie taki jd 6m czy 6 r to ciągniki z innego świata. Jeśli chodzi o wyposażenie gabaryty masę itd.
Kubota 135 gs z amo osią za 281 tys netto. Ktoś podał na af cenę za 6125 r w bardzo bogatym wyposazeniu w tym równiez amo oś 288 tys netto. Jak myślicie ilu wybierze kubote? 135 gs aby się sprzedał powinien kosztowac góra 220 tys w full wypasie.

Edytowany przez hubertuss, 08 styczeń 2014 - 21:26.

#2163 Share zonk

zonk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 374 postów

Napisany 08 styczeń 2014 - 21:53

co sadzicie o marce kubota kolego hubertuss
na dzień dzisiejszy kubota 135 gx z amortyzowaną osia kosztuje cennikowo 240 netto, i jeszcze chyba idzie coś od tego utargować, ciągnik wg ulotki waży 5434 kg, także nie wiem czy jest aż taki lekki

110 gx kosztuje katalogowo 200 netto

Edytowany przez zonk, 08 styczeń 2014 - 21:54.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Nowości w stajni Kubota zobacz »

•  

#2164 Share wolowik

wolowik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 391 postów

Napisany 08 styczeń 2014 - 22:14

co sadzicie o marce kubota Katalogowo: JD 6115R Silnik: moc maks z IPM 140KM (ECE 97/68EC), moment obrotowy 538Nm przy 1600obr/min, waga ciągnika 5455kg ; Kubota 135GX silnik: 140KM (ECE 97/68EC), moment obrotowy 566Nm przy 1200obr/min, waga ciągnika 5434kg... ceny jak wyżej...

#2165 Share tomek8540

tomek8540

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 08 styczeń 2014 - 22:42

Prawda jest taka, że te mniejsze ciągniki mają konkurencyjną cenę na tle takiego jd czy mf a. Model 135 gx za 260 tys netto to żadna gratka cenowa. fakt ma skrzynię z 8 półbiegami w automacie. Ale też wiele wad które ja przyćmiewają. I są ważniejsze dla użytkownika niż owa skrzynia. Jak np mała masa i gabaryty, wyposażenie. Przy tej kubocie taki jd 6m czy 6 r to ciągniki z innego świata. Jeśli chodzi o wyposażenie gabaryty masę itd.
Kubota 135 gs z amo osią za 281 tys netto. Ktoś podał na af cenę za 6125 r w bardzo bogatym wyposazeniu w tym równiez amo oś 288 tys netto. Jak myślicie ilu wybierze kubote? 135 gs aby się sprzedał powinien kosztowac góra 220 tys w full wypasie.

"Prawda jest taka, że te mniejsze ciągniki mają konkurencyjną cenę na tle takiego jd czy mf" - opamiętaj się, to nie w twoim stylu, toż to brzmi jak komplement.

#2166 Share samex69

samex69

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 582 postów

Napisany 08 styczeń 2014 - 22:46

co sadzicie o marce kubota Oj hubertuss , hubertuss.

#2167 Share tomek8540

tomek8540

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 08 styczeń 2014 - 22:46

Katalogowo: JD 6115R Silnik: moc maks z IPM 140KM (ECE 97/68EC), moment obrotowy 538Nm przy 1600obr/min, waga ciągnika 5455kg ; Kubota 135GX silnik: 140KM (ECE 97/68EC), moment obrotowy 566Nm przy 1200obr/min, waga ciągnika 5434kg... ceny jak wyżej...

to nie do końca tak, Kubota waży tyle w wyposażeniu standardowym a te zawiera obciążniki więc to chyba jest masa razem z obciążnikami.

#2168 Share samex69

samex69

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 582 postów

Napisany 08 styczeń 2014 - 22:59

Prawda jest taka, że te mniejsze ciągniki mają konkurencyjną cenę na tle takiego jd czy mf a. Model 135 gx za 260 tys netto to żadna gratka cenowa. fakt ma skrzynię z 8 półbiegami w automacie. Ale też wiele wad które ja przyćmiewają. I są ważniejsze dla użytkownika niż owa skrzynia. Jak np mała masa i gabaryty, wyposażenie. Przy tej kubocie taki jd 6m czy 6 r to ciągniki z innego świata. Jeśli chodzi o wyposażenie gabaryty masę itd.

Czepiam się i będę się czepiał bo nie ma czegoś takiego jak " skrzynia z 8 półbiegami w automacie" - w przypadku Kuboty jest to "8 biegów przełączanych pod obciążeniem".Czekam na kolejne "kwiatki".

#2169 Share dominator108

dominator108

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 08 styczeń 2014 - 23:29

co sadzicie o marce kubota Dobrze niema pompowtryskow ma wtryskiwacze spod ktorych wyplul uszczelki.Rozmawialem z wlascicielem i to on mi tak powiedzal ze po pierwszej naprawie zasial kilka hektaruw i zrobil sie jeden chuk i bylo po robocie .A to ze felgi krzywe sie zdazaja w jd widzalem na wlasne oczy gdysz pracuje w serwisie opon. Problem jednak jest i niema tu zadnego tlumaczenia ze to serwis jest winny, bo przeciez oni tego nieskladaja tylko naprawiaja .Fakt ze w niektorych serwisach pracuja ludzie nie przeszkoleni pod tym kierunkiem bez certyfikatu to tylko swiadczy zle ofirmie ciagnika ktory jest serwisowany bo powinna sie zainteresowac kto w niej pracuje. Takze z ta bezawaryjnoscia i jakoscia to juz nie jeden rolnik sie przejechal i po niektorych nie widac zachwytu zielonym.W moich rejonach taki szal na jd tak z 5lata temu byl teraz widac duzo nowych ciagnikow innych marek .

#2170 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 09 styczeń 2014 - 06:55

co sadzicie o marce kubota Nie rozumiem tej nie zdrowej podniety ceny modeli zwłaszcza poniżej 100 Km sa cenowo konkurencyjne wzgledem cen jd czy mf a np. Wiec nie rozumiem skąd tak ekscytacja po prostu to napisałem. Klient co prawda mniej dostaje, ale dla osób z niejszym budżetem jest to jakas opcja. Dlatego te ciągniki jakoś tam się sprzedają w porównaniu do takiego modelu 135 gs czy nawet 110 gx, które furory na rynku nie robią.
Jeśli już podajecie dane to róbcie to dokładnie model jd 6125 r ma 585 Nm, fakt przy wyższych obrotach niz kubota.
@samex69 na tym forum bardzo dużo ludzi nazywa półbiegami biegi przełaczane pod obciążeniem i bardzo wielu wi o co chodzi. Jest też grupka, która próbuje jakoś zaistniec łapiąc innych za słówka. Napewno wczoraj urosłeś i poszedłeś dumny z siebie spać. Cieszę się razem z tobą.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2171 Share wolowik

wolowik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 391 postów

Napisany 09 styczeń 2014 - 07:19

co sadzicie o marce kubota A Ty Hubertuss jeśli czytasz to też czytaj dokładnie model JD 6125R jest o 10 KM mocniejszy więc i moment ma wyższy od modelu 6115R. Porównanie było modelu o tej samej mocy.

#2172 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 09 styczeń 2014 - 11:12

co sadzicie o marce kubota No ok ja pisałem o 6125r w porównaniu był faktycznie 6115r. Nawet jeszcze lepiej to wychodzi róznica cenowa 135 gx na tle 6115 r wychodzi jeszcze mniejsza.

#2173 Share PawelWlkp

PawelWlkp

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1156 postów

Napisany 09 styczeń 2014 - 11:33

co sadzicie o marce kubota Ale kosztuje 220 ze sztywną i 240 z amortyzowaną ośką, więc widze że prawie skłonny byś był ją kupić w tych pieniądzach.

#2174 Share st220

st220

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1028 postów

Napisany 09 styczeń 2014 - 12:36

O klamkę pytałem w Belimie w Łapach powiedzieli że coś koło 200 zł. ale żeby 450 to kosztowało to jednak gruba przesada.Czy ten plastik jest lipny to nie wiem ale oglądając tą klamkę pobieżnie powiem tylko tyle że powinni ją trochę przekonstruować i wzmocnić dolne mocowanie.Co do drzwi to nie ma jak ubezpieczenie. Ja mam auto-casco i czuję się trochę spokojniejszy wyjeżdżając w pole.Kolega wybił tylną szybę kamieniem z rozrzutnika - kosztowała 1800 zł.- zapłaciło PZU.

Klamka i szyba właśnie w belimie kupiona, dla sąsiada też powiedzieli że 200 a co do czego to 450 :P

#2175 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 09 styczeń 2014 - 19:02

co sadzicie o marce kubota Jeśli musiał bym wybrać z tych dwóch tj 135 gx i 6115r wybrał bym oczywiście jd. Nawet jeśli trzea było by dołożyć troszkę. Ja tam w 135 gx nic ciekawego nie widzę. Ale za 200 tys netto nawet bez ośki pewnie więcej osób by ją wybrało a tak szału nie ma. Gdyby kosztowała 260 netto to pewnie nikt by tego nie kupił.
Belima to autoryzowany dealer i serwis kuboty? Jeśli tak podają ceny to pogratulować uczciwości lub kompetencji. U korbanka moge sprawdzić sobie cenę każdej części co do grosza, zamówić ją nie ruszając się z domu. I mieć pewność, że część będzie do 48 h i w cenie w jakiej zamówiłem.

Edytowany przez hubertuss, 09 styczeń 2014 - 19:05.

#2176 Share st220

st220

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1028 postów

Napisany 10 styczeń 2014 - 17:35

co sadzicie o marce kubota Belima już chyba nie jest autoryzowanym sprzedawcą i serwisantem bo kubotę ma teraz inna firma z okolicy. Kosmiczne ceny u nich to norma :)

#2177 Share krowka62

krowka62

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 381 postów

Napisany 11 styczeń 2014 - 19:06

co sadzicie o marce kubota A co Koledzy sądzicie o braku nawet w opcjii fotela dla pasażeraz w serii M60. Podobno kabina jest zbyt mała na 2 pasażerów i homologacja nie pozwala na zamontowanie dodatkowego fotelika. W miejscu w którym mógłby być fotelik jest miejsca na napój. Przedstawiciel mówił, że nie ma problemu zainstalować w własnym zakresie fotelika ponieważ konstrukcyjnie jest tam wzmocnienie. Oczywiście jest to niezgodne z przepisami

#2178 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 12 styczeń 2014 - 10:44

co sadzicie o marce kubota Cóż o "profesjonaliźmie" ludzi z kuboty pisałem juz nie raz. Pozwalają na gebe zamontowac samemu ciekawe co potem w razie problemów z gwarancją. Co do przepisów pół biedy jeśli tylko zatrzyma policja. Gorzej gdy zdarzy się wypadek i osoba tak wieziona ucierpi. Uczciwy dealer powinien przestrzegac przed takimi patentami.
Co do wzmocnień. Jesli te traktory wychodzą z tym fotelikiem w innych krajach, kontynentach to wzmocnienie pod fotelik jest a przynajmniej byc powinno. Jesli producent wogóle takiego czegoś nie przewidział dealer poprostu kłamie mówiąc o jakichs wzmocnienich.

#2179 Share krowka62

krowka62

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 381 postów

Napisany 12 styczeń 2014 - 11:12

co sadzicie o marce kubota Dealer mówił że wszystko na swoją odpowiedzialność i przestrzegał, że jest niezgodne o z przepisami. Dodał też z autopsji, że niektórzy rolnicy montują bez problemu tam foteliki. Widoczne konstrukcja błotnika na to pozwala.

P.s. Czy wychodzą z wersje z fotelem dla pasażera w innych krajach?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2180 Share kokoman0

kokoman0

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 604 postów
  • Zainteresowania:Jazda wszystkim co ma koła ale niekoniecznie silnik

Napisany 12 styczeń 2014 - 12:33

Belima już chyba nie jest autoryzowanym sprzedawcą i serwisantem bo kubotę ma teraz inna firma z okolicy. Kosmiczne ceny u nich to norma :)

A jeszcze niedawno mi filtry przywozili. Ciekawe czy nadal będą sprzedawać części do kuboty?